تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۸:۵۱:۰۹ 0

در این مطلب به تست رانندگی بی ام وM340i مدل 2020 و ذکر مشخصات فنی و ظاهری آن پرداخته‌ایم.

هوا در سیاتل هنوز تحت تأثیر سرمای زمستان شمال غربی بود و آفتاب خوبی می‌تابید و حتی یک لکه ابر هم در آسمان نبود. دمای هوا 10 درجه سانتیگراد بود و برنامه ما مشخص شده بود از ساحل واشینگتن حرکت می‌کردیم تا از کوهستان عبور کرده و به گوشه شمال غربی آمریکا برسیم. البته اگر در این راه با جدیدترین مدل بی ام وسری 3 همراه باشیم که مطمئنا بهتر خواهد بود. من صبح همان روز بی ام وM340i مدل 2020 را در پارک موتوراسپرت Ridge در رنگ ارغوانی طلوع خورشید صبح زود دیده بودم. این پارک با تپه هایی پوشانده شده با درخت‌های جنگل ملی المپیک، محیط زیبایی را فراهم کرده است که در بالای هر تپه درختان همیشه سبز کاج و سرو قد علم کرده‌اند. فاصله پارک Ridge با شهر سیاتل کم است، ولی دنیای آن کاملاً متفاوت از محیط شلوغ شهری سیاتل است. در این مطلب به تست رانندگی بی ام وM340i مدل 2020 و ذکر مشخصات فنی و ظاهری آن پرداخته‌ایم.


تست رانندگی روز اول:
من به همراه تیم تست، بی ام ورا در پیچ شماره 12 در بالاترین نقطه پیست مسابقه پارک کردم. مدل 2020 سری 3 از سال 2011 اولین طراحی جدید این مدل محسوب می‌گردد که طرح زیبای بدنه این سدان نسبتا طویل، با طرح کوپه بدنه و لاستیک‌های 19 اینچی، نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند. نسل ششم بی ام وسری 3 دارای طراحی چند وجهی است که در جلو و کناره‌های بدنه با ترکیبی از سطوح منحنی و خطوط خشن تعبیه شده‌اند و قسمت عقب با دندانه های تیز و زوایای ظریف طراحی شده است. جلوپنجره Kidney Grille خاص بی ام ودر سری 3 جدید با طرحی زمخت تر و پهن تر با ارتفاع بیشتر طراحی شده است که اخیراً در همه مدلهای بی ام ودیده می‌شود. قسمت بالای جلوپنجره در درب موتور ادغام شده است و برای عبور جریان هوا جایی ندارد و تنها جنبه تزئینی دارد. اجزای M340i دقیقا ظاهر یک بی ام وسدان کلاسیک را تداعی می‌نمایند و همانند سایر مدل‌های سدان این برند، دارای در موتور طویل، خط برجسته و منحنی روی درهای جانبی، طرح منحنی شیشه عقب (Hoffmeister Kink) و گلگیرهای عضلانی اسپرت است. در سری 3 جدید، طول و عرض و ارتفاع بدنه افزایش داشته و فاصله بین محورهای جلو و عقب بیشتر شده است، ولی با این وجود طرح بدنه دراای ظاهری جمع و جور است. ظاهر بدنه با رنگ سفارشی آبی متالیک Portimao زباتر است که سفارش این رنگ خاص 550 دلار برای خریدار هزینه خواهد داشت. فکر نمی‌کنم در هیچ جای دنیا پیست مسابقه با چنین منظره‌ای دیده باشم، چون قله کوه یخی Rainier در فاصله 70 کیلومتری نمایان بود. پیست مسابقه Ridge حدود 4 کیلومتر طول دارد که 16 منحنی و پیچ در آن تعبیه شده است و مانند یک نوار موجدار آسفالت شده است. حدود 800 متر از این پیست، مسیر مستقیم است و در پایان هر lap یک نقطه اوج یا قله وجود دارد که طی چهار مرحله کاهش ارتفاع دارد که دلیل نامگذاری این پیست به نام Ridge به معنی تیغه کوه، به همین دلیل بوده است. رانندگی با M340i در این مسیر بدون عیب و نقص به نظر می‌رسید و خودرو تعادل مناسبی داشت. طبق ادعای کمپانی BMW توزیع وزن بین محورها به صورت 50/50 است و وزن خودرو 1736 کیلوگرم است. حرکت خودرو به گونه ای است که احساس می‌کنید وزن خودرو کاملا‌ به شاسی آن منتقل می‌شود، به همین جهت آنچه از این خودرو توقع داشته باشید، به شما می‌دهد. متأسفانه عملکرد فرمان چندان قانع کننده نبود و با وجود اینکه سیستم فرمان قدیمی‌سری 3 اتاق F30 در M340i به سیستم فرمان برقی تبدیل شده است، فرمان پذیری خودرو ملالت انگیز و بی روح به نظر می‌رسد. در حالی که تکنولوژی برقی سیستم جدید فرمان، کاملاٌ مدرن و پیشرفته است و عملکردی دقیق و منظم دارد، ولی نمی‌تواند استانداردهای قدیمی‌ بی ام ورا رعایت کند. ناهمواریهای سطح جاده کاملا روی کارکرد سیستم فرمان تأثیر می‌گذارد، این در حالی است که سدانهای قدیمی‌تر BMW شما را با مکالمه بین خودرو و جاده درگیر می‌کردند. بیشتر ناهمواری‌های سطح جاده به چرخ‌ها منتقل نمی‌شود، بلکه از قسمت عقب خودرو به پشت شما انتقال پیدا می‌کند. با این وجود تنظیم فرمان و درجه بندی دقت آن در مقایسه با نسل‌های قبلی سری 3 بی ام وبهبود یافته است. خودروی لوکس و مجلل M340i با شاسی حساس و بدنه محکم، به خوبی از پس lap های پیست بر آمده بود.
روتورهای 34 سانتی‌متری سیستم ترمز جلوی خودرو با کالیپرهای چهار پیستونه، عملکرد خوبی در سرپیچ‌ها برای ترمزگیری سری 3 جدید نشان می‌دهند. ترمزهای استاندارد با پکیج سفارشی 1500 دلاری سیستم خنک کننده با لاستیکهای اسپرت با عملکرد بالا باعث شده‌اند که M340i در این نبرد هیچ خستگی از خود نشان ندهد. این پکیج شامل یک پروانه خنک کاری قوی تر و سیستم خنک کننده اضافی برای روغن همراه با لاستیک‌های عالی Michelin Pilot Sport 4S است که در جلو به‌اندازه 225/40 R19 و در عقب به‌اندازه 255/35 R19 هستند. در حقیقت عملکرد لاستیکهای سفارشی در مقایسه با لاستیک‌های استاندارد، بسیار بهتر است و در مسیر پیست مسابقه، این عملکرد دوچندان می‌شود و شتاب جانبی 0.96g را برای خودرو فراهم می‌نماید. زمانی که لاستیکها مدت زیادی کار کنند، چسبندگی بیشتری به جاده پیدا می‌کنند و باعث بهبود هندلینگ و هماهنگی محورهای جلو و عقب می‌گردد تا استعدادهای نهفته M340i را شکوفا نماید. در حرکت Drift نیز یک فشار روی پدال گاز عقب خودرو را از روی زمین جدا کرده و شاسی خودرو عملکرد عالی خود را در هندلینگ نرم و دقیق نشان خواهد داد و اعتماد را در سواری ارائه می‌کند. پیشرانه سه لیتری M340i همانند یک دینامیت به طور بالقوه قدرتمند است. این موتور شش سیلندر 3.0 لیتری 24 سوپاپ با دو توربوشارژر با کد فنی B56 قدرت و گشتاور عالی را فراهم می‌نماید و با توان خروجی 382 اسب بخار در حقیقت یک بمب منفجر نشده محسوب می‌شود. ار زمانی که به کیلومترشمار خودرو نگاه می‌کنید، سرعت شما 40 کیلومتر بیشتر از آن است که حدس می‌زنید. صدای اگزوز حتی در حالت کار کردن idle موتور هم مناسب است ولی با افزایش فشار بر روی پدال گاز صدای خروجی اگزوز به صورت نرم و موزون افزایش پیدا می‌کند. مطمئنا صدای پیشرانه این خودروی مدرن همانند ماشینهای قدیمی‌زمخت و آزاردهنده نیست و با غرش موتور همه نگاهها به سوی بی ام وسری 3 جدید برمیگردد و در خط قرمز دور موتور، یعنی 7000 دور در دقیقه سرسخت و بی رحم است. نمودار قدرت موتور این خودرو به صورت نزولی و صعودی ناست و در هر جایی گشتاور و قدرت مورد نظر راننده را فراهم می‌نماید و از دور موتور 1600 دور در دقیقه گشتاور 500 اسب بخاری موتور قابل دسترس است. حتی در دنده های کمتر از دنده 4 خودروی M340i علیرغم وزن حدود 2 تنی که دارد، مثل موشک از مسیر تپه قبل از پیچ شماره 1 پیست بالا می‌رفت. من از سرعت بالای خودرو در چنین سربالایی تندی، شوکه شده بودم و عملکرد گیربکس هشت سرعته اتوماتیک خودرو چنان بی عیب و نقص بود که بدون کوچکترین تأخیری در تعویض دنده ها با حفظ گشتاور مناسب، با دنده 4 و 5 به مسیر خود ادامه دادم و هیچ نیازی به تعویض دنده به 6 پیدا نکردم. انتخاب دنده‌ها توسط سیستم هوشمند گیربکس آنقدر دقیق، نرم و قابل پیش بینی بود که در هر زمان از دنده مناسب استفاده می‌کرد. هر چند که به دلیل عدم تعبیه گیربکس دستی در سری M3 مخصوصا در یک پیست مسابقه مانند Ridge، کمبود تعویض دستی دنده‌ها و لذت سبقت گرفتن در جاده دو لاین، معکوس کشیدن با اهرم دنده کاملا حس می‌شود.

روز دوم:
روز دوم تست رسید و صبح زود به خودرو استارت زدم تا به سمت شمال غربی آمریکا یعنی Cape Flattery برویم. ما از پورت آنجلس دهکده ای در کنار دریا در ساحل شمالی شبه جزیره واشنگتن شروع به حرکت کردیم که توسط بزرگراه 101 به مرکز ایالت متصل شده است. از کوه‌های المپیک و قله برفی آن از جاده Hurricane Ridge به سمت شمال غربی آمریکا حرکت کردیم. قسمتی از جاده بسته شده بود و مجبور شدیم از مسیر خاکی راه را ادامه دهیم و در قسمتهایی کف جاده از گل و لای یخ زده پوشانده شده بود و M340i درون گودال‌های پر از یخ می‌افتاد. شاسی بی ام وسری 3 خود را در پیست ماسبقه نشان داده بود و عملکرد شاسی و هندلینگ خودرو در این جاده پر از گل و لای یخ زده و سنگریزه های ریز و درشت نیز عالی و درخشان بود. کمپانی BMW در مدلهای M Power خود به جای کمک فنرهای هیدرولیک معمولی از کمک فنرهای سفارشی Adaptive M Suspension استفاده نموده که برای کارکرد اسپرت تر و خشن تر تعبیه شده‌اند. دورن این کمک فنرها که به وضعیت وشرایط جاده حساس هستند، یک لوله مخروطی شکل تعبیه شده است که میزان تراکم و جهش کمک فنر را تنظیم می‌نماید. بنا به اعلام BMW نیروی کمک فنرهای Adaptive M توانایی افزایش تراکم به میزان 50% بیشتر از کمک فنرهای سیستم تعلیق استاندارد BMW را دارند و به همین جهت هندلینگ راحت تر و سواری انعطاف پذیرتری را فراهم می‌نمایند و با لاستیک‌های سفارشی Michelin تعادل بیشتری در جاده تأمین می‌کنند.
جاده خاکی که ما را به سمت بزرگراه 101 می‌برد، تنها در طول مسافت 13 کیلومتر از جاده، حدود 600 متر اختلاف ارتفاع داشت و به همین دلیل برگ درختان صنوبر با یخ پوشیده شده بود و کف جاده حدود چند سانتیمتر یخ وجود داشت. لاستیکهای Michelin خودروی سری 3 که مورد تست ما بود توانایی خوبی در یخ و گل و لای و سنگ و شن و ماسه داشت، ولی به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم که خودروهای اسپرت سدان با لاستیک‌های تابستانی را در چنین جاده‌ای تست نمایید. بعد از عبور از جاده خاکی در بزرگراه 101 به حرکت خود ادامه دادیم. صندوق عقب آن مانند یک غار جادار است و علاوه بر پتو و کوله پشتی من کل وسایل فیلمبرداری و چمدان و کوله پشتی دو نفر همراهم را به راحتی در خود جای داده بود. همچنین کابین آن نیز برای سفر جاده ای فضای مناسبی را ایجاد کرده بود؛ صندلی‌های اسپرت آن با روکش چرم مشکی نرم و راحت بودند و دوردوزی آبی رنگ صندلی‌ها و کنسول زیبایی خاصی به خودرو داده بودند. کابین خودروی سری 3 فضای کافی برای نشستن 4 فرد بزرگسال را فراهم می‌نماید، ولی پنج نفر سرنشین باید با کمی ‌تراکم در خودرو بنشینند. هر چند که طراحی داخلی کابین هنوز طرح مدل‌های قدیمی‌تر بی ام وو زبان طراحی این برند را تداعی می‌کند، ولی این خودروی باواریایی فضای خوبی برای کابین تأمین نموده است. شاید صفحه نمایش دیجیتال روی داشبورد M340i فاصله زیادی با داشبورد جادویی آئودی های سدان و سیستم Virtual Cockpit این برند داشته باشد و صفحه نمایش لمسی آن نور کافی برای روشنایی روز را ندارد و متاسفانه منوی آن کمی‌شلوغ و بی نظم است. یک سفحه نمایش دیجیتال در وسط پانل راننده در پشت فرمان به عنوان کامپیوتر سفری برای ارائه اطلاعات فنی خودرو به راننده تعبیه شده است. صفحه کیلومتر شمار و سرعت سنج در سمت راست صفحه نمایش دیجیتال موجود در پانل داشبورد قرار گرفته است و در طرف مقابل آن صفحه آنالوگ دور موتور قرار دارد. در حالت رانندگی Sport Plus نورپردازی صفحه کیلومترشمار روی داشبورد به رنگ قرمز در می‌آید و نشان دهنده این است که خون از دندان‌های M340i بیرون می‌آید و وقت انتقام جویی از رقیبان است. علیرغم اینکه صفحه دیجیتال وسط کیلومترشمار و دور موتور برای ارائه اطلاعات به راننده تعبیه شده است، ولی در روشنایی روز و نور آفتاب کمی ‌تیره و مبهم می‌شود. برعکس صفحه نمایش لمسی اصلی وسط داشبورد، با‌اندازه مناسب، شدت نور بهتری دارد و از منوی نسبتا خوبی برخوردار است و به لمس انگشت پاسخ مناسبی می‌دهد. بالاخره بعد از دور روز رانندگی، در بعد از ظهر به مقصد یعنی Cape Flattery رسیدیم. بی ام وسری 3 مدل M سفر خوب و شیرینی را برای ما فراهم نموده بود و حداکثر تلاش خود را کرده بود. زمانی که Google Map را برای یافتن مسیر بازگشت به سیاتل باز کردم، زمان سفر را 4 ساعت اعلام کرد. شای M340i همانطور که در  پیست مسابقه نمایش خوبی از خود نشان داده بود، در بزرگراه نیز ما را شگفت زده کرده بود و در سرپیچ‌ها عملکرد فوق العاده ای داشت. صدای زوزه اگزوز خودرو از شیشه‌های باز کابین به گوش ما می‌رسید که صدایی بسیار لذت بخش بود. به طور خلاصه سری 3 جدید خودرویی راحت، کاربردی، و قدرتمند است و زمانی که پا را روی پدال آن فشار دهید، تازه قدرت واقعی آن را پیدا خواهید کرد. ما که دور روز و چند صد کیلومتر را با M340i واقعا لذت بردیم.

مشخصات فنی:

نوع خودرو

بی ام و3 M340i مدل 2020

نوع پیشرانه

6 سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر/ 24 سوپاپ DOHC

حجم پیشرانه (سی‏سی)

2998

حداکثر قدرت (اسب‏بخار/دور در دقیقه)

382 / 5000-6500

حداکثر گشتاور (نیوتن‏متر/دور در دقیقه)

500/ 1600-4500

وزن خالص (کیلوگرم)

1736

شتاب صفر تا 100 (ثانیه)

3.8

حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)

250

نوع جعبه دنده

8 سرعته اتوماتیک

طول×عرض×ارتفاع (میلی‏متر)

1432×1826×4716

فاصله محوری (میلی‏متر)

2850

وضعیت انتقال قدرت

چرخهای عقب

ابعاد لاستیک‏ها جلو/عقب

225/40 R19

255/35 R19

حجم مخزن سوخت (لیتر)

60

مصرف سوخت شهری/ جاده ای (لیتر)

10.8/ 7.9

حدود قیمت مدل پایه/ مدل تستی (دلار)

54.995/ 67.070

 favorite_border 4
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade S-A1 تاکسی هوایی هیوندای اوبر
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade لامبورگینی و شیائومی خودروی کارتینگ الکتریکی می‌سازند
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade تولید اولین بی ‌ام ‌و هیدروژنی
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade برترین خودروهای 2021
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade لوازم یدکی پراید
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade رونمایی از تیگارد x35
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade همکاری رنو و جیلی
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای