مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس

سبقت آزاد۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۶:۴۱:۱۴ 0

 در این مطلب می‌خواهیم بدانیم که از میان خانواده پژو پارس کدام یک از نظر فنی کیفیت بهتری دارند و خانواده پژو پارس چه معایب و محاسنی دارند؟ این خودرو هنوز هم یکی از بهترین فیس لیفت‌های انجام شده در صنعت خودروسازی ایران شناخته می‌شود. طراحی پژو پارس اولین بار در سال 1379 در مرکز تحقیقات ایران خودرو انجام شد و در ابتدا با نام پروژه X9 در شرکت ایران خودرو معرفی شد. ولی بعدها با نام سفیر و در نهایت با عنوان پرشیا به بازار ایران معرفی گردید. در بین سال‌های 80 تا 85 که شرکت ایران خودرو به معرفی خودروی پرشیا پرداخت، در بین محصولات خودروسازان داخلی تقریبا هیچ رقیبی در کلاس آن وجود نداشت. این خودرو که بعدها به پژو پارس تغییر نام پیدا کرد، روی پلت فرم پژو 405 طراحی شد که در آن سال‌ها خودروی لوکس بازار ایران محسوب می‌شد. پژو پارس تاکنون در هفت مدل پارس معمولی(سال)، پارس ELX با موتور XU7 (پارس موتور زانتیایی)، پارس ELX با موتور XUM 2.0، پارس سال، پارس  LXسال، پارس اتوماتیک و پارس دوگانه سوز تولید و عرضه شده است که در این مطلب به معرفی مدل‌های مختلف

پژو پارس معمولی(پرشیا):
این خودرو اولین مدل معرفی شده از خانواده پارس است که در سال 79 به بازار داخلی عرضه شد. این خودرو در ابتدا با پیشرانه XU7 ساخته می‌شد که محصول گروه پژو- سیتروئن فرانسه بود. این پیشرانه تنفس طبیعی با 8 سوپاپ و حجم 1.8 لیتر توانایی تولید 97 اسب بخار قدرت را در دور موتور 6000 دور در دقیقه و گشتاور 148 نیوتن متر در دور 3500 دور در دقیقه را دارد. در آن سال‌ها ECU مورد استفاده در پرشیا از نوع مدل SL96 شرکت SAGEM فرانسه بود. پژو پارس روی پلتفرم 405 طراحی شده بود و ظاهر کلی آن شبیه به 405 بود که در آن روزها هنوز خودروی جدید و محبوبی در بازارهای بین المللی محسوب می‌گردید. پرشیا یا پارس در مقایسه با 405 در قسمت‌های نمای چراغ‌ها و سپرهای جلو و عقب، در موتور و در صندوق و گلگیرها دچار تغییراتی در طراحی شده بود ولی کابین آن طراحی داشبورد و صندلی‌ها چندان تغییر نکرده بود. این خودرو در آن روزها به دلیل طراحی جذاب نمای جلو، در موتور اسپرت و چراغ‌های خشن باریک و چهره تهاجمی، در همان نگاه اول، حسی از یک خودروی پرشتاب و قدرتمند را ارائه می‌داد و از همان ابتدای معرفی به بازار توانست نظر مشتریان ایرانی را جلب نماید و تا به همین امروز هم یکی از پرفروش ترین خودروهای ایران خودرو در بازار ایران محسوب می‌شود. شباهت ظاهری فضای کابین خودروی پارس با ۴۰۵ یک امتیاز منفی برای آن محسوب می‌شد به طوری که داشبورد تقریباً شبیه به پژو ۴۰۵ بود. البته در سال‌های بعد، مدل‌های جدیدتر این خودرو با کمی‌تغییرات در ظاهر داشبورد ارائه شدند. راحتی بیشتر صندلی‌ها، فرمان پذیری بهتر، طراحی جدید غربیلک فرمان، عملکرد بهتر گیربکس و کلاچ تغییراتی بودند که به ندرت علاوه بر تغییر ظاهری در مقایسه با 405 در پژو پارس اعمال شدند.
از سال 1392 مدل‌های مختلف پژو پارس با داشبورد جدید و موتورهای مختلفXU7 ، TU5 و XUM با ترمزهای ABS چهارچرخ دیسکی و امکانات جدید همراه با بروزرسانی‌های فنی به بازار عرضه شدند. از آپشنهایی که طی سال‌های اخیر به این خودرو افزوده شدند می‌توان به آیینه تاشوی برقى با گرمکن، سیستم تهویه مطبوع خودکار با دریچه تهویه برای سرنشینان عقب، سنسور دنده عقب، رینگ آلومینیومی، سیستم صوتی جدید با بلوتوث و USB و دکمه تنظیم صدا روی فرمان، دو ایربگ، شیشه سولار، گرمکن آیینه‌های جانبی و صندوق پران، سیستم ضدسرقت، صندلی‌های طرح جدید و . . . اشاره نمود. این خودرو دارای وزنی معادل ۱۱۰۰ کیلوگرم است و طول بدنه آن 4500 میلی‌متر، عرض آن 1704 میلی‌متر و ارتفاع آن معادل 1410 میلی‌متر است. ظرفیت باک خودرو ۷۰ لیتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن 9.6 لیتر در هر صد کیلومتر است که میزان مصرف آن در سیکل شهری به 13.2 لیتر و در سیکل جاده ای به 7.5 لیتر می‌رسد. صندلی راننده دارای طراحی ارگونومیک بوده و به مکانیزم تنظیم ارتفاع مجهز است.
کلیدهای شیشه بالابر درهای عقب روی کنسول وسط قرار دارند که دسترسی نامناسبی دارند. زیر آرنجی تاشو در وسط صندلی عقب و چراغ نقشه خوان از دیگر امکانات استاندارد این خودرو به شمار می‌روند.

پارس ELX1.8 با موتور XU7 (پارس موتور زانتیایی):
پارس مدل ELX معروف به پارس موتور زانتیایی از سال 1382 تا 1390 به تولید رسید که از نظر فنی با مدل پارس معمولی تفاوتهایی داشت. این نامگذاری به این دلیل بود که پیشرانه XU7 آن با خودروی سیتروئن زانتیا که در آن روزها در شرکت سایپا تولید می‌شد، مشترک بود. حجم پیشرانه XU7 این خودرو 1.8 لیتر بود که در سرسیلندر آن به جای یک میل سوپاپ از دو میل سوپاپ استفاده شده بود و تعداد سوپاپها نیز از 8 به 16  افزایش یافته بود. در این مدل، به دلیل تنفس بهتر موتور و افزایش راندمان پیشرانه، قدرت موتور از 97 به 110 اسب بخار افزایش یافت و گشتاور هم در دور موتور 4250 دور در دقیقه به 155 نیوتن متر افزایش یافت که باعث رسیدن به شتاب صفر تا صد مناسب 9 ثانیه گردیده است. این خودرو در مقایسه با مدل معمولی دارای آپشنهای مناسبی بود و ترمزهای عقب آن از کاسه ای به دیسکی تبدیل شدند. در مدل‌های سفارشی آن، صندلی‌ها به گرمکن و سرد کن مجهز شده بودند که در آن زمان به صندلی خلبانی معروف شده بود. این مدل از نظر ظاهری با مدل معمولی تفاوتی نداشت و فقط مشاهده دیسک در ترمز عقب و شلنگ‌های دوگانه ترمز دیسکی چرخ عقب بر روی اکسل عقب راه تشخیص آن از مدل معمولی بود. البته چراغ عقب این مدل نیز به صورت فابریک دودی بود. طراحی کابین نیز تغییر خاصی نداشت و از نظر امکانات تنها صندلی راننده برقی مجهز به گرمکن و سرد کن و آینه برقی و سنسور عقب به این مدل افزوده شده بود.

پارس ELX2.0 با موتور XUM :
این مدل از پژو پارس با موتور XUM با حجم 2.0 لیتر و 8 سوپاپ تولید می‌شد که به دلیل نسبت تراکم بالاتر در مقایسه با مدل پارس معمولی، حدود 10 اسب بخار قدرت بیشتری داشت و توان خروجی در حدود 105 اسب بخار ارائه می‌کرد. در این مدل هم چراغ‌های عقب دودی بودند و شیشه‌ها از نوع سولار و محافظ اشعه UV در برابر اشعه خورشید بودند. در این مدل سیستم ضدسرقت ایموبیلایزر هم ارائه نگردید، ولی رینگ‌های 15 اینچی ELX از جنس آلومینیوم هستند که سواری آن را نرم تر کرده‌اند و نمای اسپرت تری را جلوه می‌دهند. پشتی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شود. تنها نکته منفی این مدل، مصرف سوخت بالای آن مخصوصاً در شهر بود که با برخورداری از موتور 8 سوپاپ، باعث شد تعداد زیادی از این خودرو طبق برنامه تولید به مرحله تولید نرسد.

پارس اتوماتیک:
پارس اتوماتیک با استفاده از قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت خودروی پژو 206 تولید گردید. در زیر در موتور این مدل یک پیشرانه 1.6 لیتری TU5 خودروی پژو 206 قرار داشت که قدرت خروجی آن توسط گیربکس اتوماتیک متعلق به مدل 206  تیپ 4 به محور جلوی خودرو منتقل می‌شد. یکی از ایرادات این گیربکس، نسبتاً قدیمی‌بودن و تیپ ترونیک نبودن آن بود. پیشرانه مذکور قدرت 108 اسب بخار در دور موتور 5600 دور در دقیقه و گشتاور 142 نیوتن متر را در دور موتور 4000 دور در دقیقه را تولید می‌نماید که می‌تواند استاندارد آلایندگی یورو3 را پاس کند، ولی در مدل جدیدتر با کد 28705 ایران خودرو، به دلیل ایجاد اصلاحات در کاتالیزور و سنسورها، دستیابی به استاندارد آلایندگی یورو 4 ممکن شده است. نسبت تراکم موتور 10.5 به 1 است و بنزین سوپر با اکتان 95 برای آن مناسب است.
شتاب صفر تا صد 14.2 ثانیه ای این مدل باعث شده که در رانندگی با آن کمی‌احساس کندی و تنبلی می‌نمایید. مصرف سوخت این مدل در سیکل ترکیبی 7.2 لیتر در صد کیلومتر اعلام شده است که با توجه به شتاب پایین و وزن نسبتاً بالای خودرو، به نظر نمی‌رسد در شرایط رانندگی واقعی قابل دستیابی باشد. چرا که پارس اتوماتیک حدود 250 کیلوگرم از 206 صاحب اصلی موتور و گیربکس آن، سنگین تر است. ترمزها به سیستم  ABSو EBD مجهز شده‌اند که ترمزهای کاسه ای عقب یک فاکتور منفی برای آن محسوب می‌شوند. چراغ ترمز سوم در قسمت بالای شیشه عقب قرار گرفته است و چراغ‌های عقب علیرغم مدل ELX دودی نیستند. استفاده از کامپیوتر سفری و روکش پلاستیکی طرح چوب در کابین این مدل از محاسن آن محسوب می‌شود. از جمله آپشنهای مدل اتوماتیک می‌توان به آینه‌های برقی با چراغ راهنما، شیشه‌های سولار محافظ در برابر اشعه UV، قفل میکروسوئیچ و ضد سرقت ایموبیلایزر اشاره کرد.

پارس سال:
پیشرانه به کار رفته در مدل پارس سال دچار تغییرات‌اندکی نسبت به موتور XUM مدل ELX شده است و نسبت تراکم و قدرت کمتری دارد. قدرت خروجی موتور 10 اسب بخار کمتر است و دارای 8 سوپاپ است. قدرت خروجی 100 اسب بخار در 6000 دور و حداکثر گشتاور آن 153 نیوتن متر در 3000 دور در دقیقه است. استاندارد آلایندگی در این مدل یورو2 بود که به دلیل ارتقاء استانداردهای محیط زیستی از سال 94 به یورو4 تغییر کرد. وجود گیربکس 5 سرعته دستی و شتاب صفر تا صد 11 ثانیه ای در این مدل، آن را به سریعترین مدل پارس در بازار داخلی تبدیل کرده است. این مدل از مدل دوگانه سوز حدود 88 کیلوگرم سبک تر است که نقش زیادی در بهبود شتابگیری آن دارد. صندوق عقب بزرگ 470 لیتری آن که از مدل 405 به ارث رسیده، یک نکته مثبت برای آن به شمار می‌رود. تریم داخلی آن به صورت استاندارد شبیه به برادرانش به رنگ بژ طراحی شده است و آینه‌های جانبی آن به چراغ راهنما مجهز شده‌اند. قفل مرکزی با ریموت کنترل از آپشنهای این خودرو است.

پارس دوگانه سوز:
افزایش قیمت سوخت و آلودگی هوا خودروسازان کشور از جمله شرکت ایران خودرو را به سمت تولید مدل‌های دوگانه سوز کشانده است. مدل پارس دوگانه سوز توسط یک پیشرانه  XU7تقویت شده است که برای دوگانه سوز شدن آن و ایجاد توانایی کار با سوخت CNG، شرکت ایران خودرو سیستم سوخت رسانی این موتور را اصلاح نموده است. علیرغم اینکه موتورهای پایه گازسوز باید بازده بیشتری نسبت به پیشرانه‌های بنزین سوز داشته باشند، متاسفانه این موتور در حالت گازسوز تنها قدرت 83 اسب بخار را در دور موتور 6000 دور در دقیقه و گشتاور 126 نیوتن متر را در دور موتور 3500 دور در دقیقه ارائه می‌نماید که برای خودرویی با وزن 1165 کیلوگرم اصلاً مناسب به نظر نمی‌رسد. این موتور که تنها 8 سوپاپ دارد، از لحاظ راندمان در رتبه ای پایین تر از موتورهای TU5 و XU7 با 16 سوپاپ قرار دارد، بنابراین قدرت و گشتاور پایین آن بیشتر برای حرکت در مسیرهای بدون شیب یا رانندگی در بزرگراه مناسب است. در حالت بنزینی قدرت آن 100 اسب بخار در دور موتور 6000 و گشتاور آن 153 نیوتن متر در دور موتور 3000 دور در دقیقه است. مصرف سوخت آن در عمل بیشتر از 10 لیتر در صد کیلومتر رانندگی است، ولی کارخانه سازنده به مصرف 9.5 لیتر در هر صد کیلومتر اشاره نموده است. اگر سوخت بنزین تمام شد، راننده می‌تواند 75 لیتر گاز را برای رسیدن به مقصد مصرف نماید که معادل صد تا دویست کیلومتر را پشتیبانی می‌نماید. البته به خاطر داشته باشید که با خرید پارس دوگانه سوز باید از حجمی‌حدود 80 لیتر از فضای صندوق عقب برای مخزن گاز و ادوات مربوطه اش چشم پوشی کنید. یکی دیگر از نقاط ضعف این مدل، ترمزهای عقب کاسه ای است که علیرغم مجهز بودن ترمز به سیستم‌های ABS و EBD به دلیل گازسوز بودن خودرو و بیشتر بودن وزن قسمت عقب بدنه، وجود ترمزهای کاسه ای چندان مناسب نیست و ترمز دیسکی عقب می‌تواند هندلینگ بهتری را برای خودرو فراهم نماید. ایربگ راننده و سرنشین، آینه‌های جانبی برقی با چراغ راهنما و دماسنج از آپشنهای خودرو هستند.

پارس LX:
مدل پارس LX در دو تیپ 28513 و 28515 قابل دسترسی است. تفاوت این دو مدل این است که مدل 28513 دارای سیستم مالتی پلکس است، ولی مدل 28515 دارای سیستم اتولاک(Auto Lock)، مسترلاک(Master Lock) و اتوفلاشر است که در هنگام ترمزهای شدید یا کاهش ناگهانی سرعت، فلاشرها به صورت خودکار روشن می‌شوند.همچنین تایمر چراغ سقف و اعلام وضعیت باز و بسته شدن درهای خودرو و سیستم اخطار سرقت با بوق خودرو بجای آژیر دزدگیر از تفاوتهای آنها هستند. این دو خودرو از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو از یک پیشرانه  TU5 و گیربکس 5 سرعته دستی بهره می‌برند، ولی از نظر تجهیزات کمی‌با هم تفاوت دارند. پیشرانه آنها با مدل اتوماتیک مشترک است، ولی گیربکس دستی از نوع BE3 است و قوای محرکه آنها همانند مدل اتوماتیک همان قدرت 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر را ارائه می‌دهد. ترمز  ABSچهار کاناله با سیستم EBD برای هر چهار چرخ در هر دو مدل وجود دارد و سیستم تهویه مطبوع نیز در هر دو مدل اتوماتیک است. هر دو مدل از غربیلک فرمان چرمی، تریم دو رنگ(بژ/ مشکی)، قطعات تزئینی طرح چوب داشبورد و کنسول و صفحات سرعت سنج و دور موتور آنالوگ جدید بهره می‌برند. وجود رینگ‌های آلومینیومی‌15 اینچ از مشخصه‌های مدل پارس LX است. مدل‌های سفارشی این مدل با امکانات رفاهی فول آپشن مانند سیستم مولتی مدیا با صفحه نمایش 13 اینچی، سیستم ناوبری و مسیریاب با هشدار سرعت، کروزکنترل، تلویزیون دیجیتال، نمایشگرهای پشت صندلی‌ها با دسته بازی کامپیوتری، دوربین عقب، آینه‌های تاشوی برقی خودکار، صندلی با روکش چرم و . . . با قیمتهای بسیار بالاتر از مدل‌های معمولی به فروش می‌رسند.

مقایسه مدل‌ها:
در مدل‌های اولیه پژو پارس تولیدی تا سال 83 از نظر مونتاژ قطعات نسبت به 405 مناسب نبودند و اتاق و کابین خودرو زودتر به صدا می‌افتاد. از نظر ایمنی و استاندارد زیست محیطی هم دیگر این مدل با استانداردهای امروزی مطابقت ندارد. در مدل‌های دوگانه سوز به علت کارکرد موتور با هر دو نوع سوخت بنزین و CNG و دو نوع انفجار در سیلندرها، موتور خودرو زودتر از تنظیم خارج می‌شوند. از سال 86 به بعد مدل‌های پارس در سیستم هیدرولیک دچار ایراداتی هستند و مدل‌های مجهز به موتور TU5 در قسمت کاتالیزور دچار مشکلات فنی می‌شوند که ناشی از عدم تخلیه درست کاتالیزور است. سنسور دریچه گاز در پارس دوگانه سوز مدل 89 به بعد، بیشتر دچار مشکل می‌شود و باعث خاموش شدن خودرو می‌شود. در مدل‌های 85 به بعد ایراداتی مانند زوزه کشیدن گیربکس دیده می‌شود که ناشی از کیفیت پایین دنده‌های گیربکس است. قطعات میل لنگ، شاتون و اکسل عقب در این مدل‌ها دارای کیفیت خوبی هستند. پارس اتوماتیک کمترین مشتری را در بازار دارد، چون در مقایسه با مدل‌های دیگر، شتاب کمتری دارد و بسیار کند است، ولی مدل پارس سال با موتور 1.8 لیتری و گیربکس دستی از بهترین و سریعترین مدل‌های پژو پارس محسوب می‌شود. پارس LX  هم به دلیل برخورداری از آپشنهای مناسب مشتری خاص خود را دارد. مدل‌های پارس سال و LX بازار دست دوم بهتری در مقایسه با مدل‌های دیگر دارند و پارس ELX با پیشرانه 1.8 لیتری دارای قدرت و گشتاور بهتری نسبت به سایر مدل‌هاست و با شتاب 9 ثانیه رتبه اول را از این نظر داراست. همچنین پارس LX به دلیل امکانات و تجهیزات رفاهی بهتر از بازار خوبی برخودار است.

جدول ارزیابی کلی خودروها:

پارامتر

پارس معمولی

پارس ELX 1.8

پارس ELX 2.0

پارس اتوماتیک

پارس سال

پارس دوگانه

پارس LX

قابل دسترس بودن برای اقشار مختلف

8

7

7

7

8

7

8

ارزش در مقابل قیمت

7

8

8

8

8

8

8

بهره‏مندی از تکنولوژی روز

7

8

8

8

8

8

8

خدمات پس از فروش

8

8

8

8

8

8

8

کیفیت ساخت

7

8

8

7

8

8

8

توانایی‏های حرکتی در کلاس خود

7

8

7

7

8

7

8

امکانات و راحتی

7

8

7

8

8

7

8

به روز بودن طراحی

7

7

7

 

 favorite_border 0
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade سیر تا پیاز موتورهای TGDI
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade راهکار جک اس ۵ جدید برای کاهش مصرف سوخت
grade اجاره خودرو خدمتی خاص و فوق العاده کاربردی در ایام نوروز
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6
grade ثبت رکوردهای تحسین برانگیز توسط محصول جدید کیا موتورز
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade جک iEVA50, نسخه الکتریکی JAC J5
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade چری برند متفاوت چینی
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade پیوند خودروسازان و قطعه سازان
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade مشخصات کیا ریو سایپا و سرنوشت آن در ایران
grade تسلا مدل اس فیس لیفت 2021 معرفی شد
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade ارزان‌ترین محصولات تولیدی خودروسازها
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade بانوان گروه بهمن برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade انتقاد وزارت‌صمت از تعلل شورای‌رقابت در اعلام نرخ جدید خودرو
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade عجیب اما واقعی شیائومی خودرو ساز می‌‌ شود
grade آخرین جزئیات از لغو طرح ترافیک شهر تهران
grade آماده‌باش رنو برای بازگشت به ایران
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - خرداد 1400
grade نخستین پیکاپ های T8 تحویل مشتریان کرمان موتور شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 1400
grade فروش مجدد دیگنیتی در ماه آینده انجام می شود
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو-فروردین 1400
grade شرایط جدید فروش جک S3 ویژه فروردین 1400
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند!
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade تعدادی از متقاضیان دیگنیتی به دلیل تکمیل ظرفیت راهی مرحله دوم فروش شدند
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه محصولات بهمن موتور
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade اعلام اولین شرایط فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400
grade مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو اعلام شد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade طرح های جدید شرکت سایپا برای تبدیل محصولات رنو
grade مدیرعامل گروه بهمن موتور خبر از محصولات جدید داد
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade تغییر ساعت محدودیت‌های کرونایی از امروز
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان در بهار امسال تایید شد
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade خرید و فروش خودروهای گذر موقت مشمول مقررات قاچاق است
grade تخلف در نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال وارداتی‌ها
grade بخشودگی جرایم رانندگی 2 برابر شده تا پایان سال 99
grade تویوتا برترین فروشنده خودرو در سال 2020 شد
grade واگذاری حواله‌های ثبت نامی خودروها غیرقانونی است
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade انحراف به چپ قیمت‌گذاری خودرو
grade خودروسازان افزایش قیمت 9 درصدی را قبول نکرده‌اند
grade تعطیلی دو ساعته جایگاه های سوخت CNG در ساعات پیک
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade ابهامات عرضه خودرو در بورس
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله شانزدهم
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade قیمت جدید 7 محصول شرکت سایپا اعلام شد
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade فعالیت دوباره قیمت‌سازان بازار خودرو
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade اخذ مالیات از خودروهای لوکس معنایی ندارد
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade کانسپت جدید لکسوس، نمادی از آینده
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade نرخ جدید معاینه فنی خودرو اعلام شد
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس در هفته آینده
grade مرسدس بنز از مدل برقی خودروی پرچمدار خود رونمایی کرد
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade اهمیت خرید قطعات یدکی ام وی ام از فروشگاه دکترماشینت
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade بحران تراشه و میلیون‌ها ماشینی که تولید نمی‌شود
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش داد
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade شرایط فروش وانت کارا و کاپرا دو کابین فروردین ماه 1400
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade مانور مدیران ایران خودرو بر روی هیچ
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade واردات خودرو؛ اهرمی برای شکست انحصار و کاهش قیمت
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوری اعلام شد
grade وکالتنامه های خرید و فروش خودرو قابل تمدید است
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade از بازار خودرو چه خبر ؟
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت خودرو به مشکل لاینحل و کلاف پیچیده‌ای تبدیل شده است.
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade قیمت قطعی کوییک S و ساینا S مشخص شد - بهمن 99
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade تغییر زمانی قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade کیا سراتو 2022 فیس لیفت با ظاهری زیباتر و لوکس تر از گذشته
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade پیشنهاد عجیب شیوا به خریداران خودرو
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade گزارش وضعیت ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های خودرویی
grade اعلام برنامه تولید خودرو در 1400
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade رنو هم سراغ خودروهای برقی می رود
grade مردی در خودروی بی ام و خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade شرکت مینی در راه تبدیل شدن به تولیدکننده خودروهای برقی
grade بهترین خودرو‌های جهان در سال 2021
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade شرط و شروط «صمت» برای خودروسازان خارجی
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade بزرگترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف در آستانه افتتاح
grade آغاز سیستم شماره‌گذاری اینترنتی در دو مرکز تهران
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade موفقیت کروز بر مدیریت توانمند تکیه زده است
grade برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از چه شیشه هایی استفاده می شود؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade پاکبان‌های خودران به خیابان آمدند
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade پژو به آمریکا نمی‌رود
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade اعلام اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400
grade ایران و رنو منجی هم می‌شوند
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade رونمایی جنرال موتورز از دومین هامر الکتریکی
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade پیگیریهای دولتی برای آزادسازی هزاران خودرو فاقد ثبت سفارش
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade حذف یا ادامه قیمت گذاری دستوری خودرو؟
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade راه اندازی و تولید خط موتورهای یورو6
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن شهرهای قرمز
grade سازمان حمل ونقل رتبه برتر در دو بخش از هفت محور جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade آغاز صدور فاکتور فروش «شاهین» با مدل 1400 همزمان با عید مبعث
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade معذرت‌خواهی فولکس‌واگن به خاطر یک شوخی
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade امداد نوروزی بهمن در پی شیوع ویروس کرونا فقط برای سفرهای ضروری اجرا می شود
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند
grade اولین مانع رونق خودروی 1400
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade بسته‌ای دیگر برای اصلاح صنعت خودرو
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade رسیدگی به وضعیت بازار خودرو در کمیسیون اصل نود مجلس
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - خرداد 1400
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سیتروئن امی؛ خودرویی که رانندگی با آن گواهینامه لازم ندارد!
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade برترین خودروهای 2021
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade سانتا کروز 2022؛ پیکاپ مطرح هیوندای و جزئیات تایید شده نمونه تولید انبوه
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade شرایط و نحوه فروش دیگنیتی بهمن موتوراعلام شد
grade کاهش تقاضای خودرو
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade ایران خودرو و سایپا فعلا فروش فوری نخواهند داشت
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade ادامه بلاتکلیفی بسته اصلاح صنعت خودرو
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade مدیر تعمیرگاه مرکزی گروه بهمن : مشتریان دیگنیتی در شبکه خدمات پس از فروش بدون نوبت خدمات دریافت می کنند
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade انصراف رنو از توسعه موتورهای دیزلی
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade دناپلاس 6 سرعته دستی در آستانه تولید انبوه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade همکاری رنو و جیلی
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره گذاری
grade لوازم یدکی پراید
grade پلتفرم آماده
grade شورای رقابت درباره قیمت خودرو به نتیجه نرسید
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade آمادگی برای همکاری با خودروسازان خارجی‌
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade اصل ماجرای افزایش قیمت اخیر خودرو
grade چکش کاری طرح عرضه خودرو در بورس
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade رده بندی جدید باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد