بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد

بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۲/۰۸ ۱۸:۵۷:۳۲ 0

در این مطلب به معرفی بهترین خودروهای سواری، هاچ بک، ون و شاسی بلند برای افراد کوتاه قد پرداخته‌ایم که البته با گذر زمان و معرفی خودروهای جدیدتر ممکن است این لیست نیز دچار تغییراتی شود.

بنا به اعلام سازمان خدمات بهداشتی و انسانی ایالات متحده آمریکا، قد متوسط زنان 162 سانتی‌متر و قد متوسط مردان 175 سانتی‌متر است. برای افرادی که قد آن‌ها کوتاه‌تر از این اعداد است، یافتن خودرویی که برای قدشان مناسب باشد کمی‌چالش برانگیز است. نوآوری‌های تکنولوژی صنعت خودرو همانند ستون فرمان تلسکوپی با قابلیت جمع شدن و تنظیم ارتفاع، پدال‌های با قابلیت تنظیم الکترونیکی و صندلی‌های راننده با قابلیت تنظیم برقی در چند جهت، باعث شده‌اند که نشستن پشت فرمان برای افراد کوتاه قد نیز به تجربه ای لذت بخش تبدیل شود. خودرویی برای افراد کوتاه قد مناسب است که علاوه بر برخورداری از این تکنولوژی‌ها، دارای میدان دید مناسبی باشد، یعنی شیشه جلو پهن و بزرگ بوده و ارتفاع شیشه‌های جانبی آن پایین‌تر از حد معمول باشد. حتی برای راحتی این افراد در هنگام بستن در صندوق عقب یا در محفظه بار، لازم است این خودروها به در صندوق عقب برقی نیز مجهز باشند. در این مطلب به معرفی بهترین خودروهای سواری، هاچ بک، ون و شاسی بلند برای افراد کوتاه قد پرداخته‌ایم که البته با گذر زمان و معرفی خودروهای جدیدتر ممکن است این لیست نیز دچار تغییراتی شود.

فورد اکواسپرت مدل 2018:
خودروی فورد اکواسپرت 2018 در کلاس خودروهای شاسی بلند کوچک قرار دارد که برای بازار آمریکای شمالی تولید شده است. این خودرو دارای امکانات رفاهی است که افراد کوتاه قد به دنبال آن‌ها هستند و شیشه جلوی آن به لطف شیب در موتور، بالا بودن ارتفاع صندلی راننده و شیشه بزرگ جلو، دارای میدان دید مناسبی است.

فورد اکواسپرت مدل 2018

این خودرو هنگام رانندگی شهری در خیابان‌های آسفالت و سنگفرش قدرت مانور خوبی دارد و به راحتی در محل‌های پارک قرار می‌گیرد. یک صفحه نمایش لمسی با سیستم اطلاعات و سرگرمی مدل SYNC3 در قسمت بالای داشبورد تعبیه شده است، ولی برخی از دکمه‌های کنترلی دور از دسترس راننده قرار گرفته‌اند. صندلی برقی راننده و ستون فرمان تلسکوپی برای قد راننده به راحتی قابل تنظیم هستند، ولی ردیف صندلی عقب برای افراد قد بلند ممکن است مناسب به نظر نرسد.

قیمت در بازار آمریکا: 19995 دلار، امتیاز کلی: 7 از 10، امتیاز طراحی کابین: 7 از 10

فورد اکواسپرت مدل 2018
فورد اکواسپرت مدل 2018

سوبارو فارستر مدل 2018:
غیر از مدل 2019 سوبارو فارستر، مدل 2018 این خودرو آخرین مدل از نسل فعلی آن است. به دلیل کاربرد شیشه‌های بزرگ در این خودروی شاسی بلند جمع و جور، جثه آن کمی ‌بزرگتر از آنچه هست، به نظر می‌رسد و برای هر راننده‌ای با هر قد و جثه‌ای، میدان دید مناسبی فراهم می‌آورد.

سوبارو فارستر مدل 2018

این خودرو با هندلینگ فرز و چابک، مصرف سوخت اقتصادی و برخورداری از انتقال قدرت چهار چرخ استاندارد، در کلاس خود یکی از بهترین‌ها و مطلوب ترین‌ها محسوب می‌گردد. کابین خودرو از مواد باکیفیت و با استحکام ساخته شده است که به راحتی قابل تمیز کردن هستند. سیستم اطلاعات و سرگرمی‌ روی داشبورد از صندلی راننده به راحتی در دسترس است و ارتفاع مناسب صندلی‌ها دید مناسبی برای راننده و سرنشینان فراهم نموده است. فرمان تلسکوپی و قابلیت بالا و پایین رفتن آن به همراه صندلی برقی قابل تنظیم در چند جهت و تکنولوژی ورود و خروج آسان، باعث شده تا راننده‌ها با هر قدی بتوانند آن را برای راحتی خود تنظیم نمایند.

قیمت در بازار آمریکا: 22795 دلار، امتیاز کلی: 8.5 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.2 از 10

سوبارو فارستر مدل 2018
سوبارو فارستر مدل 2018

کیا نیرو مدل 2018:
این خودرو به عنوان یک مدل به نسبت جدید برای سال 2017 از طرف نمایندگی‌های فروش شرکت کیا در سراسر جهان معرفی گردیده است. این خودروی شاسی بلند جمع و جور با یک گیربکس اتوماتیک شش سرعته و قابلیت بازیافت انرژی ترمز، مصرف سوخت اقتصادی دارد و از قدرت زیادی برای رانندگی در هر شرایطی برخوردار است. این خودرو تنها در مدل تک دیفرانسیل و با قابلیت انتقال گشتاور موتور به محور جلو به فروش می‌رسد.

کیا نیرو مدل 2018

ستون فرمان تلسکوپی با قابلیت تنظیم ارتفاع غربیلک فرمان و تنظیم برقی صندلی در چندین جهت، امکان تنظیم ارتفاع رانندگی مناسب را برای رانندگان کوتاه قد فراهم می‌نماید و حتی صندلی سرنشین جلو و صندلی‌های ردیف عقب نیز دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند. سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌با صفحه نمایش لمسی و دکمه‌های کنترلی سیستم تهویه مطبوع به دلیل طراحی ارگونومیک داشبورد و کنسول وسط، به راحتی در دسترس راننده قرار می‌گیرند. کابین جادار خودرو، امکان تعبیه صندلی‌هایی با ارتفاع بالای نشیمنگاه و فضای پای مناسب را تامین نموده است که برای هر دو افراد کوتاه و بلند قد مناسب هستند.

قیمت در بازار آمریکا: 23340 دلار، امتیاز کلی: 8.1 از 10، امتیاز طراحی کابین: 7.8 از 10

کیا نیرو مدل 2018
کیا نیرو مدل 2018
 

کرایسلر پاسیفیکا مدل 2018:
خودروی کرایسلر پاسیفیکا در مدل 2018 یکی از بهترین خودروهای مینی ون است که می‌توان آن را خرید. این خودرو در رقابت‌های بهترین مینی ون در مقایسه با قیمت و بهترین مینی ون برای خانواده‌ها به عنوان فینالیست حضور داشته و جایزه دریافت نموده است. این مینی ون دیفرانسیل جلو در کلاس خود، دارای شتاب صفر تا صد مناسبی است و به دلیل برخورداری از تعلیق مناسب، حتی در جاده‌های ناهموار، سواری نرم و مناسبی را ارائه می‌کند و در عین حال در مقایسه با مینی ون‌های هم کلاسش میزان مصرف سوخت اقتصادی دارد.

کرایسلر پاسیفیکا مدل 2018

این خودرو با کابینی جادار از امکانات رفاهی مناسبی برای افراد کوتاه قد برخوردار است که شامل صندلی برقی با قابلیت تنظیم در چند جهت و ستون فرمان با قابلیت جمع شدن و تنظیم ارتفاع هستند. دوربین 360 درجه، امکان پارک راحت را برای راننده فراهم نموده است و همچنین طراحی ارگونومیک سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌روی داشبورد با صفحه نمایش لمسی، دسترسی راحتی را برای تنظیم پارامترهای الکترونیکی خودرو، توسط رانندگان کوتاه قد نیز تامین می‌کند.

قیمت در بازار آمریکا: 26995 دلار، امتیاز کلی: 8.9 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.8 از 10

کرایسلر پاسیفیکا مدل 2018
کرایسلر پاسیفیکا مدل 2018

مرسدس بنز S کلاس مدل 2018:
این خودروی معروف آلمانی به عنوان یکی از لوکس ترین سدان‌های بازار، راحتی مناسبی را برای افراد مختلف از جمله رانندگان کوتاه قد فراهم می‌نماید. این خودروی سوپرلوکس با قدرت بالا، رانندگی راحت، سواری نرم و هندلینگ مناسب، در هنگام پیچیدن در سر پیچ‌ها با ایجاد انحراف کمی ‌در بدنه خودرو، کمترین تکان و لرزش را در کابین ایجاد می‌نماید. سرعت و شتاب نسخه‌های AMG این خودرو، گاهی با خودروهای اسپرت برابری می‌کند و حتی برخی نسخه‌های آن، سریع‌تر از خودروهای سوپر اسپرت هستند.

مرسدس بنز S کلاس مدل 2018

کابین اس کلاس با طراحی عالی، مواد و قطعات باکیفیت، سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته، سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌با صفحه نمایش لمسی بزرگ و تکنولوژی‌های ایمنی کامل ارائه شده است. صندلی‌های نرم و راحت آن با قابلیت تنظیم برقی در 16 جهت و تنظیم گرمایش و سرمایش نشیمن صندلی، دارای حافظه حالت رانندگی است و افراد کوتاه قد می‌توانند آن را برای قد خود تنظیم نمایند و در هر زمان دیگری با زدن دکمه حافظه کلیه پارامترهای صندلی و فرمان برای قد آن‌ها تنظیم می‌شود. مرسدس بنز حتی برای سرنشینان کوتاه قد هم در ردیف عقب، در زیر صندلی محل استراحت پا با قابلیت تنظیم برقی تعبیه کرده است.

قیمت در بازار آمریکا: 89900 دلار، امتیاز کلی: 9 از 10، امتیاز طراحی کابین: 9.3 از 10

مرسدس بنز S کلاس مدل 2018
مرسدس بنز S کلاس مدل 2018

ولوو XC90 مدل 2018:
این خودروی شاسی بلند لوکس برای افراد کوتاه قد و بلند قد، راحت و مناسب است و برای نسخه 2018 آن امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی بیشتری همانند هشدار نقطه کور و هشدار ترافیک عقب خودرو اضافه شده‌اند. چنین امکاناتی به رانندگان کوتاه قد اجازه می‌دهند تا با هشدار خطرات فضای اطراف بدنه خودرو، از پس رانندگی با این شاسی بلند لوکس با سه ردیف صندلی برآیند. صندلی جلوی خودرو علاوه بر تنظیم برقی در چند جهت، به سیستم تشک بازشوی صندلی راننده برای افزایش ابعاد محل نشیمن راننده مجهز شده است.

ولوو XC90 مدل 2018

همچنین پشت سری‌های صندلی‌های ردیف دوم برای دید بهتر افراد کوتاه قد در آینه وسط، قابلیت تا شدن به صورت برقی دارند. تکنولوژی کنترل صوتی سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌و سیستم تهویه مطبوع به همراه دکمه‌های کامل کنترلی روی غربیلک فرمان راحتی راننده را فراهم می‌نمایند. همچنین ستون فرمان برقی برای تغییر ارتفاع و کمربندهای ایمنی با تنظیم ارتفاع به همراه سیستم حافظه پروفایل شخصی برای حالت صندلی، غربیلک فرمان و آینه‌ها، سواری راحتی برای رانندگان کوتاه قد نیز تامین نموده است.

قیمت در بازار آمریکا: 46900 دلار، امتیاز کلی: 8.4 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.9 از 10

ولوو XC90 مدل 2018
ولوو XC90 مدل 2018

شورولت بولت مدل 2018:
این خودروی برقی یکی از ایمن ترین خودروهایی است که می‌توان خرید. شورولت بولت به دلیل برخورداری از جثه کوچک و شیشه‌های پهن و بزرگ جلو و جانبی میدان دید مناسبی را برای افراد کوتاه قد تامین نموده است. این خودرو به دلیل داشتن سیستم تعلیق نرم، سواری لذت بخش و هندلینگ مناسبی را فراهم کرده است و با سیستم بازیافت نیروی ترمز، امکان رانندگی با یک پدال را ارائه می‌نماید.

شورولت بولت مدل 2018

علیرغم جثه کوچک بولت کابین آن جادار است ولی این به آن معنی نیست که کابین خودرو برای افراد کوتاه قد بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. به دلیل ارتفاع نسبتا بالای صندلی راننده، دکمه‌های کنترلی کنسول وسط و صفحه نمایش لمسی روی داشبورد، دارای دسترسی مناسبی برای راننده هستند و فاصله کم کف خودرو از زمین بستن در باز محفظه بار را برای افراد کوتاه قد مقدور نموده است.

قیمت در بازار آمریکا: 36620 دلار، امتیاز کلی: 8.6 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.3 از 10

شورولت بولت مدل 2018
شورولت بولت مدل 2018

هوندا CR-V مدل 2018:
خودروی شاسی بلند هوندا CR-V یک خودروی دوست داشتنی است که با سواری نرم، هندلینگ مناسب، امتیاز بالای تست تصادف، محفظه بار بزرگ و کابین باکیفیت، تجربه رانندگی مطمئن و باکیفیتی را ارائه می‌نماید. این خودرو در دو نسخه دیفرانسیل جلو و چهارچرخ و با دو نوع پیشرانه 2.4 لیتری 184 اسب بخاری و 1.5 لیتری توربوشارژردار 190 اسب بخاری به مشتریان ارائه می‌گردد.

هوندا CR-V مدل 2018

هوندا با ارتفاع بالای موقعیت رانندگی و میدان دید مناسب، برای افراد کوتاه قد سواری ایده آل و قابل قبولی را تامین کرده است و درهای کشیده و پهن جانبی، امکان ورود و خروج آسانی را میسر می‌نماید. دکمه‌های کنترل سیستم صوتی، بلوتوث تلفن همراه و کروزکنترل برای دسترسی بهتر راننده بر روی غربیلک فرمان تعبیه شده‌اند و صفحه نمایش لمسی سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌روی داشبورد نیز در ارتفاع مناسبی قرار گرفته است. 

قیمت در بازار آمریکا: 24250 دلار، امتیاز کلی: 8.8 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.7 از 10

هوندا CR-V مدل 2018
هوندا CR-V مدل 2018

کیا سول مدل 2018:
این خودروی کوچک خاص و ارزان قیمت در رقابت بهترین خودروی کوچک نسبت به قیمت جایزه بهترین خودرو را کسب نموده است. این خودرو لذت رانندگی مناسبی را میسر می‌کند، مخصوصا در سطح تریم‌های بالاتر که از امکانات بیشتری برخوردار است. علاوه بر نسخه‌های بنزینی، این خودرو در نسخه الکتریکی نیز عرضه شده است.

کیا سول مدل 2018

صندلی سول با ارتفاع مناسب، نمای دید وسیعی از جاده را برای راننده فراهم می‌نماید. استفاده از دکمه‌های کنترلی و صفحه نمایش لمسی روی داشبورد به دلیل ارگونومیک بودن طراحی، حتی برای رانندگان کوتاه قد نیز راحت است و فضای محفظه بار سول در مقایسه با رقبایش حجم بیشتری دارد.

قیمت در بازار آمریکا: 16200 دلار، امتیاز کلی: 9.1 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.7 از 10

کیا سول مدل 2018
کیا سول مدل 2018
 

بی ام و X1 مدل 2018:
دومین نسل از خودروی بی ام و X1 سال سوم تولید خود را پشت سر می‌گذارد و این در حالی است که با یک موتور 2.0 لیتری مجهز به توربوشارژر دارای عملکرد فنی بسیار خوبی است. این خودروی شاسی بلند کوچک و جمع و جور در مقایسه با خودروهای شاسی بلند دیگر ارتفاع کمی‌ با زمین دارد و از همین رو در مقایسه با رقبایش، برای افراد قد کوتاه مناسب‌تر به نظر می‌رسد. این خودروی کراس اوور لوکس به عنوان برنده رقابت بهترین خودرو برای افراد کوتاه قد معرفی می‌گردد، چرا که کنسول وسط آن کاملا با تمرکز بر راحتی و دسترسی مناسب راننده طراحی شده است و صفحه نمایش بالای داشبورد و دکمه‌های کنترلی کاملا در معرض دسترسی رانندگان کوتاه قد نیز هستند.

بی ام و X1 مدل 2018

همچنین امکان کنترل منوی سیستم اطلاعات و سرگرمی ‌توسط یک پیچ چرخشی بر روی کنسول وسط، کار با آن را بسیار راحت نموده است و سیستم نمایش اطلاعات روی شیشه جلو به دلیل عدم نیاز راننده برای برداشتن چشم از جاده، حواس راننده را از جاده و رانندگی پرت نمی‌کند. افراد با قد کوتاه می‌توانند توسط صندلی برقی با قابلیت تنظیم در چند جهت و ستون فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه غربیلک فرمان ارتفاع مناسب رانندگی را برای خود تنظیم نمایند، چرا که شیشه بزرگ و پهن جلو میدان دید وسیعی را برای راننده فراهم نموده است. 

قیمت در بازار آمریکا: 33900 دلار، امتیاز کلی: 8.7 از 10، امتیاز طراحی کابین: 8.7 از 10

بی ام و X1 مدل 2018
بی ام و X1 مدل 2018

 favorite_border 0
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade  5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp