مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس

سبقت آزاد۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۶:۴۱:۱۴ 1

 در این مطلب می‌خواهیم بدانیم که از میان خانواده پژو پارس کدام یک از نظر فنی کیفیت بهتری دارند و خانواده پژو پارس چه معایب و محاسنی دارند؟ این خودرو هنوز هم یکی از بهترین فیس لیفت‌های انجام شده در صنعت خودروسازی ایران شناخته می‌شود. طراحی پژو پارس اولین بار در سال 1379 در مرکز تحقیقات ایران خودرو انجام شد و در ابتدا با نام پروژه X9 در شرکت ایران خودرو معرفی شد. ولی بعدها با نام سفیر و در نهایت با عنوان پرشیا به بازار ایران معرفی گردید. در بین سال‌های 80 تا 85 که شرکت ایران خودرو به معرفی خودروی پرشیا پرداخت، در بین محصولات خودروسازان داخلی تقریبا هیچ رقیبی در کلاس آن وجود نداشت. این خودرو که بعدها به پژو پارس تغییر نام پیدا کرد، روی پلت فرم پژو 405 طراحی شد که در آن سال‌ها خودروی لوکس بازار ایران محسوب می‌شد. پژو پارس تاکنون در هفت مدل پارس معمولی(سال)، پارس ELX با موتور XU7 (پارس موتور زانتیایی)، پارس ELX با موتور XUM 2.0، پارس سال، پارس  LXسال، پارس اتوماتیک و پارس دوگانه سوز تولید و عرضه شده است که در این مطلب به معرفی مدل‌های مختلف

پژو پارس معمولی(پرشیا):
این خودرو اولین مدل معرفی شده از خانواده پارس است که در سال 79 به بازار داخلی عرضه شد. این خودرو در ابتدا با پیشرانه XU7 ساخته می‌شد که محصول گروه پژو- سیتروئن فرانسه بود. این پیشرانه تنفس طبیعی با 8 سوپاپ و حجم 1.8 لیتر توانایی تولید 97 اسب بخار قدرت را در دور موتور 6000 دور در دقیقه و گشتاور 148 نیوتن متر در دور 3500 دور در دقیقه را دارد. در آن سال‌ها ECU مورد استفاده در پرشیا از نوع مدل SL96 شرکت SAGEM فرانسه بود. پژو پارس روی پلتفرم 405 طراحی شده بود و ظاهر کلی آن شبیه به 405 بود که در آن روزها هنوز خودروی جدید و محبوبی در بازارهای بین المللی محسوب می‌گردید. پرشیا یا پارس در مقایسه با 405 در قسمت‌های نمای چراغ‌ها و سپرهای جلو و عقب، در موتور و در صندوق و گلگیرها دچار تغییراتی در طراحی شده بود ولی کابین آن طراحی داشبورد و صندلی‌ها چندان تغییر نکرده بود. این خودرو در آن روزها به دلیل طراحی جذاب نمای جلو، در موتور اسپرت و چراغ‌های خشن باریک و چهره تهاجمی، در همان نگاه اول، حسی از یک خودروی پرشتاب و قدرتمند را ارائه می‌داد و از همان ابتدای معرفی به بازار توانست نظر مشتریان ایرانی را جلب نماید و تا به همین امروز هم یکی از پرفروش ترین خودروهای ایران خودرو در بازار ایران محسوب می‌شود. شباهت ظاهری فضای کابین خودروی پارس با ۴۰۵ یک امتیاز منفی برای آن محسوب می‌شد به طوری که داشبورد تقریباً شبیه به پژو ۴۰۵ بود. البته در سال‌های بعد، مدل‌های جدیدتر این خودرو با کمی‌تغییرات در ظاهر داشبورد ارائه شدند. راحتی بیشتر صندلی‌ها، فرمان پذیری بهتر، طراحی جدید غربیلک فرمان، عملکرد بهتر گیربکس و کلاچ تغییراتی بودند که به ندرت علاوه بر تغییر ظاهری در مقایسه با 405 در پژو پارس اعمال شدند.
از سال 1392 مدل‌های مختلف پژو پارس با داشبورد جدید و موتورهای مختلفXU7 ، TU5 و XUM با ترمزهای ABS چهارچرخ دیسکی و امکانات جدید همراه با بروزرسانی‌های فنی به بازار عرضه شدند. از آپشنهایی که طی سال‌های اخیر به این خودرو افزوده شدند می‌توان به آیینه تاشوی برقى با گرمکن، سیستم تهویه مطبوع خودکار با دریچه تهویه برای سرنشینان عقب، سنسور دنده عقب، رینگ آلومینیومی، سیستم صوتی جدید با بلوتوث و USB و دکمه تنظیم صدا روی فرمان، دو ایربگ، شیشه سولار، گرمکن آیینه‌های جانبی و صندوق پران، سیستم ضدسرقت، صندلی‌های طرح جدید و . . . اشاره نمود. این خودرو دارای وزنی معادل ۱۱۰۰ کیلوگرم است و طول بدنه آن 4500 میلی‌متر، عرض آن 1704 میلی‌متر و ارتفاع آن معادل 1410 میلی‌متر است. ظرفیت باک خودرو ۷۰ لیتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن 9.6 لیتر در هر صد کیلومتر است که میزان مصرف آن در سیکل شهری به 13.2 لیتر و در سیکل جاده ای به 7.5 لیتر می‌رسد. صندلی راننده دارای طراحی ارگونومیک بوده و به مکانیزم تنظیم ارتفاع مجهز است.
کلیدهای شیشه بالابر درهای عقب روی کنسول وسط قرار دارند که دسترسی نامناسبی دارند. زیر آرنجی تاشو در وسط صندلی عقب و چراغ نقشه خوان از دیگر امکانات استاندارد این خودرو به شمار می‌روند.

پارس ELX1.8 با موتور XU7 (پارس موتور زانتیایی):
پارس مدل ELX معروف به پارس موتور زانتیایی از سال 1382 تا 1390 به تولید رسید که از نظر فنی با مدل پارس معمولی تفاوتهایی داشت. این نامگذاری به این دلیل بود که پیشرانه XU7 آن با خودروی سیتروئن زانتیا که در آن روزها در شرکت سایپا تولید می‌شد، مشترک بود. حجم پیشرانه XU7 این خودرو 1.8 لیتر بود که در سرسیلندر آن به جای یک میل سوپاپ از دو میل سوپاپ استفاده شده بود و تعداد سوپاپها نیز از 8 به 16  افزایش یافته بود. در این مدل، به دلیل تنفس بهتر موتور و افزایش راندمان پیشرانه، قدرت موتور از 97 به 110 اسب بخار افزایش یافت و گشتاور هم در دور موتور 4250 دور در دقیقه به 155 نیوتن متر افزایش یافت که باعث رسیدن به شتاب صفر تا صد مناسب 9 ثانیه گردیده است. این خودرو در مقایسه با مدل معمولی دارای آپشنهای مناسبی بود و ترمزهای عقب آن از کاسه ای به دیسکی تبدیل شدند. در مدل‌های سفارشی آن، صندلی‌ها به گرمکن و سرد کن مجهز شده بودند که در آن زمان به صندلی خلبانی معروف شده بود. این مدل از نظر ظاهری با مدل معمولی تفاوتی نداشت و فقط مشاهده دیسک در ترمز عقب و شلنگ‌های دوگانه ترمز دیسکی چرخ عقب بر روی اکسل عقب راه تشخیص آن از مدل معمولی بود. البته چراغ عقب این مدل نیز به صورت فابریک دودی بود. طراحی کابین نیز تغییر خاصی نداشت و از نظر امکانات تنها صندلی راننده برقی مجهز به گرمکن و سرد کن و آینه برقی و سنسور عقب به این مدل افزوده شده بود.

پارس ELX2.0 با موتور XUM :
این مدل از پژو پارس با موتور XUM با حجم 2.0 لیتر و 8 سوپاپ تولید می‌شد که به دلیل نسبت تراکم بالاتر در مقایسه با مدل پارس معمولی، حدود 10 اسب بخار قدرت بیشتری داشت و توان خروجی در حدود 105 اسب بخار ارائه می‌کرد. در این مدل هم چراغ‌های عقب دودی بودند و شیشه‌ها از نوع سولار و محافظ اشعه UV در برابر اشعه خورشید بودند. در این مدل سیستم ضدسرقت ایموبیلایزر هم ارائه نگردید، ولی رینگ‌های 15 اینچی ELX از جنس آلومینیوم هستند که سواری آن را نرم تر کرده‌اند و نمای اسپرت تری را جلوه می‌دهند. پشتی صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شود. تنها نکته منفی این مدل، مصرف سوخت بالای آن مخصوصاً در شهر بود که با برخورداری از موتور 8 سوپاپ، باعث شد تعداد زیادی از این خودرو طبق برنامه تولید به مرحله تولید نرسد.

پارس اتوماتیک:
پارس اتوماتیک با استفاده از قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت خودروی پژو 206 تولید گردید. در زیر در موتور این مدل یک پیشرانه 1.6 لیتری TU5 خودروی پژو 206 قرار داشت که قدرت خروجی آن توسط گیربکس اتوماتیک متعلق به مدل 206  تیپ 4 به محور جلوی خودرو منتقل می‌شد. یکی از ایرادات این گیربکس، نسبتاً قدیمی‌بودن و تیپ ترونیک نبودن آن بود. پیشرانه مذکور قدرت 108 اسب بخار در دور موتور 5600 دور در دقیقه و گشتاور 142 نیوتن متر را در دور موتور 4000 دور در دقیقه را تولید می‌نماید که می‌تواند استاندارد آلایندگی یورو3 را پاس کند، ولی در مدل جدیدتر با کد 28705 ایران خودرو، به دلیل ایجاد اصلاحات در کاتالیزور و سنسورها، دستیابی به استاندارد آلایندگی یورو 4 ممکن شده است. نسبت تراکم موتور 10.5 به 1 است و بنزین سوپر با اکتان 95 برای آن مناسب است.
شتاب صفر تا صد 14.2 ثانیه ای این مدل باعث شده که در رانندگی با آن کمی‌احساس کندی و تنبلی می‌نمایید. مصرف سوخت این مدل در سیکل ترکیبی 7.2 لیتر در صد کیلومتر اعلام شده است که با توجه به شتاب پایین و وزن نسبتاً بالای خودرو، به نظر نمی‌رسد در شرایط رانندگی واقعی قابل دستیابی باشد. چرا که پارس اتوماتیک حدود 250 کیلوگرم از 206 صاحب اصلی موتور و گیربکس آن، سنگین تر است. ترمزها به سیستم  ABSو EBD مجهز شده‌اند که ترمزهای کاسه ای عقب یک فاکتور منفی برای آن محسوب می‌شوند. چراغ ترمز سوم در قسمت بالای شیشه عقب قرار گرفته است و چراغ‌های عقب علیرغم مدل ELX دودی نیستند. استفاده از کامپیوتر سفری و روکش پلاستیکی طرح چوب در کابین این مدل از محاسن آن محسوب می‌شود. از جمله آپشنهای مدل اتوماتیک می‌توان به آینه‌های برقی با چراغ راهنما، شیشه‌های سولار محافظ در برابر اشعه UV، قفل میکروسوئیچ و ضد سرقت ایموبیلایزر اشاره کرد.

پارس سال:
پیشرانه به کار رفته در مدل پارس سال دچار تغییرات‌اندکی نسبت به موتور XUM مدل ELX شده است و نسبت تراکم و قدرت کمتری دارد. قدرت خروجی موتور 10 اسب بخار کمتر است و دارای 8 سوپاپ است. قدرت خروجی 100 اسب بخار در 6000 دور و حداکثر گشتاور آن 153 نیوتن متر در 3000 دور در دقیقه است. استاندارد آلایندگی در این مدل یورو2 بود که به دلیل ارتقاء استانداردهای محیط زیستی از سال 94 به یورو4 تغییر کرد. وجود گیربکس 5 سرعته دستی و شتاب صفر تا صد 11 ثانیه ای در این مدل، آن را به سریعترین مدل پارس در بازار داخلی تبدیل کرده است. این مدل از مدل دوگانه سوز حدود 88 کیلوگرم سبک تر است که نقش زیادی در بهبود شتابگیری آن دارد. صندوق عقب بزرگ 470 لیتری آن که از مدل 405 به ارث رسیده، یک نکته مثبت برای آن به شمار می‌رود. تریم داخلی آن به صورت استاندارد شبیه به برادرانش به رنگ بژ طراحی شده است و آینه‌های جانبی آن به چراغ راهنما مجهز شده‌اند. قفل مرکزی با ریموت کنترل از آپشنهای این خودرو است.

پارس دوگانه سوز:
افزایش قیمت سوخت و آلودگی هوا خودروسازان کشور از جمله شرکت ایران خودرو را به سمت تولید مدل‌های دوگانه سوز کشانده است. مدل پارس دوگانه سوز توسط یک پیشرانه  XU7تقویت شده است که برای دوگانه سوز شدن آن و ایجاد توانایی کار با سوخت CNG، شرکت ایران خودرو سیستم سوخت رسانی این موتور را اصلاح نموده است. علیرغم اینکه موتورهای پایه گازسوز باید بازده بیشتری نسبت به پیشرانه‌های بنزین سوز داشته باشند، متاسفانه این موتور در حالت گازسوز تنها قدرت 83 اسب بخار را در دور موتور 6000 دور در دقیقه و گشتاور 126 نیوتن متر را در دور موتور 3500 دور در دقیقه ارائه می‌نماید که برای خودرویی با وزن 1165 کیلوگرم اصلاً مناسب به نظر نمی‌رسد. این موتور که تنها 8 سوپاپ دارد، از لحاظ راندمان در رتبه ای پایین تر از موتورهای TU5 و XU7 با 16 سوپاپ قرار دارد، بنابراین قدرت و گشتاور پایین آن بیشتر برای حرکت در مسیرهای بدون شیب یا رانندگی در بزرگراه مناسب است. در حالت بنزینی قدرت آن 100 اسب بخار در دور موتور 6000 و گشتاور آن 153 نیوتن متر در دور موتور 3000 دور در دقیقه است. مصرف سوخت آن در عمل بیشتر از 10 لیتر در صد کیلومتر رانندگی است، ولی کارخانه سازنده به مصرف 9.5 لیتر در هر صد کیلومتر اشاره نموده است. اگر سوخت بنزین تمام شد، راننده می‌تواند 75 لیتر گاز را برای رسیدن به مقصد مصرف نماید که معادل صد تا دویست کیلومتر را پشتیبانی می‌نماید. البته به خاطر داشته باشید که با خرید پارس دوگانه سوز باید از حجمی‌حدود 80 لیتر از فضای صندوق عقب برای مخزن گاز و ادوات مربوطه اش چشم پوشی کنید. یکی دیگر از نقاط ضعف این مدل، ترمزهای عقب کاسه ای است که علیرغم مجهز بودن ترمز به سیستم‌های ABS و EBD به دلیل گازسوز بودن خودرو و بیشتر بودن وزن قسمت عقب بدنه، وجود ترمزهای کاسه ای چندان مناسب نیست و ترمز دیسکی عقب می‌تواند هندلینگ بهتری را برای خودرو فراهم نماید. ایربگ راننده و سرنشین، آینه‌های جانبی برقی با چراغ راهنما و دماسنج از آپشنهای خودرو هستند.

پارس LX:
مدل پارس LX در دو تیپ 28513 و 28515 قابل دسترسی است. تفاوت این دو مدل این است که مدل 28513 دارای سیستم مالتی پلکس است، ولی مدل 28515 دارای سیستم اتولاک(Auto Lock)، مسترلاک(Master Lock) و اتوفلاشر است که در هنگام ترمزهای شدید یا کاهش ناگهانی سرعت، فلاشرها به صورت خودکار روشن می‌شوند.همچنین تایمر چراغ سقف و اعلام وضعیت باز و بسته شدن درهای خودرو و سیستم اخطار سرقت با بوق خودرو بجای آژیر دزدگیر از تفاوتهای آنها هستند. این دو خودرو از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو از یک پیشرانه  TU5 و گیربکس 5 سرعته دستی بهره می‌برند، ولی از نظر تجهیزات کمی‌با هم تفاوت دارند. پیشرانه آنها با مدل اتوماتیک مشترک است، ولی گیربکس دستی از نوع BE3 است و قوای محرکه آنها همانند مدل اتوماتیک همان قدرت 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر را ارائه می‌دهد. ترمز  ABSچهار کاناله با سیستم EBD برای هر چهار چرخ در هر دو مدل وجود دارد و سیستم تهویه مطبوع نیز در هر دو مدل اتوماتیک است. هر دو مدل از غربیلک فرمان چرمی، تریم دو رنگ(بژ/ مشکی)، قطعات تزئینی طرح چوب داشبورد و کنسول و صفحات سرعت سنج و دور موتور آنالوگ جدید بهره می‌برند. وجود رینگ‌های آلومینیومی‌15 اینچ از مشخصه‌های مدل پارس LX است. مدل‌های سفارشی این مدل با امکانات رفاهی فول آپشن مانند سیستم مولتی مدیا با صفحه نمایش 13 اینچی، سیستم ناوبری و مسیریاب با هشدار سرعت، کروزکنترل، تلویزیون دیجیتال، نمایشگرهای پشت صندلی‌ها با دسته بازی کامپیوتری، دوربین عقب، آینه‌های تاشوی برقی خودکار، صندلی با روکش چرم و . . . با قیمتهای بسیار بالاتر از مدل‌های معمولی به فروش می‌رسند.

مقایسه مدل‌ها:
در مدل‌های اولیه پژو پارس تولیدی تا سال 83 از نظر مونتاژ قطعات نسبت به 405 مناسب نبودند و اتاق و کابین خودرو زودتر به صدا می‌افتاد. از نظر ایمنی و استاندارد زیست محیطی هم دیگر این مدل با استانداردهای امروزی مطابقت ندارد. در مدل‌های دوگانه سوز به علت کارکرد موتور با هر دو نوع سوخت بنزین و CNG و دو نوع انفجار در سیلندرها، موتور خودرو زودتر از تنظیم خارج می‌شوند. از سال 86 به بعد مدل‌های پارس در سیستم هیدرولیک دچار ایراداتی هستند و مدل‌های مجهز به موتور TU5 در قسمت کاتالیزور دچار مشکلات فنی می‌شوند که ناشی از عدم تخلیه درست کاتالیزور است. سنسور دریچه گاز در پارس دوگانه سوز مدل 89 به بعد، بیشتر دچار مشکل می‌شود و باعث خاموش شدن خودرو می‌شود. در مدل‌های 85 به بعد ایراداتی مانند زوزه کشیدن گیربکس دیده می‌شود که ناشی از کیفیت پایین دنده‌های گیربکس است. قطعات میل لنگ، شاتون و اکسل عقب در این مدل‌ها دارای کیفیت خوبی هستند. پارس اتوماتیک کمترین مشتری را در بازار دارد، چون در مقایسه با مدل‌های دیگر، شتاب کمتری دارد و بسیار کند است، ولی مدل پارس سال با موتور 1.8 لیتری و گیربکس دستی از بهترین و سریعترین مدل‌های پژو پارس محسوب می‌شود. پارس LX  هم به دلیل برخورداری از آپشنهای مناسب مشتری خاص خود را دارد. مدل‌های پارس سال و LX بازار دست دوم بهتری در مقایسه با مدل‌های دیگر دارند و پارس ELX با پیشرانه 1.8 لیتری دارای قدرت و گشتاور بهتری نسبت به سایر مدل‌هاست و با شتاب 9 ثانیه رتبه اول را از این نظر داراست. همچنین پارس LX به دلیل امکانات و تجهیزات رفاهی بهتر از بازار خوبی برخودار است.

جدول ارزیابی کلی خودروها:

پارامتر

پارس معمولی

پارس ELX 1.8

پارس ELX 2.0

پارس اتوماتیک

پارس سال

پارس دوگانه

پارس LX

قابل دسترس بودن برای اقشار مختلف

8

7

7

7

8

7

8

ارزش در مقابل قیمت

7

8

8

8

8

8

8

بهره‏مندی از تکنولوژی روز

7

8

8

8

8

8

8

خدمات پس از فروش

8

8

8

8

8

8

8

کیفیت ساخت

7

8

8

7

8

8

8

توانایی‏های حرکتی در کلاس خود

7

8

7

7

8

7

8

امکانات و راحتی

7

8

7

8

8

7

8

به روز بودن طراحی

7

7

7

 

 favorite_border 0
loyalty 

والا در آخر نوشتید که مدل های تا سال 83 کیفیت مونتاژ پایینی تری نسبت به 405 داشتند در صورتی که مزیت پارس های اولیه مونتاژ بهتر نسبت به 405 بود چون مثلا مدل لوکس تر 405 به حساب میومد و بعضی از قطعاتی که در 405 داخلی سازی شده بودن در پارس های اولیه اصل بودن. این مورد رو همزمان با مقایسه ی پارس مدل تابستان 82 و 405 مدل تابستان 82 میشد متوجه شد و این اختلاف واقعا قابل دیدن و شنیدن بود. نظارت ساخت روی پرشیا یا پارس بیشتر از 405 بود. در کل مدل های پایین تر از 85 چه پارس چه 405 کیفیت خوبی داشتن به خصوص اینکه اون اوایل داخلی سازی خیلی کم بود و موتور و قطعات فنی همه آرم پژوسیتروئن روشون بود نه عظام و کروز و این جور برند ها.


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade S-A1 تاکسی هوایی هیوندای اوبر
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade لامبورگینی و شیائومی خودروی کارتینگ الکتریکی می‌سازند
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade تولید اولین بی ‌ام ‌و هیدروژنی
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade برترین خودروهای 2021
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade لوازم یدکی پراید
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade رونمایی از تیگارد x35
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade همکاری رنو و جیلی
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای