لیفان 820 پیش به سوی اعتبار

رای دهی:  / 69
ضعیفعالی 

برای اولین بار سبقت آزاد به بررسی خودرویی پرداخت که هنوز وارد بازار ایران نشده، فرصتی که باعث شد تا با افقهای جدیدی از صنعت خودرو سازی چین آشنا شویم و اکنون می خواهیم این تجربه را با شما به اشتراک بگذاریم.

لیفان 820 را شاید بتوان نقطه شروعی برای اعتبار سنجی به برند لیفان دانست، جایی که این شرکت شیوه دیگر برندهای مطرح چینی را ادامه داده و خودرویی در کلاس D طراحی و عرضه کرده، اما به روش خود، به این معنی که لیفان با کرمان موتور در بازار ایران همانند چری و مدیران خودرو سعی داشت، با توجه به افزایش نرخ تورم در این چند سال اخیر، تجربه خودرویی برای مشتریان ایرانی فراهم آورد که با قیمتی مناسب از لحاظ به روز بودن، فاصله زیادی با دو خودرو سازبزرگ وطنی داشته باشد. با عرضه لیفان 520 و 620 که از لحاظ ظاهری با کرولا مشابه بودند، به کسانیکه علاقه ای به گزینهای محدود، خسته کنند و تکراری وطنی نداشتند، تجربه ای هرچند ناقص از این خودروی پر افتخار هدیه داده شد و یا وقتی که با عرضه X50  و X60 تجربه استفاده از کراس آورها را با قیمتی نزدیک به سدان های متوسط ارائه داد. حال لیفان 820 اینجاست تا تجربه کلاس بالاتری از این خودروها را، با قیمتی بسیار کمتر از نمونه های وارداتی موجود در بازار ایران از این کلاس برای مردم فراهم کند ( حتی ارزان تر از نیسان تینا که مونتاژ داخل هم است!) هرچند این تجربه طعمی لیفانی داشته باشد که حتی تا دیروز از لحاظ کیفی به پای رقبای چینی خود نیز در این کلاس نمی رسید، شاید خریداران این کلاس که تا امروز با بودجه زیر 100 میلیون تنها امکان انتخاب نسخه های قدیمی با کارکردهای نسبتا بالای خودروساران معتبر شرق و غربی را داشته اند. ولی این بار 820  صفر کیلومتر با قیمت قطعی 82 میلیون تومان همراه با گارانتی 5 ساله به بازار آمده است. با سبقت آزاد همراه باشید تا  به بررسی اجمالی این سوغات جدید چینی بپردازیم.

 

طراحی خارجی

 در این بخش است که ما متوجه دیدی که لیفان برای جهانی شدن دارد می شویم، این بار با طراحی پخته تر و مدرنی طرف هستیم که شاید نزدیک به طراحی هم کلاسهای به روز و معتبر خود باشد.

 ابعاد بزرگ بدنه و هماهنگی خطوط هجومی موجود در هدلایتها، خطوط نرم روی در موتور، دیلایتهای LED و همینطور استفاده زیاد از قطعات کرومی شکل چاشنی این طراحی استاندارد شده است. در نمای جلوی، چراغهای کشیده اش ما را به یاد آئودی A6 می اندازد و جلو پنجره اش هم الهام گرفته از  فورد تاروس به نظر می رسد و سلسله led هایی که برای چراغ کوچیکهاش استفاده شده و نیز چراغهاي روزتاب یا همون دیلایتها  که زير سپر جلو از تعبیه شده اند ظاهر زیبایش را تکمیل کرده اند.

در نمای کناری، یک خط سرتاسری وجود دارد، که بدنه خودرو را تنومندتر جلوه می دهد و به نظر ما رینگ های ۱۶ اینچی جذابش برای جثه 820 کمی کوچک می باشد.

در نمای عقب هم ترکیبی از هیوندای سوناتا و چراغ های آئودی A8 را خواهیم داشت. مه شکن ها در چراغهای عقب و به صورت دو تا مثلث طرفین پلاک جا خوش کرده اند. صندوق عقب ۵۱۰ لیتریش بزرگتر از صندوق ۴۳۶ لیتری تویوتا کمری و ۴۶۴ لیتریه هیوندای سوناتاست که مناسب برای مسافرت های خانوادگی می باشد. داخل صندوق عقب هم دستگیره ای برای باز کردن در صندوق از داخل وجود دارد.

 

 

طراحی داخلی

هنگام ورود به داخل کابین و تجربه استفاده از در سنگین و خوش ساخت این خودرو اولین و مهمترین نکته ای که توجه را جلب می کند، تریم داخل اتاق مشکی است و صندلی ها نیز مشکی با دوخت آبی رنگ. بکلایت کلیه کلیدهای داخل اتاق سفید رنگ، شیک و سنگین جلوه می کند. و البته تنظیم صندلی راننده برقی است که جا داشت صندلی شاگرد نیز به همین شکل می بود!

 کنسول میان دو صندلی است که با حذف شدن ترمز دستی و تبدیل آن به پدال پایی و همینطور طرح چوب انتخاب شده برای این قطعه ناخودآگاه حس لوکس بودن خودور را منتقل می کند. البته در عین حال طرح دایره شکل روی دسته دنده که هیچ جذابیت ظاهری ندارد به کنار، با هیچ نقطه دیگر  کابین خودرو نیز هماهنگی ندارد.

اما فرم کلی دسته دنده و صفحه ی انتخاب حالت گیربکس و همینطور دکمه های زیبای کنار آن که شامل سنسورهای پارک و حالت برف گیربکس و گرم کن صندلی دو حالته که فقط برای صندلی راننده تعبیه شده کاملا ضعف طرح روی دسته دنده را پوشش می دهد، از نکات جالب کابین 820 می توان از استفاده متعدد از باکسهایی گوناگون جهت کاربردهای مختلف یاد کرد، برای مثال جهت اتصال دستگاه ها به پورتهای USB و AUX در جلوی همان مجموعه فوق الذکر باکسی طراحی شده و با فشردن درب آن با فاصله حدود 50 سانت دو پورت دیده می شود! گویا قصد طراحان این بوده که فرد راننده به هیچ وجه نتواند حین رانندگی دستگاه های خود را متصل کند و برای این کار حتما مجبور به متوقف کردن خودرو بشود، به غیر از این محفظه اسرار آمیز دو باکس دیگر در پشت پنل انتخاب وضعیت دنده وجود دارد که یکی از آنها محل قرار دادن لیوان های بسیار کوچک و فندک برقی می باشد که خوشبختانه به همراه درب فشاری است و دیگری گویا برای قرار دادن تلفن همراه تعبیه شده که اگر اینگونه باشد باید احتمال داد که حداقل طراحی این بخش به قبل از سال 2012  برمی گردد زیرا فضای موجود تنها برای قرار دادن گوشی هایی با قد و قواره  iphone6 یا کوچکتر از آن طراحی شده!  نکته بعدی زیر آرنجی یک حالته و بزرگ و جادار این خودرو ست که قابلیت جا به جایی افقی (جلو و عقب) نیز دارد و در کل این مجموعه را می توانیم قابل قبول بدانیم.

 اما به سراغ کنسول مرکزی برویم جایی که طراحی آن خوب شروع شده ولی سعی شده تمرکز روی مانیتور 9 اینچی باشد که به نحوی همه کاره این کنسول است و حتی وظیفه نمایش تغییرات حالت سیستم تهویه مطبوع را نیز برعهده گرفته (چه زمان خاموش بودن یونیت و چه به هنگام پخش مدیا)، اما هر چقدر به سمت بالا حرکت می کنیم به جای طراحی سیال و زیبا از طراحی ساده تری به همراه اشکال چهار گوش و پلاستیک خشک تر مواجه می شویم که جذابیت بصری این کنسول را کاهش می دهد.

بر عکس کنسول مرکزی که به مرکزیت یک صفحه نمایش توجه شده در مجموعه پشت آمپر از سه قسمت جداگانه کریستال مایع یا LCD استفاده شده، که دو تا از آنها در مرکز نشانگرهای دور موتور و سرعت سنج هستند که به ترتیب به جهت نمایش دمای موتور و سطح بنزین طراحی شده اند و نمایشگر بزرگتر سوم هم وظیفه نمایش اطلاعات کامپیوتر سفری و میزان مصرف سوخت، سرعت سنج دیجیتال، وضعیت دربها و حالت دنده را برعهده دارند. به طور کلی می توان به نورپردازی زیبا و مناسب خودرو اشاره کرد و نکته جالب آن تغییر رنگ به رنگ قرمز دکمه های شیشه بالا بر در صورت قفل کردن آنها توسط راننده اشاره کرد.

 دکمه های روی فرمان با طراحی نا متعارف اش زیبا به نظر نمی رسد ولی ارگونومی نسبتا مناسبی را جهت اعمال تغییرات کروز کنترل و یونیت در اختیار قرار شما می دهد.

صندلی ردیف عقب برخلاف صندلی های نسبتا خشک جلو، واقعاً راحت و مناسب سفرهای طولانی مدت است و درهای عقب در زمان باز شدن، کامل به صورت۹۰ درجه باز می شوند که سرنشین خیلی راحت بتواند سوار و یا پیاده شود.

 در نهایت کیفیت کلی قطعات داخل اتاق تقریبا در سطح کلاس خود قرار می گیرد ولی نباید فراموش شود که  مونتاژ آن در سطح همان لیفان رعایت شده است. و صد البته کرمان موتور نشان داده هرچند با تاخیر ولی همیشه سعی بر این دارد که مشکلات مونتاژی خودروهای چینی خود را به مرور رفع کند.

 

تجربه رانندگی

هنگامی که با فشردن پدال ترمز و دکمه استارت موتور خودرو شروع به فعالیت می کند یک تکان کوچک در خودروی تستی که در اختیار سبقت آزاد قرار داشت مشاهده می شد که قابل چشم پوشی است! در زمان حرکت به دلیل عایق بندی بسیار مناسب صدای بسیار کمی از محفظه موتور به داخل اتاق نفوذ می کند.

اما نکته بسیار جالب برای سبقت آزاد استفاده از گیربکس DSI استرالیا در کنار موتور 2400 سی سی این خودرو است، چر ا که از سال 2007 میلادی  DSI  تحت تملّک جیلی چین است و برای اولین بار پس از واگذاری این شرکت اقدام به طراحی و ساخت گیربکس خودروی چینی با برندی غیر جیلی نموده است. نتیجه این انتخاب لیفان هم مثبت بوده و در کل عملکرد گیربکس چه از لحاظ سرعت و هوشمندی در عملکرد و چه عدم وجود تکانهای حین تعویض دنده مناسب است.

در مورد قدرت موتور باید بگوییم که راضی کننده است و تنها موردی که می توان به آن اشاره کرد اگر ضریب دنده 3 کمی سنگین تر بود شتاب گیری لذت بخش تر انجام می شد. البته فراموش نکنیم گیربکس ۶ سرعته این ماشین واقعا به چالاکی آن کمک کرده است.820 در تست ترمز هم سربلند بود و حس اطمینان را کاملا به القا کرد.

در دنده عقب  از آنجاییکه جثه بزرگ و شیشه عقبی کوچک دارد ، دوربین واید انگل به کمک راننده آمده و بدون نگرانی دستیار مناسبی برای وی خواهد بود.

سوال اینجاست موتور این خودرو که از لحاظ نمونه ی اقتباس شده ازکدام نسل خودروهای ژاپنی است؟ و بر سر آن حرف و حدیث وجود دارد، با ما همراه باشید تا جواب این سوال را در کلیپ تست و بررسی اختصاصی ما مشاهده کنید.  هرچه هست این موتور در زمان تست میدانی هزار کیلومتری سبقت آزاد سازگاری مناسبی با بنزین ایران از خود نشان داد ولی احتمالا به این خاطر که اولا تست های انجام شده به صورت پر گاز انجام شد و ثانیا کارکرد موتور با توجه به کیلومتر پایین خودرو به حالت بهینه نرسیده بود، مصرف سوخت بالای 10 تا 17 لیتر در صد کیلومتر را تجربه کردیم، ولی به احتمال زیاد با کارکرد بیشتر مصرف سوخت نسبت به روز اول بسیار کمتر و منطقی تر شد و احتمالا پس از پایان دوران آب بندی خودرو این عدد به اعداد ذکر شده در کاتالوگ نزدیک تر خواهد شد.

حال نوبت  اصلی ترین نقطه قوت این خودرو است که شما نمی توانید بر روی کاتالوگ مشخصات فنی آن پیدا کنید. سیستم تعلیق این خودرو که با وجود اینکه به صورت چند اتصالی در عقب و مک فرسون در جلو طراحی شده، اما به صورت خارق العاده ای در تمامی شرایط، سواری نرمی در کنار پایداری عالی در سرعتهای بالا به دلیل استفاده از سامانه کنترل پایداری (ESP) و عدم ورود تکانهای عرضی به کابین را در اختیار سرنشنیان قرار می دهد. به نحوی که با در نظر گرفتن نرمی و راحتی فوق العاده صندلی های ردیف عقب و فضای پای بسیار مناسب برای تمامی سرنشینان آن ، با اطمینان می توان از لیفان 820 به عنوان خودرویی مسافرتی یاد کرد.

در پایان حضور لیفان 820 را به بازار ایران به فال نیک گرفته و امیدواریم این خودرو باعث شود موج جدیدی که خودروهای چینی به سوی جهانی شدن و معتبر شدن در این بازار راه انداخته اند، با این حضور به ایران نیز منتقل شود و ما به زودی شاهد عرضه این خودرو ها چه بسا برای رقابت با رقبای ایرانی خود باشیم.

 

نویسندگان:

سهیل سیاوشی – پدرام جعفرزاده

آلبوم تصاویر

 لینک مشاهده کلیپ جامع تست و بررسی لیفان 820 توسط سبقت آزاد

دیدگاه‌ها   

0 #26 میثم حبیبی 1395-12-17 10:24
با عرض احترام(چاله میدونی به نام نمایندگی 1709
دوستان عزیز من میخواستم از همین جا از دوستانی که در نمایندگی 1709 کرمان موتور کار میکنند تشکر کنم.یک سری آدم لاط و لوط.همشون کتاشون بازه و انگار چاله میدونه.
من خیلی دوست داشتم که وقت داشتین و یه سری اونجا میزدین تا با رفتار خیلی وحشتناکشون برخورد کنید.از همه بدتر پیرترین آدمی که اونجا بود یه مرد چاق قد کوتاه بود که یه آدم بسیار بی نزاکت بود که خودش سردسته بی ادبا بود.خیلی متاسفم براشون
خیلی هم برا خودمون متاسفم که مجبوریم با همچین آدمای داغونی برخورد داشته باشیم.جلوی درب ورود یه آقای جوونی هست که دور موهاش رو سفید کرده و یه جوری راه میره که انگار همه مردم رو زده .در ضمن از لحاظ فنی هم مرتب دروغ میگن و هیچ کاری نمیکنن.کاش وقت داشتم تا میتونستم یه کاری بکنم
خواهش میکنم اگر کلاهتون هم اونور افتاد اصلا نرید که پشیمون میشید.تو 5 دقیقه 2 نفر دعوا کردن که کار به زد و خورد داشت میکشید.معلوم نیست داریم کجا میریم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+2 #25 جمشید نوحی 1395-07-24 10:35
بچه های سبقت آزاد ممنون واقعا بررسی هاتون حرف نداره
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+3 #24 بردیا 1395-07-24 10:33
من تو فکر خرید این ماشینم امیدوارم مثل شما ازش لذت ببرم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #23 محسن خسروی 1395-07-24 10:31
سلام ممنون از همه دوستان من هم در تعطیلات ایام محرم مسافرت کوتاهی به استان مرکزی داشتم و اولین سفرم با لیفان 820 بود که تازه دو هزار تا رفته خداییش در اتوبان و جاده و سربالایی ها فوق العاده و بی نظیر بود و خیلی خیلی راضیم کرد احساس خستگی کمتر و احساس امنیت بالاو شتابگیری خوب که تا این حد توقع نداشتم و در کل امتحانش را خوب پس داد ممنون از توجه شما دوستان
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+6 #22 ali n 1395-05-30 11:37
بلاخره قسمت شد بعد چندوقت با ۸۲۰ برم شمال. البته بیشترین نیتم تست ماشین بود چون یکروزه رفتم و برگشتم و حدود ۶۰۰ کیلومتر یکله رانندگی کردم
از تهران به رشت و از رشت به چالوس و از چالوس به تهران.
جاتون خالی حلاصه
تو رفت از جاده رشت مصرف تا ۶.۲ هم پایین اومد. کولر روشن بود و اکثرا سعی کردم با کروز و سرعت ۱۱۲ کیلومتر برم.
کروز عمکرد مناسبی داشت به ماشین حتی تو شیب اجازه بالارفتن سرعت تا ۱۱۵ رو نمی داد.
اما تو سربالایی تو شیب های معمولی حتی تا دوتا معکوس می کشید که سرعت رو پایین نیاره اما چون خیلی کم گاز می ده اگه شیب بیشتر می شد سرعت ماشین افت می کرد که فکر کنم باید اپدیت بشه نرم افزارش
نرمی و بیصدایی ماشین خیلی عالی بود.
کولر سرمایش بسیار زیادی داره با اینکه درجه رو رو ۲۵ تنظیم کرده بودم اما بازم از بادش فراری بودم.
به رشت که رسیدیم هوا بسیاااار گرم بود و با پایین اوردن دما به ۲۴.۵ هوای داخل کاملا خوب بود به صورتی که وقتی از ماشین بیرون می رفتیم تازه می فهمیدیم چه نعمتیه کولرش.
خیلی سریع هوای کامل اتاق رو به شرایط ایده آل می رسونه.
تو برگشت به سمت چالوس سرعتگیرای زیادی وجود داشت که سر ترمز برای هرکدومشون یکم مشکل داشتم اگر نمی دیدم و ترمز ناگهانی می کردم کل اسباب رو از صندلی پشتی می ریختم کف ماشین. اما به هر حال سرعتگیرهارو بسیار نرم رد می کرد.
تعویض دنده ها به صورت اتومات خیلی نرم و خوب بود فقط تو جاده های صاف اگر خیلی سرگاز برین یکم تو انتخاب دنده اشتباه می کنه و گاهی دنده رو متناوب عوض می کنه تا ماشین به سرعت دلخواه دنده بالاتر برسه.
بعد که به جاده چالوس و اتوبان اولش که رسیدم ماشین تازه نفسش باز شده بود و تو اتوبان نمی شد جلوشو گرفت از لحاظ سرعت گیری و سبقت گرفتن.
تو جاده چالوس جاتون خالی یکم ترافیک خوردیم تا بعد مرزن آباد. من به شخصه هنوز گودی کمر صندلی رو تنظیم مناسب نکردم چون راستش هموز نفهمیدم چجوری تنظیم می شه و می ترسم اهرمشو بشکونم برای همین یکم پشتم ناراحت می شد تو ترافیک شدید. در این خصوص زانوم هم درد گرفته بود چون قدم بلنده و جای پدال گاز و ترمزش برای من خیلی مناسب نیست البته رانندگی از صبح ساعت ۸ تا صبح روز بعد ساعت ۱۲.۳۰ فکر نمی کنم بهتر از این هم می تونست باشه

بعد ترافیک انگار چراغ سبزی بود برای شروع یک رالی پر خطر چون هنوز یکطرفه شدن جاده کامل نشده بود. اما به خیر گذشت.
خلاصه تازه فهمیدم موتور ۲۴۰۰ چه کارهایی که نمی تونه بکنه مخصوصا اگه روی گیریبکس هوشمندی نصب شده باشه
من تا کندوان رو مود اتومات بودم و به خوبی معکوس های عاالی می کشد و ماشینو برای سبقت و همچنین معکوس برای ترمز آماده می کرد.
بسیار عالی از پس این مسله بر اومد و کاملا راضی کننده بود.با دنده ۲ معکوس های فوقالعاده تو هزارچم می کشد به نحوی که ماشین بوکسوباد می کرد برای شتابگیری.
یه چیزی که اصلا انتظارشو نداشتم از این ماشین تعادل فوق العاده فوقالعاده و بسیار خوبش بود سر پیچ ها. چه سر بالایی و چه سرپایینی و عکسالعمل های تعادلی و حرفه ای وقتی همراه با پیچ مجبور به ترمز می شدی.
راجب به این قضییه کاملا راضیم هرچی سرعت ماشین بیشتر بود نیروی رو به پایین فوقالعاده ای ایجاد می کرد(لاستیک ماشین من ۲۲۵.۶۵.۱۶ هست) که با این فاق فکرشو نمی کردم انقدر عملکردش خوب باشه.
من موقع ترمز گاهی صدای نازک جیغ زدم لاستیکمو می شنیدم که بعد از یکم گرم شدن لاستیک تو پیچ حل شد مصرف سوخت با وجود ترافیک و گازدادن های فراوان تو برگشت از ۱۰ باالاتر نرفت.
خلاصه بعد از رای گیری سرنشین ماشین هم بسیار از نرمی و امکانات و راحتی ماشین ابراز رضایت کرد
این بود تجربه یک سفر ۶۰۰ کیلوتری یکروزه با ۸۲۰.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #21 عماد 1395-05-29 19:01
به نقل از ali:
سلام
ممنون از بررسی تون ، من توی چندتا 820 نشستم و خواستم gps شون رو تست کنم اما هم زبانش کلا چینی بود و هم اینکه gps هیچ نقشه ای نداشت ، فقط آیکن gps توی منو بود! اگر اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین.

زبان را می توانید از چینی به انگلیسی تغییر بدین. برای نقشه هم sd کارت نقشه را باید خریداری بکنید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #20 ali 1395-05-29 10:47
سلام
ممنون از بررسی تون ، من توی چندتا 820 نشستم و خواستم gps شون رو تست کنم اما هم زبانش کلا چینی بود و هم اینکه gps هیچ نقشه ای نداشت ، فقط آیکن gps توی منو بود! اگر اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+2 #19 حسين ٤٩ 1395-03-09 11:35
با عرض سلام. يه مطلب امروز تو سايت خودرو بانك خوندم كه باعث ناراحتى و دلخورى شد. مطلب اينه كه در بررسى هاى انجام شده توسط سايت هاى مختلف از ليفان ٨٢٠ بيان شده اين خودرو داراى آينه تاشوى برقى است و من و خيلى ها به اعتبار بررسى اين سايت ها و بدون ديدن از نزديك اين خودرو ثبت نام كرديم. الان به گفته دوستان اين آبشن از روى خودرو حذف شده و اين احساس به من دست داده كه سرم كلاه رفته هر چند كه ممكنه به نظر بعضى ها نا چيز باشه. ميخواستم بپرسم كه اگر قرار بر حذف اين آبشن بود چرا در تبليغات و بررسى ها به آن اشاره شده و الان با حذف اين آپشن ما ميتوانيم گله كنيم و به مرجعى براى رفع اين مشكل مراجعه كنيم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+4 #18 ارشام 1395-03-08 08:32
با سلام
لیفان ۸۲۰ واقعا خودروی خوبیه و ارزش خرید داره کلا لیفان در کیفیت و ایمنی از بهترینهای چینی است من لیفان ۵۲۰ دارم و الان قصد خرید ۸۲۰ دارم سواری و رانندگی لیفان در مقایسه با انتخابهای هم قیمت داخلی خیلی بهتره
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+3 #17 مدیریت 1395-02-09 20:59
به نقل از حسين49:
سلام و عرض خسته نباشيد. براى آب بندى تا چند كيلومتر و با چه سرعتى براى خودرو لازم است. تشكر
سلام
معمولا در دفترچه راهنمای خودرو به صراحت اشاره می شود.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #16 حسين49 1395-02-09 14:33
سلام و عرض خسته نباشيد. براى آب بندى تا چند كيلومتر و با چه سرعتى براى خودرو لازم است. تشكر
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+10 #15 هانی 1395-02-01 06:19
آقا دمتون گرم. کی پس کلیپش میاد؟ زجر کش میکنید چرا؟!
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+8 #14 سیامک 1395-01-27 09:23
به نقل از حسين 49:
سلام تشكر از نقد و برسي تون. منم اين خودرو رو ثبت نام كردم ولى چيزى كه با خوندن مطلب بالا منو نگران كرد مصرف سوخت بالاى اين خودرو هستش كه شما نوشتيد. مصرف تركيبى براى اين خودرو رو ٨/٧ اعلام كردن ولى شما بين ١٠ تا ١٧ ذكر كرديد. و مطلب ديگه كه خواستم بپرسم و در سايت هاى ديگه گفته نشده تست تصادف و ايمنى اين خودرو هستش كه اگر لطف كنيد و بيان كنيد ممنون ميشم. موفق و پيروز باشيد

مصرف سوخت اعلام شده مقاله احتمالا مصرف لحظه ای که کامپیوتر سفری اعلان کرده هست می باشد. این ماشین مطابق کاتالوگش استاندار یورو ۵ را داره
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+8 #13 حسين 49 1395-01-27 07:18
سلام تشكر از نقد و برسي تون. منم اين خودرو رو ثبت نام كردم ولى چيزى كه با خوندن مطلب بالا منو نگران كرد مصرف سوخت بالاى اين خودرو هستش كه شما نوشتيد. مصرف تركيبى براى اين خودرو رو ٨/٧ اعلام كردن ولى شما بين ١٠ تا ١٧ ذكر كرديد. و مطلب ديگه كه خواستم بپرسم و در سايت هاى ديگه گفته نشده تست تصادف و ايمنى اين خودرو هستش كه اگر لطف كنيد و بيان كنيد ممنون ميشم. موفق و پيروز باشيد
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+8 #12 iman.k 1395-01-26 08:01
سلام/پس کلیپ این خودرو چی شد چند روزه منتظریم اما خبری نیست؟
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-2 #11 فرزاد 1395-01-24 05:13
به نقل از احمد رضا:
سلام وقت بخير...چقد چينيه و جهت دار اين سايت...رو اب سرمايه گذاري نكنيد...از اين روزا فاتحه محصولات چيني خوندس..مگه اينكه قيمت رو پايين بكشن و رقابتي كنن.بريد به فكر خودر هاي ديگه باشيد برا تست..راستي اولين بارم فيلمشو اسب بخار گذاشت...شما نوشتين براي اولين بار...اميدوارم حذف نشه پيامم
مرسي

احمد رضا دوباره خوندم، منظورشون این بوده خود سبقت آزاد برای اولین بار خودرویی که به بازار نیومده را بررسی کرده نه اینکه اولین بار اینا بررسیش کردن! و البته این سایت هنوز فلیمشو نزاشته که بخواد اولین باشه یا آخرین :lol:
منم موافقم همش چرا چینی؟!
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-12 #10 احمد رضا 1395-01-23 21:11
سلام وقت بخير...چقد چينيه و جهت دار اين سايت...رو اب سرمايه گذاري نكنيد...از اين روزا فاتحه محصولات چيني خوندس..مگه اينكه قيمت رو پايين بكشن و رقابتي كنن.بريد به فكر خودر هاي ديگه باشيد برا تست..راستي اولين بارم فيلمشو اسب بخار گذاشت...شما نوشتين براي اولين بار...اميدوارم حذف نشه پيامم
مرسي
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-9 #9 بهنام 1395-01-23 11:18
از دید من دوستان اگه عجله ندارن میتونن خودروی کره بگیرن. بماند که تو چینی ها این 820 به نظر از همه بهتر میاد ولی میتونید انتخاب هایی مثل تیوولی هم داشته باشید که واقعا یه کراس اوور عالیه
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+9 #8 reza 820 1395-01-23 09:19
سلام و تشکر از دوستان سبقت ازاد من 820 ثبت نام کردم میخواستم رینگاشو عوض کنم بعد میخواستم از الان رینگ17 واسش بخرم بعد مشکلی که دارم اینه که جا پیچاش با 5پیچای دیگه فرق میکنه؟یا اینکه به گلگیر گیر نمیکنه؟ممنون اگه جواب بدید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+19 #7 reza 820 1395-01-23 08:40
موتور گیربکسش واسه کمریه پلت فورمشو از کمری خریده یهنی با 80میلیون کمری 140میلیونی سوار میشید من که اولین ثبت نامو کردم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+14 #6 iman.k 1395-01-23 07:43
سلام
نقد جالبی هست اما ویدیو چیز دیگه ایه لطفا ویدیو رو سریعتر بزارید من در شرف ثبت نامم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+8 #5 ابوذر خدامرادی 1395-01-23 06:25
به نقل از بهنام:
خوب عزیزای دل برید تو سایت اسب بخار کلیپ داره ببینید

کلیپ اونها رو دیدم بیشتر برای سرگرمی و فان خوبه چیزی از تو کلیپشون در نمیاد!
من وقتی کلیپ تست و بررسی میبینم تمایل دارم نکات ریز و درشت درش مطرح بشه و به جزییات پرداخته بشه وگرنه برنامه دورهمی مدیری یا خندوانه هم هست برای خندیدن و شاد شدن. بیشتر کار خودروبانک بعد سبقت آزاد رو میپسندم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-4 #4 بهنام 1395-01-23 03:54
خوب عزیزای دل برید تو سایت اسب بخار کلیپ داره ببینید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+9 #3 کیوان 1395-01-22 14:29
سلام.بی صبرانه منتظر کلیپی کامل از لیفان 820هستم من که ثبت نام کرده ام شواهد و قراین از انتخاب درستم حرف میزند.ممنون
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+12 #2 ابوذر خدامرادی 1395-01-22 10:23
به نظرتون چه قدر ارزش خرید داره؟ من از رخش خیلی خوشم میاد میخوام ثبت نام کنم منتظر کلیپ تست و بررسیش هستم
کی کلیپ آماده میشه؟
لطفا صفر تا صد فراموش نشه
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+14 #1 فرزاد 1395-01-22 10:21
تا اومد رو سایت خوندم مقاله رو بی صبرانه منتظر دیدن کلیپ نقد و بررسی شما هستیم. قصد خریدشو دارم لطفا زودتر کلیپ رو بدین بیرون.
مچکرم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

IMAGE با پنج تا ده میلیون چه خودرویی بخریم؟
شنبه, 21 اسفند 1395
شاید با خود بگویید که اصلا مگر 10 میلیون تومان پولی است که بتوان با آن خودرو خرید!... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی نسل سوم نيسان مورانو
پنج شنبه, 05 اسفند 1395
زمانی كه نسل اول «نیسان مورانو» در سال 2003 معرفی گردید، با ظاهر عضلانی خود روی... ادامه مطلب ...
IMAGE شاسی بلند چینی هایما S7 یك سر و گردن بالاتر از رقبا
دوشنبه, 25 بهمن 1395
مقدمه: از اتوبان كرج كه عبور می كنید، در كیلومتر 14 بیلبورد بزرگی در كنار شركت ایران... ادامه مطلب ...
IMAGE دانلود فصل اول مستند The Grand Tour 2016
یکشنبه, 12 دی 1395
شروعی دوباره برای سه تفنگدار! در نیمه‌های اسفند سال 1393 بود که اعلام شد، جرمی... ادامه مطلب ...
IMAGE آستون مارتین Vantage GT8
شنبه, 11 دی 1395
از زمان پیروزی در مسابقات بیست و چهار ساعته Le Mans در سال 1959 تا موفقیتهای بیشمار كلاس... ادامه مطلب ...
IMAGE ب ام و سری7 مدل 2016
سه شنبه, 07 دی 1395
  مقدمه: زمانیکه نسل ششم سدان لوكس سری7 كمپانی «ب.ام.و» برای سال 2016 رونمایی گردید و... ادامه مطلب ...
IMAGE مصاحبه روزنامه اطلاعات با تیم سبقت آزاد
یکشنبه, 05 دی 1395
«سبقت» کار خوبی نیست؛ در میانه کار سبقت از یک اتوبوس، ناگهان اتوبوسی دیگر در... ادامه مطلب ...
IMAGE ارزانترين خودروهای V8 سال 2016
شنبه, 04 دی 1395
با افزايش توليد خودروهاي هيبريدي و الكتريكي و تمايل كمپانيهاي خودروسازي براي... ادامه مطلب ...
IMAGE احیای زندگی تویوتا با جوهر عشق
سه شنبه, 25 آبان 1395
اگر در پی خواندن گزارشی از چگونگی باز سازی خودرو های قدیمی هستید با ما در سبقت آزاد... ادامه مطلب ...
IMAGE 10خودرویی که کارکرده آنها حکم نقره با ارزش طلا را دارد
پنج شنبه, 13 آبان 1395
احتمالاً حدستان راجع به اولین خودروی لیست ما غلط است. بگذارید داستانی که احتمالاً... ادامه مطلب ...
IMAGE نقدی بر میتسوبیشی میراژ 2017
دوشنبه, 10 آبان 1395
امروز قصد داریم به بررسی میتسوبیشی میراژی که با فیس جدیدش هفته گذشته در نمایشگاه... ادامه مطلب ...
IMAGE کیتینگ بولت (Keating Bolt) سریع ترین خودروی جهان
جمعه, 30 مهر 1395
شرکت خودروسازی کیتینگ سوپرکارز واقع در شهر منچستر در شمال غربی انگلستان که در سال... ادامه مطلب ...
IMAGE تعصب مالکین ایرانی بر روی خودرو در فضای مجازی
جمعه, 30 مهر 1395
هر یک از ما در زندگی روزمره خود با افراد متفاوتی سر و کار داریم و گاهی شده... ادامه مطلب ...
IMAGE خودروی سوپراسپرت FM Auto Evantra از ایتالیا
شنبه, 24 مهر 1395
سفر به نزدیکترین ساحل فلورانس در شمال ایتالیا شما را به منطقه Pontedera می‌رساند که... ادامه مطلب ...
IMAGE غولی به نام BMW
چهارشنبه, 14 مهر 1395
ب ام و قبل از جنگ جهانی دوم: کمپانی BMW توسط کارل رپ (Karl Rapp) به عنوان یک کارخانه تولید... ادامه مطلب ...
IMAGE دسته دنده برندهای مشهور دنیا چه شکلی هستند؟
یکشنبه, 11 مهر 1395
تا به حال به شکل دنده خودروی خود دقت کرده اید؟ راحتی و زیبایی آن برای شما تا چه حد... ادامه مطلب ...
IMAGE مقایسه دو موتورسیكلت هوندا CBR1000RR و كاوازاكی Ninja ZX10R
پنج شنبه, 01 مهر 1395
مقدمه: دو موتورسیكلت  هوندا CBR1000RR   و  كاوازاكی Ninja ZX10R   دو موتور اسپرت ژاپنی در... ادامه مطلب ...
IMAGE گران ترين خودروهای كلاسيك جهان
شنبه, 27 شهریور 1395
      خودروهای كلاسیك با گذشت زمان ارزشمندتر می گردند و كلكسیونرهای ثروتمند از... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی آئودی R8 V10 Plus مدل 2016 قویترین و سریعترین مدل آئودی
جمعه, 19 شهریور 1395
     كمپانی معروف «آئودی» در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو 2015 نسل دوم مدل اسپرت R8... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا اصول اولیه طراحی خودرو در لیفان ۸۲۰ رعایت شده است؟
پنج شنبه, 18 شهریور 1395
چندی پیش مقاله ای با عنوان "اصول اولیه طراحی خودرو " منتشر کردیم که یکی از کاربران... ادامه مطلب ...
IMAGE نخستین خودرو و اتوبوس وارد شده به ایران
پنج شنبه, 18 شهریور 1395
    شاید برای خیلی از افراد این سئوال باشد كه خودرو از چه زمانی وارد ایران گردید و... ادامه مطلب ...
IMAGE این 8 سیتروئن را تنها در چین می بینید.
سه شنبه, 09 شهریور 1395
این 8 سیتروئن را تنها در چین می بینید.   سیتروئن را شاید بتوان چین پرست ترین برند... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی فنی و تجربه رانندگی با bmw X5 مدل 2015
چهارشنبه, 03 شهریور 1395
مقدمه: كمپانی «ب.ام.و» در سالهای اخیر با ارائه مدلهای متعدد در بازار اروپا توانسته... ادامه مطلب ...
IMAGE جزییات جالبی از پیشرانه کونیگزگ آگرا آر اس
یکشنبه, 31 مرداد 1395
  کونیگزگ قطعا یکی از مهمترین پیش تازان سوپرماشینها است. دلیل زیادی هم برای این... ادامه مطلب ...
IMAGE رهیاب نید یا راهیاب تارگت؟ کدام شما را بهتر راهنمایی می کند؟
سه شنبه, 26 مرداد 1395
اگر از طرفداران رهیاب های خودرویی باشید، حتماً دو نرم‌افزار مطرح را در این زمینه... ادامه مطلب ...
IMAGE این ۱۴ کمپانی غول آسا، صنعت خودروسازی دنیا را در دست دارند
سه شنبه, 05 مرداد 1395
این ۱۴ کمپانی غول آسا، صنعت خودروسازی دنیا را در دست دارند طی چند سال گذشته، صنعت... ادامه مطلب ...
بازدید سبقت آزاد از نمایشگاه خودرو تورینو ایتالیا + گالری تصاویر
چهارشنبه, 30 تیر 1395
گزارش اختصاصی بازدید از نمایشگاه خودرو تورینو به گزارش سبقت آزاد از روز چهارشنبه... ادامه مطلب ...
IMAGE هر آنچه که لازم است درباره پورشه پانامرا ۲۰۱۷ بدانید.
سه شنبه, 15 تیر 1395
پورشه پانامرا ۲۰۱۷ پانامرا تقریبا از 2009 در کنار ماست، در زمان معرفی به عنوان اولین... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش میزان سود دهی جگوار در آستانه افتتاح نمایندگی ایران
پنج شنبه, 27 خرداد 1395
طبق گزارش مالی شش ماهه اول سال برند JLR یا گروه جگوار لندوور شاهد کاهش سود دهی 40... ادامه مطلب ...
IMAGE 10 فولکس واگنی که تنها در چین می بینید
شنبه, 22 خرداد 1395
10 فولکس واگنی که تنها در چین می بینید   در چین برند VW را به عنوان قوی ترین برند چین... ادامه مطلب ...
IMAGE نویگیتور عقاب طلایی فورد در نیویورک به پرواز درآمد
سه شنبه, 31 فروردين 1395
سال گذشته بود که زیرمجموعه لوکس فورد، "لینکلن" اعلام کرد که یک بمب خبری برای... ادامه مطلب ...
IMAGE لیفان 820 پیش به سوی اعتبار
شنبه, 21 فروردين 1395
برای اولین بار سبقت آزاد به بررسی خودرویی پرداخت که هنوز وارد بازار ایران نشده،... ادامه مطلب ...
IMAGE BYD S6 شاسی بلند تازه وارد چینی
دوشنبه, 03 اسفند 1394
BYD S6شاسی بلند تازه وارد چینی گروه شرکت‌های بی‌وای‌دی در سال 2003 با خرید شرکت... ادامه مطلب ...
IMAGE پیدا شدن دومین زیبای سردرگم! لیفان X50
یکشنبه, 02 اسفند 1394
می خواهم شما را به بررسی دومین کراس‌آور یک برند دعوت کنم، اشتباه نکنید! قصد ما... ادامه مطلب ...
IMAGE چانگان ایدو، وارداتی خوش نقش و نگار سایپا ازکجا آمده؟
پنج شنبه, 08 بهمن 1394
بگذارید صادقانه همین ابتدا بگوییم که نوشتن راجع به برندی جدید و ناشناس برای بازار... ادامه مطلب ...
IMAGE نگاهی به برلیانس های تولید داخل کشور
یکشنبه, 26 مهر 1394
برلیانس آتو شرکت خودروسازی چینی است، که در زمینه مونتاژ خودروهای شرکت‌های... ادامه مطلب ...
IMAGE هواگیری بعد از تعویض ترموستات
پنج شنبه, 16 مهر 1394
همیشه وقتی ترموستات تعویض می گردد، مقداری هوا پشت ترموستات باقی می ماند و می بایست... ادامه مطلب ...
IMAGE رابطه سیستم خنک کننده موتور و گیربکس
پنج شنبه, 26 شهریور 1394
    نظر به سوالات متعدد دوستان در خصوص دمای کارکرد موتور و گیربکس خودروی اتوماتیک... ادامه مطلب ...
IMAGE بررسی یک سوال: آیا خودرو چینی ارزان شد؟
سه شنبه, 10 شهریور 1394
پیرامونمان پر است از جملاتی که به ذهنیت عموم مردم جامعه تبدیل گشته اند. مثلاً : ای... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا خودرویی با گیربکس cvt بخریم؟
دوشنبه, 26 مرداد 1394
 متن پیش رو مقاله "آیا خودرویی با گیربکس  cvt  بخریم؟"  برگرفته از وب سایت www.autoguide.com... ادامه مطلب ...
IMAGE چینی بخرم یا نه؟
پنج شنبه, 22 مرداد 1394
  سوالی که تقریبا گاهی از شنیدن های مکرر آن خسته و گاهی خوشحال شده ام! شاید نگاهی به... ادامه مطلب ...

جستجو

جدیدترین مطالب

داشبورد - یکم اردیبهشت 1396 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد دعوت می...
جیلی gc6   شرکت خودروسازان بم که سال گذشته به‌صورت رسمی به‌عنوان نماینده رسمی جیلی در ایران معرفی شد و GC6 را نخستین خودروی مونتاژی این برند چینی در ایران انتخاب کرد، گویا در سکوت خبری فعالیت خود را آغاز کرده و مونتاژ...
داشبورد - 25 فروردین 96
25 فروردين 1396
داشبورد - 25 فروردین 96 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر هفته جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد...
داشبورد - 18 فروردین 96
18 فروردين 1396
داشبورد 18 فروردین 96 داشبورد برنامه ای هفتگی از تیم سبقت آزاد است که هر هفته جمعه صبح شما را به تماشای گلچین رویدادهای خودرویی، فناوری در خودرو، تازه های بازار خودروی ایران و جهان و هرآنچه که به این حوزه ارتباط دارد...
بررسی-هامان-ایووک بررسی رنج روور ایووک تیون شده توسط هامان چند روز پیش شنیدیم کمپانی هامان که برای ما ایرانیان یادآور بی ام‌ وهای تیونیگ شده پرقدرت و خشنی است که از حد خود تجاوز می‌کنند و به رقابت با سوپر اسپرت‌ها می‌پردازند،...