بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور

بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۳/۰۱ ۰۰:۰۴:۴۵ 0

شرکت‌های مختلف داخلی که در زمینه تولید و واردات خودرو فعالیت می‌کنند، در پی معرفی محصولات جدید به بازار داخلی ایران هستند. در این میان شرکت نورا موتور پارس که پیش از این نسل جدید سانگ‎یانگ کوراندو را به بازار کشور معرفی کرده بود، با محصول شاسی‌بلند جدید تورس (Torres) در حال برنامه‌ریزی برای ورود به بازار ایران است.

سانگ یانگ تورس، با پیشرانه‌ای قدرتمند با استاندارد یورو6 به ایران وارد خواهد شد. این خودرو ساخت کره جنوبی است و مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک یا دو دیفرانسیل است. حدود ۲۰ سال پیش، سانگ یانگ موسو با تجهیزات فنی مرسدس بنز وارد کشور شد و از استقبال خوبی برخوردار شد. مدل‌های بعدی سانگ‌یانگ درایران شامل کوراندو، کایرون، رکستون، اکتیون و تیوولی بودند که این خودروها هم به نوبه خود بازار مناسبی را تجربه کردند. در سال ۲۰۲۰، گروهKG  به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در کره جنوبی، با هدف نجات این شرکت از وضعیت مالی نامطلوب، بخش زیادی از سهام شرکت سانگ‌یانگ را خریداری کرد و نام این شرکت را به KG Mobility تغییر داد. شرکت سانگ‌یانگ کره جنوبی قدمتی به اندازه تاریخ خودروسازی در کره جنوبی دارد و از زمان تاسیس در سال ۱۹۵۴ تاکنون، با فراز و نشیب‌های زیادی رو‌به‌رو بوده است. این شرکت در ابتدا سازنده ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی، اتوبوس و کامیون بود، ولی بعدها به سمت تولید خودروهای سواری و مخصوصا کلاس کراس‌اور روی آورد. در سال ۱۹۸۷ یک شرکت انگلیسی به نام پنتر وست‌ویندز (Panther Westwinds) سهام‌دار اصلی سانگ‌یانگ شد و همکاری نزدیکی را با مرسدس‌بنز آغاز کرد که به تولید موسو در سال ۱۹۹۳ انجامید. سانگ‌یانگ در سال ۱۹۹۷ به شرکت دوو غول صنعتی کره‌ جنوبی در آن زمان فروخته شد، ولی در نهایت با ورشکستگی دوو در سال ۱۹۹۹، طراحی و تولید خودرو را متوقف کرد. با حضور خودروسازی بزرگ هند شرکت تاتاموتورز در شرکت دوو، سانگ‎یانگ هم جان تازه‌ای گرفت و با مدل‌های رکستون و کایرون در سال ۲۰۰۲ به بازار جهانی بازگشت. سرانجام در سال ۲۰۱۱، حدود۷۰ درصد سهام سانگ‌یانگ به خودروساز بزرگ هند، ماهیندرا فروخته شد. در هر صورت، امروزه گروه سرمایه‌گذاری KG کره جنوبی، مالک اصلی شرکت سانگ‌یانگ محسوب می‌شود. خودروی شاسی‌بلند تورس، اولین محصول جدید سانگ‌یانگ بعد از بحران مالی سال‌های اخیر و مالکیت KG بر روی آن است. این خودرو نام خود را از پارک ملی تورس دل ‌پاین (Torres del Paine) در کشور شیلی گرفته است که به دلیل وجود کوهستان¬، دریاچه و رودخانه، شهرت زیادی دارد. ظاهرا کوراندو توربو مدل ۲۰۲۳ نیز به زودی توسط شرکت نورا موتور پارس در ایران پیش‌فروش خواهد شد.

سانگ یانگ تورس نورا موتور

طراحی ظاهری سانگ‌یانگ تورس:
رونمایی از خودروی سانگ‌یانگ تورس در سال ۲۰۲۲ انجام شده است و ظاهری متفاوت از سایر محصولات سانگ‌یانگ دارد. پلت‌فرم کراس‌اور تورس با کوراندوی جدید مشترک است و نمای نسخه بنزینی آن با نسخه برقی، تفاوت چشم‌گیری دارد. ظاهر تورس شبیه به برخی از محصولات شرکت‌های جیپ و لندرور است، ولی کاملا مشابه آن‌ها نیست. در نمای جلو برای نور اصلی، چراغ‌های کوچک و باریکی تعبیه شده‌اند و چراغ‌های روشنایی روز یا دی‌لایت، مانند پلک چشم در قسمت پایین چراغ‌های اصلی قرار گرفته‌اند که ظاهری شبیه به چراغ‌های رنجرور ایووک را تداعی می‌کنند. در بین چراغهای جلو، یک جلوپنجره باریک با ۶ خط عمودی قرار دارد و یک قطعه پلاستیکی مشکی در زیر آن واقع شده است که در زیر آن دریچه ورود هوای مستطیلی با پس زمینه لانه زنبوری جای دارد. در زیر دریچه هوا یک قطعه نقره‌ای رنگ پلاستیکی، پلاک خودرو را همانند سینی زیر سپر احاطه نموده است و چراغ‌های مه‌شکن در قاب‌های مشکی عمودی در دو طرف سپر جلو قرار گرفته‌اند. طراحی چراغ‌ها و جلوپنجره در تورس شباهت زیادی به محصولات جیپ دارد و فرم چراغ‌های عقب و ستون C تداعی کننده نمای عقب رنجرور و لندرور دیفندر است. گلگیرها با طراحی برجسته و عضلانی، حالتی تهاجمی و اسپرت در این خودرو ایجاد کرده‌اند و وجود خطوط شکسته در طراحی بدنه، ظاهری خشن و قدرتمند برای این شاسی‎بلند فراهم کرده است. از نظر اندازه بدنه، تورس بین دو خودروی کوراندو و رکستون قرار می‌گیرد. در نمای جانبی، طراحی پروفایل بدنه شبیه به رنجرور ایووک است و بر روی ستون ضخیم و پهن عقب بدنه، قطعه‌ای به رنگ نقره‌ای روشن تعبیه شده که ظاهری اسپرت به خودرو بخشیده است. داخل محفظه چرخ گلگیرها و رکاب جانبی، از پلاستیک تیره استفاده شده است که ظاهر خودروهای آفرود را تداعی می‌کند. تورس با سه سایز رینگ ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ اینچی در کره جنوبی عرضه می‌شود که از رینگ‌های جیپ اقتباس شده‌اند.

سانگ یانگ تورس نورا موتور

مدل وارداتی به ایران احتمالا با رینگ‌های 18 اینچی دو رنگ Diamond Cut عرضه می‎شود. نمای عقب خودرو کاملا الگوبرداری از خودروی رنجرور را آشکار می‌کند. در نمای عقب تورس سانگ‌یانگ، یک برجستگی بزرگ و منحصربه‌فرد روی در صندوق تعبیه شده که تداعی‌کننده محل استقرار لاستیک زاپاس در خودروهای شاسی بلند است. چراغ‌های عمودی در دو سمت بدنه قرار دارند و ظاهری شبیه به چراغ‌های عقب رنجرور دارند. در قسمت پایین سپر عقب، صفحه نقره‌ای رنگی همانند سینی زیر سپر موجود در سپر جلو قرار دارد. سپر عقب از قطعات پلاستیکی نقره‌ای و مشکی تشکیل شده است و در سینی زیر سپر عقب، جای مناسبی برای اگزوز دیده نشده است. شیشه عقب تا کناره‌های خودرو امتداد یافته و به قسمت عقب سقف، حالتی شناور داده است. در مجموع، طراحی سانگ‌یانگ تورس جذاب است و نمی‌توان از آن ایراد عمده‌ای گرفت. این شاسی بلند با بدنه‌ای به طول ۴۷۰۰ میلیمتر، عرض ۱۸۹۰ میلیمتر و ارتفاع ۱۷۲۰ میلیمتر، ابعاد یک خودروی کراس‌اور را دارد و فاصله ۲۶۸۰ میلیمتری بین محورهای جلو و عقب خودرو باعث شده که فضای زانوی مناسبی برای سرنشینان ردیف عقب ایجاد شود.

سانگ یانگ تورس نورا موتور

طراحی کابین:
طراحی داخل کابین سانگ‌یانگ تورس با نیم نگاهی به محصولات جیپ و لندرور انجام گرفته است. طراحی داشبورد و کنسول وسط به گونه‌ای است که یک فضای مدرن و پیشرفته ایجاد کرده است. داشبورد خودرو بدون کوچک‌ترین تغییر ارتفاع، کاملا در راستای افقی طراحی شده است که در برگیرنده تریم تزییناتی آلومینیومی مات و دریچه‌‌های سیستم تهویه مطبوع است. جذاب‌ترین جلوه داخلی تورس، ترکیب زیبای تریم دو رنگ با تریم مشکی پیانوی براق است. طراحی غربیلک فرمان با طرح D-Cut و دکمه‌های کنترلی متعدد، بسیار جذاب و زیبا است و کلاستر پانل راننده به یک صفحه نمایش دیجیتالی رنگی مجهز شده است که کنترل و مدیریت اطلاعات خودرو را فراهم می‌کند. در قسمت میانی داشبورد هم یک صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی قرار دارد و در پایین داشبورد در محل برخورد کنسول وسط با داشبورد، یک پنل لمسی 8 اینچی نیز برای تنظیمات سیستم تهویه مطبوع قرار گرفته است. نمونه‌های وارداتی موجود در ایران، دارای فرمان و صندلی چرم با داشبورد قهوه‌ای روشن هستند که همراه با فرمان چندضلعی و اهرم تعویض دنده، ظاهری لوکس و جذاب به کابین داده‌اند. کنسول، تودری و داشبورد نیز با روکشی از جنس قطعات پلاستیکی باکیفیت پوشانده شده است.

سانگ یانگ تورس نورا موتور

حجم مفید فضای بار تورس ۸۴۰ لیتر است که فضای مناسبی را برای بار فراهم کرده است. سبک طراحی کابین تورس، شبیه به طراحی کابین محصولات جدید جگوار- لندرور است. بسته به تریم انتخابی، سانگ یانگ تورس امکاناتی نظیر فرمان با پوشش چرمی و گرمکن، تنظیمات تلسکوپی و قفل برقی فرمان، اهرم‌های تعویض دنده پشت فرمان، سیستم صوتی با شش بلندگو، گرم‌کن و سردکن صندلی‌های جلو، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، نورپردازی داخلی (Mood Light)، چهار ورودی USB، ترمز پارک برقی (EPB)، هفت ایربگ، سه حالت رانندگیComfort /Sport/Normal ،  صندلی‌های چرمی با تنظیم برقی، صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی، سیستم ناوبری GPS، دوربین‌های جانبی و عقب، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو، اتصال بلوتوث، شارژ بی‌سیم تلفن همراه، چراغ‌های سیگنال هشداردهنده در ترمز ناگهانی و اضطراری (ESS)، سیستم کمکی هشدار انحراف از خطوط (LCW)، سیستم کروز کنترل تطبیقی (ACC)،  سیستم ضد واژگونی خودرو (ARP)، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، سیستم کمکی شروع به حرکت در سربالایی (HSA)، سیستم کمکی خودرو در سرپایینی (HDC)، رادار نقطه کور (BSM)، سیستم کنترل فشار باد لاستیک‌ها (TPMS)، ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB)، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین پارک عقب، دوربین 360 درجه، سیستم کنترل هرزگردی و کنترل کشش (TCS)، ورود بدون کلید (Keyless) و استارت دکمه‌ای، سیستم ضد سرقت، آینه‌های جانبی برقی تاشو مجهز به راهنما و گرمکن با قابلیت بسته شدن اتوماتیک، آینه هوشمند وسط الکتروکرومیک (ECM)، چراغ اتوماتیک (AutoLight)، سنسور باران و سانروف برقی دوحالته دارد. 

سانگ یانگ تورس نورا موتور

مشخصات فنی:
کراس‌اور سانگ‌یانگ تورس با پیشرانه‌های متنوع بنزینی، هیبریدی و برقی در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد، ولی شرکت نورا موتور پارس برای عرضه در بازار ایران، نسخه بنزینی این خودرو را انتخاب کرده است که به یک موتور چهارسیلندر 1.5 لیتری توربوشارژر با تزریق مستقیم سوخت (T-GDI) با استاندارد آلایندگی یورو6 مجهز شده است. این پیشرانه قدرت 163 اسب‌بخار در دور موتور 5000 تا 5500 دور در دقیقه و گشتاور 280 نیوتن‌متر در دور موتور 1500 تا 4000 دور در دقیقه را تولید می‌کند. یک گیربکس اتوماتیک 6 سرعته تیپ ترونیک با قابلیت تعویض دستی از طریق پدل شیفتر، قدرت را به چهار چرخ خودرو منتقل می‌کند. این گیربکس کره‌ای دارای سه حالت رانندگی Normal و Sport و Comfort است تا راننده بتواند بر اساس مسیر و آب و هوا، نوع رانندگی خود را تنظیم کند. فرمان از نوع برقی EPS است و ترمز ABS آن دارای سیستم EBD و ترمز کمکی BAS است. این خودرو با سیستم دو دیفرانسیل برای سواری آفرود نیز مناسب است. شتاب صفر تا صد این خودرو 9.5 تا ۱۰ ثانیه است و حداکثر سرعت آن 191 کیلومتر در ساعت است. باک این خودرو 50 لیتر حجم دارد و میانگین مصرف سوخت ترکیبی آن ۹ لیتر در صد کیلومتر است. سیستم تعلیق در جلو از نوع مک‌‌ فرسون و در عقب از نوع مولتی‌لینک است. وزن خودرو 1610 کیلوگرم است و قابلیت کشش تریلر تا وزن 1500 کیلوگرم را دارد.

سانگ یانگ تورس نورا موتور

قیمت و رقبا در ایران:
در حالی که نمونه‌های اولیه خودروی سانگ یانگ تورس توسط شرکت نورا موتور پارس به ایران وارد شده‌اند، شرکت بهمن خودرو اخیرا اعلام کرد که خودروی تورس را به عنوان یکی از خودروهای جدید وارداتی خود به بازار ایران عرضه خواهد کرد. قیمت جهانی این خودرو ۴۵ هزار وون معادل ۳۴ هزار دلار است که با شرایط فعلی قیمت ارز، احتمالا این خودرو با قیمتی در حدود ۳ تا 3.5 میلیارد تومان به بازار ایران عرضه خواهد شد. در حدود این بازه قیمتی خودروهایی نظیر تیگو8 پرو مکس، فیدلیتی پرستیژ، فیدلیتی XB1، دیگنیتی پرستیژ و لئو MX8 رقبای این خودرو خواهند بود.
 

 favorite_border 4
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
پربازدیدترین ها
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade  5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp