اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت

شهاب الدین مفیدی۱۴۰۱/۰۱/۱۰ ۱۹:۲۱:۴۹ 0

شاسی بلند جدید مزدا سر پیچ‌ها عالی است اما در سایر موارد لنگ می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، تعهد مزدا به ساخت خودروهایی با هندلینگ عالی را تحسین می کنیم، اما مزدا CX-50 مدل 2023 جدید نشان می‌دهد که چگونه می توان از یک چیز بیش از حد خوب گذشت. علاقه‌مندان به خودرو، مزدا CX-50 را در جاده‌های پر پیچ و خم اگر نگوییم لذتبخش، آن را سرگرم کننده می‌دانند و کشش آفرود و پایداری بکسل آن چشمگیر است. با این حال، به نظر می‌رسد مزدا این واقعیت را نادیده گرفته است که اکثر شاسی‌بلندهای سایز متوسط، زندگی خود را خارج از پیچ و خم جاده می‌گذرانند و CX-50 برای زندگی روزمره شما را ناامید می‌کند.

شاسی بلند مزدا برای همه
ابتدا یک جمع بندی سریع داشته باشیم: مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند جمع و جور پنج سرنشین است که به صراحت برای بازارهای ایالات متحده و کانادا طراحی شده است. این خودرو به کاستی‌هایی می‌پردازد که برخی ممکن است در مزدا CX-5 ببینند، با فضای مسافر و بار بیشتر و توانایی بکسل و آفرود بهتر. در حالی که عمده مزداها وارداتی هستند، CX-50 در آلاباما در کارخانه جدیدی ساخته می شود که به طور مشترک با تویوتا اداره می‌شود.
در مقایسه با CX-5، مزدا CX-50 جدید حدود 16.5 سانتیمتر طولانی‌تر و 7.5 سانتیمتر عریض‌تر است، با حدود 2.5 سانت فاصله بیشتر از سطح زمین (مقدار دقیق بر اساس اندازه رینگ و لاستیک متفاوت است) اما سقف آن 5 سانت پایینتر است. بدنه مربعی CX-50 در پایین حالت زنگوله مانندی به خود می‌گیرد تا بر عرض بیشتر CX-50 تأکید کند، در حالی که روکش گلگیر مشکی آن روی آفرود بودنش تأکید دارد. اگرچه ساخت این شاسی بلند بر مبنای CX-5 منطقی به نظر می‌رسد، اما پلتفرم CX-50 (و تعلیق محور عقب میله پیچشی آن) با برادر کوچکترش یعنی مزدا CX-30 مشترک است.
فضای داخلی CX-50 همانطور که انتظار می رود، درجه یک و مجلل است. ما به خصوص از دوخت با رنگ جذاب و تودوزی دو رنگ در مدل Premium Plus خوشمان آمد. اما سرنشین صندلی عقب از کمبود فضای سر رنج می‌برد. با وجود اینکه به سانروف پانوراما مجهز شده است، حدود 4 سانت فضای سر کمتری نسبت به CX-5 دارد. فضای بار با 0.9 متر مکعب، فقط کمی بزرگتر از CX-5 است و حدود 17 سانتیمتر مکعب کمتر از هوندا CR-V و تویوتا RAV4 است.
مزدا CX-50 مدل 2023 مانند CX-30، دو پیشرانه ارائه می‌دهد: دو موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر، یکی توربوشارژ و دیگری تنفس طبیعی. مزدا از ما خواست موتور توربو را بررسی کنیم که بسته به بنزین اکتان 87 یا 93، بین 227 تا 256 اسب بخار قدرت و 420 تا 430 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور یک تکه جواهر است، با قدرت حرکت بالا تا آمپر سرعت سه رقمی. اما نمی‌توانیم زندگی بدون توربو را تصور کنیم که 187 اسب بخار قدرت و 252 نیوتن متر گشتاور خروجی می‌دهد. این موتور تقریبا برای CX-30 کافی است اما CX-50 تقریبا 150 کیلو از آن سنگین‌تر است. پس چطور کار می‌کند؟ خودروهای قدیمی شش سرعته اتوماتیک و چهار چرخ متحرک مزدا به صورت استاندارد ارائه می‌شوند و مصرف سوخت مناسب آن (حدود 9 لیتر در صد کیلومتر در سیکل ترکیبی) از پیشروهای این کلاس پایین‌تر است. مزدا قصد دارد در آیندهای نه چندان دور یک پیشرانه هیبریدی ساخت تویوتا را به عنوان یک آپشن اضافه کند.

عالی برای جاده‌های پر پیچ و خم
جای تعجب نیست که مزدا CX-50 در بهترین حالت خود در جاده‌ای تیز و پرپیچ و خم قرار دارد، جایی که فرمان بسیار دقیق و سیستم تعلیق خوب آن دقتی را ارائه می‌دهد که از یک خودروی اسپرت آلمانی انتظار داریم. سیستم G-Vectoring مزدا از دیفرانسیل مرکزی و عقب برای کنترل مرکز ثقل هوشمند استفاده می‌کند. به وسیله این ترفند، وزن را در قسمت جلو نگه می‌دارد تا چرخش در پیچ‌ها را تیزتر کند. تعداد کمی از خودروها (چه برسد بهشاسی بلندها) به اندازه CX-50 به ورودی‌های فرمان واکنش نشان می‌دهند، می توانید عملا سر پیچ‌ها به آن فکر کنید.
اما به همان اندازه که CX-50 در این زمینه با استعداد است، نمی توان گفت که همیشه لذت بخش است. فرمان، اگرچه فوق العاده دقیق است، اما سنگین است. سواری نسبتا محکم است، و در تلاش‌های قهرمانانه شاسی برای نگه‌داشتن هر چهار نقطه تماس لاستیک به زمین، CX-50 روی پیاده‌رواهای ناهموار می‌لغزد. به نظر می رسد حتی جادوی سیستم تعلیق مزدا نیز نمی‌تواند بر مشکلات رفتاری محور عقب میله پیچشی غلبه کند. ما همچنین در برخی دورهای خاص موتور، کشش مبهم هدایت گشتاور را به ویژه در گوشه خروجی احساس کردیم. به یاد دارید که عرض CX-50 را ذکر کردیم؟ در برخی از جاده‌های باریک، اندازه CX-50 به اندازه یک پیکاپ فول سایز احساس می‌شد. ما توانستیم در چالش‌برانگیزترین بخش‌ها پرشتاب حرکت کنیم، اما سرعت به سختی به دست می‌آمد. CX-50 احساس می‌کرد که علیه ما کار می‌کند نه با ما.
آن جاده‌های چالش‌برانگیز، کمتر از 30 دقیقه در مقایسه با پنج ساعتی بود که پشت فرمان CX-50 گذراندیم ولی چهار و نیم ساعت دیگر را صرف پرداختن به عواقب آن کردیم. فرمان فوق العاده تیز در جاده باز احساس تیزی می کند و نیاز به اصلاح دائمی دارد. اگر انقدر که برای تغییر موج رادیو به صفحه نمایش کوچک وسط نگاه کردیم، به CX-50 نگاه می‌کردیم، می‌توانستیم برای مسیر بعدی خط فرضی ترسیم کنیم. به طور معمول، سیستم کنترل خودرو بین خطوط می تواند مقداری تسکین دهنده باشد (حداقل در آزادراه)، اما مزدا اعتقادی به این ندارد. در عوض، یک هشدار خروج از خط دارد که تا زمانی که عملا آینه‌ها را به خودروی کناری نمالید، هیچ هشداری نمی‌دهد. مزدا می‌گوید راننده باید همیشه توجه داشته باشد، البته این درست است، اما باعث می‌شود مفید بودن سیستم را زیر سوال ببریم.

حالت‌های رانندگی
مزدا CX-50 دارای حالت‌های رانندگی متعدد است، چیزی که مزدا در گذشته به شدت از آن اجتناب می‌کرد. ما به دنبال تفاوت مشخصی بین حالت عادی و اسپرت بودیم، اما به نظر می‌رسد مزدا عمدا از این کار اجتناب کرده است. برداشت این شرکت این است که حالت‌های رانندگی نباید شخصیت خودرو را تغییر دهند، بلکه باید آن را حفظ کنند. به عبارت دیگر، تجربه رانندگی یکنواخت، حتی زمانی که شرایط تغییر می‌کند، تضمین شود.
این یک هدف قابل توجه است، اما مزدا تا حدودی از این هدف غافل است. به نظر ما، یکی از اهداف حالت‌های مختلف رانندگی، استراحت دادن به راننده در شرایط کم چالش است. از آنجایی که CX-50 را در یک جاده کفی قرار دادیم (حالت‌های معمولی و اسپرت را امتحان کردیم و تفاوت‌ها بسیار جزئی بودند)، اگر می‌توانستیم سیستم‌های کنترل خودرو در جاده را فعال کنیم، راننده در اینگونه مسیرها خیلی کمتر خسته می‌شد. یک سیستم تعلیق قابل تنظیم با سواری نرم‌تر و یک سیستم واقعی نگهداری خودرو بین خطوط در این خودرو می‌توانست خوب باشد، اما به نظر می‌رسد این درخواست زیادی است.
فلسفه مزدا روی سطوح خاکی و شن بهتر عمل می کند، جایی که حالت آفرود باعث می شود خودرو به همان اندازه که روی جاده‌های خشک واکنش نشان می‌دهد، عکس العمل نشان دهد. در زمین‌های ناهموار به همان اندازه‌ای که یک چرخ روی هوا معلق شود، سایر چرخ‌ها کارشان را به خوبی انجام می‌دهند. متاسفانه CX-50 حالت کنترل خودرو در سراشیبی ندارد و مزدا اساسا آن را به عنوان یک حقه رد می‌کند. شاید اینطور باشد، اما پس از پایین آمدن از یک جاده شیبدار، در حالی که سعی می‌کردیم با استفاده از ترمزها، سرعت خودرو را تعدیل کنیم، فهمیدیم ترفندی که آرامش خاطر را فراهم می کند واقعا مفید است.
مزدا CX-50s با موتور توربوشارژ می‌تواند تا 1600 کیلو را یدک بکشد. ما فرصت یدک کشی با حداکثر ظرفیت را داشتیم و تحت تاثیر پایداری این خودرو قرار گرفتیم. CX-50 دارای یک حالت رانندگی با یدک‌کش است (که در صورت اتصال تریلر جایگزین اسپرت می‌شود) و یک بار دیگر از دیفرانسیل مرکزی برای انتقال وزن به جلو و بهبود واکنش فرمان استفاده می‌کند. ما تفاوت را انقدر ناچیز دیدیم که نمی‌توانیم احساس کنیم، اما اگر منصف باشیم، یک حسگر قوی در سیستم نگهدارنده، مانع از حرکت ناگهانی چرخ تریلر میشد.

انتخاب‌های بسیار
مزدا قصد دارد 9 نسخه مختلف از CX-50 مدل 2023را روانه بازار کند که با پیشرانه 2.5 لیتری تنفس طبیعی به قیمت 28 هزار دلار شروع می‌شود و سیستم چهار چرخ متحرک، کروز کنترل تطبیقی، اپل کارپلی بی سیم و اندروید اتو به صورت استاندارد در آن تعبیه شده است. مدل تنفس طبیعی 2.5 لیتری در تریمهای S، Select، Preferred، Preferred Plus، Premium و Premium Plus ارائه می‌شود، در حالی که موتور 2.5 لیتری توربوشارژ در مدل‌های Turbo، Premium و Premium Plus عرضه خواهد شد. ما دومی را با قیمت 42725 دلار دارای سیستم تهویه مطبوع دو کاناله، سانروف پانوراما، سیستم استریو مارک Bose و صندلی‌های چرمی (گرمکن و سردکن صندلی برای ردیف جلو و گرمکن برای ردیف عقب) راندیم. مدل دهم، نسخه مریدین درجه یک، دارای چرخ‌های مشکی، لاستیک‌های آفرود و طرح گرافیکی کاپوت خواهد بود که مزدا هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است.
در مجموع، مزدا CX-50 یک شاسی بلند است که رانندگان معمولی احتمالا آن را بیش از حد تک بعدی خواهند دانست. مزدا در ساخت CX-50 روی عملکرد خوب در پیچ‌ها تمرکز کرده و این یک ویژگی قابل تحسین است، اما به ضرر راحتی برای استفاده روزمره است و در حالی که فضای عقب و اتاق بار بهتر از CX-5 است، به سختی می‌توان ویژگی‌هایی را در آن یافت که برای بهترین بودن در کلاس خود معرفی شود.
شاید استفاده از پلتفرم CX-30 اشتباه مزدا بود، زیرا CX-5 رانندگی بسیار بهتری دارد و شاید استفاده از آن بهتر بود. تنظیم حساسیت حرکت (و عایق صوتی بیشتر) می‌توانست CX-50 را به یک شاسی بلند زنده‌تر تبدیل کند.

در ادامه تصاویر مربوط به این خودرو را مشاهده کنید:

 favorite_border 3
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران