شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان

سبقت آزاد۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۸:۲۸:۰۵ 0

در پی اعلام خبر افزایش قیمت خودرو برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت خودرو این اقدام را در مدیریت بازار خودرو بی‌تاثیر دانسته و از آن به عنوان راهی برای استفاده دولت از ابزاری همچون شورای رقابت برای کنترل و دستوری کردن قیمت‌ها یاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد به نقل از ایسنا، در پی اعلام خبر افزایش قیمت خودرو برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت خودرو این اقدام را در مدیریت بازار خودرو بی‌تاثیر دانسته و از آن به عنوان راهی برای استفاده دولت از ابزاری همچون شورای رقابت برای کنترل و دستوری کردن قیمت‌ها یاد می‌کنند. ضمن اینکه آنها معتقدند با توجه به فاصله فاحش درآمد مردم و قیمت خودرو و همچنین رشد تورم در کشور، این تصمیمات راه‌گشا نبوده و عدم تعادل فعلی بازار خودرو، در نتیجه لجاجت شورای رقابت ایجاد شده است.
به گزارش ایسنا، یکشنبه هفته گذشته رضا شیوا - رئیس شورای رقابت- آغاز رسمی کار در سال ۱۴۰۰ را با اعلام خبر افزایش قیمت خودرو در سه ماه نخست امسال کلید زد.
به گفته او، باتوجه به اینکه شورای رقابت به دلیل پایین بودن نرخ تورم در سه ماهه پایانی سال ۱۳۹۹ با افزایش قیمت موافقت نکرد، اکنون شورا برای تصمیم‌گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ منتظر اعلام تورم بخشی از سوی بانک مرکزی است تا قیمت‌های جدید برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ را تعیین کند.
حال قرار است قیمت خودرو در شش ماه پایانی سال گذشته بررسی و با توجه به نرخ تورم بخشی، قیمت نهایی آن برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ مشخص شود.
در نتیجه اعلام این تصمیم، بازار خودرو سیگنال‌های روانی را به بازار خودرو فرستاده و قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داد. براین اساس بازار خودرو پس از چندین ماه ثبات نسبی و روند نزولی قیمت‌ها ( از آبان ماه سال گذشته تا پیش از اعلام خبر افزایش قیمت‌ها برای سه ماهه اول سال جاری)، تغییر مسیر قیمتی را آغاز کرده بود؛ تا جایی‌که رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، تغییر مسیر قیمت خودرو در روزهای پایانی هفته‌ اخیر را تحت تاثیر تصمیم جدید شورای رقابت و اعمال نرخ تورم بخشی در قیمت خودرو دانست اما این افزایش قیمت را مقطعی و گذرا و ناشی ازجو روانی این خبر دانست.
به گفته موتمنی، باتوجه به اثر روانی ایجاد شده، دارندگان خودرو به امید افزایش قیمت علاوه براینکه قیمت‌ها را بالا بردند، در حالی که پیش‌تر (در زمان نزول قیمت‌ها) به دنبال خردیدار بودند، اکنون تا حدودی عقب‌نشینی کرده‌اند. از روز شنبه تا دوشنبه هفته گذشته، قیمت‌ تمامی محصولات بین دو تا شش میلیون تومان نسبت به آخرین قیمت‌ها در سال ۱۳۹۹ کاهش پیدا کرد؛ اما از روز سه‌شنبه قیمت‌ها دوباره پس از چندین ماه روند افزایشی یافت. بطور مثال پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تا ۱۹۹ میلیون تومان هم پایین آمده بود، مجدد تا ۲۰۵ میلیون تومان پیش رفت یا سمند که تا ۱۹۰ میلیون تومان کاهش یافته بود اما مجددا به ۱۹۴  میلیون تومان رسید. در محصولات سایپا نیز پراید ۱۳۱ که به ۱۰۶ میلیون تومان رسیده بود مجددا در محدوده ۱۰۹ میلیون تومان قرار گرفت.
 البته روز یکشنبه (دیروز)، رئیس شورای رقابت ضمن تاکید براینکه مردم مطمئن باشند قیمت‌های اعلامی از سوی این سازمان منصفانه خواهد بود، اعلام کرد: با بهبود شرایط، قیمت خودروها نزولی و کاهشی خواهد شد. فعلا شورای رقابت منتظر اعلام تورم بخشی شش ماهه از سوی بانک مرکزی است. باتوجه به اینکه دستورالعمل قیمت خودرو، پیشتر سالانه بوده و در سال ۱۳۹۹،  سه ماهه و اکنون شش ماهه شده است چنانچه ثبات در بازارها و بازار ارز ادامه‌دار باشد، صدور دستورالعمل قیمتی خودرو به بازه زمانی یک ساله برمی‌گردد.
به گفته این مقام مسئول، درست است که نوسانات ارزی محدوده شده و تورم نیز روند آرامی در پیش گرفته است، اما تورم همچنان در کشور وجود دارد و خودروسازان هم به ما فشار می‌آورند که تورم بخشی شش ماهه را در دستورالعمل قیمت خودرو لحاظ کنیم؛ بنابراین چنانچه بانک مرکزی تورم بخشی شش ماهه را اعلام کند، در رابطه با اعمال آن در قیمت خودرو تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
در رابطه با این موضوع، ایسنا در گفت‌وگو با چند کارشناس اثرات اظهارات اخیر رییس شورای رقابت بر بازار خودرو را مورد بررسی قرار داده است.
عدم تعادل بازار خودرو، نتیجه لجاجت شورای رقابت بر تصمیمی است که از ابتدا عملیاتی نبود
فربد زاوه-کارشناس صنعت خودرو در این باره اظهار کرد: صحبت‌های رئیس شورای رقابت در ابتدای سال مبنی بر اعمال ۱۴ درصد از تورم بخشی در قیمت خودرو در حالی  است که جغرافیای قیمت در کارخانه به شدت عجیب و غریب شده است. در بسیاری از محصولات که عمدتا هم محصولات پرفروش ایران‌خودرو است، همچنان شاهد فاصله  قیمت ۷۰ تا ۸۰ درصدی قیمت خودرو در کارخانه و بازار هستیم.
وی افزود: در سایر محصولات که به نوعی محصولات جدیدتر محسوب می‌شوند که البته عمدتا همان محصولات پیشین هستند و فقط برخی آپشن‌ها به آن‌ها اضافه شده و نام پلاس گرفته‌اند یا S  و R به اسمشان اضافه شده است و همچنین بسیاری از محصولات سایپا، فاصله قیمتی به کمتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد رسیده و در برهه‌ای از زمان (در اواخر سال گذشته)، برخی قیمت بازار را رد کرده و بالاتر بردند.
این کارشناس تصریح کرد: لذا این عدم تعادلی که در بازار ایجاد شده، حاصل لجاجت شورای رقابت و رئیس آن در پیاده‌سازی منویاتی بوده که همه از روز اول می‌دانستیم عملیاتی نخواهد بود. در حال حاضر نیز پذیرش این ۱۴ تا ۱۵ درصد (اعمال تورم بخشی در قیمت خودرو) می‌تواند شرایط را تا حدودی پییچیده‌تر کند. در واقع در برخی از محصولات قیمت در بازار به زیر قیمت کارخانه خواهد رسید و در برخی از محصولات هم همچنان فاصله ۵۰ تا ۶۰ درصدی وجود خواهد داشت.
زاوه تاکید کرد: آنچه که می‌توان گفت دراین قضیه قطعیت دارد، این است که نهایتا بازار، مستقل از نظر شورای رقابت و صرفا براساس سیاست‌های کلان، فاکتورهای پولی، بحث کسری بودجه و تولید نقدینگی که اتفاق خواهد افتاد، بحث توزیع قدرت خرید و میزان عرضه محصول، مسیر و رفتار خود را تعیین خواهد کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه اکنون سطح عمومی قیمت‌ها در بازار با قدرت خرید مردم فاصله فاحشی پیدا کرده و ارزان‌ترین خودروی بازار بیش از ۳۵ برابر حداقل حقوق است، گفت: این در حالی است که این تفاوت در سال‌ ۱۳۸۴ حدود ۲۰ برابر بود یا در سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ (قبل از شروع موج تورمی) بسیار کمتر و به حدود ۱۰ برابر رسیده بود. همانطور که اشاره شد این اختلاف ۳۵ برابری نسبت به ارزان‌ترین محصول  است و در سایر محصولات، این وضعیت وخیم‌تر نیز هست.
شرایط حاکم بر بازار خودرو، نوید بازار با رکود سنگین دارد...
زاوه ادامه داد: بنابراین این شرایط  حاکم بر بازار گویای آن است که بازار دچار رکودی سنگین خواهد بود. از سوی دیگر تورم هم برمبنای سیاست‌های پولی وجود دارد و نمی‌توان کاری برای آن کرد؛ چراکه دولت سیاست‌های پولی را تغییر نداده است. اخیرا نیز در اظهارات وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی دیدیم که بانک مرکزی بالاخره پذیرفت که به‌واسطه اینکه منبع اصلی پولی که در اختیار دولت قرار داده، دلارهایی بوده است که در حقیقت دریافت نشده و بلوکه شده بود، خلق پول کرده است اما از سوی دیگر وزیر اقتصاد اعلام کرد که کشور را بدون هیچ قرضی اداره کرده است؛ این تضاد و ناراستی بدین معناست با یک فضای اقتصاد آرام در سال ۱۴۰۰ مواجه نخواهیم بود.
این کارشناس اظهار کرد: باتوجه به تغییر دولت در سال جاری قطعا دولت جدید مدتی را در راستای تقبیح دولت قبلی خواهد گذراند، رویه مدیرتی که همه‌چیز به گردن دولت قبلی خواهد افتاد، پیش خواهد رفت؛ بنابراین عملا شاهد اصلاحات اساسی نخواهیم بود؛ لذا به اعتقاد بنده در چنین شرایطی تورم خواهیم داشت. از طرفی رکود هم ایجاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: ترکیب این‌ها بازار را تحت فشار دوسویه قرار خواهد؛ بنابراین در این میان، صحبت‌ها و تصمیمات رئیس شورای رقابت تاثیر چندانی نخواهد داشت؛ جز از این منظر که افزایش قیمت‌ها، حداقل سبب کاهش میزان بدهی‌های‌ خودروسازان به اشخاص ثالث و شبکه بانکی شود و حداقل اثر تورمی از این سمت ایجاد نشود.
شورای رقابت یکجانبه و بدون توجه به شرایط تولید، تصمیم‌گیری می‌کند
همچنین حسن کریمی سنجری، دیگر کارشناس صنعت خودرو در این رابطه، با بیان اینکه اصولا عملکرد شورای رقابت و فرمولی که استفاده می‌کند، چندان با شرایط و اقتضای تولید در کشور به‌ویژه در صنعت خودروسازی، مطابقت ندارد تاکید کرد: درست است که صنعت خودروسازی ما دولتی اداره می‌شود و تولید تحت مدیریت دولت نمی‌تواند چندان سودآور و اقتصادی باشد و معمولا سرمایه بیش از حدی را متحمل خوردوساز می‌کند اما این باعث نخواهد شد که شورایی نظیر شورای رقابت بخواهد یکجانبه به موضوع نگاه کند.
وی افزود: اگر  صنعت خودرو ما دولتی است، اگر تحریم است، یا به آن اجازه نمی‌دهیم که خود را رقابتی اداره کند و اجازه استفاده بهینه از امکانات و منابع به آن داده نمی‌شود و اگر صنعت خودرو  ما به دلیل ساختار موجود، اجازه مشارکت با قطعه‌سازان و شرکت‌های خودروساز بزرگ دنیا را برای بهره‌ور کردن منابع خود را ندارد تا بتواند محصولات جدیدتر را به بازار عرضه کند یا قطعاتی را با قیمت ارزان‌تر تامین کند یا خودروهای رقابتی‌ و متنوع‌تری را تولید کند یا حداقل دانش فنی کسب کند، همگی به دلیل ساختار مشکل‌دار و نامساعد کسب‌وکار، اقتصاد و تولید در کشور مربوط می‌شود.
کریمی سنجری تاکید کرد: بنابراین شورای رقابت نمی‌تواند یکجانبه و تنها به این دلیل که خودروسازی ما انحصاری است و براین اساس بازار را به‌صورت انحصاری در اختیار دارد، پس بایستی قیمت را هم صرفا آن هم در برخی پارامترها، متناسب با تورم محاسبه کند و اجازه دهد که صرف نظر از اینکه قیمت خودرو در فروش کانتری بیش از قیمت تمام شده یا کمتر از آن است، خودروسازان را متحمل  ضرر و زیان کند.
دولت هر چند وقت یکبار، از ابزار شورای رقابت برای کنترل قیمت خودرو استفاده می‌کند
به اعتقاد این کارشناس، اصولا عملکرد شورای رقابت از ابتدا عملکردی چندان منطقی نبوده و هرازچندگاهی دولت برای آنکه یک بهانه‌ و دلیل به ظاهر منطقی داشته باشد تا قیمت خودرو را کنترل و دستوری کم یا زیاد کند، از ابزاری به‌ نام شورای رقابت استفاده می‌کند. بطور مثال تورمی که در سال ۱۳۹۹ ایجاد شد بیش از افزایش قیمتی بوده که برای خودروسازان لحاظ شده است. هزینه‌های بالایی که شرکت‌های خودروساز برای تولید خودرو متحمل شدند، قیمت مواداولیه که متناسب با ارز افزایش پیدا کرده و تاثیر مستقیمی بر قیمت قطعات داشته است، همه حاکی از این است که قیمت خودرو، کمتر از آنچه که تورم عمومی و واقعی کشور نشان می‌دهد، در شورای رقابت تعیین شده است.  در نتیجه این عملکرد شورای رقابت، زیان انباشته خودروسازان بوده که در دوره‌های متفاوت شکل گرفته و در نهایت هم با کمک ابزاری همچون تجدید ارزیابی یا تزریق منابع دولتی به نوعی می‌خواهند آن را جبران کنند.  
این فعال صنعت خودرو تصریح کرد: بنابراین، در حقیقت کارکرد شورایی همچون شورای رقابت، قابل قبول نیست و مخالف آن هستیم. به نظر می‌رسد که این شورا کارکرد موثری در اقتصاد کشور ندارد و تنها باعث شده زیان بسیاری به خودروسازان تحمیل شود. 
تعیین قیمت‌های دوره‌ای؛ عاملی برای شوک بازار و افزایش قیمت خودرو در بازار
وی ادامه داد: همچنین اینکه شورای رقابت منتظر اعلام نرخ تورم فصلی است تا براساس آن قیمت‌های جدید خودروها را تعیین کند، همین افزایش‌های دوره‌ای قیمت خودرو، شوک جدیدی برای بازار است. اینکه هرچند ماه یکبار که شورای رقابت قیمت جدیدی را برای برخی خودروها تعیین و اعلام می‌کند (صرف نظر از اینکه برخی از این خودروها اصلا تولیدی نیستند و جزو خودروهای CKD  وارداتی بوده‌اند و الان وارد نمی‌شوند) بازار را وارد جو روانی می‌کند و سبب افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو می‌شود. در صورتیکه چنانچه این افزایش قیمت به صورت مستمر و براساس تورم ذاتی اقتصادی کشور، اعمال شود، شاید مجموع جهش‌ها و شوک‌هایی که به بازار خودرو وارد می‌شود، بسیار معتدل‌تر و پایین‌تر از این افزایش قیمت‌های دوره‌ای شورای رقابت باشد. 
این کارشناس تاکید کرد: ضمن اینکه بازار خودرو اصولا بازخورد خود را از شاخص‌های اقتصادی می‌گیرد تا از قیمت‌ خودرو در کارخانه؛ به هرمیزان که نرخ ارز و نرخ تورم جابه‌جا می‌شود، بلافاصله در قیمت خودرو در بازار تاثیر می‌گذارد. بنابراین هرچه که تصمیمات شورای رقابت در سودآوری شرکت‌های خودروساز موثر است و سبب می‌شود که مرتبا بر زیان آن‌ها افزوده شود، کمترین تاثیر را بر قیمت خودرو در بازار می‌گذارد و برخلاف آنکه شورای رقابت تصور می‌کند، قیمت بازار را تحت کنترل دارد، به‌ هیچ‌ وجه اینگونه نیست.
کریمی سنجری تاکید کرد: جالب اینجاست که هر زمان شورای رقابت بحثی جدیدی را در رابطه با افزایش قیمت در کارخانه مطرح می‌کند، بلافاصله دلالان اثر آن افزایش قیمت دوره‌ای و ادعای هرچند بی‌عمل رئیس شورای رقابت را به بازار منعکس می‌کنند که نمونه آن طی روزهای اخیر به وضوح در بازار دیده شد. به محض آنکه رئیس شورای رقابت در رابطه با افزایش  قیمت خودرو برای فصل بهار سال جاری صحبت کرد، ۲۰ درصد قیمت خودرو در بازار افزایش یافت و این در حالی است که قیمت‌ها هنوز در کارخانه قیمت‌های سابق است. ضمن اینکه اصلا نباید این افزایش قیمت مصوب، تاثیری بر قیمت‌های بازار داشته باشد و در حقیت بایستی شرایط خودروسازان را بهبود دهد؛ اما کاملا برعکس عمل می‌کند.
افزایش قیمت کارخانه‌ای می‌تواند اختلاف تا بازار و میزان تقاضای کاذب را کاهش دهد
این در حالی است که ابوالفضل خلخالی، یک کارشناس دیگر صنعت خودرو معتقد است که تصمیم شورای رقابت تصمیمی مثبت و ضروری بوده و باتوجه به اینکه قیمت واقعی خودروهای داخلی، مقادیری بیش از نرخ‌های فعلی است و با توجه به اینکه در بازار خودرو با تقاضای کاذب مواجه هستیم، همین افزایش قیمت در کارخانه می‌تواند عاملی برای متعادل‌سازی قیمت‌ها به منظور کنترل تقاضای کاذب باشد و سبب شود که قیمت کارخانه به قیمت بازار نزدیک‌تر شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علم‌وصنعت با بیان اینکه فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار موجب افزایش جذابیت بازار شده است، گفت: وظیفه قیمت‌گذاری بر عهده شورای رقابت است و بایستی زودتر از این‌ها برای افزایش قیمت‌ها تصمیم‌گیری صورت می‌گرفت. بنابراین به نظر می‌رسد شورای رقابت نیز به نزدیک کردن قیمت کارخانه به قیمت بازار متقاعد شده و در صدد اصلاح قیمت خودرو طی چندین مرحله برآمده است؛ لذا اعمال آن برای سه ماهه اول سال جاری نیز اقدامی ضروری است.
وی افزود: البته افزایش قیمت خودرو در کارخانه تاثیری بر قیمت‌ها بازار خودرو نخواهد داشت؛ چراکه قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر پارامترهایی همچون نرخ ارز و میزان عرضه و تقاضاست و چندان تابعی از قیمت مصوب درب کارخانه‌ نخواهد بود. ممکن است قیمت بازار را به طور مقطعی تغییر دهد اما مجددا به سطح قبلی برمی‌گرد. بنابراین چانچه نرخ نوسان چندانی نداشته وبه‌تبع منجر به افزیش تقاضا نشود، با افزایش عرضه خودروسازان، قیمت بازار نیز کنترل خواهد شد.

 favorite_border 2
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
پربازدیدترین ها
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade راهکار جک اس ۵ جدید برای کاهش مصرف سوخت
grade اجاره خودرو خدمتی خاص و فوق العاده کاربردی در ایام نوروز
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ثبت رکوردهای تحسین برانگیز توسط محصول جدید کیا موتورز
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade جک iEVA50, نسخه الکتریکی JAC J5
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade چری برند متفاوت چینی
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade ارزان‌ترین محصولات تولیدی خودروسازها
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade بانوان گروه بهمن برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade انتقاد وزارت‌صمت از تعلل شورای‌رقابت در اعلام نرخ جدید خودرو
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade عجیب اما واقعی شیائومی خودرو ساز می‌‌ شود
grade آخرین جزئیات از لغو طرح ترافیک شهر تهران
grade آماده‌باش رنو برای بازگشت به ایران
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - خرداد 1400
grade نخستین پیکاپ های T8 تحویل مشتریان کرمان موتور شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 1400
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو-فروردین 1400
grade شرایط جدید فروش جک S3 ویژه فروردین 1400
grade فروش مجدد دیگنیتی در ماه آینده انجام می شود
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند!
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade تعدادی از متقاضیان دیگنیتی به دلیل تکمیل ظرفیت راهی مرحله دوم فروش شدند
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه محصولات بهمن موتور
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade اعلام اولین شرایط فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو اعلام شد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها
grade مدیرعامل گروه بهمن موتور خبر از محصولات جدید داد
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade تغییر ساعت محدودیت‌های کرونایی از امروز
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان در بهار امسال تایید شد
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade تخلف در نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال وارداتی‌ها
grade بخشودگی جرایم رانندگی 2 برابر شده تا پایان سال 99
grade خرید و فروش خودروهای گذر موقت مشمول مقررات قاچاق است
grade واگذاری حواله‌های ثبت نامی خودروها غیرقانونی است
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade انحراف به چپ قیمت‌گذاری خودرو
grade خودروسازان افزایش قیمت 9 درصدی را قبول نکرده‌اند
grade تعطیلی دو ساعته جایگاه های سوخت CNG در ساعات پیک
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade ابهامات عرضه خودرو در بورس
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله شانزدهم
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade قیمت جدید 7 محصول شرکت سایپا اعلام شد
grade فعالیت دوباره قیمت‌سازان بازار خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade اخذ مالیات از خودروهای لوکس معنایی ندارد
grade شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade کانسپت جدید لکسوس، نمادی از آینده
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade نرخ جدید معاینه فنی خودرو اعلام شد
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس در هفته آینده
grade مرسدس بنز از مدل برقی خودروی پرچمدار خود رونمایی کرد
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade اهمیت خرید قطعات یدکی ام وی ام از فروشگاه دکترماشینت
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade بحران تراشه و میلیون‌ها ماشینی که تولید نمی‌شود
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش داد
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade شرایط فروش وانت کارا و کاپرا دو کابین فروردین ماه 1400
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade مانور مدیران ایران خودرو بر روی هیچ
grade واردات خودرو؛ اهرمی برای شکست انحصار و کاهش قیمت
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوری اعلام شد
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade وکالتنامه های خرید و فروش خودرو قابل تمدید است
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade از بازار خودرو چه خبر ؟
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت خودرو به مشکل لاینحل و کلاف پیچیده‌ای تبدیل شده است.
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade تغییر زمانی قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade کیا سراتو 2022 فیس لیفت با ظاهری زیباتر و لوکس تر از گذشته
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade پیشنهاد عجیب شیوا به خریداران خودرو
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade اعلام برنامه تولید خودرو در 1400
grade گزارش وضعیت ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های خودرویی
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade رنو هم سراغ خودروهای برقی می رود
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade شرکت مینی در راه تبدیل شدن به تولیدکننده خودروهای برقی
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade بهترین خودرو‌های جهان در سال 2021
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade شرط و شروط «صمت» برای خودروسازان خارجی
grade بزرگترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف در آستانه افتتاح
grade آغاز سیستم شماره‌گذاری اینترنتی در دو مرکز تهران
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade موفقیت کروز بر مدیریت توانمند تکیه زده است
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از چه شیشه هایی استفاده می شود؟
grade پاکبان‌های خودران به خیابان آمدند
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade پژو به آمریکا نمی‌رود
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade اعلام اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade ایران و رنو منجی هم می‌شوند
grade رونمایی جنرال موتورز از دومین هامر الکتریکی
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade پیگیریهای دولتی برای آزادسازی هزاران خودرو فاقد ثبت سفارش
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade حذف یا ادامه قیمت گذاری دستوری خودرو؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade راه اندازی و تولید خط موتورهای یورو6
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن شهرهای قرمز
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade آغاز صدور فاکتور فروش «شاهین» با مدل 1400 همزمان با عید مبعث
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade معذرت‌خواهی فولکس‌واگن به خاطر یک شوخی
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade امداد نوروزی بهمن در پی شیوع ویروس کرونا فقط برای سفرهای ضروری اجرا می شود
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند
grade اولین مانع رونق خودروی 1400
grade بسته‌ای دیگر برای اصلاح صنعت خودرو
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade رسیدگی به وضعیت بازار خودرو در کمیسیون اصل نود مجلس
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - خرداد 1400
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سیتروئن امی؛ خودرویی که رانندگی با آن گواهینامه لازم ندارد!
grade برترین خودروهای 2021
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است
grade دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade سانتا کروز 2022؛ پیکاپ مطرح هیوندای و جزئیات تایید شده نمونه تولید انبوه
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade شرایط و نحوه فروش دیگنیتی بهمن موتوراعلام شد
grade کاهش تقاضای خودرو
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade ایران خودرو و سایپا فعلا فروش فوری نخواهند داشت
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade ادامه بلاتکلیفی بسته اصلاح صنعت خودرو
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade مدیر تعمیرگاه مرکزی گروه بهمن : مشتریان دیگنیتی در شبکه خدمات پس از فروش بدون نوبت خدمات دریافت می کنند
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade انصراف رنو از توسعه موتورهای دیزلی
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade دناپلاس 6 سرعته دستی در آستانه تولید انبوه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade همکاری رنو و جیلی
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره گذاری
grade لوازم یدکی پراید
grade پلتفرم آماده
grade شورای رقابت درباره قیمت خودرو به نتیجه نرسید
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade آمادگی برای همکاری با خودروسازان خارجی‌
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade اصل ماجرای افزایش قیمت اخیر خودرو
grade چکش کاری طرح عرضه خودرو در بورس
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade رده بندی جدید باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد