تجربه سواری با جک جی 5 در جاده چالوس

رای دهی:  / 86
ضعیفعالی 

سلام بر همه دوستان 
5 شنبه 18 تیرماه 1394 به همراه همسر و دختر 11 ماهه ام سفر دوم خود را با جک جی 5 اتومات به سمت چالوس و ساحل دریای خزر شروع کردیم. خوب با نی نی سفر رفتن مشکلات خاص خودش را دارد بطوریکه صبح زودمان شد ساعت 10 صبح، از همان ابتدا به ساکن کولر جکی رو روشن کردم و حرکت کردیم (تا پایان این تجربه کولر همیشه روشن بوده و هرتست کششی که انجام دادم با کولر روشن بوده و اصلا یادم نبود تا تست بدون کولر را هم انجام بدم و باید بگویم عمکرد کولر جک قابل قبول بود و خوشبختانه تاثیر محسوسی بر عملکرد موتورجی 5 نداشت. که خود این موضوع در شیبهای سنگین جاده چالوس برگ برنده ای بود)

      هفته گذشته سفری به قلعه رودخان در شهرستان فومن داشتم که در 95 درصد طول آن سفر روی حالت درایو (D) و بدون استفاده از تیپ ترونیک رانندگی کرده بودم. اما این دفعه قصد داشتم روی حالت تیپ ترونیک جک را تست کنم همه چی عالی بود هندلینگ خوب و پایداری قابل قبول در پیچهای این جاده از نظر من نمره قبولی را راحت گرفت (میتوان گفت نسبت به ماشینهای هم رده و هم قیمت خودش عملکرد بهتری دارد) سیستم تعلیق نسبتا قابل قبول که الحق بعد از 4000 کیلومتر پیماش بهتر هم شده بود. سربالایی ها را جک با قدرت بالا میرفت، بدون اینکه من درگیری ذهنی خاصی داشته باشم ولی به خاطر ضرایب دنده نامتعارف جک همش یه دلهره ای داشتم که نکند در سبقت آنهم در سربالایی کم بیارم؟ (به نظرم در انتخاب مود گیربکس جک و نرم افزارش کمی بد سلیقگی شده و خیلی زود دنده رو سبک میکند) تو حالتهای مختلف کشش و شتاب جک رو تست می کردم و با اینکه مشکلی نمی دیدم باز قانع نشده بود با هر گردنه سنگین دوباره تست شروع می شد (قبل از جک پارس موتور زانتیا elx داشتم کسایی که تجربه رانندگی با این خودرو را دارند می دانند جدای ال نود و پارس معمولی و ریو و ... هست، مثلا گردنه هایی که بقیه ماشینهایی از این دست با شصت یا هفتاد کیلومتر درساعت بالا می آیند، elx به راحتی با سرعت 90 تا 110 تا طی می کند و البته با شتاب مناسب و بدون ترس از کم آوردن در سبقت).

بگذریم، پس از پیست دیزین با یک شیب بد و سنگین مواجه شدم هرچی زور زدم و پدال گاز را روی تیپ ترونیک و دنده 2 تخته کردم جک سرعتش به زور به 50 هم نرسید، بدجوری خورد تو ذوقم صدای موتور و عدم کشش مناسب باعث آبروریزی حداقل پیش خودم شد حتی همسرم که صندلی عقب با دخترم نشسته بودند، هم متوجه شد گفت کم آورد! منم با سرافکندگی گفتم بله کم آورد. در بقیه مسیر مشکل خاصی نبود حتی مجبور به زورآزمایی با یک مزدا 3 که راننده اش با بی احتیاطی کامل دختر بچه ای را پشت فرمان در آغوش گرفته و با موبایل هم حرف میزد شدم، چرا که هر چقدر چراغ میدادم و بوق میزدم بیشتر لج میکرد و راه نمیداد، دنده را معکوس دادم به یک و تا دور موتور 6 هزار و دنده بعدی.. و ازش سبقت گرفتم و در چشم بهم زدنی سبقت تکمیل شده و از وی گذشتم. بدجوری برخورد بهش و هرچقدر گاز میداد نمی‌رسید (البته مسلما راننده نبود وگرنه به این راحتی هم نمیشد حریفش شد) ولی هرچی بود روش کم شد و مشخص بود که باورش نمی شده بتونم با جکی یهویی بکنم و سبقت بگیرم. اما همه اینها باعث نمیشد که اون ضعف در کشش بعد از پیست دیزین از ذهنم خارج بشه حالم گرفته بود از طرفی جک خیلی عالی پیچهای جاده چالوس رو می‌پیچید و بدون خستگی و در کمال آرامش منو با کمک جی چی اس و نقشه سخنگوی پارسی به مقصد رسوند و همین باعث میشد تا مرهمی باشد بر این موضوع. اما کمی که با خودم فکر کردم یادم افتاد که قبل از گردنه و شیب، یک پیچ تند بود و چون رو تیپ ترونیک بودم دنده رو از دو به یک سبک نکرده بودم و با همون دور موتور پایین و دنده 2 وارد پیچ و بعدش گردنه شدم و عاجزانه پدال گاز رو تخته کرده بودم و جکی هم زور میزد! (گیر کار را یافتم) بیصبرانه منتظر مسیر بازگشت و اینبار تست مجدد جک بودم.

       در چالوس هم هرچی انتظار کشیدم تا دورتند فن خاموش بشه برخلاف دوستانی که تجربه خاموش شدن دور تند شدن در شمال کشور را داشتند این اتفاق نیفتاد(مشکل خاموش نشدن دور تند فن در خیلی از جکها به صورت رندم و تصادفی وجود دارد) در مسیر برگشت فرصتی شد تا دوباره جک رو تست کنم اینبار روی تیپ ترونیک دنده یک دور موتور را به 5500 رسوندم و بعد دنده 2 رفتم و بارها این تست رو انجام دادم جک جی اتومات به خوبی گردنهای سنگین رو میرفت بالا و عمکرد رضایت بخشی داشت، بله حدسم درست بود موقع استفاده از تیپ ترونیک باید بهترین دنده را انتخاب کرد که در اون گردنه این اتفاق نیافتاده بود و متوجه شدم مشکل از خودم بوده نه جک و اون دلهره کم آوردن جکی در سبقتها به کمترین حد ممکن رسید (من در این مورد به شدت وسواسی هستم). اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست باز هم عمکلردش به پای پارس ELX در سربالایی نمی‌رسد یعنی اون حس اطمینان که الان معکوس میکشم میرم بالا و از همه به راحتی و اطمینان خاطر سبقت میگریم وجود نداشت ولی حداقل مطمئن شدم جک هم همین شیبهای سنگین رو بالا میره و جای نگرانی نیست ولی با قلق خاص خودش و باید حتما محاسبات دقیق تری نسبت به پارس ELX در سبقت خودتان اعمال کنید مخصوصا به جد توصیه می کنم در اینگونه شیبها حتما تیپ ترونیک استفاده کنید چون در حالت درایو کوچکترین حرکت اشتباه در فشردن پدال گاز و نیز میل شدید جک به سبک کردن زود هنگام دنده کار دستتان خواهد داد و با افت توان و کشش محسوسی مواجه خواهید شد پس تیپ ترونیک و مطمئن برانید. به نظرم من توان و اسب بخار جی۵ نسبت به وزن و حجم موتورش معقوله ولی گشتاور پایینی دارد که باعث میشود بر خلاف شتاب ثانویه عالی اش شتاب اولیه پایینی داشته باشد، ولی در عوض موتور پر قدرتی دارد. به عنوان مثال از شیب رمپ پارکینگ در یک روز برفی جی۵ خیلی راحت تر از یک ال۹۰ بالا می آید. در اواسط مسیر کنار جاده برای استراحت و صرف ناهار (درست کردن کباب کوبیده بر روی زغال و منقل) توقف کردم که درکمال ناباوری متوجه شدم فن دور تند کار نمی کند ولی تا آمدم کمی خوشحالی کنم مجدد دور تند روشن شد!

     البته اشتباه نشه من جنگ نرفته بودم! قصدم صرفا تست جک بود و در تجربه بعدیم (سفربه اصفهان) برای آخرین بار جک رو تست کردم که به زودی راجع به آن هم خواهم نوشت و در سفرهای آتی اگر عمری بود صرفا قصد دارم از این خودرو لذت ببرم و اینهمه درگیری ذهنی برای خودم ایجاد نکنم. من به شخصه تجربه سواری با سیتروئن New C5 رو داشتم تو سربالایی های مشابه عمکلرد مطلوب و درخشانی نداشت و باید تیپ ترونیک استفاده میشد ولی واقعا اتاق خلبانی و متریال اون کجا جک جی۵  کجا خوب موتورش 2000 سی سی هست و 4دنده اتومات با وزن 1521 کیلوگرم صفر تا صد 9.7 ثانیه ولی نهایتا دارای 143 اسب بخار قدرت دارد. فراموش نباید کرد که جک با وزن 1315 کیلوگرم و حجم موتور 1834 سی سی و گیربکس 4 دنده اتومات با این ضرایب دنده محافظه کارانه عملکرد مطلوبی دارد، دقت کنید شتاب صفر تا صد 12 ثانیه ای با این مشخصات قابل قبول به نظر میرسد، پارس اتومات صفر با قیمتی معادل حدودا 54 میلیون با وزن حدود 100 کیلوگرم کمتر شتاب صفر تا صد 14.2ثانیه ای مطابق اعلام سازنده دارد. و اصولا مقایسه این خودرو با یک خودروی دنده دستی 5 دنده اشتباه محض هست و توصیه من به کسانی که قصد خرید جک جی 5 اتومات دارند اینست که اولا در مورد ذات ماشینهای اتومات و سبک رانندگی و مشخصات فنی آنها کمی تحقیق کنند دوما این خودرو را با توجه به جغرافیای محل زندگی خود خرید نمایند، مثلا شخصی که درنقاط کوهستانی با آسفالتهای مواج و نامناسب زندگی می‌کند، مسلما به اندازه شخصی که در شهری مثل اصفهان با آسفالت عالی زندگی میکند لذت نخواهد برد و به دلیل طراحی اسپرت، سیستم تعلیق این ماشین شما باید کوبش بیشتری رو تحمل نماید. اما به شخصه سیستم تعلیق جک را نرمال میدانم.

 در خصوص ارتفاع پایین جک جی که بعضی از دارندگان آن را به شکایت وا داشته باید بگویم مگر نه این است که اسم و کاربرد سرعت گیرها کاملا واضح هست و ما باید به قانون و هدف این سرعت گیرها احترام بزاریم و با سرعت خیلی کم از آنها عبور کنیم؟ واقعا برام جالبه میبینم بعضیها با سرعت 40 تا 50 تا از روی اینها رد می شوند و انتظار دارند کف یک خودروی اسپرت در این حالت به زمین گیر نکند؟ زیر جک جی 5 من فقط دوبار گیر کرده آنهم به این دلیل که اگر زیادی ترمز می گرفتم رانندههای فوق با سرعت از پشتم با من تصادف می کردند که مجبور شدم به دلیل جلوگیری از تصادف با سرعت رد بشم. خوب به نظرم متمدنانه تره که آروم و با سرعت مطمئنه از روی سرعت گیر و دست انداز رد بشیم، مثلما زیر بند ماشینتون هم سالم تر خواهد ماند و هم اتاق کمتر به صدا می افتد. کاربری به نام حسن از آمل با 40 هزارکیلومتر کارکرد هنوز اتاقش کوچکترین صدایی نداره و تاکید دارد که همیشه مراعات کرده، نه تنها در دست اندازها و سرعت گیرها، بلکه با سرعت کمتری در آسفالتهای بد رانندگی کرده است. نکته دیگه اینکه همیشه موقع رانندگی حواستون به جلو باشد و فرمان را تا آنجایی که مقدور هست دو دست بگیرید، شما هنرپیشه فیلمهای سینمایی نیستید که یه دستی فرمان رو می گیرند و سرشون را نود درجه به سمت شاگرد می‌چرخانند و رانندگی می کنند وقتی شما دست انداز رو نمی بینید تقصیر ارتفاع پایین جک نیست! چی؟ بعضی دست اندازها شبرنگ نداره دیدنشان در شب سخت است؟ خوب تا اونجا که میتوانید رفتار خودروهای جلویی خود را کنترل کنید با حفظ فاصله مناسب چراغ خطر ترمزشان را چک نمایید وقتی ماشین جلویی روی سرعت گیر می رود کاملا مشخص است و شما هم پیشگیری لازم را بنمایید .( هنوز درک نکردم چرا بعضیا سپر به سپر ماشین جلویی میرانند!) چی؟ جاده خلوت است؟ و راه سازی یک سرعت گیر غیر استاندارد ساخته؟ خوب من دیگه راه حلی به ذهنم نمیرسه توکل به خدا، احتیاط، سرعت مطمئنه، چاره ای نیست.      

      مصرف سوخت من در این سفر مشابه سفر قبلی مجدد حدود صدی 11 شد که با توجه به فشاری که به موتور میاوردم و سبک رانندگی اسپرت و تست کردنهای زیاد کولر روشن و صندوق عقب پر به نظرم قابل قبوله نوش جونش. چرا؟ به خاطر حس امنیت خوبی که به من داد سواری رضایت بخشش، بدون خستگی و سرحال به منزل بازگشتم.
ارادتمند شما پدرام

در تلگرام ما را دنبال کنید:

http://telegram.me/SebghatAzad

دیدگاه‌ها   

0 #20 اشکان 1395-12-05 16:31
به نقل از مدیریت:
به نقل از اشکان:
درود بر همگی
ما یک روستای یلاقی داریم سربالایی زیادی داره و جادش خیلی خرابه اکثر هفته ها میرم اونجا. حالا به نظر دوستان دستی بگیرم یا اتومات. ممنون

به طور قطع جی۵ خودرو مناسبی برای همچین شرایط جغرافیایی نخواهد بود ولی بین این دستی انتخاب مناسب‌تری خواهد بود

پیشنهاد شما چه خودرویی هست که همین فضا و راحتی و اپشنها رو داشته باشه البته من از سمند و ال نود بخاطر ظاهرش خوشم نمیاد
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #19 مدیریت 1395-12-05 04:38
به نقل از اشکان:
درود بر همگی
ما یک روستای یلاقی داریم سربالایی زیادی داره و جادش خیلی خرابه اکثر هفته ها میرم اونجا. حالا به نظر دوستان دستی بگیرم یا اتومات. ممنون

به طور قطع جی۵ خودرو مناسبی برای همچین شرایط جغرافیایی نخواهد بود ولی بین این دستی انتخاب مناسب‌تری خواهد بود
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-1 #18 اشکان 1395-12-04 16:38
درود بر همگی
ما یک روستای یلاقی داریم سربالایی زیادی داره و جادش خیلی خرابه اکثر هفته ها میرم اونجا. حالا به نظر دوستان دستی بگیرم یا اتومات. ممنون
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #17 سپیدار 1395-12-01 20:06
سلام،مشکل ارتفاع جک با قرار دادن حلقه های لاستیکی بین فنر و اتاق و افزایش ارتفاع ۲سانتیمتر حل میشه،من این کارو کردم،جک ماشین محکمیه من ۴۰هزار کیلومتر روندمش و چون کشاورز هستم مرتب در جاده خاکی تردد میکنم (البته با سرعت کم)،زیر و بند واتاق کاملا بی صدا و سالمه،و موضوع جالبتر اینکه در مدت ۱و نیم سال و با این کارکرد هنوز اب رادیاتش یک میلیمتر کم نشده اونم در گرمای تابستون خوزستان که محل زندیگمه.هیچ مشکلی نداشته فقط یک بار ظهر تابستون رله ی دور تند فن سوخت که باعث شد با روشن کردن کولر امپر بالا بره،با ۱۲هزار تومن رله عوض و مشکل حل شد.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #16 علی.ک.ه 1395-11-26 11:28
به نقل از Amir.hosein:
ایا در سرعت بالا یه دفعه دنده رو تز اتومات ببری روی دنده اشکالی دارد

هیچ مشکلی نداره. اتفاقا اگه بخوای از سواری با جک جی 5 لذت ببری باید همین کارو بکنی. معکوس بکشی. ماشین یکم صداش دربیاد.
شتاب ماشین مناسبه. انتظار شتاب 8 7 ثانیه ای نداشته باشین. با موتور 1.8 و 1300 کیلو وزن.
طراحی زیبا. قدرت خوب. کم نیاوردن تو سربالایی و سبقت از مزیت های جک جی 5 هست
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+10 #15 محسن غلامی 1395-07-15 18:00
با سلام و عرض ادب . من اتومات مشکیشو خریدم . ازش راضی هستم همه جوره . تنها ضعفش اینه که گیر بکسش چهار دندست و به خاطر همین دنده ها بزرگتره . بنابراین باید دنده ها رو با دور موتور بالا عوض کنید . اینجوری هیچوقت کم نمیاره . ضمنا زیبایی اتقش تکه چون طراحی ایتالیاست . اگر از نیمرخ و پشت ارزیابیش کنید متوجه اصالت ایتالیایشش میشد . در مجموع نمرش از 20 هجده است و من راضی هستم . از اشغالهای سایپا و ایران خودرو خیلی بهتره . متاسفانه الان هم 4 میلیون گرونتر شده
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+3 #14 ندا 1395-07-05 07:04
سلام عرض ادب به همه دوستان ..من خواستم بگم که خیلی از جک بد میگن و خوب میگن ولی من خودم به شخصه این ماشین و بالاخره خریدم و باید بگم درسته هر ماشینی یه سری ایراد و معایب داره و یه سری خصلت داره ولی در کل این ماشین با این قیمت واقعا به صرف هستش ولی دقت کنید از کدوم نمایندگی میخرین به نظر من بهترین ماشینهای کرمان موتور فقط پیش اقای گلریزه و خیلی هم زود پلاک میکنن
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+4 #13 Pouya 1395-07-01 23:49
سلام. من جك جي 5 مشكي اتومات دارم واقعا عاليه. ولي بايد بگم كه زيرش خيلي پايينه باهاش رفتم رشت يكي از روستاهاي قشنگش و سرسيز من بودم با جك و سمند و ريو. سمند با سرعت رفت ريو هم خيلي عالي بدون اينكه زيرش بخوره به جايي رفت ولي ما گاز كه نميداديم هيچ ترمزم داشتيم با اين حال زيرش هي ميخورد به زمين بعد متوجه شدم صداي موتور عوض شده وقتي گاز ميدم فكر كردم مشكلي براي اگزوز پيش اومده. بعد موقع برگشتم خورد به زمين بعد رفتم اگزوز سازي ديد سيني زير موتور رفته چسبيده به اگزوز به ميله زد اورد جلو صدا درست شد اما زياد ميخوره زمين. از كارواش داشتم ميومدم بيرون شيب خيلي كمي داشت ولي سپهر ماشين خورد زمين اين منو نا اميد كرد. ولي ماشين نرم و راحتيه و كولر عالي داره صداي فنش زياده. مال من 15هزارتا كاركرده مشكلي نداشت تا الان و اينو هم بگم رنگش خيلي حساسه زود خط ميوفته رنگ مشكيش اينجوره بنظر من براي كسي كه زياد سرعت و شتاب مهم نيس برليانس هاچ بك بهتره برا اين ميگم هاچ بك چون از صندوق دارش قوي تره و سريع تره. من خودم جك رو دوس دارم و منتظر جك s5اتومات بودم كه اومد خداروشكر اينو عيد ميفروشم s5اتومات ميگيرم خيلي بهتره زيرشم نميخوره به زمين
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+9 #12 النترا سوار 1395-04-12 20:19
به نقل از mojtaba marzban:
با سلام خدمت دوستان عزیز بنده 206 وی 8 دارم بنظرتون جک جی 5 اتومات بگیرم قدرتش خوبه؟ مخصوصا تو سربالایی درجا چون پارکینگم تو زیر زمینه و موقع بالا اومدن سربالایی شدیدی هست و نیاز به قدرت زیادی دارم بنظرتون جک جی 5 بگیرم اگه بگیرم اتومات یا دنده ایی (نظر خودم اتومات هست )لطفا پاسخ بدید دو دل هستم ممنونم .


شک نکن از ۲۰۶ شما خیلی سرتره
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+3 #11 mojtaba marzban 1395-04-12 16:26
با سلام خدمت دوستان عزیز بنده 206 وی 8 دارم بنظرتون جک جی 5 اتومات بگیرم قدرتش خوبه؟ مخصوصا تو سربالایی درجا چون پارکینگم تو زیر زمینه و موقع بالا اومدن سربالایی شدیدی هست و نیاز به قدرت زیادی دارم بنظرتون جک جی 5 بگیرم اگه بگیرم اتومات یا دنده ایی (نظر خودم اتومات هست )لطفا پاسخ بدید دو دل هستم ممنونم .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-24 #10 محمدvh 1395-04-11 09:23
عالم و آدم میدونه جک مشکل عدم هماهنگی بین موتور و گیربکس تو سر بالایی داره
شما تو کرمان فرغون کار میکنی
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+5 #9 مصطفی زمانی 1395-03-18 13:20
سلام
من از این ماشین خیلیراضی هستم واقعا خدا لعنت کنه هرکی که میگفت این ماشین بد هستش ولی فقط از نمایندگی بگیرین من که اونجا بودم کل شهرستانها و از کل تهران میومدن اونجا برای خرید همه از طرف دوستاشون معرفی شده بودن و خیلی تعریف میکردن و خداییش هم خیلی اطلاعات خوبی از ماشین داشتن مدیر اونجا هم اقای گلریز بود و از مدیرای کرمان موتور هستن کارشون هم حرفه ای هستش یه سر اونجا برین متوجه میشین
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+12 #8 مصطفی زمانی 1395-03-18 11:16
سلاااااام
من این ماشین جک و خریدم و خیلی راضی هستم بخرین ضرر نمیکنین اصلا هم گول تبلیغات منفی که داره برای ماشینهای چینی میشه و میگن بده رو نخورین
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+10 #7 مدیریت 1395-02-23 19:51
به نقل از Amir.hosein:
ایا در سرعت بالا یه دفعه دنده رو تز اتومات ببری روی دنده اشکالی دارد

نه مشکلی ندارد دوست عزیز.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-5 #6 Amir.hosein 1395-02-23 14:22
ایا در سرعت بالا یه دفعه دنده رو تز اتومات ببری روی دنده اشکالی دارد
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+2 #5 فخار 1395-02-07 11:06
سلام فشنگی ترموستات میتسوبیشی بخر و ترموستات جک رو عوض کنی مشکل فن حل میشه
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+11 #4 چگوارا 1395-02-03 19:48
عالی نوشتی دوست عزیز از خوندن نقد شما لذت بردم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+11 #3 پدرام 1395-01-13 15:11
به نقل از رضا عزت:
سلام . یک سئوال دارم و با توجه به سابقه چندبار گذشته ای که در سایت شما در بخش نظرات شما کامنت گذاشتم مطمئنم که این بار هم بی جواب خواهد ماند . ولی ص فا با توجه به مقوله آدمی با امید زنده است توکل بر خدا می پرسم :
شما این مطلب رو هفت ماه پیش نوشتید و مسلما الان تجربه بسیار بیشتری با این خودرو دارید لذا میخواستم بپرسم : تا چه حدی نوشته ها و تجربیات این سفر بهبود پیدا کرده و آیا اگر الان قصد داشته باشید یک بررسی از جی پنج اتومات بنویسید باز هم این خودرو رو برای مناطق کوهستانی مناسب نمی دونید؟؟ آیا عملکرد خودرو در حالت درایو با توجه به قلق گیری که مسلما در هفت ماه گذشته از پدال گاز این خودرو داشتید همچنان از نظر شما نامناسب برای سبقتهای ناگهانی است؟؟
علی ایها الحال از اینکه وقت گذاشتید و تجربه سفرتان را با ما در میون گذاشتید ممنونم.
جان و جامتان در پناه حق.

ممنون که با ما همراه هستید
در جواب سوالاتان عارضم قرار نیست مشخصات فنی جی۵ بعد از هفت ماه تغییری کند!
منتها بنده منظورم این نبود که برای مناطق کوهستانی مناسب نیست. بلکه منظور این است که خودوری اسپرتی هست و در جاده های مسطح کمترین کوبش را نسبت به مناطق کوهستانی با آسفالت ناهموار دارد.
در خصوص سبقت ها عرض کنم کلا با خودروی اتومات ۴دنده باید‌ محاسبات دقیق تری داشته باشید.
در کل جی۵ را بعد از ۳۳ هزار کیلومتر کارکرد خودروی ارزنده‌ترین نسبت به قیمتش ارزیابی میکنم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-1 #2 رضا عزت 1395-01-12 20:11
سلام . یک سئوال دارم و با توجه به سابقه چندبار گذشته ای که در سایت شما در بخش نظرات شما کامنت گذاشتم مطمئنم که این بار هم بی جواب خواهد ماند . ولی ص فا با توجه به مقوله آدمی با امید زنده است توکل بر خدا می پرسم :
شما این مطلب رو هفت ماه پیش نوشتید و مسلما الان تجربه بسیار بیشتری با این خودرو دارید لذا میخواستم بپرسم : تا چه حدی نوشته ها و تجربیات این سفر بهبود پیدا کرده و آیا اگر الان قصد داشته باشید یک بررسی از جی پنج اتومات بنویسید باز هم این خودرو رو برای مناطق کوهستانی مناسب نمی دونید؟؟ آیا عملکرد خودرو در حالت درایو با توجه به قلق گیری که مسلما در هفت ماه گذشته از پدال گاز این خودرو داشتید همچنان از نظر شما نامناسب برای سبقتهای ناگهانی است؟؟
علی ایها الحال از اینکه وقت گذاشتید و تجربه سفرتان را با ما در میون گذاشتید ممنونم.
جان و جامتان در پناه حق.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+4 #1 Farbod 1395-01-01 22:00
لطفا mvm550 اتومات را بررسی کنید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تجربه رانندگی و سفر

IMAGE تجربه رانندگی با لکسوس LS460 مدل 2014
دوشنبه, 22 شهریور 1395
      برای كمپانی لكسوس یك مسئله كاملاً واضح است كه بازار خودروهای سدان لوكس در... ادامه مطلب ...
IMAGE تجربه رانندگی اتفاقی در آفرود با لیفان X60 اتوماتیک CVT
چهارشنبه, 20 مرداد 1395
در روز دوم فیلمبرداری کلیپ تست و بررسی لیفان X60 اتوماتیک cvt مسیری رو طی کردیم که... ادامه مطلب ...
IMAGE وقتی مطالعه داستان دادا محسن راهگشای یک زوج جوان در سفرشد!
یکشنبه, 04 بهمن 1394
همین چندی پیش بود که داستان واقعی و جذاب دادا محسن، ناجی خانواده جی۵ سوار بعد از... ادامه مطلب ...
IMAGE دادا محسن، ناجی خانواده جی۵ سوار بعد از تصادف
دوشنبه, 09 آذر 1394
من یکی از کاربرهای نسبتا قدیمی فرومهای سایتهای خودرویی هستم. سال گذشته قصد خرید... ادامه مطلب ...
IMAGE تجربه سواری با جک جی 5 در جاده چالوس
پنج شنبه, 15 مرداد 1394
سلام بر همه دوستان  5 شنبه 18 تیرماه 1394 به همراه همسر و دختر 11 ماهه ام سفر دوم خود را... ادامه مطلب ...

جستجو

جدیدترین مطالب

ویژه برنامه نوروز ۹۶ برای اینکه با یک روز کاری سبقت آزاد از نزدیک آشنا شوید، در این ویژه برنامه نوروزی دوربین خود را به استودیویی بردیم که برنامه های تست و بررسی خودرو، دوبله فیلم های آموزشی فرهنگ رانندگی، نگهداری...
داشبورد - ۲۷ اسفند 95 در این قسمت از داشبورد به قیمت سایپا کوییک اشاره میکنیم، فاز جدید همکاری های هیوندایی و کرمان موتور مشخص خواهد شد، از پیش فروش دنا پلاس می گوییم و تیزر زیبا و جذاب فیلم سریع و خشن ۸، سرانجام اتوبوس...
با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟ شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض...
داشبورد۲۰ اسفند 95 چهارشنبه سوری رونمایی از خودروی جدید سایپا کوئیک اتوبوس پیشرفته تیم ملی فوتبال ایران قرار داد همکاری کنتیناتال و شرکت کروز تندر ۹۰ پارس خودرو و آپشن جدیدش! گلچینی از قسمت اول فصل ۲۴ برنامه تاپ گیر...
سایپا sp100 همین دوسال پیش بود که در جشنواره طرحی خودرو، سایپا از ماکتی در ابعاد واقعی با اسم SP100 رونمایی کرد. سایپا SP100 خودرویی در کلاس C هست که گفته می شود بر روی پلت فرم x300 تولید خواهد شد. گویا این...