بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۱۴:۴۷:۳۶ 0

اولین خودروی تولید شده تحت پروژه تجاری Beyond100 کمپانی بنتلی نسخه جدید مدل بنتایگا بود که در 2021 معرفی شد. مدل بنتایگا در زمان معرفی در سال 2015 جوایز زیادی را به عنوان یک شاسی بلند لوکس دریافت نمود و در آن زمان قدرتمندترین، سریعترین و لوکس‌ترین خودروی شاسی بلند جهان معرفی شد. این خودرو که از زمان معرفی اولین نسل آن تاکنون به تعداد 20000 دستگاه به صورت دست ساز از آن تولید شده، بیشترین تولید را نسبت به رقبای لوکس خود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، اولین خودروی تولید شده تحت پروژه تجاری Beyond100 کمپانی بنتلی نسخه جدید مدل بنتایگا بود که در 2021 معرفی شد. مدل بنتایگا در زمان معرفی در سال 2015 جوایز زیادی را به عنوان یک شاسی بلند لوکس دریافت نمود و در آن زمان قدرتمندترین، سریعترین و لوکس‌ترین خودروی شاسی بلند جهان معرفی شد. این خودرو که از زمان معرفی اولین نسل آن تاکنون به تعداد 20000 دستگاه به صورت دست ساز از آن تولید شده، بیشترین تولید را نسبت به رقبای لوکس خود داشته است. همچنین به دنبال معرفی مدل بنتایگا، این شرکت نسخه اسپرت‌تر، قدرتمندتر و لوکس‌تر این خودرو با نام «بنتایگا اسپید» را معرفی کرده است که اوج تکنولوژی، عملکرد و تجمل خانواده بنتایگا محسوب می شود. این دو مدل بنتایگا که هر دو در سایت شرکت بنتلی در شهر Crewe انگلستان به صورت دست ساز تولید می‌شوند، به صورت استاندارد به لیست بلندی از امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی مجهز شده‌اند. همانطور که حدس زده این شما سبقت آزادی عزیز در این مطلب شاهد معرفی و مقایسه این دو نسخه از شاسی‌بلند لوکس بنتایگاه خواهید بود.
  


طراحی خارجی:

خودروی بنتلی بنتایگا بر اساس زبان طراحی جدید شرکت «بنتلی» طراحی شده است که با نسل سوم کنتیننتال GT و مدل Flying Spur جدید معرفی گردید. در این زبان طراحی کلیه پنل‌های نمای جلو دچار طراحی مجدد شده‌اند تا ظاهری جدید به نسل جدید این سه مدل یعنی بنتایگا، کنتیننتال و فلایینگ اسپر بدهند. جلوپنجره ماتریسی بزرگ در نسخه جدید به سمت بالاتر قرار گرفته است و چراغهای بیضی شکل جلو با طراحی جدید کوچک و بزرگ و تکنولوژی LED هوشمند با اقتباس از طروف کریستال، دارای امضای طراحی بنتلی هستند که 30 میلیمتر بالاتر از نسل قبل در روی سپر جلوی تهاجمی و بزرگتر نسل جدید بنتایگا قرار گرفته‌اند و با دریچه‌های پهن ورود هوای زیر سپر، در مجموع خواص عملکردی خودرو را نمایش می‌دهند. درب موتور پهن خودرو از زیر شیشه جلو تا زه کرومی و لوگوی برند بالای جلوپنجره امتداد یافته است. برف پاک کن های هوشمند با سیستم گرمکن و بازوی مرطوب، برای اولین بار معرفی شده اند که در هر بازو 22 واشرجت تعبیه شده است. در نمای جانبی گلگیرها به شکل عضلانی طراحی شده‌اند و خط مستقیمی از بالای گلگیر جلو تا روی درب عقب امتداد یافته است و یک خط منحنی دیگر از چراغ عقب شروع شده و با عبور از روی دستگیره درب عقب به زیر درب جانبی عقب منتهی می‌گردد. دریچه‌های جانبی هوا نسبت به نسل قبلی بلندتر و کشیده‌تر هستند. چرخ‌های 22 اینچی با دو رنگ و در مجموع با پنج طرح در دسترس هستند. در نمای عقب خودرو، طراحی ظاهری در مقایسه با نسل قبلی به کلی تغییر یافته است و درب محفظه بار کل عرض خودرو را پوشانده است و لوگو و نام برند بنتلی در سوز درب عقب جای گرفته‌اند و لامپ‌های کپسول شکل بیضی عقب که همانند مدل کنتیننتال GT طراحی شده‌اند، در دو طرف درب عقب قرار دارند و طرح مشبک بلوری و سه بعدی چراغ‌های عقب باعث شده که در زمان روش بودن همانند جواهرات بدرخشند. پلاک خودرو پایین‌تر آمده و به روی سپر عقب انتقال یافته است. اگزوزهای بزرگ خودرو در دو طرف زیر سپر تعبیه شده‌‌اند و طرح بیضی شکل آنها شبیه به چراغ‌های عقب صورت گرفته است که اندازه بزرگ آنها، نشان از یک خودرو با عملکرد بالا دارند.


 در نسل جدید بنتایگا، عرض محور عقب خودرو 20 میلیمتر افزایش یافته است که موقعیت چرخها را در محفظه چرخها تغییر داده و خواص دینامیکی خودرو را بهبود بخشیده‌است. همچنین طراحی خود رینگها هم تغییر یافته و برای بنتایگا منحصر به فرد هستند. خودروی بنتلی بنتایگا اسپید نیز به عنوان لوکس ترین مدل بنتایگا، بر اساس همان DNA خودروهای بنتلی طراحی گردیده و بر پایه سنت مدلهای Speed ساخته شده است که در سال 2007 با مدل کنتیننتال GT متولد شد. این خودرو همان عملکرد بالای نسلهای قبلی خود را حفظ نموده است و ترکیبی از خودروهای گرندتورر، لیموزین لوکس، سوپر اسپرت، خودروی خانوادگی جادار و یک آفرود قدرتمند است.
در مدل اسپید، چراغ‌های جلو دارای رنگ زمینه تیره‌تری هستند و در زیر درهای جانبی آن، علاوه بر زه کرومی، رکاب‌هایی به رنگ بدنه نیز در نظر گرفته شده‌اند. این زه کرومی در دور شیشه های جانبی، دور دریچه‌های جانبی هوا، زیر دربهای جانبی، دور جلوپنجره، روی سپرهای جلو و عقب و حتی به دور چراغهای عقب تعبیه شده‌اند. همچنین در انتهای سقف نسخه اسپید یک اسپویلر پهن و بزرگ قرار دارد و چرخ‌های 22 اینچی در دو رنگ تیره و رنگی برای این نسخه خاص در نظر گرفته شده‌اند. لوله‌های اگزوز به صورت بیضی شکل تعبیه شده‌اند تا قدرت بالای آن را تداعی کنند. همچنین چراغ‌های عقب نیز همانند چراغ‌های جلو دارای زمینه تیره هستند. یه صورت استاندارد 17 رنگ با 47 فام مختلف برای رنگ بدنه این خودروی لوکس در نظر گرفته شده که همراه با 24 طرح بدنه دو رنگ به صورت سفارشی برای مشتریان خوش ذوق آن فراهم گردیده است که با مجموع 88 نوع رنگ بدنه، در نوع و کلاس خود بی نظیر است. مشتریان می‌توانند پکیج بدنه Black را سفارش دهند که شامل قطعات کرومی بدنه، قطعاتی به رنگ مشکی براق و برخی از اجزای فیبرکربنی است. در این پکیج سفارشی، اسپلیترهای زیر سپر جلو و رکابهای جانبی به صورت دست ساز توسط لایه ای از فیبرکربن تزئین می شوند و لوله‌های اگزوز، رینگ‌ها میله‌های باربند و دیفیوزر زیر سپر عقب با قطعات مشکی براق پوشانده می شود و اسپویلر انتای سقف با یک اسپویلر منجنی از جنس فیبرکربن جایگزین می شود. 


  
طراحی کابین:

کاربرد قطعات و مواد باکیفیت و عالی در کابین دست ساز «بنتلی بنتایگا» نمایی لوکس و تجملاتی به آن داده است. کابین نسخه جدید بنتایگا دچار تغییرات متعددی شده است و تریم دربها، صندلی‌ها، کنسول وسط و غریبک فرمان کاملا در مقایسه با نسل قبل تغییر یافته‌اند. صندلی‌های جلو با قابلیت تنظیم برقی و گرمکن و تهویه هوا با روکش چرم طبیعی تعبیه شده اند که در برخی مدل‌ها در ترکیب با آلکانتارا یا مخمل هستند. صندلی ردیف عقب به سیستم تهویه مجزا و گرمکن مجهز شده است و فضای پای ردیف عقب به میزان 100 میلیمتر افزایش یافته‌است. داشبورد آن با اقتباس از لوگوی بنتلی همانند بال‌های باز پرنده طراحی شده‌است و یک صفحه نمایش بزرگ 10.9 اینچی با سیستم اطلاعات و سرگرمی کاملا جدید در وسط داشبورد تعبیه گردیده است. سیستم ناوبری با نقشه‌های ماهواره‌ای، ساختمان‌های سه بعدی و جستجوی آنلاین همراه با سیستم بدون سیم اپل کارپلی Apple CarPlay و اندروید اتو Android Auto در این خودرو به صورت استاندارد در نظر گرفته شده‌اند. در نسل جدید بنتایگا، دریچه‌های کولر دوتایی در بالای صفحه نمایش، با دریچه تکی پهن نسل قبلی جایگزین شده که در وسط آنها یک ساعت لوکس از برند Breitling شریک تجاری بنتلی نصب شده‌‌ است. سرنشینان عقب نیز می‌توانند از تبلت 5 اینچی لمسی بر روی پشت سریهای صندلی‌های جلو با سیستم کنترل از راه دور و پردازنده چهار هسته‌ای و 1 گیگابایت حافطه RAM استفاده نمایند. شارژر بی سیم تلفن همراه و پورتهای USB-C و USB 3.0 در روی کنسول وسط قرار دارند و سیستم خدمات My Bentley برای ارایه اطلاعات مفید به راننده به صورت استاندارد در این نسخه وجود دارد.


قطعات آلومینیومی در تریم به همراه روکش چرم داشبورد و قطعات چوب گردو برای اولین بار در بنتایگا تجربه شده است. سه نوع ترکیب صندلی‌های عقب در این خودرو وجود دارد که شامل دو ردیف پنج نفره، سه ردیف هفت نفره و دو ردیف چهار نفره هستند که در آخری دو صندلی تکی در ردیف عقب توسط یک کنسول از هم جدا شده‌اند. روکش چرم طبیعی صندلی‌ها توسط دوردوزی و طرحهای لوزی شکل تزئین شده‌اند. در تریم مولینر Mulliner روکش چرم صندلی‌ها به صورت چند رنگ و در ترکیب با آلکانترا Alcantara و پارچه با قطعاتی از چوب گردو محصول شرکت Kao & Crown است. سیستم نمایش اطلاعات روی شیشه جلو(HUD) علاوه بر اطلاعات فنی خودرو، اطلاعات مربوط به ترافیک، نام خیابان‌ها و فاصله باقیمانده را ارایه می دهد. در پانل راننده در پشت فرمان، علاوه بر سرعت و دور موتور، اطلاعات فنی خودرو همراه با اطلاعات ترافیکی با گرافیک باکیفیت در فرمت‌های کلاسیک Classic و اکسپندد Expanded در صفحه نمایش رنگی دیجیتال نمایش داده می شوند. موسیقی آنلاین و اطلاعات چراغ قرمز و ترافیک خیابانها و خطرات احتمالی مسیر و امکان قفل کردن خودرو و یافتن محل خودرو در سیستم My Bentley توسط گوشی موبایل به اطلاع راننده رسانده می شوند. دو نوع سیستم صوتی در این خودرو قابل سفارش است، سیستم صوتی استاندارد بنتلی سیگنیچر آئودیو Bentley Signature Audio با 12 بلندگوی حرفه ای و قدرت خروجی 590 وات و سیستم صوتی پیشرفته Naim با 20 بلندگو و توئیتر و قدرت خروجی 1780 وات و 8 حالت گوش کردن شامل دیجیتال و کلاسیک. سیستم تهویه پیشرفته خودرو با یونیزه کردن هوا، ذرات اضافی و گرد و غبار را از داخل کابین حذف می نماید. شیشه‌های عقب و شیشه پانورامیک روی سقف قابلیت تیره شدن فوتوکرومیک الکترونیکی را دارند. چراغ‌های جلو با 82 لامپ LED دارای سیستم نوربالای اتوماتیک و سنسور نور برای روشن شدن خودکار و سه حالت روشنایی Town، Country و Motorway برای سرعت‌های مختلف است. درب محفظه بار به صورت برقی باز می شود و در عقب خودرو یخچال و سردکن آب تعبیه شده است. در نسخه Speed در روی داشبورد لوگوی فلزی Speed نصب شده است و روی پشت سری صندلیها لوگوی Speed گلدوزی شده است. ای خودرو به انواع سیستمهای کمکی راننده مجهز شده است تا ایمنی راننده و سرنشینان را تا حد ممکن تامین نماید. 


  
مشخصات فنی:


نسخه استاندارد بنتلی بنتایگا به یک پیشرانه بنزینی 4.0 لیتری V8 با دو توربوشارژر و 32 سوپاپ مجهز شده است که قدرت 542 اسب بخار و گشتاور 770 نیوتن متر ایجاد می‌کند که توسط یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می شود و به این خودرو عملکرد یک خودروی سوپراسپرت را می دهد. چرا که حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد 4.5 ثانیه را برای این غول لوکس و اسپرت فراهم می‌نماید. این خودرو با مصرف سوخت ترکیبی 13.3 لیتر در صد کیلومتر توانایی طی کردن مسافت 639 کیلومتر را دارد و در هر کیلومتر تنها 302 گرم گاز CO2 ایجاد می‌نماید. در این خودرو راننده می‌تواند 4 سیلندر را غیرفعال نماید تا میزان مصرف سوخت کاهش یابد. این خودرو به سیستم Bentley Dynamic Ride مجهز شده‌است که اولین سیستم الکترونیکی ضد واژگونی در دنیا است و با افرایش چسبندگی لاستیک‌ها به جاده، پایداری کابین و هندلینگ عالی و راحتی سرنشینان را فراهم می‌نماید. نسخه جدید بنتایگا به لیست بلندی از سیستم‌های رانندگی شامل چهار حالت On-road و چهار حالت Off-road مجهز شده است و حالت دینامیک رانندگی بنتلی (Bentley Drive Dynamics Mode) و سیستم سفارشی چهارچرخ در این خودرو تعبیه شده است که به راننده امکان آن را می‌دهد که تنها با چرخش یک سوئیچ حالت رانندگی را بنا به شرایط آب و هوا و وضعیت سطح جاده انتخاب نماید.
     بنتایگا به عنوان اولین خودروی لوکس به سیستم قوای محرکه هیبریدی الکتریکی Plug-in نیز مجهز شده است که اولین قدم کمپانی بنتلی به سمت تولید خودروهای برقی و مقرون به صرفه ترین مدل بنتلی نیز محسوب می شود. همچنین قدرتمندترین مدل بنتایگا یعنی «بنتلی ینتایگا Speed» در نسخه جدید، اوج مدل‌های بنتایگا محسوب  می شود که با تمرکز بر قدرت و عملکرد طراحی و ساخته شده است و به یک پیشرانه 12 سیلندر W12 شش لیتری TSI با دو توربوشارژر مجهز گردیده است. این موتور توانایی ایجاد قدرت 626 اسب بخار را دارد و حداکثر گشتاور 900 نیوتن متر در دور موتور 1500 تا 5000 دور در دقیقه قابل دسترسی خواهد بود که توسط گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می‌شود. «بنتلی بنتایگا اسپید» با حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد 3.9 ثانیه به عنوان سریعترین شاسی بلند جهان شناخته می‌شود. از آنجا که بازدهی در چنین موتور قدرتمندی از اهمیت بسزایی برخوردار است، در موتور W12 این خودرو در صورت نیاز، غیرفعال سازی ردیف A یا B از هر شش سیلندر از دوازده سیلندر، توسط واحد کنترل موتور(ECU) با استفاده از سنسورهای ورودی و خروجی اگزوز فراهم شده است تا کاهش مصرف سوخت، خنک کردن سیستم مبدل کاتالیستی و کاهش انتشار گازهای آلاینده را تامین نماید. نسخه Speed بنتایگا به چهار حالت سواری Comfort، Sport، Bentley و Custom مجهز شده است که توسط چرخاندن سوئیچ سیستم انتخاب دینامیک رانندگی بنتلی(BDDM) قابل انتخاب هستند. سیستم شاسی خودرو شامل تعلیق بادی و کمک فنرهای پیشرفته قابل تنظیم هستند که تحت سیستم 48 ولتی Bentley Dynamic Ride کنترل می‌شوند که اولین سیستم کنترل الکتریکی واژگونی خودرو(EARC) در دنیا است. این سیستم باعث شده تا در این خودرو عواملی مانند پایداری کابین، هندلینگ خودرو و راحتی سواری در بالاترین سطح ممکن، کیفیت رانندگی بهینه‌ای را برای راننده تامین نمایند. سیستم تعیین جهت گشتاور و سیستم ترمز سفارشی کربن سرامیکی نیز به بهترین وجه ممکن عمل می نماید. ترمز کربن سرامیکی بنتایگا، بزرگترین و قویترین سیستم ترمز در محصولات بنتلی است که با گشتاور نیروی ترمز حداکثر 6000 نیوتن متر و تحمل دمای تا 1000 درجه سانتیگراد بهترین عملکرد را نسبت به رقیبان کلاس خود دارند. کاربرد سیستم ترمز کربن سرامیکی در مقایسه با سیستم ترمز فولادی، بیشتر از 20 کیلوگرم کاهش وزن برای این خودرو به ارمغان می‌آورند.
 


مرجع:
https://www.netcarshow.com/bentley/2021-bentayga_speed/
https://www.netcarshow.com/bentley/2021-bentayga/
 

 favorite_border 4
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران