مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۹/۱۱/۰۴ ۲۰:۳۱:۱۴ 0

خودروی مرسدس بنز کلاسیک 170V دقیقا همان طراحی ظاهری را دارد که شما از یک مرسدس بنز کلاسیک توقع دارید. این خودرو با طراحی بدنه غیرپیچیده و قابل اطمینان، برداشتی دقیق از یک خودروی کلاسیک را ارائه می‌دهد.  از دورنمای امروزی دقیقا این خودرو شبیه به یک نمونه اولیه کانسپت از یک خودروی کلاسیک به نظر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، مرسدس بنز 170V با ظاهری آنتیک، هنوز یک خودروی مورد اعتماد بوده و براساس استانداردهای کیفی بی کم و کاست ساخته شده است. برند مرسدس بنز در آن زمان نه تنها به عنوان سازنده خودروهای لوکس شناخته نمی‌شد، بلکه خودروهایی را برای استفاده روزانه مردم تولید می‌کرد و این امر مخصوصا در سری بدنه W136 از همان روزی که مدل 170V به عنوان یک خودروی سواری با مهندسی عالی معرفی شد، این برند صدق می‌کند. پیشرانه 4 سیلندر آن برای دوام و طول عمر مناسب یک خودروی سواری طراحی شده بود و در عمر مفید خود کاملا اقتصادی بود. از بهار سال 1936 مدل 170V با بدنه سری جدید W136 و موتور چهار سیلندر، با موفقیت جایگزین مدلهای 6 سیلندر 170 سری W15 گردید و این مدل با پیشرانه 1.7 لیتری که روی محور جلوی خودرو قرار می‌گرفت، شناخته می‌شد، چرا که در همان زمان مدل دیگری با عنوان 170H با موتور عقب تولید می‌شد. موفقیت 170V به جای رسید که مشتریان می‌توانستند این خودرو را با چندین نسخه بدنه متفاوت سفارش دهند و آن را به صورت دو در یا چهار در، بدون سقف و با سقف فلزی، مدل Cabriolet A و Cabriolet B، رودستر، تورینگ و حتی نسخه‌های سفارشی تحویل بگیرند. در سال 1946 خودروی 170V تنها خودروی تولید انبوه برند مرسدس بنز بعد از جنگ جهانی دوم بود که در ابتدا در نسخه‌های آمبولانس، ون برای کاربری اورژانس و حتی وانتهای مسقف تولید می‌شد و در سال 1947 مدل‌های Saloon آن نیز به مرجله تولید رسید. قیمت بالای این خودرو در بازار سیاه آن زمان، محبوبیت آن را در بین مردم گواه می‌دهد، افزایش قیمت مدل‌های 170V در حدی بود که قیمت 6200 رایش مارکی این خودرو(واحد پول آلمان در آن زمان) در بازار سیاه تا 100 هزار رایش مارک می‌رسید.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

از ماه می‌سال 1949 علاوه پیشرانه بنزینی 4 سیلندر، این خودرو با پیشرانه دیزلی 1.7 لیتری نیز تولید گردید که قدرتی معادل 38 اسب بخار ایجاد می‌کرد. مدل دیزلی 170D در مدل Saloon و سفارشی در دسترس مشتریان قرار گرفت. شرکت‌های تاکسیرانی علاقه زیادی به این خودروی مستحکم، بادوام و اقتصادی داشتند. از سال 1950 حجم موتور هر دو مدل بنزینی و دیزل به 1.8 لیتر افزایش یافت. کمپانی مرسدس بنز در ماه می‌1949 مدل بالاتری از این خودرو را با عنوان 170S به بازار ارائه کرد که از بدنه ای بزرگتر و مدرن تر، محور جلوی راحت‌تر و پیشرفته‌تر با سیستم تعلیق جناغی و کمک فنرهای تلسکوپی به جای فنرهای تخت عرضی برخوردار بود. موتور 1.8 لیتری آن به جای قدرت 45 اسب بخاری مدل‌های قبلی، به لطف برخورداری از کاربراتور با جریان هوای رو به پایین، قدرتی معادل 52 اسب بخار تولید می‌کرد. از ژانویه 1952 تا آگوست 1953 یک مدل دیزل نیز از 170S با عنوان 170DS تولید می‌گردید و دو مدل ترکیبی دیگر یعنی 170S-V و 170S-D نیز در سال 1953 به خط تولید این خودرو اضافه شدند که از بدنه بزرگتر نسخه 170S بهره می‌بردند، ولی به تکنولوژی و تجهیزات فنی مدل‌های کوچکتر بنزینی و دیزلی مجهز شده بودند. تولید این مدل در همان سال 1953 متوقف گردید و سری موفق Ponton در همان سال معرفی شد و جایگزین مدل‌های موفق 170 گردید. در دهه 1970 میلادی مدل‌های 170 به خودروهای کلاسیک دوستداران خودرو تبدیل شدند و هنوز هم به عنوان یکی از زیباترین مدل‌های کلاسیک مرسدس بنز در تاریخ این برند شناخته می‌شوند. در این مطلب قصد داریم دوستداران این خودروی کلاسیک را برای خرید احتمالی آن راهنمایی کنیم و این مدل دوست داشتنی را بیشتر تشریح نماییم.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

فریم شاسی:
بدنه خودروی مرسدس بنز 170 سری W136 روی یک فریم فلزی به شکل X با لوله‌هایی با مقطع بیضی قرار گرفته است و تنها مشکل شاسی مدلهای کلاسیک این خودرو زنگ زدگی آن است. به عبارت دیگر، خرابی ناشی از تصادفات نیز می‌تواند مسئله ساز باشد  با مشاهده هر گونه جوشکاری و تعمیرات روی شاسی، می‌توان به تصادفی بودن آن پی برد. زنگ زدگی روی نقاطی که چکش کاری شده‌اند، بیشتر به چشم می‌خورد. اگر خودرو را به خوبی نگه داشته باشند، نواحی مرکزی شاسی X شکل آن باید عاری از هرگونه تعمیرات، چکش کاری و جوشکاری باشد.

سیستم فرمان و چرخ‌ها:
سیستم فرمان مرسدس بنز 170V بسیار قابل اطمینان، محکم و با دوام است. ولی ظاهر غربیلک فرمان یک مرسدس بنز کلاسیک در مقایسه با بنزهای امروزی، برای تازه واردها به عرضه خرید و فروش خودروهای کلاسیک، کمی ‌غیرمعمول است. کمی ‌لق بودن و بازی کردن غربیلک فرمان در قسمت وسط فرمان، امری عادی است، ولی وجود هرگونه ناپایداری و لنگی در فرمانپذیری و حرکت فرمان به سمت چپ و راست، ناشی از عیب و ایراد در هزارخار فرمان و یا میله رابط فرمان و چرخ‌ها است. گذر زمان و فرسودگی، باعث ترک خوردگی لاستیک‌های روی محور محرک و همچنین وجود نشتی در سیلندرهای ترمز است که بعد از مدتی آسیب پذیر و غیر قابل استفاده خواهند بود. جایگزینی این قطعات راحت است.
دندانه‌های صاف چرخ دنده‌های کوچک فرمان و همچنین چرخ دنده‌های به کار رفته در دیفرانسیل خودرو، تا فوریه سال 1952 جزو قطعاتی بودند که زود تغییر کرده و فرسوده می‌شدند. سیستم مرکزی روانکاری قطعات خودرو در مرسدس بنزهای کلاسیک به نحوی تعبیه شده که در صورت نیاز به روانکاری قطعات، توسط یک پدال روغن را به کلیه قسمت‌های مختلف می‌رساند و آن‌ها را روغن کاری می‌شوند. خرابی این سیستم نیز می‌تواند مسئله ساز باشد و خریدار باید به آن نیز دقت نماید. برای تعمیر آن باید آن را از جا در آورد و روغن‌های رزینی اطراف سیستم روانکاری را تمیز کرد. قطعاتی که نقش توزیع روغن به بخشهای مختلف را دارند، مستعد شکستگی هستند که در صورت شکستگی آنها، غیر قابل جایگزینی هستند، ولی کاربرد قطعات بازسازی شده، می‌توانند مشکل را حل کنند. علیرغم ابعاد غیر معمول قطعات بنز کلاسیک با استانداردهای امروزی، به راحتی می‌توان لاستیک‌های خودرو را تعویض نمود. البته لاستیک‌هایی که درخور مدل 170V مرسدس بنز باشند، مطمئنا ارزان نیستند.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

پیشرانه و گیربکس:
حدود 70 سال قبل، خودروی 170V استانداردهای بالایی را تعیین کرده است، چرا که پیشرانه آن بسیار بادوام و قابل اطمینان است و عمکرد نرم و روانی دارد. علیرغم برخورداری این خودرو از بلبرینگ‌های سه نقطه‌ای ته میل لنگ، موتور آن هنوز می‌تواند از عهده سرعت‌های بالا برآید و در هر صد کیلومتر، تنها 11 لیتر سوخت مصرف نماید. در موتورهای با کارکرد بسیار زیاد، مصرف اضافی روغن موتور و دود آبی اگزوز نشانه‌های فرسودگی موتور خودرو هستند، ولی خوشبختانه تعمیر پیشرانه این خودرو، تا حدی آسان است. چرخ دنده مهمیز مانند در سیستم کنترل سوپاپ‌ها، در همان زمان نیز مستعد فرسودگی بوده است. امروزه جایگزینی این قطعه با قطعات جدید و بادوام‌تر میسر است، بنابراین نیازی به تبدیل آن به سیستم زنجیر دوتایی که در مدل‌های ژانویه 1952 به بعد به صورت استاندارد فراهم شده بود، نیست. بقیه قطعات موتور که نیاز به تعویض داشته باشند، مشکلی ایجاد نمی‌کنند. کیفیت قوای محرکه تنها نکته قابل توجه برای خریداران این خودروها نیست، بلکه مدل خودرو برای آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که به لطف برخورداری از سیستم یکپارچه قوای محرکه، نصب پیشرانه دیگری از سایر مدلهای 170 خیلی مشکل نیست و فقط کنترل و بازرسی سرسیلندر و قطعات کمکی لازم است. در آن زمان، سیستم گرمایش تنها آپشن موجود برای مدل 170V بوده است و معمولاً توسط مالکان آن نصب شده است. از سال 1950 به بعد، سیستم گیربکس مدل‌های 170 با پیشرانه آن بسیار سازگار بوده است و هنوز هم با تعویض دقیق دنده‌ها بسیار قابل اعتماد است.

تاریخچه و مدل خودرو:
مدل 170V به عنوان یک موفقیت بزرگ برای مرسدس بنز محسوب می‌گردید و از سال 1935 تا 1942 تعداد 91048 دستگاه از این خودرو ساخته شد و بعد از جنگ جهانی دوم، تعداد 49332 دستگاه دیگر نیز از آن تولید گردید. اکثر مرسدس بنزهای کلاسیکی که امروزه خرید و فروش می‌شوند، مربوط به دوران بعد از جنگ جهانی هستند که در دوره هفت ساله تولید این مدل، بر اساس نسخه شان در سه مرحله پیشرفت کردند. مدل‌های 170V، 170Va و 170Vb که در سال‌های ابتدایی بعد از جنگ مدل 170V تولید می‌شد و با همان موتور 4 سیلندر بنزینی 1.7 لیتری قبل از جنگ با قدرت 38 اسب بخار ساخته می‌شد. مدل 170Va از ماه می‌1950 تا آوریل 1952 تولید شد که توسط یک پیشرانه چهار سیلندر 1.8 لیتری با قدرت 45 اسب بخار تقویت می‌گردید و به جای کمک فنرهای اهرمی، از فنرهای تلسکوپی بهره می‌برد و دارای در صندوق عقب بود. از می‌1952 تا آگوست 1953 شرکت دایملر- بنز مدل 170Vbرا با شیشه جلوی بالاتر و گلگیر جلوی یک تکه تولید نمود.

قطعات کرومی:
خودروی 170V دارای نمای جلوی زیبایی است که از یک قطعه کرومی ‌بزرگ به عنوان جلوپنجره تشکیل شده است. این قطعه نه تنها برای جایگزینی بسیار گران قیمت است، بلکه نصب آن به خودرو کار مشکل، پیچیده و زمانبری است. یک جلوپنجره که بدون عیب بوده و لایه کروم آن دارای براقیت مناسب باشد، برای خریداران آیتم بسیار مهمی ‌در معامله این خودروی کلاسیک است. همچنین وضعیت ظاهری و شکل سپرها و همچنین کیفیت سطح براق آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دقت کرد که سپر خودرو مربوط به همان نسخه از مرسدس بنز 170 باشد، چون از ماه می‌1952 سپر جلوی این خودرو به نسخه سپر یک تکه تغییر یافت.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

بدنه:
قطعات بدنه مدل‌های بنز 170 به راحتی قابل تعمیر و بهسازی هستند، چرا که قطعات بدنه آن به راحتی جدا می‌شوند. دلیل آن این است که خودروهای دارای فریم شاسی، فضاهای خالی بیشتری در بدنه دارند و طراحی بدنه آن‌ها با پیچیدگی کمتری انجام شده است. اگر چه بدنه‌های  قبل از 1949 که ترکیبی از چوب و فلز هستند، بسیار آسیب پذیر هستند، ولی از آن سال به بعد بدنه مدل‌های 170S تماما از جنس فولاد تولید شدند. نکته دیگر، قطعات چوبی به شکل کمان هستند که در زیر ورق فلزی به عنوان عامل استحکام و پشتیبانی استفاده می‌شده‌اند. با توجه به اینکه چوب حامی‌ ورق فلزی پس از مدتی به دلیل رطوبت و فرسودگی، پوسیده شده و از بین می‌رود، سازه فلزی هم استحکام و پایداری خود را از دست می‌دهد. در طول دهه اخیر تعداد زیادی از این مدل بنز مورد بازسازی قرار گرفته است. حتی یک لایه رنگ هم می‌تواند ایرادات بازکاری و صافکاری بدنه را پنهان نماید، ولی این کار از نظر استانداردهای امروزی مرسوم نیست. گپ‌های بین قطعات بدنه باید با هم موازی باشند و صیقلی بودن در موتور و نبودن قری بر روی سینی برف پاک کن در کناره شیشه جلو از اهمیت زیادی برخوردار است. حتی باید جای باتری در محفظه موتور هم بازدید کرد. یکی از نواحی که در بدنه 170V بیشتر در معرض زنگ زدگی قرار دارد، پروفایل‌های دور چراغ‌های جلو هستند که بین دو گلگیر جلو قرار گرفته‌اند. آلودگی نیز می‌تواند در این ناحیه جمع شود و همچنین لبه پیچ‌ها و قسمت زیرین ستون‌های A و B و C خودرو نیز در معرض زنگ زدگی قرار دارند. رکاب‌ها و کفی خودرو نیز باید مورد بازرسی دقیق قرار گیرند. زیرپایی‌ها و زیر صندلی خودرو با برداشتن ردیف عقب صندلی‌ها به خوبی قابل مشاهده است. روی سطح باک نیز ممکن است اثرات زنگ زدگی وجود داشته باشد. از ژانویه 1951 مدلهای بنز 170V دارای یک سقف بزرگ کشویی با قابلیت تاشدن به عنوان یک آپشن بودند که آن هم باید در هنگام خرید این خودروی کلاسیک مورد بررسی کیفی قرار گیرد.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

قطعات الکتریکی:
کلیه مدل‌های 170V به یک باتری 6 ولتی مجهز بودند، این در حالی است که خودروهای امروزی به سیستم 12 ولت تغییر یافته‌اند. این امر در آلمان مورد تأیید است و هیچ منعی برای داشتن یک خودروی کلاسیک با باتری 6 ولتی بازسازی شده وجود ندارد. یکی از جذابیت‌های مدل‌های کلاسیک مرسدس بنز، وجود چراغ‌های راهنمای مکانیکی در کنار درهای جلو است که مدتی استفاده از آن‌ها ممنوع شده بود، ولی امروزه کاربرد آن‌ها همراه با چراغ‌های راهنمای الکتریکی مجاز است.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

 

تریم داخل کابین:
حتی داخل کابین خودروی 170V باید بدون مسئله باشد و روی قیمت آن‌ها مؤثر است. بسیار مهم است که صندلی‌های خودرو در طول عمر مفید آن تعویض نشده باشد و هنوز صندلی‌های فابریک خودرو در کابین سالم باشند و حتی باید روکش صندلی‌ها نیز مورد بازرسی قرار گیرند، چون در صورت بازسازی صندلی‌ها، کیفیت مواد بکار رفته مانند روکش صندلی‌های خودروهای امروزی است. شاید در نگاه اول، روکش صندلی‌ها چندان مهم نباشند، ولی روی امتیاز و قیمت خودرو بسیار مؤثر خواهد بود. البته پارچه خودروهای کلاسیک نیز توسط فروشندگان پارچه در دسترس قرار می‌گیرد. از ماه می‌1952 کمپانی دایملر- بنز در مدل 170Vb ترکیبی از پارچه و چرم مصنوعی را به عنوان روکش صندلی‌ها استفاده کرد. از آگوست 1950 مشتریان می‌توانستند صندلی‌های خم شونده با پشت سری مجزا را به عنوان آپشن اضافی سفارش دهند که آپشنی بسیار گران قیمت بود. خریدار این خودروی کلاسیک باید علاوه بر کیفیت رودری‌ها، دستگیره‌ها و اهرم‌های باز کردن درها، حتی  موکت‌های کف خودرو را نیز کنترل کند. در طول مدت تولید 170V تجهیزات مختلفی به کابین خودرو اضافه شد، مثلا در مدل 170Va رنگ صفحات پانل راننده از روشن به تیره تغییر پیدا کرد.

مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136

مشخصات فنی:

 

170V

170Va

170Vb

نوع موتور

4 سیلندر 1.7 لیتری

4 سیلندر 1.8 لیتری

4 سیلندر 1.8 لیتری

حجم موتور (سی سی)

1697

1767

1767

نوع گیربکس

4 سرعته دستی

4 سرعته دستی

4 سرعته دستی

قدرت(hp)

38

45

45

حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)

108

116

116

شتاب صفر تا صد (ثانیه)

N/A

45

45

قیمت نمونه در بازار اروپا (یورو)

بسته به وضعیت ظاهری و کیفی خودرو

49600 - 8000

43800 - 7300

40700 - 6800

سالهای تولید

1942- 1935

1950-  1947

1952- 1950

1953- 1952

 favorite_border 2
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade راهکار جک اس ۵ جدید برای کاهش مصرف سوخت
grade اجاره خودرو خدمتی خاص و فوق العاده کاربردی در ایام نوروز
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ثبت رکوردهای تحسین برانگیز توسط محصول جدید کیا موتورز
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade جک iEVA50, نسخه الکتریکی JAC J5
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade چری برند متفاوت چینی
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade ارزان‌ترین محصولات تولیدی خودروسازها
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade بانوان گروه بهمن برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade انتقاد وزارت‌صمت از تعلل شورای‌رقابت در اعلام نرخ جدید خودرو
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade عجیب اما واقعی شیائومی خودرو ساز می‌‌ شود
grade آخرین جزئیات از لغو طرح ترافیک شهر تهران
grade آماده‌باش رنو برای بازگشت به ایران
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - خرداد 1400
grade نخستین پیکاپ های T8 تحویل مشتریان کرمان موتور شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 1400
grade فروش مجدد دیگنیتی در ماه آینده انجام می شود
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو-فروردین 1400
grade شرایط جدید فروش جک S3 ویژه فروردین 1400
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند!
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade تعدادی از متقاضیان دیگنیتی به دلیل تکمیل ظرفیت راهی مرحله دوم فروش شدند
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه محصولات بهمن موتور
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade اعلام اولین شرایط فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو اعلام شد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها
grade مدیرعامل گروه بهمن موتور خبر از محصولات جدید داد
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade تغییر ساعت محدودیت‌های کرونایی از امروز
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان در بهار امسال تایید شد
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade خرید و فروش خودروهای گذر موقت مشمول مقررات قاچاق است
grade تخلف در نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال وارداتی‌ها
grade بخشودگی جرایم رانندگی 2 برابر شده تا پایان سال 99
grade واگذاری حواله‌های ثبت نامی خودروها غیرقانونی است
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade تعطیلی دو ساعته جایگاه های سوخت CNG در ساعات پیک
grade انحراف به چپ قیمت‌گذاری خودرو
grade خودروسازان افزایش قیمت 9 درصدی را قبول نکرده‌اند
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade ابهامات عرضه خودرو در بورس
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله شانزدهم
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade قیمت جدید 7 محصول شرکت سایپا اعلام شد
grade فعالیت دوباره قیمت‌سازان بازار خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade اخذ مالیات از خودروهای لوکس معنایی ندارد
grade شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade کانسپت جدید لکسوس، نمادی از آینده
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade نرخ جدید معاینه فنی خودرو اعلام شد
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس در هفته آینده
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade مرسدس بنز از مدل برقی خودروی پرچمدار خود رونمایی کرد
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade اهمیت خرید قطعات یدکی ام وی ام از فروشگاه دکترماشینت
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade بحران تراشه و میلیون‌ها ماشینی که تولید نمی‌شود
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش داد
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade شرایط فروش وانت کارا و کاپرا دو کابین فروردین ماه 1400
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade مانور مدیران ایران خودرو بر روی هیچ
grade واردات خودرو؛ اهرمی برای شکست انحصار و کاهش قیمت
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوری اعلام شد
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade وکالتنامه های خرید و فروش خودرو قابل تمدید است
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade از بازار خودرو چه خبر ؟
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت خودرو به مشکل لاینحل و کلاف پیچیده‌ای تبدیل شده است.
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade تغییر زمانی قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade کیا سراتو 2022 فیس لیفت با ظاهری زیباتر و لوکس تر از گذشته
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade پیشنهاد عجیب شیوا به خریداران خودرو
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade اعلام برنامه تولید خودرو در 1400
grade گزارش وضعیت ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های خودرویی
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade رنو هم سراغ خودروهای برقی می رود
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade شرکت مینی در راه تبدیل شدن به تولیدکننده خودروهای برقی
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade بهترین خودرو‌های جهان در سال 2021
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade شرط و شروط «صمت» برای خودروسازان خارجی
grade بزرگترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف در آستانه افتتاح
grade آغاز سیستم شماره‌گذاری اینترنتی در دو مرکز تهران
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade موفقیت کروز بر مدیریت توانمند تکیه زده است
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از چه شیشه هایی استفاده می شود؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade پاکبان‌های خودران به خیابان آمدند
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade پژو به آمریکا نمی‌رود
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade اعلام اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade ایران و رنو منجی هم می‌شوند
grade رونمایی جنرال موتورز از دومین هامر الکتریکی
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade پیگیریهای دولتی برای آزادسازی هزاران خودرو فاقد ثبت سفارش
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade حذف یا ادامه قیمت گذاری دستوری خودرو؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade راه اندازی و تولید خط موتورهای یورو6
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن شهرهای قرمز
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade آغاز صدور فاکتور فروش «شاهین» با مدل 1400 همزمان با عید مبعث
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade معذرت‌خواهی فولکس‌واگن به خاطر یک شوخی
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade امداد نوروزی بهمن در پی شیوع ویروس کرونا فقط برای سفرهای ضروری اجرا می شود
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند
grade اولین مانع رونق خودروی 1400
grade بسته‌ای دیگر برای اصلاح صنعت خودرو
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade رسیدگی به وضعیت بازار خودرو در کمیسیون اصل نود مجلس
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - خرداد 1400
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade سیتروئن امی؛ خودرویی که رانندگی با آن گواهینامه لازم ندارد!
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade برترین خودروهای 2021
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است
grade دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade سانتا کروز 2022؛ پیکاپ مطرح هیوندای و جزئیات تایید شده نمونه تولید انبوه
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade شرایط و نحوه فروش دیگنیتی بهمن موتوراعلام شد
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade کاهش تقاضای خودرو
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade ایران خودرو و سایپا فعلا فروش فوری نخواهند داشت
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade ادامه بلاتکلیفی بسته اصلاح صنعت خودرو
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade مدیر تعمیرگاه مرکزی گروه بهمن : مشتریان دیگنیتی در شبکه خدمات پس از فروش بدون نوبت خدمات دریافت می کنند
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade انصراف رنو از توسعه موتورهای دیزلی
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade دناپلاس 6 سرعته دستی در آستانه تولید انبوه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade همکاری رنو و جیلی
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره گذاری
grade لوازم یدکی پراید
grade پلتفرم آماده
grade شورای رقابت درباره قیمت خودرو به نتیجه نرسید
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade آمادگی برای همکاری با خودروسازان خارجی‌
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade اصل ماجرای افزایش قیمت اخیر خودرو
grade چکش کاری طرح عرضه خودرو در بورس
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade رده بندی جدید باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد