ماشین‌های کنترلی هم قیمت ماشین های واقعی!

سبقت آزاد۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۲۰:۴۳:۲۳ 0

رکود اقتصادی، تحریم‌ها، مکانیزم ماشه یا برجام اصطلاحاتی است که ما آدم بزرگ‌ها آنها را می‌فهمیم و تبعات آن را درک می‌کنیم اما به زبان بچگانه تعریف آن این می‌شود که پول برای خرید اسباب بازی نیست.
خرید ماشین برای آدم بزرگ‌ها تبدیل به آرزو شده و حالا خرید ماشین برقی برای بچه‌ها هم همین‌طور. به‌طور کلی ماشین یا خودرو با جماعت ایرانی سر ناسازگاری دارد حالا فرق ندارد بچه باشی یا بزرگ در بازار قیمت ماشین کنترلی خارجی سایز کوچک حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است البته به شرط موجود بودن، اما یک ماشین کنترلی متوسط که ۴ باتری کنترل و ۴ باتری ماشین بخورد قیمت آن ۱۲ میلیون است.

ماشین‌های کنترلی هم قیمت ماشین های واقعیبه گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد به نقل از دنیای اقتصاد، رکود اقتصادی، تحریم‌ها، مکانیزم ماشه یا برجام اصطلاحاتی است که ما آدم بزرگ‌ها آنها را می‌فهمیم و تبعات آن را درک می‌کنیم اما به زبان بچگانه تعریف آن این می‌شود که پول برای خرید اسباب بازی نیست.
خرید ماشین برای آدم بزرگ‌ها تبدیل به آرزو شده و حالا خرید ماشین برقی برای بچه‌ها هم همین‌طور. به‌طور کلی ماشین یا خودرو با جماعت ایرانی سر ناسازگاری دارد حالا فرق ندارد بچه باشی یا بزرگ در بازار قیمت ماشین کنترلی خارجی سایز کوچک حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است البته به شرط موجود بودن، اما یک ماشین کنترلی متوسط که ۴ باتری کنترل و ۴ باتری ماشین بخورد قیمت آن ۱۲ میلیون است. به گفته اسباب بازی فروش‌های بالای شهر در چند ماه اخیر ماشین کنترلی تبدیل به نماد لاکچری بودن شده و دیگر کودکان مشتریان آنها نیستند، بلکه جوانان این منطقه در دورهمی‌هایی که دارند اصطلاحا کل ماشین کنترلی می‌اندازند برای همین فروش ما در این حوزه افزایش پیدا کرده است. قیمت این ماشین‌ها معمولا از ۲۰ میلیون شروع می‌شود و تا ۶۰ میلیون هم می‌رسد.

عرضه قطره‌چکانی
یکی از اسباب‌بازی فروش‌‌های خیابان میرزای شیرازی می‌گوید شرایط بازار به گونه‌ای است که «اگر صبح مغازه را باز نکنم ضرر نمی‌کنم.» به گفته سلیمانی که ۷ سال صاحب یکی از اسباب‌بازی فروش‌های این خیابان است نسبت به پارسال ۵۰‌درصد کاهش درآمد داشته در حالی که قیمت اجناس بر اساس دلار بالا می‌رود: «فقط ۱۵ درصد از جنس بازار در داخل کشور تولید می‌شود و ۸۵ درصد وارداتی است. قیمت جنس وارداتی هم همراه با دلار بالا می‌رود.» او می‌گوید اسباب‌بازی‌های ایرانی کیفیت اجناس خارجی را ندارند و امکان تولید برخی از اجناس مثل ماشین‌برقی در ایران وجود ندارد. «بیشترین تقاضا برای انواع عروسک است، اینجا اسباب‌بازی فروشی‌ است اما مشتری‌ها برای همسر یا دوستان و آشنایان عروسک هدیه می‌گیرند. در این یک سال فروش عروسک‌های بزرگ بیشتر از مابقی اجناس بود.»

#مطلب مرتبط - اسباب بازی رانندگان تیم اتومبیلرانی استون مارتین قبل از رقابت Le Mans

اسباب‌بازی فروش دیگری هم در این خیابان می‌گوید: «دو سال است که هیچ جنسی وارد نمی‌شود و هرچه عرضه شده از خریدهای قبلی است.» حسینی بلند می‌شود و ویترین را دور می‌زند و به سمت کارتون‌های ماشین‌برقی و عروسک می‌رود: «پنج تکه جنس را تمام کردم و وقتی خواستم از همکارم خرید کنم با اینکه در انبار موجودی داشت بهم نفروخت. چون جنس در بازار نیست و همه منتظر ماندند ببینند قیمت دلار چقدر بالا می‌رود؟» البته حسینی مثل هم‌چراغ‌هاش کاهش فروش نداشته است: «فروش من در دوران قرنطینه خوب بود. ماندن بچه‌ها در خانه روی والدین فشار آورد و فروش دخل من مثل پارسال بود. فقط شهریور که فصل آماده شدن برای مدرسه است فروش من حدود ۱۰ درصد کمتر شده اگرنه دخل نسبت به پارسال تغییری چندانی نداشته است.» این فروشنده که واردات اسباب‌بازی هم انجام می‌دهد می‌گوید از خرید سال‌های گذشته جنس برای مغازه می‌آورد و «بخشی از گرانی جنس بابت کمبود در بازار است. عروسکی که پارسال وارد کردیم و ۳۵۰ هزار تومان برای فروش گذاشتیم به یک میلیون تومان رسیده است. نه اینکه یک میلیون برای فروشنده، یک میلیون برای من که با احتساب ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر در مغازه به فروش می‌رسد.» بر اساس گفته‌های این واردکننده و فروشنده دلیل اصلی گرانی اسباب‌بازی کمبود و عرضه قطره‌چکانی اجناس به بازار است و ارز سهم کمتری در بالا رفتن قیمت‌ها دارد: «قیمت‌ها به دلار بستگی دارد، اما به اندازه دلار بالا نمی‌رود. برای مثال اگر نرخ ارز ۲۰ درصد افزایش داشته باشد قیمت جنس ۵۰ درصد بالا می‌رود. من مغازه دارم و جنس خودم را می‌فروشم، اما انباردارها تا وقتی بازار ثبات پیدا نکند جنس به کسی نمی‌فروشند.» 

فضای مجازی؛ محل ضرر دخل
یکی دیگر از اسباب‌بازی فروش‌‌های خیابان میرزای شیرازی که اجناس برند می‌فروشد میزان کمتری نسبت به هم‌چراغ‌هاش ضرر کرده است: «بخشی از فروش ما مربوط به فروش اینترنتی بود که در دوران کرونا ۳۰ درصد بیشتر شده است.» فروش اینترنتی این فروشنده در حالی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده که فروش حضوری او ۵۰ درصد کاهش داشته است: «مردم پول مایحتاج ضروری بچه‌هایشان را ندارند چه برسد به اسباب‌بازی. جنس من برند است و مشتری‌های خودش را دارد، اما وضع بازار را که می‌بینم. با اینکه اسباب‌بازی برند می‌فروشم اما تعداد زیادی از مشتری‌ها قشر متوسط هستند و از قیمت‌ها سرشان سوت می‌کشد. ما که کاسب این صنف هستیم از قیمت‌ها تعجب می‌کنیم چه برسد به مردم.» گفتنی است در اصناف دیگر هم برخی واحدها توانستند به وسیله فضای مجازی بخشی از ضرر کسادی بازار را جبران کنند. 
فروشنده دیگری در خیابان میرزای شیرازی می‌گوید مجبور به تعدیل نیرو شده است: «سال گذشته پنج نفر نیرو داشتم که امسال رسیده به سه نفر و به یکی هم گفتم از هفته آینده دیگر سر کار نیاید. فروش ندارم و نمی‌توانم حقوق و دستمزدشان را پرداخت کنم.» جمالی می‌گوید نسبت به پارسال ۸۰ درصد کاهش فروش داشته در حالی که هزینه‌هایش دوبرابر شده است: «قیمت اجاره‌بهای مغازه و پول برق و دستمزد شاگردانم را نمی‌توانم بدهم. پارسال هر ماه نزدیک به ۲۰ میلیون تومان دخل جمع می‌کردم اما ۶ ماهه ابتدای سال کل دخل من به ۶۰ میلیون نرسیده. درآمدم درحالی نصف شده که هزینه‌هایم دوبرابر بالا رفته است.» جمالی نیز کمبود در بازار را تایید می‌کند: «راستش کمبود نیست بنکداران جنس نمی‌فروشند. مگر مصرف اسباب‌بازی ما چقدر است که کمبود ایجاد شود؟ جنس هست اما چون قیمت دلار بالا می‌رود جنس نمی‌فروشند تا بازار به ثبات برسد.»

همه کرکره را پایین کشیده‌اند
در بازار تهران شرایط به مراتب بدتر از خیابان میرزای شیرازی است. یکی از اسباب‌بازی‌فروش‌های بازار به طبقه دوم اشاره می‌کند و می‌گوید: از ۱۰۰ مغازه طبقه دوم ۸۰ مغازه بستند و رفتند. دستش را برمی‌گرداند و به سمت حیاط کوچک انتهای دالان می‌گیرد: «در حیاط هم ۲۰ دهنه مغازه فعالیت می‌کردند که الان شاید چهار یا پنج تا باز باشد. قیمت اجناس روزبه‌روز بالا می‌رود و فروش ما بالای ۸۰ درصد کاهش داشته است.» به گفته بهرامی که فقط اسباب‌بازی ایرانی می‌فروشد هزینه‌های بالای تولید باعث شده بسیاری از تولیدکنندگان از ادامه فعالیت در این حوزه منصرف شود: «از روی عادت و اجبار هر روز صبح کرکره را بالا می‌زنم وگرنه هیچ امیدی ندارم. هفته می‌گذرد و من فروش درست و حسابی ندارم. وقتی قیمت جنس ایرانی آنقدر بالا می‌رود که به‌عنوان نرخ اسباب‌بازی غیرمنطقی است، تکلیف جنس خارجی مشخص است.» بهرامی نیز عرضه قطره‌چکانی جنس به بازار را تایید می‌کند: «واردکننده‌ها که تکلیفشان مشخص است. جنس را انبار کرده‌اند و هر هفته به قیمت بالاتر می‌فروشند. قیمت مواد اولیه تولیدکننده اعم از انواع پارچه و الیاف برای ساخت عروسک از پارسال سه برابر شده اما ما نمی‌توانیم قیمت را به این میزان بالا ببریم. یعنی اگر فروش هم داشته باشیم در نهایت ضرر است.» 

قاچاق ۴۰ میلیون دلاری
بعضی از پژوهش‌ها نشان می‌دهد مصرف سرانه هر کودک زیر ۱۴ سال در ایران حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار است. البته به گفته عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی «آمارهای تولید، واردات و مصرف اسباب‌بازی ناقص و محدود و بحث قاچاق در این حوزه داغ است.» در سال ۱۳۹۵ ستاد مبارزه با قاچاق کالا میزان جنس قاچاق در این حوزه را بالغ بر ۴۰ میلیون دلار اعلام کرد. حامد تاملی در این خصوص گفت: به‌طور کلی واردات رقیب تولیدکنندگان داخلی است، اما باید به این نکته توجه کرد که حجم تولید ما کم است و نوع تولید در داخل هم متفاوت از کالای وارداتی است. بنابراین رقابت وجود دارد اما نمی‌توان گفت بازار یکدیگر را خراب می‌کنند. به گفته این عضو هیات‌مدیره عمده تولید کارخانه‌های داخلی در بخش بازی‌های فکری و آموزشی است و خلأ تولید اسباب‌بازی‌های برقی در بازار ایران محسوس است. او گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد اسباب‌بازی دنیا در چین تولید می‌شود رقابت با کیفیت و قیمت آن سخت است و صرفه اقتصادی ندارد. البته این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک تولید اسباب بازی‌های الکترونیکی مانند ماشین کنترلی و عروسک‌های دارای کیت الکترونیک در کشور بیشتر شود. 

وضع خراب بازار اسباب‌بازی
وضع بازار اسباب‌بازی خوب نیست. براساس مشاهدات میدانی خبرنگاران «دنیای اقتصاد» فروشندگان به‌طور متوسط بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش فروش تجربه کرده‌اند آن هم در حالی که به گفته آنها هزینه‌ها دوبرابر شده است. البته قیمت اسباب‌بازی‌ها هم همراه با نرخ دلار بالا رفته و نسبت به پارسال حداقل دوبرابر بیشتر شده است. انباردارها نیز به سبب عدم واردات اجناس را به‌صورت قطره‌چکانی عرضه می‌کنند و بخشی از گرانی اسباب‌بازی به دلیل کمبود جنس در بازار است چراکه قیمت‌ها هفتگی تغییر می‌کند و عمده‌فروشان تا بازار به ثبات نرسد سفارش خرید قبول نمی‌کنند.

 favorite_border 2
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade لوازم یدکی پراید
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی