بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۱۴:۴۷:۳۶ 0

اولین خودروی تولید شده تحت پروژه تجاری Beyond100 کمپانی بنتلی نسخه جدید مدل بنتایگا بود که در 2021 معرفی شد. مدل بنتایگا در زمان معرفی در سال 2015 جوایز زیادی را به عنوان یک شاسی بلند لوکس دریافت نمود و در آن زمان قدرتمندترین، سریعترین و لوکس‌ترین خودروی شاسی بلند جهان معرفی شد. این خودرو که از زمان معرفی اولین نسل آن تاکنون به تعداد 20000 دستگاه به صورت دست ساز از آن تولید شده، بیشترین تولید را نسبت به رقبای لوکس خود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، اولین خودروی تولید شده تحت پروژه تجاری Beyond100 کمپانی بنتلی نسخه جدید مدل بنتایگا بود که در 2021 معرفی شد. مدل بنتایگا در زمان معرفی در سال 2015 جوایز زیادی را به عنوان یک شاسی بلند لوکس دریافت نمود و در آن زمان قدرتمندترین، سریعترین و لوکس‌ترین خودروی شاسی بلند جهان معرفی شد. این خودرو که از زمان معرفی اولین نسل آن تاکنون به تعداد 20000 دستگاه به صورت دست ساز از آن تولید شده، بیشترین تولید را نسبت به رقبای لوکس خود داشته است. همچنین به دنبال معرفی مدل بنتایگا، این شرکت نسخه اسپرت‌تر، قدرتمندتر و لوکس‌تر این خودرو با نام «بنتایگا اسپید» را معرفی کرده است که اوج تکنولوژی، عملکرد و تجمل خانواده بنتایگا محسوب می شود. این دو مدل بنتایگا که هر دو در سایت شرکت بنتلی در شهر Crewe انگلستان به صورت دست ساز تولید می‌شوند، به صورت استاندارد به لیست بلندی از امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی مجهز شده‌اند. همانطور که حدس زده این شما سبقت آزادی عزیز در این مطلب شاهد معرفی و مقایسه این دو نسخه از شاسی‌بلند لوکس بنتایگاه خواهید بود.
  


طراحی خارجی:

خودروی بنتلی بنتایگا بر اساس زبان طراحی جدید شرکت «بنتلی» طراحی شده است که با نسل سوم کنتیننتال GT و مدل Flying Spur جدید معرفی گردید. در این زبان طراحی کلیه پنل‌های نمای جلو دچار طراحی مجدد شده‌اند تا ظاهری جدید به نسل جدید این سه مدل یعنی بنتایگا، کنتیننتال و فلایینگ اسپر بدهند. جلوپنجره ماتریسی بزرگ در نسخه جدید به سمت بالاتر قرار گرفته است و چراغهای بیضی شکل جلو با طراحی جدید کوچک و بزرگ و تکنولوژی LED هوشمند با اقتباس از طروف کریستال، دارای امضای طراحی بنتلی هستند که 30 میلیمتر بالاتر از نسل قبل در روی سپر جلوی تهاجمی و بزرگتر نسل جدید بنتایگا قرار گرفته‌اند و با دریچه‌های پهن ورود هوای زیر سپر، در مجموع خواص عملکردی خودرو را نمایش می‌دهند. درب موتور پهن خودرو از زیر شیشه جلو تا زه کرومی و لوگوی برند بالای جلوپنجره امتداد یافته است. برف پاک کن های هوشمند با سیستم گرمکن و بازوی مرطوب، برای اولین بار معرفی شده اند که در هر بازو 22 واشرجت تعبیه شده است. در نمای جانبی گلگیرها به شکل عضلانی طراحی شده‌اند و خط مستقیمی از بالای گلگیر جلو تا روی درب عقب امتداد یافته است و یک خط منحنی دیگر از چراغ عقب شروع شده و با عبور از روی دستگیره درب عقب به زیر درب جانبی عقب منتهی می‌گردد. دریچه‌های جانبی هوا نسبت به نسل قبلی بلندتر و کشیده‌تر هستند. چرخ‌های 22 اینچی با دو رنگ و در مجموع با پنج طرح در دسترس هستند. در نمای عقب خودرو، طراحی ظاهری در مقایسه با نسل قبلی به کلی تغییر یافته است و درب محفظه بار کل عرض خودرو را پوشانده است و لوگو و نام برند بنتلی در سوز درب عقب جای گرفته‌اند و لامپ‌های کپسول شکل بیضی عقب که همانند مدل کنتیننتال GT طراحی شده‌اند، در دو طرف درب عقب قرار دارند و طرح مشبک بلوری و سه بعدی چراغ‌های عقب باعث شده که در زمان روش بودن همانند جواهرات بدرخشند. پلاک خودرو پایین‌تر آمده و به روی سپر عقب انتقال یافته است. اگزوزهای بزرگ خودرو در دو طرف زیر سپر تعبیه شده‌‌اند و طرح بیضی شکل آنها شبیه به چراغ‌های عقب صورت گرفته است که اندازه بزرگ آنها، نشان از یک خودرو با عملکرد بالا دارند.


 در نسل جدید بنتایگا، عرض محور عقب خودرو 20 میلیمتر افزایش یافته است که موقعیت چرخها را در محفظه چرخها تغییر داده و خواص دینامیکی خودرو را بهبود بخشیده‌است. همچنین طراحی خود رینگها هم تغییر یافته و برای بنتایگا منحصر به فرد هستند. خودروی بنتلی بنتایگا اسپید نیز به عنوان لوکس ترین مدل بنتایگا، بر اساس همان DNA خودروهای بنتلی طراحی گردیده و بر پایه سنت مدلهای Speed ساخته شده است که در سال 2007 با مدل کنتیننتال GT متولد شد. این خودرو همان عملکرد بالای نسلهای قبلی خود را حفظ نموده است و ترکیبی از خودروهای گرندتورر، لیموزین لوکس، سوپر اسپرت، خودروی خانوادگی جادار و یک آفرود قدرتمند است.
در مدل اسپید، چراغ‌های جلو دارای رنگ زمینه تیره‌تری هستند و در زیر درهای جانبی آن، علاوه بر زه کرومی، رکاب‌هایی به رنگ بدنه نیز در نظر گرفته شده‌اند. این زه کرومی در دور شیشه های جانبی، دور دریچه‌های جانبی هوا، زیر دربهای جانبی، دور جلوپنجره، روی سپرهای جلو و عقب و حتی به دور چراغهای عقب تعبیه شده‌اند. همچنین در انتهای سقف نسخه اسپید یک اسپویلر پهن و بزرگ قرار دارد و چرخ‌های 22 اینچی در دو رنگ تیره و رنگی برای این نسخه خاص در نظر گرفته شده‌اند. لوله‌های اگزوز به صورت بیضی شکل تعبیه شده‌اند تا قدرت بالای آن را تداعی کنند. همچنین چراغ‌های عقب نیز همانند چراغ‌های جلو دارای زمینه تیره هستند. یه صورت استاندارد 17 رنگ با 47 فام مختلف برای رنگ بدنه این خودروی لوکس در نظر گرفته شده که همراه با 24 طرح بدنه دو رنگ به صورت سفارشی برای مشتریان خوش ذوق آن فراهم گردیده است که با مجموع 88 نوع رنگ بدنه، در نوع و کلاس خود بی نظیر است. مشتریان می‌توانند پکیج بدنه Black را سفارش دهند که شامل قطعات کرومی بدنه، قطعاتی به رنگ مشکی براق و برخی از اجزای فیبرکربنی است. در این پکیج سفارشی، اسپلیترهای زیر سپر جلو و رکابهای جانبی به صورت دست ساز توسط لایه ای از فیبرکربن تزئین می شوند و لوله‌های اگزوز، رینگ‌ها میله‌های باربند و دیفیوزر زیر سپر عقب با قطعات مشکی براق پوشانده می شود و اسپویلر انتای سقف با یک اسپویلر منجنی از جنس فیبرکربن جایگزین می شود. 


  
طراحی کابین:

کاربرد قطعات و مواد باکیفیت و عالی در کابین دست ساز «بنتلی بنتایگا» نمایی لوکس و تجملاتی به آن داده است. کابین نسخه جدید بنتایگا دچار تغییرات متعددی شده است و تریم دربها، صندلی‌ها، کنسول وسط و غریبک فرمان کاملا در مقایسه با نسل قبل تغییر یافته‌اند. صندلی‌های جلو با قابلیت تنظیم برقی و گرمکن و تهویه هوا با روکش چرم طبیعی تعبیه شده اند که در برخی مدل‌ها در ترکیب با آلکانتارا یا مخمل هستند. صندلی ردیف عقب به سیستم تهویه مجزا و گرمکن مجهز شده است و فضای پای ردیف عقب به میزان 100 میلیمتر افزایش یافته‌است. داشبورد آن با اقتباس از لوگوی بنتلی همانند بال‌های باز پرنده طراحی شده‌است و یک صفحه نمایش بزرگ 10.9 اینچی با سیستم اطلاعات و سرگرمی کاملا جدید در وسط داشبورد تعبیه گردیده است. سیستم ناوبری با نقشه‌های ماهواره‌ای، ساختمان‌های سه بعدی و جستجوی آنلاین همراه با سیستم بدون سیم اپل کارپلی Apple CarPlay و اندروید اتو Android Auto در این خودرو به صورت استاندارد در نظر گرفته شده‌اند. در نسل جدید بنتایگا، دریچه‌های کولر دوتایی در بالای صفحه نمایش، با دریچه تکی پهن نسل قبلی جایگزین شده که در وسط آنها یک ساعت لوکس از برند Breitling شریک تجاری بنتلی نصب شده‌‌ است. سرنشینان عقب نیز می‌توانند از تبلت 5 اینچی لمسی بر روی پشت سریهای صندلی‌های جلو با سیستم کنترل از راه دور و پردازنده چهار هسته‌ای و 1 گیگابایت حافطه RAM استفاده نمایند. شارژر بی سیم تلفن همراه و پورتهای USB-C و USB 3.0 در روی کنسول وسط قرار دارند و سیستم خدمات My Bentley برای ارایه اطلاعات مفید به راننده به صورت استاندارد در این نسخه وجود دارد.


قطعات آلومینیومی در تریم به همراه روکش چرم داشبورد و قطعات چوب گردو برای اولین بار در بنتایگا تجربه شده است. سه نوع ترکیب صندلی‌های عقب در این خودرو وجود دارد که شامل دو ردیف پنج نفره، سه ردیف هفت نفره و دو ردیف چهار نفره هستند که در آخری دو صندلی تکی در ردیف عقب توسط یک کنسول از هم جدا شده‌اند. روکش چرم طبیعی صندلی‌ها توسط دوردوزی و طرحهای لوزی شکل تزئین شده‌اند. در تریم مولینر Mulliner روکش چرم صندلی‌ها به صورت چند رنگ و در ترکیب با آلکانترا Alcantara و پارچه با قطعاتی از چوب گردو محصول شرکت Kao & Crown است. سیستم نمایش اطلاعات روی شیشه جلو(HUD) علاوه بر اطلاعات فنی خودرو، اطلاعات مربوط به ترافیک، نام خیابان‌ها و فاصله باقیمانده را ارایه می دهد. در پانل راننده در پشت فرمان، علاوه بر سرعت و دور موتور، اطلاعات فنی خودرو همراه با اطلاعات ترافیکی با گرافیک باکیفیت در فرمت‌های کلاسیک Classic و اکسپندد Expanded در صفحه نمایش رنگی دیجیتال نمایش داده می شوند. موسیقی آنلاین و اطلاعات چراغ قرمز و ترافیک خیابانها و خطرات احتمالی مسیر و امکان قفل کردن خودرو و یافتن محل خودرو در سیستم My Bentley توسط گوشی موبایل به اطلاع راننده رسانده می شوند. دو نوع سیستم صوتی در این خودرو قابل سفارش است، سیستم صوتی استاندارد بنتلی سیگنیچر آئودیو Bentley Signature Audio با 12 بلندگوی حرفه ای و قدرت خروجی 590 وات و سیستم صوتی پیشرفته Naim با 20 بلندگو و توئیتر و قدرت خروجی 1780 وات و 8 حالت گوش کردن شامل دیجیتال و کلاسیک. سیستم تهویه پیشرفته خودرو با یونیزه کردن هوا، ذرات اضافی و گرد و غبار را از داخل کابین حذف می نماید. شیشه‌های عقب و شیشه پانورامیک روی سقف قابلیت تیره شدن فوتوکرومیک الکترونیکی را دارند. چراغ‌های جلو با 82 لامپ LED دارای سیستم نوربالای اتوماتیک و سنسور نور برای روشن شدن خودکار و سه حالت روشنایی Town، Country و Motorway برای سرعت‌های مختلف است. درب محفظه بار به صورت برقی باز می شود و در عقب خودرو یخچال و سردکن آب تعبیه شده است. در نسخه Speed در روی داشبورد لوگوی فلزی Speed نصب شده است و روی پشت سری صندلیها لوگوی Speed گلدوزی شده است. ای خودرو به انواع سیستمهای کمکی راننده مجهز شده است تا ایمنی راننده و سرنشینان را تا حد ممکن تامین نماید. 


  
مشخصات فنی:


نسخه استاندارد بنتلی بنتایگا به یک پیشرانه بنزینی 4.0 لیتری V8 با دو توربوشارژر و 32 سوپاپ مجهز شده است که قدرت 542 اسب بخار و گشتاور 770 نیوتن متر ایجاد می‌کند که توسط یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می شود و به این خودرو عملکرد یک خودروی سوپراسپرت را می دهد. چرا که حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد 4.5 ثانیه را برای این غول لوکس و اسپرت فراهم می‌نماید. این خودرو با مصرف سوخت ترکیبی 13.3 لیتر در صد کیلومتر توانایی طی کردن مسافت 639 کیلومتر را دارد و در هر کیلومتر تنها 302 گرم گاز CO2 ایجاد می‌نماید. در این خودرو راننده می‌تواند 4 سیلندر را غیرفعال نماید تا میزان مصرف سوخت کاهش یابد. این خودرو به سیستم Bentley Dynamic Ride مجهز شده‌است که اولین سیستم الکترونیکی ضد واژگونی در دنیا است و با افرایش چسبندگی لاستیک‌ها به جاده، پایداری کابین و هندلینگ عالی و راحتی سرنشینان را فراهم می‌نماید. نسخه جدید بنتایگا به لیست بلندی از سیستم‌های رانندگی شامل چهار حالت On-road و چهار حالت Off-road مجهز شده است و حالت دینامیک رانندگی بنتلی (Bentley Drive Dynamics Mode) و سیستم سفارشی چهارچرخ در این خودرو تعبیه شده است که به راننده امکان آن را می‌دهد که تنها با چرخش یک سوئیچ حالت رانندگی را بنا به شرایط آب و هوا و وضعیت سطح جاده انتخاب نماید.
     بنتایگا به عنوان اولین خودروی لوکس به سیستم قوای محرکه هیبریدی الکتریکی Plug-in نیز مجهز شده است که اولین قدم کمپانی بنتلی به سمت تولید خودروهای برقی و مقرون به صرفه ترین مدل بنتلی نیز محسوب می شود. همچنین قدرتمندترین مدل بنتایگا یعنی «بنتلی ینتایگا Speed» در نسخه جدید، اوج مدل‌های بنتایگا محسوب  می شود که با تمرکز بر قدرت و عملکرد طراحی و ساخته شده است و به یک پیشرانه 12 سیلندر W12 شش لیتری TSI با دو توربوشارژر مجهز گردیده است. این موتور توانایی ایجاد قدرت 626 اسب بخار را دارد و حداکثر گشتاور 900 نیوتن متر در دور موتور 1500 تا 5000 دور در دقیقه قابل دسترسی خواهد بود که توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می‌شود. «بنتلی بنتایگا اسپید» با حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد 3.9 ثانیه به عنوان سریعترین شاسی بلند جهان شناخته می‌شود. از آنجا که بازدهی در چنین موتور قدرتمندی از اهمیت بسزایی برخوردار است، در موتور W12 این خودرو در صورت نیاز، غیرفعال سازی ردیف A یا B از هر شش سیلندر از دوازده سیلندر، توسط واحد کنترل موتور(ECU) با استفاده از سنسورهای ورودی و خروجی اگزوز فراهم شده است تا کاهش مصرف سوخت، خنک کردن سیستم مبدل کاتالیستی و کاهش انتشار گازهای آلاینده را تامین نماید. نسخه Speed بنتایگا به چهار حالت سواری Comfort، Sport، Bentley و Custom مجهز شده است که توسط چرخاندن سوئیچ سیستم انتخاب دینامیک رانندگی بنتلی(BDDM) قابل انتخاب هستند. سیستم شاسی خودرو شامل تعلیق بادی و کمک فنرهای پیشرفته قابل تنظیم هستند که تحت سیستم 48 ولتی Bentley Dynamic Ride کنترل می‌شوند که اولین سیستم کنترل الکتریکی واژگونی خودرو(EARC) در دنیا است. این سیستم باعث شده تا در این خودرو عواملی مانند پایداری کابین، هندلینگ خودرو و راحتی سواری در بالاترین سطح ممکن، کیفیت رانندگی بهینه‌ای را برای راننده تامین نمایند. سیستم تعیین جهت گشتاور و سیستم ترمز سفارشی کربن سرامیکی نیز به بهترین وجه ممکن عمل می نماید. ترمز کربن سرامیکی بنتایگا، بزرگترین و قویترین سیستم ترمز در محصولات بنتلی است که با گشتاور نیروی ترمز حداکثر 6000 نیوتن متر و تحمل دمای تا 1000 درجه سانتیگراد بهترین عملکرد را نسبت به رقیبان کلاس خود دارند. کاربرد سیستم ترمز کربن سرامیکی در مقایسه با سیستم ترمز فولادی، بیشتر از 20 کیلوگرم کاهش وزن برای این خودرو به ارمغان می‌آورند.
 


مرجع:
https://www.netcarshow.com/bentley/2021-bentayga_speed/
https://www.netcarshow.com/bentley/2021-bentayga/
 

 favorite_border 3
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade S-A1 تاکسی هوایی هیوندای اوبر
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade لامبورگینی و شیائومی خودروی کارتینگ الکتریکی می‌سازند
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade تولید اولین بی ‌ام ‌و هیدروژنی
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade برترین خودروهای 2021
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade لوازم یدکی پراید
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade رونمایی از تیگارد x35
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade همکاری رنو و جیلی
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور