با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟

رای دهی:  / 4
ضعیفعالی 

شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید! اما به هر حال در شرایط خاصی از نظر اقتصادی به سر می‌بریم. خیلی دوست داشتیم که انتخاب‌های این بازه خودروهای منقرض شده و حتی کلاسیکی نباشند که به طرز عجیبی هنوز در حال حرکت در جاده‌های کشور هستند، خواسته قلبی ما این است که همیشه ملت شریف ایران مالک بهترین، جدیدترین و از همه مهم‌تر ایمن‌ترین خودروها باشند، از این رو آرزوی داریم که روزی در کمترین بازه خرید خودرو، شاهد خودروهایی باشیم که حداقل در سطح جهانی نیز به عنوان خودروهای پایه شناخته شده باشند و از حداقل‌های خاصی بهره می‌برند. اما در شرایط فعلی چه؟

وقتی کمترین میزان کسب حقوق عدد 800 هزار تومان است، برای حمل نقل یک خانواده چه پیشنهادهایی را می‌توان ارائه داد؟ شاید ارائه راهکار برای چنین شرایطی، نیاز به قرار گرفتن در آن شرایط را داشته باشد و شاید ما نتوانیم به طور دقیق این شرایط را درک کنیم اما اینکه بتوانیم در حد خودمان کمکی به زحمتکش‌ترین قشر جامعه انجام دهیم، نهایت لطف پروردگار به ما بوده است. البته در ابتدای کار باید این نکته را یادآور شویم که هیچ کدام از خودروهای معرفی شده در این متن توانایی مسافرت‌های بین شهری را ندارند و استفاده از آنها به عنوان خودروی مسافرت بسیار اشتباه و کار پرخطر است، از طرفی تعدادی از این خودروها خارج از رده‌بوده و از لحاظ میزان آلایندگی، انتخاب چندان مناسبی برای شهرهای آلوده‌ای چون تهران نیستند، اما به هر حال از بین گزینه‌های موجود هر کسی ممکن است بر اساس علاقه شخصی خود یکی را بپسندد یا حتی شاید قصد او از خرید، تنها نگه داری خودروهای کلاسیک در حال انقراض باشد. ما در سبقت آزاد با توجه به محدودیت بودجه خریداران این بازه قیمتی، سعی کردیم هزینه میانگین سالانه و البته حدودی هر خودرو یاد شده در ماه را ذکر کنیم تا خریداران به هزینه‌های پس از خرید هر خودرو، اعم از سوخت مصرفی و تعویض قطعات تا حدی واقف شوند. در پایان نیز سعی می‌کنیم به ‌راه‌حل ‌جامع‌تری ‌برای افراد کم درآمد ارائه کنیم تا در صورت عدم رضایت از تمامی گزینه‌های یاد شده، اقدام به انجام آن موارد کنند.

پراید

نخستین و شاید منطقی‌ترین انتخاب فعلی پیش روی اکثر ایرانیان، حتی برخی‌اوقات افرادی که در سطح متوسط یا حتی مرفه جامعه به سر می‌برند برای کاهش هزینه‌های خود، پراید را برای نقل‌وانتقال داخل شهر انتخاب می‌کنند. البته انتخاب خودروی پراید از نوع صفر کیلومتر در این بازه قیمتی، تنها از طریق لیزینگ و پرداخت اقساط کمر شکن امکان‌پذیر است و بحث اصلی ما انتخاب انواع دست‌دوم پراید با کارکردهای بالای 100 هزار کیلومتر است. این انتخاب دلایل بسیاری دارد که شاید مهم‌ترین آنها هزینه‌های جانبی کمتر این خودرو نسبت به دیگر محصولات تولیدی در حال حاضر کشورمان باشد؛ به گونه‌ای که اگر لیستی از تمامی قطعات استفاده شده در این خودرو تهیه و قیمت آن را با دیگر خودروهای در حال تولید مقایسه کنیم، هیچ رقیبی برای این خودرو پیدا نخواهیم کرد. اما آیا این انتخاب کاملاً بی‌حاشیه خواهد بود؟ پاسخ خیر است. خودروی پراید از زمان ورود به ایران تاکنون تغییرات زیادی در تمامی بخش‌ها داشته است؛ از بحث کاهش یا افزایش کیفیت در این سال‌ها که گذر کنیم، می‌توان گفت از لحاظ فنی تغییرات ایجاد شده، هیچ کدام به کاهش مصرف چشمگیری منتهی نشده است. حتی در آخرین پیشرانه‌های استفاده شده در این خودرو که با عنوان HP پلاس شناخته می‌شوند، توان افزایش یافته و با وجود رعایت استاندارد یورو 4، اما تغییر چندانی در مصرف سوخت رخ نداده است. از این رو ارزان‌ترین خودروی موجود در کشور را نمی‌توان به عنوان کم خرج ترین خودرو حداقل از نظر هزینه سوخت اعلام کرد. از سوی دیگر این خودرو کاربردهای غیر شخصی زیادی در ایران دارد، به این معنی که بسیاری از پرایدهایی که در محدوده قیمتی زیر 10 میلیون تومان به فروش گذاشته می‌شوند، به عنوان تاکسی در آژانس‌ها یا به صورت تاکسی شخصی استفاده می‌شده که البته این استفاده با اعمال شاقه تاکسی‌ها و البته هر روز انجام می‌گرفته است. در نهایت نیز مالک محترم تاکسی که خودروی خود را در عنفوان در خرج افتادن می‌بیند، با رندی تمام آن را به فروش می‌گذارد تا هر چه سریع‌تر از شر آن آسوده گردد و اقدام به خرید پراید بعدی خود کند.

هزینه نگهداری: ماهیانه حدود 100 هزار تومان در شرایط عادی.

پیکان

یار دیرین ایرانیان! البته در مورد این گزینه بحث زیاد است؛ از مصرف و سوخت و میزان آلایندگی گرفته تا قیمت‌های عجیبی که گاهی برای این خودرو حدودا کلاسیک انگلیسی تعیین می‌شده است. اصلی‌ترین دغدغه مالکان پیکان، گرفتن مجوز عبور و مرور و البته اخذ معاینه فنی است، چرا که از لحاظ تأمین قطعات فنی به خاطر تولید وانت پیکان تا سال گذشته و البته وانت آریسان (که از نظر فنی تشابهات زیادی با پلتفرم پیکان دارد) مشکلی نیست و تنها قطعات ظاهری این خودرو مثل مجموعه چراغ‌های عقب، مجموعه درب عقب و دیگر قطعاتی که ربطی به وانت پیکان نداشتند، دچار مشکل است. البته همین قطعات نیز به لطف تعداد بالای خودروهای اسقاط شده از این خودرو قابل تأمین است. ولی مشکل عمده این خودرو را باید در جای دیگری جستجو کرد، چرا که به دلیل مصرف سوخت بسیار بالای آن اصلاً گزینه مناسبی برای داخل شهر نیست، حتی امکان دارد به غیر از مامورین پلیس، از خود مردم نیز پیشنهاد تعویض خودرو را بشنوید. البته کاربراتوری بودن این خودرو و نیاز به تنظیم مکرر کاربراتور عامل دیگری است که باعث می‌شود این خودرو از آلایندگی بالاتری برخوردار شود، به نحوی که طبق اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست، هر دستگاه پیکان بیست برابر خودروهای عادی و 200 برابر یک خودروی هیبریدی آلاینده تولید و همین آمار، این خودرو را به دستگاه وحشتناک تولید آلاینده بدل می‌کند.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 150 هزار تومان.

پژو

نه خیر، منظور ما 405 نیست. در واقع باز هم با پیکان طرف هستیم البته پیکان با ظاهری متفاوت و در پوست پژو! پژو RD و Roa محصولاتی از ایران‌خودرو هستند که با هدفی خاص تهیه شده بودند و آن هدف لوکس‌تر کردن پیکان بود، البته در کنار آن مشتریان این خودروها از کابین پژو و تجهیزات خاصی بهره می‌بردند که در پیکان موجود نبود. از لحاظ قطعات فنی این خودرو در وضعیتی کاملاً مشابه با پیکان به سرمی‌برد ولی اگر به دنبال قطعات ظاهری این خودرو باشید و اگر حساسیت بالایی داشته باشید، کار سختی پیش رویتان. البته اگر با خلاقیت خود قصد داشته باشید پیکان خود را هرچه بیشتر به 405 شبیه کنید، باز کار سبک‌تری دارید.

هزینه نگهداری: ماهانه 150 تا هزار تومان.

ام‌وی‌ام 110

این خودرو شاید بهترین انتخاب این بازه قیمتی باشد، با توجه به عدم تولید پراید تا دو سال آینده، پیش‌بینی می‌شود این محصول مدیران‌خودرو از نظر تأمین قطعات تا چند سال آینده از پراید نیز پیشی گیرد و از هر لحاظ بهترین گزینه برای پایین‌ترین بازه خرید خودرو بدل شود. از مهم‌ترین برتری‌های این خودرو می‌توان به مصرف سوخت بسیار مناسب این خودرو در کنار آلایندگی کم آن نسبت به دیگر گزینه‌های موجود در این بازه یادکرد، که به نوعی می‌توان این گزینه را شهری شده ترین خودرو این لیست نامید. از طرف دیگر تأمین کردن قطعات مصرفی این خودرو نیز هزینه سنگینی برای مالک نخواهد داشت. نکته مثبت دیگر این است که مالکین این خودرو می‌توانند امیدوار باشند که بتوانند سال‌های بیشتری این خودرو را داشته باشند. البته شاید این خودرو را بعضاً مناسب بانوان بدانند ولی اگر کمی به این فکر کنیم که با خرید این خودرو چقدر به ترافیک، آلودگی هوا و البته خودتان خدمت کرده‌اید، نظر شما تغییر خواهد کرد. البته مزیت دیگر این خودرو این است که دیگر به کل باید مسافرت رفتن با آن را فراموش کنید. خیلی هم خوب! همان‌طور که در ابتدا گفتیم، با ده میلیون نباید انتظار مسافرت رفتن با خودرویی را داشت باشید، چرا که صرف نظر از فرم این خودروها باید توجه داشت که با وجود کارکردهای بالای این خودروها خیلی نباید به آنها اطمینان کرد. فراموش نکنید که دلیل نگنجاندن منبع الهام این خودرو در لیست، یعنی دوو ماتیز به دلیل سخت‌تر بودن تأمین قطعات آن نسبت به ام‌وی‌ام است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 50 الی 60 هزار تومان.

رنو 5

مزایا و معایب این خودرو را شاید بتوان مشابه با پیکان دانست اما نکته‌ای در این خودرو وجود دارد که کمی آن را متفاوت می‌کند و آن هم کمتر بودن این خودرو در سطح شهر و از سویی بار روانی کمتر به جهت قدیمی بودن آن است، هرچه نباشد پیکان به عنوان تاکسی استفاده می‌شده  است ولی رنو خیر. همین امر باعث می‌شود اصلی‌ترین مشکل رنوها فرسودگی فنی نباشد، بلکه بیشتر مشکلات این خودرو در زنگ‌زدگی‌های پنهان بدنه است. خوشبختانه این خودرو در انواع انژکتوری (نیو پی کی با موتور پراید) تولید می‌شده و این خود یک مزیت است که این نوید را می‌دهد که در آینده احتمال کمتری برای منع عبور و مرور دارد، از سوی دیگر هاچ بک بودن رنو خود یکی از جذابیت‌هایی محسوب می‌شود که ممکن است بسیاری را به سمت خود بکشاند، به هر جهت شاید بتوان گفت این خودرو از شخصیت معتبرتری نسبت به پیکان بهره‌می‌برد. همچنین رنو 5 یکی از کم مصرف‌ترین خودروهایی به حساب می‌آید که می‌توان با این بودجه انتخاب کرد، درست است که به اندازه‌ام وی‌ام و ماتیز کم مصرف نیست اما اگر از نظر فنی کاملاً سرپا باشد می‌تواند حتی در شهر نیز مصرف 6 تا 7 لیتر در 100 کیلومتر را ثبت کند. همچنین نقطه‌قوت دیگر این خودرو نسبت به پیکان قطعات ارزان‌تر آن است، با این وجود فراوانی قطعات این خودرو به اندازه پیکان نیست.

هزینه نگهداری: ماهانه 75 هزار تومان.

فولکس واگن گلف

نسل اول و به خصوص دوم این خودرو جز خودروهای اسپرت و ارزان قیمتی است که با کمی هزینه با چاشنی علاقه می‌توان آن را به خودروی اسپرت، کلاسیک و البته شهری تبدیل کرد که البته تنها به درد تخلیه روحی جوانان می‌خورد، نه حمل و نقل خانواده. خوشبختانه گلف خودرویی است که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و البته قطعه‌سازان جهانی به فکر این عاشقان گلف هستند. از این رو اگر در بازار جهانی به دنبال قطعات گلف بگردید، می‌توانید با جست‌جوی سخت، قطعه‌سازانی را پیدا کنید که هنوز هم قطعات این خودرو را تولید می‌کنند البته پیدا کردن قطعات این خودرو خیلی چندان ساده‌ای نیست ولی به هر حال وقتی علاقه وجود داشته باشد می‌توان از این مشکل نیز عبور کرد.

هزینه متوسط نگهداری : ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

اوپل کورسا

این گزینه را شاید نتوان به همگان پیشنهاد کرد زیرا در کنار قطعات کمیاب و گران‌قیمت، برای خرید آن در این بازه باید سراغ خودروهای با کارکردهای بالا و احتمالا رنگ خورده رفت. اما به هر حال اوپل کورسا جدیدتر از پیکان و رنو و حتی پراید است. از آن گذشته اوپل یک خودروساز آلمانی است و به هر حال کیفیت خودروهای تولید شده در آلمان بیشتر از انواع داخلی‌ساز است.

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 200 هزار تومان

ب‌ام‌و

ماشینهای آلمانی دیگری که با کارکردهای بالا و البته مدل‌های قدیمی قابل انتخاب هستند. 2002 و 518 های مدل 1970 تا 1978 را با کارکردهای بالای 100 تا 200 هزار کیلومتر می‌توان پیدا کرد که قیمتی زیر 10 میلیون تومان دارد البته اصلی‌ترین دلیل قیمت پایین شرایط سخت نگهداری این خودروهاست، در واقع بنز و ب‌ام‌وهای این لیست از لحاظ تأمین قطعات بدترین خودروها هستند. این دو برند را تنها باید کسانی انتخاب کنند که می‌خواهند خودروی کلاسیکی با کمترین قیمت را پس از بازسازی، در پارکینگ خود نگهداری کنند و هر روز با دیدن آنها کیف کنند!

هزینه متوسط نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

مرسدس بنز

مدل‌های معماری و دانشجویی که در واقع اجداد دو نسل کلاس E بودند، خودروهایی از بنز هستند که زمانی در ایران به وفور پیدا می‌شدند. این خودروهای کاملا کلاسیک را هر کسی به دلیل هزینه بالا نمی‌تواند نگهداری کند و به همین دلیل سعی در فروش آنها با قیمت‌های پایین دارند تا به نوعی از هزینه‌ این گوهرهای کلاسیک رها شوند. اما همین امر فرصت مغتنمی است برای دوستداران خودروهای کلاسیک تا با کمترین هزینه صاحب خودروی آلمانی شوند.

هزینه نگهداری: ماهانه 300 الی 400 هزار تومان.

پاترول

شاسی بلند سخت‌جان، محبوب و البته منسوخ‌شده نیسان به دلایلی که ذکر خواهیم کرد. بازیچه علاقه‌مندان کم‌تجربه آفرود شده است. آفرود ورزشی است که برای علاقه‌مندان خود کم هزینه ندارد و بعد از هر بار آفرود نیاز است که خودروی مورد نظر تحت سرویس‌های اساسی و سنگین قرار گیرد. نیسان پاترول با کمک موتور پرتوان و البته سیستم چهار چرخ متحرک خود، زمانی از بهترین خودروهای آفرود بازار بود، اما این امر دلیل نمی‌شود که هنوز هم این خودروها قابل مصرف باشند. اکثر نیسان پاترول‌های موجود در کشور تحت فشارهای سنگینی بودند که مالک در مکان‌های مختلف به آن وارد می‌کرده است. از آن گذشته یکی از معایبی که خریداران پاترول پس از خرید باعث تعجب‌شان می‌شود. فرمان بسیار سفت آن است که البته چاشنی آن نیاز به چرخش زیاد فرمان جهت تغییر جهت است. در پایان پاترول‌ها را نیز نمی‌توان مناسب استفاده حتی در شهر دانست، مگر اینکه مالک قبلی با وسواس بسیار زیاد از آن نگه داری کرده باشد.

هزینه نگهداری: ماهانه 100 تا 200 هزار تومان.

گزینه آخر

در پایان باید به گزینه‌ای اشاره کنیم که قابل انتخاب برای همگان است و شاید در مجموع هزینه کمتری برای خانواده داشته باشد. البته شاید این گزینه نیز در برخی مناطق کشور قابل انجام نباشد، اما فراموش نکنید در مناطقی که امکانات زیادی به خود نمی‌بینند، از نظر تامین قطعات خودروهای منسوخ شده نیز قطعا دچار مشکل هستند. اما پیشنهاد ما برای شهرنشین‌ها؛ فرض کنید شما 10 میلیون تومان دارید و می‌خواهید این هزینه را صرف خودرو کنید و البته در طول سال شاید بیشتر از یکی دو سفر را نتوانید بروید.

 پیشنهاد ما این است که 10 میلیون تومان خود را در بانک بگذارید و ماهانه به صورت درصدی از آن سود کسب کنید. برای مسافرت‌های درون شهری بهترین گزینه استفاده از حمل و نقل عمومی است. زیرا اگر در کشوری استفاده از حمل نقل عمومی نسبت به خودرو شخصی ترجیح داده شود، نشان از فرهیختگی مردم آن کشور دارد. حتی اگر با مترو و اتوبوس نتوانید به مقصد خود در شهر برسید، با استفاده از اپلیکشن‌های نوظهوری که هزینه تاکسی‌ها را کاهش داده‌اند، می‌توانید با هزینه کم به مقاصد خود در داخل شهر برسید و برای مسافرت‌های خارج‌شهر خود نیز از پس انداز 10 میلیون تومانی‌تان یا از قطار و هواپیما برای مسافرت‌های خود استفاده کنید که میزان تلفات در حوادث این دو وسیله‌ حمل و نقل کمتر از آمار تلفات جاده‌ای است. اما اگر بخواهید تجربه واقعی سفر را تجربه کنید و در طی رسیدن به مقصد سفر خود، از مناظر جاده استفاده کنید. می‌توانید از موسساتی که خودرو اجاره می‌دهند، خودرویی ایمن اجاره کنید که حداقل امنیت خود را در سفرهای خود در جاده‌های پر خطر کشور حفظ کنید.

سبقت آزاد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

IMAGE با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟
شنبه, 21 اسفند 1395
شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید!... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی نسل سوم نيسان مورانو
پنج شنبه, 05 اسفند 1395
زمانی كه نسل اول «نیسان مورانو» در سال 2003 معرفی گردید، با ظاهر عضلانی خود روی... ادامه مطلب ...
IMAGE شاسی بلند چینی هایما S7 یك سر و گردن بالاتر از رقبا
دوشنبه, 25 بهمن 1395
مقدمه: از اتوبان كرج كه عبور می كنید، در كیلومتر 14 بیلبورد بزرگی در كنار شركت ایران... ادامه مطلب ...
IMAGE دانلود فصل اول مستند The Grand Tour 2016
یکشنبه, 12 دی 1395
شروعی دوباره برای سه تفنگدار! در نیمه‌های اسفند سال 1393 بود که اعلام شد، جرمی... ادامه مطلب ...
IMAGE آستون مارتین Vantage GT8
شنبه, 11 دی 1395
از زمان پیروزی در مسابقات بیست و چهار ساعته Le Mans در سال 1959 تا موفقیتهای بیشمار كلاس... ادامه مطلب ...
IMAGE ب ام و سری7 مدل 2016
سه شنبه, 07 دی 1395
  مقدمه: زمانیکه نسل ششم سدان لوكس سری7 كمپانی «ب.ام.و» برای سال 2016 رونمایی گردید و... ادامه مطلب ...
IMAGE مصاحبه روزنامه اطلاعات با تیم سبقت آزاد
یکشنبه, 05 دی 1395
«سبقت» کار خوبی نیست؛ در میانه کار سبقت از یک اتوبوس، ناگهان اتوبوسی دیگر در... ادامه مطلب ...
IMAGE ارزانترين خودروهای V8 سال 2016
شنبه, 04 دی 1395
با افزايش توليد خودروهاي هيبريدي و الكتريكي و تمايل كمپانيهاي خودروسازي براي... ادامه مطلب ...
IMAGE احیای زندگی تویوتا با جوهر عشق
سه شنبه, 25 آبان 1395
اگر در پی خواندن گزارشی از چگونگی باز سازی خودرو های قدیمی هستید با ما در سبقت آزاد... ادامه مطلب ...
IMAGE 10خودرویی که کارکرده آنها حکم نقره با ارزش طلا را دارد
پنج شنبه, 13 آبان 1395
احتمالاً حدستان راجع به اولین خودروی لیست ما غلط است. بگذارید داستانی که احتمالاً... ادامه مطلب ...
IMAGE نقدی بر میتسوبیشی میراژ 2017
دوشنبه, 10 آبان 1395
امروز قصد داریم به بررسی میتسوبیشی میراژی که با فیس جدیدش هفته گذشته در نمایشگاه... ادامه مطلب ...
IMAGE کیتینگ بولت (Keating Bolt) سریع ترین خودروی جهان
جمعه, 30 مهر 1395
شرکت خودروسازی کیتینگ سوپرکارز واقع در شهر منچستر در شمال غربی انگلستان که در سال... ادامه مطلب ...
IMAGE تعصب مالکین ایرانی بر روی خودرو در فضای مجازی
جمعه, 30 مهر 1395
هر یک از ما در زندگی روزمره خود با افراد متفاوتی سر و کار داریم و گاهی شده... ادامه مطلب ...
IMAGE خودروی سوپراسپرت FM Auto Evantra از ایتالیا
شنبه, 24 مهر 1395
سفر به نزدیکترین ساحل فلورانس در شمال ایتالیا شما را به منطقه Pontedera می‌رساند که... ادامه مطلب ...
IMAGE غولی به نام BMW
چهارشنبه, 14 مهر 1395
ب ام و قبل از جنگ جهانی دوم: کمپانی BMW توسط کارل رپ (Karl Rapp) به عنوان یک کارخانه تولید... ادامه مطلب ...
IMAGE دسته دنده برندهای مشهور دنیا چه شکلی هستند؟
یکشنبه, 11 مهر 1395
تا به حال به شکل دنده خودروی خود دقت کرده اید؟ راحتی و زیبایی آن برای شما تا چه حد... ادامه مطلب ...
IMAGE مقایسه دو موتورسیكلت هوندا CBR1000RR و كاوازاكی Ninja ZX10R
پنج شنبه, 01 مهر 1395
مقدمه: دو موتورسیكلت  هوندا CBR1000RR   و  كاوازاكی Ninja ZX10R   دو موتور اسپرت ژاپنی در... ادامه مطلب ...
IMAGE گران ترين خودروهای كلاسيك جهان
شنبه, 27 شهریور 1395
      خودروهای كلاسیك با گذشت زمان ارزشمندتر می گردند و كلكسیونرهای ثروتمند از... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی آئودی R8 V10 Plus مدل 2016 قویترین و سریعترین مدل آئودی
جمعه, 19 شهریور 1395
     كمپانی معروف «آئودی» در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو 2015 نسل دوم مدل اسپرت R8... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا اصول اولیه طراحی خودرو در لیفان ۸۲۰ رعایت شده است؟
پنج شنبه, 18 شهریور 1395
چندی پیش مقاله ای با عنوان "اصول اولیه طراحی خودرو " منتشر کردیم که یکی از کاربران... ادامه مطلب ...
IMAGE نخستین خودرو و اتوبوس وارد شده به ایران
پنج شنبه, 18 شهریور 1395
    شاید برای خیلی از افراد این سئوال باشد كه خودرو از چه زمانی وارد ایران گردید و... ادامه مطلب ...
IMAGE این 8 سیتروئن را تنها در چین می بینید.
سه شنبه, 09 شهریور 1395
این 8 سیتروئن را تنها در چین می بینید.   سیتروئن را شاید بتوان چین پرست ترین برند... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی فنی و تجربه رانندگی با bmw X5 مدل 2015
چهارشنبه, 03 شهریور 1395
مقدمه: كمپانی «ب.ام.و» در سالهای اخیر با ارائه مدلهای متعدد در بازار اروپا توانسته... ادامه مطلب ...
IMAGE جزییات جالبی از پیشرانه کونیگزگ آگرا آر اس
یکشنبه, 31 مرداد 1395
  کونیگزگ قطعا یکی از مهمترین پیش تازان سوپرماشینها است. دلیل زیادی هم برای این... ادامه مطلب ...
IMAGE رهیاب نید یا راهیاب تارگت؟ کدام شما را بهتر راهنمایی می کند؟
سه شنبه, 26 مرداد 1395
اگر از طرفداران رهیاب های خودرویی باشید، حتماً دو نرم‌افزار مطرح را در این زمینه... ادامه مطلب ...
IMAGE این ۱۴ کمپانی غول آسا، صنعت خودروسازی دنیا را در دست دارند
سه شنبه, 05 مرداد 1395
این ۱۴ کمپانی غول آسا، صنعت خودروسازی دنیا را در دست دارند طی چند سال گذشته، صنعت... ادامه مطلب ...
بازدید سبقت آزاد از نمایشگاه خودرو تورینو ایتالیا + گالری تصاویر
چهارشنبه, 30 تیر 1395
گزارش اختصاصی بازدید از نمایشگاه خودرو تورینو به گزارش سبقت آزاد از روز چهارشنبه... ادامه مطلب ...
IMAGE هر آنچه که لازم است درباره پورشه پانامرا ۲۰۱۷ بدانید.
سه شنبه, 15 تیر 1395
پورشه پانامرا ۲۰۱۷ پانامرا تقریبا از 2009 در کنار ماست، در زمان معرفی به عنوان اولین... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش میزان سود دهی جگوار در آستانه افتتاح نمایندگی ایران
پنج شنبه, 27 خرداد 1395
طبق گزارش مالی شش ماهه اول سال برند JLR یا گروه جگوار لندوور شاهد کاهش سود دهی 40... ادامه مطلب ...
IMAGE 10 فولکس واگنی که تنها در چین می بینید
شنبه, 22 خرداد 1395
10 فولکس واگنی که تنها در چین می بینید   در چین برند VW را به عنوان قوی ترین برند چین... ادامه مطلب ...
IMAGE نویگیتور عقاب طلایی فورد در نیویورک به پرواز درآمد
سه شنبه, 31 فروردين 1395
سال گذشته بود که زیرمجموعه لوکس فورد، "لینکلن" اعلام کرد که یک بمب خبری برای... ادامه مطلب ...
IMAGE لیفان 820 پیش به سوی اعتبار
شنبه, 21 فروردين 1395
برای اولین بار سبقت آزاد به بررسی خودرویی پرداخت که هنوز وارد بازار ایران نشده،... ادامه مطلب ...
IMAGE BYD S6 شاسی بلند تازه وارد چینی
دوشنبه, 03 اسفند 1394
BYD S6شاسی بلند تازه وارد چینی گروه شرکت‌های بی‌وای‌دی در سال 2003 با خرید شرکت... ادامه مطلب ...
IMAGE پیدا شدن دومین زیبای سردرگم! لیفان X50
یکشنبه, 02 اسفند 1394
می خواهم شما را به بررسی دومین کراس‌آور یک برند دعوت کنم، اشتباه نکنید! قصد ما... ادامه مطلب ...
IMAGE چانگان ایدو، وارداتی خوش نقش و نگار سایپا ازکجا آمده؟
پنج شنبه, 08 بهمن 1394
بگذارید صادقانه همین ابتدا بگوییم که نوشتن راجع به برندی جدید و ناشناس برای بازار... ادامه مطلب ...
IMAGE نگاهی به برلیانس های تولید داخل کشور
یکشنبه, 26 مهر 1394
برلیانس آتو شرکت خودروسازی چینی است، که در زمینه مونتاژ خودروهای شرکت‌های... ادامه مطلب ...
IMAGE هواگیری بعد از تعویض ترموستات
پنج شنبه, 16 مهر 1394
همیشه وقتی ترموستات تعویض می گردد، مقداری هوا پشت ترموستات باقی می ماند و می بایست... ادامه مطلب ...
IMAGE رابطه سیستم خنک کننده موتور و گیربکس
پنج شنبه, 26 شهریور 1394
    نظر به سوالات متعدد دوستان در خصوص دمای کارکرد موتور و گیربکس خودروی اتوماتیک... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی یک سوال: آیا خودرو چینی ارزان شد؟
سه شنبه, 10 شهریور 1394
پیرامونمان پر است از جملاتی که به ذهنیت عموم مردم جامعه تبدیل گشته اند. مثلاً : ای... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا خودرویی با گیربکس cvt بخریم؟
دوشنبه, 26 مرداد 1394
 متن پیش رو مقاله "آیا خودرویی با گیربکس  cvt  بخریم؟"  برگرفته از وب سایت www.autoguide.com... ادامه مطلب ...
IMAGE چینی بخرم یا نه؟
پنج شنبه, 22 مرداد 1394
  سوالی که تقریبا گاهی از شنیدن های مکرر آن خسته و گاهی خوشحال شده ام! شاید نگاهی به... ادامه مطلب ...

جستجو

جدیدترین مطالب

داشبورد - یکم اردیبهشت 1396 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد دعوت می...
جیلی gc6   شرکت خودروسازان بم که سال گذشته به‌صورت رسمی به‌عنوان نماینده رسمی جیلی در ایران معرفی شد و GC6 را نخستین خودروی مونتاژی این برند چینی در ایران انتخاب کرد، گویا در سکوت خبری فعالیت خود را آغاز کرده و مونتاژ...
داشبورد - 25 فروردین 96
25 فروردين 1396
داشبورد - 25 فروردین 96 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر هفته جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد...
داشبورد - 18 فروردین 96
18 فروردين 1396
داشبورد 18 فروردین 96 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر هفته جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد...
بررسی-هامان-ایووک بررسی رنج روور ایووک تیون شده توسط هامان چند روز پیش شنیدیم کمپانی هامان که برای ما ایرانیان یادآور بی ام‌ وهای تیونیگ شده پرقدرت و خشنی است که از حد خود تجاوز می‌کنند و به رقابت با سوپر اسپرت‌ها می‌پردازند،...