مقایسه برلیانس c3 کراس، ساندرو استپ وی و دانگ فنگ اچ 30 کراس

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۹/۰۳/۲۲ ۱۸:۱۷:۴۴ 4

در این مطلب به مقایسه سه خودروی کراس برلیانس C3 کراس، دانگ فنگ H30 کراس و رنو ساندرو استپ وی پرداخته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، چند سالی است که حضور خودروهای کراس در بازار خودروی ایران رونق خاصی یافته است که از نظر کلاس و جثه، بین خودروهای کراس اوور متوسط و هاچ‌بک محسوب می‌شوند. خودروسازان داخلی در پی کسب سهم بیشتر از این بازار به رقابت با یکدیگر پرداخته‌اند و در این بین خودروسازان چینی سهم بیشتری در بازار ایران دارند. حضور خودروهایی مانند بایک X25، چری X22، لیفان X50، برلیانس C3 کراس و دانگ فنگ H30 کراس در بازار داخلی نشان از این مطلب دارد. شرکت پارس خودرو به عنوان زیرمجموعه سایپا رنو ساندرو را با جثه‌ای نه چندان بزرگتر و با تغییرات جزئی در طراحی ظاهری، با نام ساندرو استپ وی و در نقش یک کراس اوور به بازار وارد کرده است! مدتی بعد، باز هم پارس خودرو با تغییراتی مشابه در ظاهر برلیانس H320، برلیانس C3 کراس را عرضه نمود که در بازار با قیمتی نزدیک به ساندرو استپ وی عرضه شد. از طرف دیگر، رقیب همیشگی سایپا یعنی ایران خودرو، به سرعت خودروی دانگ فنگ H30 کراس را برای رقابت در بازار خودروهای کراس معرفی نمود. در این مطلب به مقایسه سه خودروی کراس برلیانس C3 کراس، دانگ فنگ H30 کراس و رنو ساندرو استپ وی پرداخته‌ایم.

طراحی ظاهری:
در حقیقت خودروی برلیانسC3  همان مدل H320 هاچ بک است که با اعمال تغییراتی مانند افزودن ریل سقفی، پلاستی‌کهای (فلاپ) سیاه رنگ دور محفظه چرخ گلگیرها و افزایش چند میلیمتری ارتفاع به عنوان یک خودروی کراس با قیمتی بالاتر عرضه می‌شود. دانگ فنگ H30 کراس هم نسخه هاچ بک خودروی سدان دانگ فنگ S30  است، نه نسخه کراس. برلیانس C3 در نمای جلو یادآور خودروهای بی‌ام‌و است و در نمای عقب هم با چراغ‌های زیبا و خوش فرمی مواجه هستیم که آن هم با اقتباس از بی ام و است و دارای سقف مشکی نیز هست، به همین دلیل دارای ظاهری بهتر از رقبای خود است.

برلیانس C3 کراس

در نمای ظاهری دانگ فنگ H30 کراس از خطوط زاویه دار و تند استفاده شده، در صورتی که در طراحی بدنه رنو ساندرو استپ وی بیشتر با خطوط منحنی مواجه هستیم و در طراحی ظاهری برلیانس C3 کراس هم خطوط صاف و مستقیم داریم و هم خطوط منحنی و سطوح نرم‌تر. در طراحی چراغهای جلو، خودروی C3 به برادارن خود H330 و H320 شبیه است ولی در قسمت سپر و جلوپنجره ظاهری متفاوت با آنها دارد.

مطالب مرتبط - فیلم تست و بررسی رنو ساندرو

ساندرو استپ وی عرضه شده در بازار ایران، مربوط به دو نسل قبلی این خودرو است، بنابراین باید گفت که طراحی ظاهری این خودرو در نمای جلو، در مقایسه با دو رقیب چینی، حرفی برای گفتن ندارد، ولی در نمای عقب با چهره به روزتر و زیباتری مواجه هستیم و می توان آن را به خودروهای کره‌ای شبیه دانست. طراحی ظاهری برلیانس C3 کراس هم مربوط به چند سال پیش بوده است و محصولات روز کمپانی برلیانس کاملا متفاوت با محصولاتش در ایران است. برلیانس C3 با توجه به بروز بودن طراحی، علی رغم کپی کاری چینی، درطراحی ظاهری بدنه از ساندرو استپ وی و اچ سی کراس بهتر عمل کرده است. ساندرو استپ وی در واقع نسخه قد بلند ساندرو است و نسبت به سایر محصولات خانواده ساندرو و لوگان دارای طراحی پخته‌تری است.

ساندرو استپ وی

در نمای جلوی ساندرو استپ وی جلوپنجره دارای زمینه مشکی بوده و کاسه چراغ نیز به رنگ مشکی تعبیه شده است و در سر تا سر بدنه فلاپهای مشکی به کار رفته است تا نمای ظاهری آن را جوان پسندتر و جذاب تر نمایند. طراحی بدنه «استپ وی» از «H30 کراس»، هماهنگ‌تر و معقول‌تر به نظر می‌رسد. در حقیقت «H30 کراس» در طراحی خودرویی بدون منطق ارزیابی می‌شود، چرا که در طراحی اجزای مختلف بدنه آن هماهنگی خاصی را نمی‌یابیم. در نمای جلو، چراغ‌های بزرگ و کشیده استفاده شده که ظاهری عصبانی به این خودرو بخشیده است. در نمای جانبی دارای طراحی گوه‌ای شکل با شیب زیاد و آزار دهنده است و استفاده از قطعات پلاستیکی پهن سیاه رنگ در پایین درهای جانبی این چهره را خشن‌تر و زشت‌تر کرده است. در نمای عقب چراغ‌های زمخت و بزرگی با اندازه‌ای ناهماهنگ به کار رفته است و قسمت بالای چراغ‌ها روی ستون عقب امتداد یافته اند که یک کپی برداری چینی ناشیانه از محصولات هاچ بک ولوو است. ساندرو در حقیقت محصول کمپانی داچیا رومانی یکی از شرکت‌های تابعه رنو فرانسه است و حتی در برخی از کشورها، این خودرو با لوگوی اصلی رنو عرضه می‌گردد. در نمای جلوی ساندرو چراغ‌های بزرگ بیضی شکلی دیده می‌شود، ولی در عقب با چهره بروزتر و بهتری روبرو هستیم.

دانگ فنگ اچ 30 کراس

طراحی کابین:
طراحی کابین دانگ فنگH30  کراس کمی بهتر از طراحی خارجی این خودرو است، هر چند که سبک طراحی داخلی هیچ تناسبی با طراحی ظاهری خودرو ندارد. در نمای ظاهری تا حد امکان، از خطوط زاویه دار و تند استفاده شده، در صورتی که در طراحی کابین از خطوط منحنی و ملایم استفاده گردیده است. به هر حال داشبورد این خودرو با صفحه نمایش لمسی و پنل زیبا و جذاب پشت فرمان، برای یک خودروی اقتصادی، داشبوردی زیبا و معقول را رقم زده است. در نمای داخلی هم از حیث طراحی کابین و هم از نظر کیفیت مواد و قطعات به کار رفته، دانگ فنگ اچ 30 کراس در سطح بهتر و بالاتری در مقایسه با برلیانس C3 و استپ وی قرار دارد.

دانگ فنگ اچ 30 کراس

در  طراحی کابین «استپ وی» هم خطوط منحنی و ملایمی به کار رفته‌اند که همانند رنو ال90 کاملا ساده، اقتصادی و بدون هیچگونه آپشنی طراحی شده است و کیفیت متریال به کار رفته در کابین آن پایین است. طراحی کابین آن فیس لیفت شده ال90 است که تنها تغییرات ناچیزی در طراحی دستگیره درها و کنسول وسط داشته است و البته کیفیت بهتری نیز دارد.

مطلب مرتبط - فیلم مقایسه 207 اتوماتیک و دانگ فنگ H30 کراس

فضای داخل کابین ساندرو استپ وی از نظر ابعاد کمی بزرگتر از رقبا است و سرنشینان در آن احساس راحتی بیشتری می‌کنند. شاید در ساخت کابین کیفیت مونتاژ بالایی به کار برده شده باشد، ولی از نظر کیفیت، استفاده از پلاستیک خشک آن را به نکته منفی تبدیل نموده است. سادگی بیش از حد در طراحی داشبورد، غربیلک فرمان و پنل پشت فرمان استپ وی آزاردهنده است. از نقاط ضعف رنو ساندرو طراحی داخلی بسیار ارزان قیمت و اقتصادی است، ولی در بلند مدت، کیفیت قطعات کابین تغییر چندانی نمی‌کند و اتاق آنچنان به سر و صدا نمی‌افتد که این یک نکته مثبت است. کابین برلیانس C3 کراس دارای طراحی بروزتر و جدیدتر از استپ وی است که کمی جذاب‌تر از رقیبانش است، ولی کیفیت پایین مواد و قطعات مصرفی در داشبورد و کنسول این خودرو کمی کابین را با مشکل مواجه کرده است که در کوتاه مدت و با گذشت چند هزار کیلومتر کارکرد، قطعات کابین و رودریها در حین حرکت سر وصدا می‌کنند.

برلیانس C3 کراس

از نظر امکانات خودرو و آپشن، ساندرو استپ وی امکانات زیادی را در اختیار سرنشینان قرار نمی‌دهد، ولی در کل استپ وی از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ نسبت به قیمتش یک خودروی اقتصادی نسبتا خوب است و به هیچ عنوان دانگ فنگH30  کراس یا برلیانس C3 را نمی‌توان از حیث کیفیت مونتاژ، یک رقیب جدی برای آن به حساب آورد. در بخش امکانات ایمنی، خودروی H30 کراس با داشتن ایربگهای جانبی در سطح بالاتری در مقایسه با استپ وی و برلیانس قرار گرفته است. در بخش امکانات رفاهی، سیستم صوتی  H30 کراس مجهز به صفحه نمایش لمسی 6.5 اینچی با GPS و قابلیت پخش فایلهای تصویری، به پورت USB، AUX و کارت SD و بلوتوث مجهز است و سیستم صوتی آن با 4 بلندگو و 2 توئیتر در حد معقولی قرار دارد.h30 کراس به امکانات رفاهی از قبیل چراغ‌های جانبی با راهنما به همراه گرمکن، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان هیدرولیک مجهز به کلید‌های کنترلی سیستم صوتی، بلوتوث و هندزفری، روکش چرمی غربیلک فرمان، سیستم ضدسرقت ایموبیلایزر، سنسور پارک و دوربین عقب، چراغ مه شکن جلو و عقب، کامپیوتر سفری، سانروف برقی و جاعینکی مجهز شده است. برلیانس کراس با داشتن امکاناتی مانند سیستم ورود و خروج بدون کلید، فرمان برقی، تنظیم 8 جهته صندلی راننده و سانروف برقی یک پله بالاتر از رقبا قرار دارد. رنو استپ وی خودرویی بسیار اقتصادی است که از کمترین آپشن بهره می‌برد و از جمله معدود امکانات رفاهی آن می‌توان به چراغ مه ‌شکن جلو، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌کن، سیستم صوتی مجهز به پورت USB، چهار بلندگو، کنترل سیستم صوتی زیر غربیلک فرمان، قفل مرکزی به‌ همراه کنترل از راه دور، آینه‌های جانبی با تنظیم برقی و سیستم ضد سرقت اشاره کرد. ساندرو استپ وی از داشتن سیستم کروز کنترل بی بهره است که امروزه به یک آپشن معمولی در خودروهای این کلاس تبدیل شده است.

رنو ساندرو استپ وی

مقایسه فنی:
H30 کراس به پیشرانه کد TU5 مجهز شده است که سالها در انواع محصولات ایران خودرو مثل 206 تیپ 5 و تیپ 6 و 207i و 405SLX نصب شده است. از نکات منفی این موتور می‌توان به طراحی و ساختار قدیمی و راندمان متوسط آن اشاره کرد، ولی همین امر می تواند در ایران یک نکته مثبت برای مالکین باشد، چون به لطف حضور طولانی مدت آن در بازار، تعمیرکاران با آن آشنایی دارند و دسترسی به قطعات یدکی آن وضعیت مناسب تری نسبت به برلیانس و استپ وی دارد. شاید قدرت 105 اسب بخاری و گشتاور 142 نیوتن متری این پیشرانه اعداد مناسبی محسوب نشوند، ولی در حد خود برای این خودرو مناسب هستند. وظیفه انتقال قدرت به چرخهای جلو به عهده یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک ساخت شرکت آیسین ژاپن است.

دانگ فنگ H30 کراس

خودروهای اخیر برلیانس تولید شده توسط پارس خودرو در سری 300 و C3 کراس، به پیشرانه‌ای با حجم بیشتر و قدرتمندتر مجهز شده‌اند و ما موتور 1.65 لیتری آن را با پیشرانه 1.6 لیتری H30 کراس و رنو استپ وی مقایسه کرده‌ایم. پیشرانه جدید برلیانس C3 به حجم 1.65 لیتر، قدرت 114 اسب بخار و گشتاور 154 نیوتن متر ایجاد می‌نماید که انتقال نیرو به چرخهای جلوی برلیانس توسط یک گیربکس ساخت هیوندای کره جنوبی انجام می‌شود. در مقابل رنو استپ وی به موتور 1.6 لیتری مجهز شده است که قدرت 105 اسب بخار و گشتاور 148 نیوتن متر تولید می‌کند که توسط یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می‌شود.

برلیانس C3 کراس

با این حال باید توجه داشت که رنو ساندرو یک خودروی اروپایی است و ضمن برخورداری از تکنولوژی بالا، روبروی دو خودروی چینی قرار گرفته است که از وزن بیشتری نسبت به آن برخوردار هستند و در نتیجه، شتاب و چابکی ساندرو بهتر از رقیبان چینی‌اش است. البته در بحث مقایسه فنی باید به جعبه دنده نیز اشاره کرد، چون ساندرو از جعبه دنده یکسان با رنو مگان 2000 بهره برده که قبلا امتحان خود را پس داده است و به دلیل برنامه ریزی دقیق و ضرایب صحیح دنده ها، بهترین پاسخ را در این کلاس به راننده ارایه می‌دهد؛ ولی گیربکس نسبتا قدیمی H30 کراس هماهنگی چندانی با موتور ندارد و این ناهماهنگی به تأخیر در تعویض دنده‌ها منجر شده است. باز هم به نظر می‌رسد که گیربکس هیوندای خودروی برلیانس به دلیل طراحی بروزتر و جدید‌تر، برنامه ریزی دقیق‌تری دارد و عملکرد بهتری نسبت به دانگ فنگ کراس دارد. هندلینگ استپ وی به دلیل سیستم تعلیق اصولی‌تر، از برلیانسC3 و دانگ فنگH30 بهتر است. خودروی H30 کرا» بر روی پلتفرم پژو توسعه داده شده است و از هندلینگ متوسطی برخوردار است، ولی خشکی بیش از حد سیستم تعلیق این خودرو برای راننده و سرنشینان کمی آزار دهنده است.

ساندرو استپ وی

جمع بندی:
در مجموع می توان گفت که دانگ فنگH30 کراس دارای فضای مناسب داخل کابین، امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی قابل قبول در کلاس خود است و به سیستم تعلیق نسبتا خوبی مجهز شده است، ولی نقاط ضعف آن فرمان پذیری نامناسب و کیفیت ساخت و مونتاژ پایین و بازار دسته دوم نامناسب هستند. برلیانسC3 کراس با داشتن زنجیر تایم به جای تسمه تایم، از این نظر یک سر و گردن از رقیبان خود بالاتر است و به دلیل ارتقاء موتور در مقایسه با نسل قبلی از قدرت بهتری برخوردار است و نکته مثبت دیگر آن، تجهیز کابین به امکانات و تجهیزات مناسب و بازار دست دوم نسبتا خوب در مقایسه با دانگ فنگ H30 کراس است.

دانگ فنگ اچ 30 کراس

از نقاط ضعف برلیانس C3 می توان به کیفیت نسبتا نامناسب قطعات داخل کابین و کیفیت پایین مونتاژ و ساخت است. رنو ساندرو استپ وی به دلیل اروپایی بودن، کیفیت ساخت و مونتاژ قابل قبولی دارد و عملکرد گیربکس و تعلیق آن مناسب است. همچنین فضای داخل کابین برای سرنشینان راحت است و شتاب و مصرف سوخت بهتری نسبت به رقبا دارد و از بازار دست دوم بسیار خوبی برخوردار است. نقطه ضعف این خودرو، فقدان آپشنهای ساده مانند سانروف و کروزکنترل و . . . است. متاسفانه به دلیل آشفتگی این روزهای بازار داخلی و به دلیل عدم تولید پیوسته و منظم هر سه خودرو در خطوط تولید، قیمت آنها در بازار در مقایسه با قیمت واقعی کارخانه، بسیار بالاتر است.

برلیانس C3 کراس

البته با امتیازات کسب شده در پارامترهای قیمت بازار، امکانات و تکنولوژی، طراحی، توانایی فنی، کیفیت قطعات و مونتاژ، هزینه های نگهداری و خدمات پس از فروش و . . . رتبه اول به دلیل کیفیت ساخت خوب، علیرغم آپشنهای کمتر متعلق به رنو ساندرو استپ وی، مقام دوم به دلیل امکانات نسبتا خوب و طراحی زیباتر مربوط به برلیانس C3 کراس و رتبه سوم لایق دانگ فنگ H30 کراس است که نه ظاهر زیبایی دارد و نه از نظر بازار دسته دوم حرفی برای گفتن دارد.

ساندرو استپ وی

جدول مقایسه مشخصات فنی:

 

برلیانس C3 کراس اتوماتیک

دانگ فنگ H30 کراس اتوماتیک

رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک

نوع موتور

4 سیلندر خطی/ 16

4 سیلندر خطی/ 16

4 سیلندر خطی/ 16

حجم موتور (لیتر)

1654

1587

1598

قدرت (اسب بخار) در دور بر دقیقه

114/6000

105/5750

105/5750

گشتاور(نیوتن متر) در دور بر دقیقه

154/4000

142/4000

148/3750

جعبه دنده

4 سرعته اتوماتیک

4 سرعته اتوماتیک

4 سرعته اتوماتیک

سرعت (کیلومتر در ساعت)

175

180

175

شتاب صفر تا صد (ثانیه)

13

12.5

11

مصرف سوخت (لیتر در صد کیلومتر)

7.5

7.4

6.8

ابعاد بدنه (میلیمتر)

4210x1828x1465

4351x1760x1528

4034x1753x1584

فاسله بین محورها (میلیمتر)

2580

2610

2588

وزن (کیلوگرم)

1240

1230

1193

قیمت بازار (میلیون تومان)

205

175

230

 

جدول مقایسه امتیازات:

پارامتر

برلیانسC3 (امتیاز از 10)

دانگ فنگH30 (امتیاز از 10)

رنو ساندرو استپ وی (امتیاز از 10)

قابل دسترس بودن برای اقشار مختلف

7

8

6

ارزش در مقابل قیمت

7

7

8

بهره مندی از تکنولوژی روز

6

6

7

خدمات پس از فروش

8

8

8

کیفیت ساخت

7

6

8

تواناییهای حرکتی در کلاس خود

7

7

8

امکانات و راحتی

8

8

6

به روز بودن طراحی

8

7

7

عامه پسند بودن طراحی

8

6

7

هزینه‏های نگهداری

6

7

7

موقعیت در بازار جهانی

6

6

8

افت قیمت و بازار فروش دست دوم

7

6

8

مجموع امتیاز از 120

85

82

88

 favorite_border 6
loyalty 

کاملا دلیل منطقینگارنده این مقایسه فقط چیزی که به نظر خودش میرسیده درسته رو نوشته و راجع به هیچ‌ کدوم تحقیق و ببرسی نداشته متاسفانه مقایسه جالبی نبودساندرو به دلیل اروپایی بودن بهتره😂😂😂 شرط عدالت و بیطرفی را کاملا رعایت کردین😂😂😂😂 اروپایی بودن شدن دلیل؟؟فقط میشه گفت هرکسی که این تحلیل رو نوشته هیچ چیز از خودرو سرش نمیشه عزیزم شانستو جای دیگه ای دنبال کن


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade فیلم بررسی دیگنیتی پرایم گروه بهمن
grade فیلم تست و بررسی پیکاپ جک t8 کرمان موتور
grade فیلم تست و بررسی فیدلیتی بهمن خودرو
grade نوآوری ‌های دنیای موتورسیکلت ‌ها
grade سیر تا پیاز موتورهای TGDI
grade سیستم هشدار دهنده‌ای برای جلوگیری از جاماندن کودک در خودرو
grade همه چیز در مورد آیرودینامیک خودرو
grade بدون دردسر و با اطمینان خودروی خود را بفروشید
grade اجاره خودرو در عید نوروز | عید امسال را با خودروهای لوکس خوش بگذرانید
grade اجاره خودرو خدمتی خاص و فوق العاده کاربردی در ایام نوروز
grade راهکار جک اس ۵ جدید برای کاهش مصرف سوخت
grade مفهوم فیس لیفت در خودروسازان ایران و جهان
grade مرسدس بنز سی کلاس مدل 2022 معرفی شد
grade خودروهای هاچبک با قدرت بیشتر از 300 اسب بخار
grade مک لارن آرتورا مدل 2022، اولین ابرخودرو پلاگین هیبریدی تاریخ مک لارن
grade فیدلیتی یک خودروی لوکس و خانوادگی با امکانات منحصر به فرد
grade افتتاح پیشرفته‌ترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف یورو 6
grade ثبت رکوردهای تحسین برانگیز توسط محصول جدید کیا موتورز
grade جک iEVA50, نسخه الکتریکی JAC J5
grade تجربه رانندگی با تویوتا کمری XSE هیبریدی 2021
grade با کاربردی‌ترین گجت هوشمند خودرو آشنا شوید
grade مزایای استفاده از فرمان برقی در خودروها
grade رونمایی مپنا از اتوبوس برقی ایرانی در مشهد
grade جنسیس GV60 هاچبک لوکس به سبک هیوندای
grade منصوری همیشه آماده رونمایی از قدرتمندترین‌ها است
grade تست رانندگی بی ام و M340i مدل 2020
grade ارزان‌تر از پراید؛ پیشنهاد توسعۀ یک الگوی مفهومی به خودروسازان داخلی
grade بی ام و M5 CS مدل 2022
grade ساخت باتری خودروی برقی که ده دقیقه‌ای شارژ می‌شود
grade آئودی ای ترون جی تی 2022، رقیب سرسخت پورشه تایکان
grade معرفی انواع ترموستات خودرو همراه با توضیح عملکرد آن ها
grade کمیاب ترین محصولات تاریخ پورشه
grade فرق اسب بخار با کیلو وات در خودروهای برقی
grade آموزش شستن کفپوش خودرو
grade بهترین مدل های فراری در تاریخ
grade چری برند متفاوت چینی
grade لاستیک جدید را روی چرخ عقب بندازیم یا جلو؟
grade زمزمه های ورود محصولات فیات به ایران، از حرف تا عمل
grade همه چیز در مورد اسب بخار در دنیای خودرو
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade خودروسازان در بازی مافیا
grade پیوند خودروسازان و قطعه سازان
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade مشخصات کیا ریو سایپا و سرنوشت آن در ایران
grade احتمال حضور جک A5 زیباترین سدان JAC در ایران
grade لامبورگینی SC20 مدل 2021، موشک بدون سقف لامبورگینی
grade پر شتاب ترین پیکاپ های دنیا در سال 2020
grade از روشن نشدن تارا تا خفن بودن پژو 206
grade مقایسه کیا اپتیما 2017 با رنو تالیسمان 2017
grade فیلم مشخصات هامر الکتریکی جدید
grade تسلا مدل اس فیس لیفت 2021 معرفی شد
grade هنسی ونوم اف 5 مدل 2021، ابرخودرو 1800 اسب بخاری آمریکایی
grade همه چیز در مورد Jetour، برند لوکس چری
grade بی ام و M5 CS مدل 2022، قدرتمندترین بی ام و M تاریخ
grade برای واردات خودرو گلنار به دلت نمال!
grade مرسدس بنز کلاسیک 170V با اتاق W136
grade خودرو خودران اپل چگونه خواهد بود؟ + فیلم
grade فیلم بررسی داچیا لوگان مدل 2021
grade بررسی کلی محصولات کیا، معایب و مزایای مشترک
grade ماجرای فراری ترامپ و مهریه ملانیا
grade با هدف توسعه فرهنگی دوچرخه‌سواری کمپین دوچرخه‌سوارم آغاز به کار کرد
grade 6 خودروی جذاب سال 2020
grade مقصر آلودگی هوا مازوت یا اگزوز خاور ؟
grade نیسان وانت با موتور جدید می آید؟
grade محبوب ترین رنگ خودرو در بین مردم دنیا
grade فیلم بررسی شاسی بلند جنسیس GV70
grade بزرگترین اتفاقات صنعت خودرو در سال 2020
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade مک لارن سابر (Sabre)، قدرتمندترین محصول غیر هیبریدی تاریخ مک لارن
grade شرایط منعطف فروش محصولات کرمان موتور بزودی آغاز می‌شود
grade بالاخره پایان نیسان آبی فرا رسید
grade واکنش مدیرعامل ولوو به بنز مایلر زرد
grade ارزان‌ترین محصولات تولیدی خودروسازها
grade مهلت ثبت‌نام پیش‌فروش ایران‌خودرو تمدید شد
grade برابوس راکت 900، موشک 900 اسب بخاری برابوس
grade فیلم بررسی فولکس واگن گلف آر مدل 2022 قدرتمند‌ترین گلف تاریخ
grade سه سناریوی واردات خودرو
grade بانوان گروه بهمن برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر بسکتبال شد
grade فیلم بررسی رضوانی هرکول پیکاپ 6×6
grade قیمت‌گذاری خودرو این هفته اصلاح می‌شود؟
grade مجلس آماده رسیدگی به تخلفات خودروسازان
grade بازگشت قیمت لحظه ای خودرو و مسکن به سایت‌های مرجع
grade قیمت‌گذاری جدید خودروهای کارخانه تا پایان هفته جاری
grade جدیدترین لیست باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade قیمت 18 خودرو اول بهمن ماه گران می شود؟
grade انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی صفر چگونه است؟
grade خروج خودروهای لوکس از یک زیان بیمه ای!
grade برترین خودروسازان الکتریکی جهان در سال 2020
grade افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال 1400
grade راه ورود خودرو به بورس، بسته شد
grade زمان قرعه کشی طرح پیش فروش خودرو تارا مشخص شد
grade برای تعویض پلاک خودرو چه مدارکی لازم است؟
grade انتقاد وزارت‌صمت از تعلل شورای‌رقابت در اعلام نرخ جدید خودرو
grade قیمت سایپا شاهین مشخص شد
grade پایداری رانت خودرو با تعویق آزادسازی قیمت
grade عجیب اما واقعی شیائومی خودرو ساز می‌‌ شود
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade تدوین دستورالعمل ممنوعیت کامل تردد توسط پلیس
grade فیلم معرفی بی ام و ix مدل 2022
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - اسفند 99
grade آخرین جزئیات از لغو طرح ترافیک شهر تهران
grade تولید خودرو کاهشی شد
grade جنگ ستارگان خودروهای داخلی
grade طرح جدید فروش فوری دنا پلاس اتوماتیک توربو - اسفند 99
grade آماده‌باش رنو برای بازگشت به ایران
grade آغاز فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - خرداد 1400
grade شریک خودرویی در راه ایران؟
grade شرایط جدید فروش جک S3 ویژه فروردین 1400
grade شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو
grade راه‌اندازی اولین خط اتوبوس‌های فول‌الکتریک در تهران
grade آخرین وضعیت شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و لاکچری‌
grade وعده عرضه خودروهای جدید از سوی دو خودروساز بزرگ
grade تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه محصولات بهمن موتور
grade فیلم بررسی پژو 508 PSE قدرتمندترین خودرو جاده ای تاریخ پژو
grade انتشار لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل
grade سفری خاطره‌انگیز به کیش با اجاره خودرو
grade 10 خودروی برقی با بیشترین پیمایش
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - 24 آذر 99
grade پرفروش ترین خودروها در ایران و دنیا کدامند
grade افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان در بهار امسال تایید شد
grade شرکت خودروسازی سانگ‌یانگ باز هم اعلام ورشکستگی کرد
grade توقف مذاکرات هیوندای موتور و کیا با اپل در مورد ساخت خودروی بدون راننده
grade کرمان موتور در تولید پیشرانه جک J4 خودکفا خواهد شد
grade جزئیات طرح اختصاص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو
grade جزئیات تکمیلی از خودروهای وارداتی در مناطق آزاد
grade تبعات مثبت و منفی عرضه خودرو در بورس کالا
grade مرحله جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 1400
grade تکلیف خودروسازان با مدعیان قیمت‌گذاری
grade نخستین پیکاپ های T8 تحویل مشتریان کرمان موتور شد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله شانزدهم
grade ابهامات عرضه خودرو در بورس
grade خرید و فروش خودروهای گذر موقت مشمول مقررات قاچاق است
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دوازدهم (شرایط دهه فجر)
grade شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر
grade سرمایه گذاری عربستان در پاگانی ایتالیا
grade نبض واقعی تولید خودرو کند شد
grade خودروهای لوکسی که قاچاقی تردد می‌کنند
grade انحصاری جدید از جنس قطعه‌سازی؟
grade موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی
grade خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو
grade تانگ به کارمانیا رسید
grade خدمات پس ‌از فروش در صدر شکایات خودرویی
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - دی ماه 99
grade نمایش گربه های چینی در آلمان/ "اورا" در اندیشه حضور در بازارهای اروپایی
grade شروط مجلس برای آزادسازی قیمت خودرو
grade کدام خودروهای دپویی، متروکه می‌شوند؟
grade اگر ماشینت نامتعارفه تصادف نکن که به فنا رفتی!
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن 99
grade رکود ادامه دار در بازار خودرو
grade خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند
grade مدیرعامل گروه بهمن موتور خبر از محصولات جدید داد
grade جزییات ممنوعیت تردد خودروها در شب یلدا
grade دستور رفع توقیف قضایی خودروهای دپویی
grade ثبت معامله خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست
grade مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد
grade ماجرای بیمه‌نامه‌هایی که پس از تحویل خودرو صادر می‌شود!
grade طرح جدید پیش فروش محصولات زامیاد بدون محدودیت
grade آزادسازی قسطی قیمت خودرو
grade نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
grade تعویق زمان فروش خودرو فیدلیتی بهمن موتور
grade هدف‌گذاری در 3 شاخص کیفیت‌، فروش و خدمات پس از فروش
grade تبدیل خودرو پلاک منطقه آزاد به پلاک ملی امکان پذیر شد
grade افت تولید دی ماه علیرغم افزایش آمار تولید خودروسازان اصلی طی ١٠ ماهه امسال
grade هشدار به کاربران تاکسی‌های اینترنتی
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو-فروردین 1400
grade نارنجی شدن برخی از شهرهای قرمز از جمله تهران و تغییر محدودیت‌ها
grade آغاز ثبت‌نام دوگانه‌سوزکردن مسافربر‌های اینترنتی
grade کانسپت جدید لکسوس، نمادی از آینده
grade ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص
grade اعلام اولین شرایط فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400
grade حذف ثبت محضری خودرو کلید خورده است
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات - خرداد 1400
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده مرحله دهم
grade محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند!
grade سرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقی
grade تعدادی از متقاضیان دیگنیتی به دلیل تکمیل ظرفیت راهی مرحله دوم فروش شدند
grade زمان قرعه کشی طرح فروش نقدی ایران خودرو مرحله یازدهم
grade افت 60 درصدی صادرات خودروسازان
grade فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروها به 5 ماه افزایش یافت
grade ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی
grade آزادسازی قیمت 10 خودرو در دستور شورای رقابت
grade فروش مجدد دیگنیتی در ماه آینده انجام می شود
grade تعطیلات تابستانی خودروسازان آغاز شد
grade رشد 13.9 درصدی تولید سواری‌ ها در 10 ماهه امسال
grade هتل مشهد را از چه سایتی رزرو کنیم؟
grade تعرفه 86 درصدی برای واردات خودرو در سال آینده
grade فیلم بررسی مرسدس بنز میباخ اس کلاس 2021
grade اطلاعیه ناجا در خصوص خرید و فروش وکالتنامه ای خودرو
grade واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می‌شود
grade آخرین وضعیت بی‌ام‌و و بنز‌های دپویی
grade انحراف به چپ قیمت‌گذاری خودرو
grade 140 هزار خودرو انبار شده است
grade تغییر ساعت محدودیت‌های کرونایی از امروز
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade قیمت خودرو قرنطینه را شکست
grade تعطیلی دو ساعته جایگاه های سوخت CNG در ساعات پیک
grade طرح های جدید شرکت سایپا برای تبدیل محصولات رنو
grade لوگو جدید پژو رونمایی شد
grade تحول در شیوه نام‌گذاری خودرو
grade چگونگی ارزش‌گذاری خودروهای لوکس برای اخذ مالیات
grade قیمت جدید 7 محصول شرکت سایپا اعلام شد
grade شرایط فروش وانت کارا و کاپرا دو کابین فروردین ماه 1400
grade قیمت انواع محصولات ایران خودرو در تیرماه 1400 اعلام شد
grade هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت
grade بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بهمن موتور
grade ایست منابع ارزی به واردات خودرو
grade چند دستگی بر سر قیمت خودرو
grade جزئیات جدید از عرضه خودرو در بورس
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade مانور مدیران ایران خودرو بر روی هیچ
grade فیلم بررسی بوگاتی بولاید 1825 اسب بخاری
grade آغاز طرح جدید برخورد با سرعت غیر مجاز در تهران؛ رانندگان متخلف چگونه شناسایی شده و چه سرنوشتی در انتظارشان است/ کدام خودروها در چه اتوبان هایی بیشترین تخلف را مرتکب می شوند؟
grade واردات خودرو؛ اهرمی برای شکست انحصار و کاهش قیمت
grade تعیین تکلیف بورسی شدن خودرو تا پایان سال
grade ایران خودرو و سایپا تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت
grade مرسدس بنز تمام برقی می شود!
grade رکوردشکنی «یوآن» در خودروسازی ایران
grade دعوای برگ سبز خودرو دوباره بالا گرفت؛‌ تهدید مجموعه‌های دستگاه قضائی توسط کانون سردفتران!
grade واگذاری حواله‌های ثبت نامی خودروها غیرقانونی است
grade بحران تراشه به خودروسازی ایران هم رسید
grade جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی
grade آشنایی با شرایط فروش مدیران خودرو
grade عملیات نابودسازی خودروهای لوکس قاچاق در فیلیپین
grade جشنواره دانش‌آموز و ترافیک
grade بخشودگی جرایم رانندگی 2 برابر شده تا پایان سال 99
grade خودروسازان افزایش قیمت 9 درصدی را قبول نکرده‌اند
grade آخرین وضعیت خودروهای دپویی
grade ممنوعیت تردد شبانه خودروها ادامه دارد
grade مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو اعلام شد
grade ماشین دونالد ترامپ به حراج گذاشته شد
grade منع تردد شبانه برای 278 شهر نارنجی
grade درباره آزادسازی قیمت خودرو در جلسه سران قوا تصمیمی گرفته نشد
grade جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها
grade خودرو‌های یورو 4 مدل 99، پلاک نمی‌شوند
grade شیفت واردکنندگان خودرو به تولید
grade فعالیت دوباره قیمت‌سازان بازار خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه دی ماه 99
grade روایت‌هایی از آزادسازی واردات خودرو در سال 1400
grade قیمت جدید 2 محصول ایران خودرو اعلام شد - آذر 99
grade اعلام شرایط فروش وانت کارا و کاپرا 2 + قیمت
grade استارت حذف قرعه‌کشی
grade تاثیر تصمیم شورای رقابت بر بازار خودرو
grade رده‌بندی جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade قیمت قطعی دو خودرو BYD تانگ و F3 در ایران مشخص شد
grade ثبت نام خودرو فیدلیتی
grade عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک 25 درصد افزایش یافت
grade بازگشت لامبورگینی کانتاچ بعد از 30 سال!
grade پاسخ گمرک به استاندارد درباره ترخیص خودروهای دپو شده
grade خودروهای همکلاس از قیمت گذاری خارج می شوند
grade 152 هزار خودرو در پارکینگ تولید
grade سهمیه بنزین دیماه امشب شارژ می‌شود
grade آخرین خبرها از آزادسازی قیمت خودرو
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade قیمت قطعی کوییک S و ساینا S مشخص شد - بهمن 99
grade اطلاعیه پلیس درباره جریمه 1 میلیون تومانی خودروهای غیربومی
grade فروختن لندکروز 2022 ممنوع شد!
grade قیمت خودرو به‌ زودی اصلاح می‌شود
grade خودرو برقی اپل سال آینده از راه خواهد رسید
grade اخذ مالیات در یک قدمی صاحبان خودروهای لوکس
grade خودرو رنو 5 دوباره زنده می شود
grade نرخ جدید معاینه فنی خودرو اعلام شد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شد
grade وزارت صمت اهداف کیفی صنعت خودرو را ابلاغ کرد
grade مرسدس بنز S680 گارد مدل 2022؛ فرمول لوکس و فناناپذیر آلمانی برای مشتریان خاص
grade ناجا: ممنوعیت تردد خودروها از 18 بهمن در بسیاری از شهرها
grade قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99
grade بازار خودروهای داخلی رقابتی نیست
grade آثار طولانی‌مدت کرونا بر صنعت خودرو
grade پیشنهاد عجیب شیوا به خریداران خودرو
grade آئودی بزودی کنترل بنتلی را بدست خواهد گرفت
grade اهمیت خرید قطعات یدکی ام وی ام از فروشگاه دکترماشینت
grade افتتاح خط تولید محصول جدید بهمن دیزل با حضور عضو کمیسیون صنایع مجلس
grade لغو طرح ترافیک و تعطیلی مراکز معاینه فنی تا 30 مرداد
grade 20 هزار خودرو معطل پلاک و شماره‌گذاری
grade پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان
grade قیمت خودرو پژو 207 اتوماتیک پانوراما مشخص شد
grade از بازار خودرو چه خبر ؟
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوری اعلام شد
grade فروش قطعات استوک ممنوع است
grade تسلا در هند خودرو می‌سازد
grade ایرادات مجلس به برنامه‌های خودرویی وزیر پیشنهادی صمت
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 29 بهمن 99
grade ممنوعیت تردد تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد
grade رونمایی از نخستین نمونه تارای تمام برقی تا پایان سال/ تکمیل نرم افزار تحلیل تست تصادف عابر پیاده
grade بحران تراشه و میلیون‌ها ماشینی که تولید نمی‌شود
grade ایران خودرو فروش اقساطی ندارد
grade ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها اعلام آمادگی کرد
grade عدم انطباق مشخصات راننده و بیمه گذار مانع دریافت خسارت نیست
grade افزایش ظرفیت مرکز مدرن خدمات خودرویی گروه بهمن
grade تخلف در نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال وارداتی‌ها
grade آغاز شماره گذاری نیسان وانت‌های زامیاد از چند روز آینده
grade واردات قطعات داخلی سازی شده منتفی است
grade محصول جدید چانگان به دنبال کسب جایگاه تسلا
grade مجلس به دنبال واردات خودروهای کارکرده
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade طرح سرویس تابستانه خودروهای هیوندای در ایران
grade تویوتا برترین فروشنده خودرو در سال 2020 شد
grade مرسدس بنز c کلاس 2022 در نمایشگاه مونیخ؛ خودرویی با قابلیت آفرود در ابعاد جمع و جور!
grade شرایط فروش جک S5 اتوماتیک ویژه خرداد 1400
grade شرط و شروط «صمت» برای خودروسازان خارجی
grade عرضه تسلا رودستر تا 2022 تاخیر خورد
grade شرکت مینی در راه تبدیل شدن به تولیدکننده خودروهای برقی
grade مرسدس بنز از مدل برقی خودروی پرچمدار خود رونمایی کرد
grade بهترین خودرو‌های جهان در سال 2021
grade پیش ‌فروش مرحله سوم تارا از فردا آغاز می شود
grade افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت خودرو به مشکل لاینحل و کلاف پیچیده‌ای تبدیل شده است.
grade سفید، محبوب ترین رنگ خودرو
grade طرح جدید فروش فیدلیتی با قیمت جدید
grade سیگنال تعرفه‌ای به واردات خودرو؟
grade طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس تصویب شد
grade شرایط فروش نقد و اقساط وانت کارا 2000cc - اسفند 99
grade صف عجیب و غریب لندکروز!
grade موفقیت کروز بر مدیریت توانمند تکیه زده است
grade نامه نگاری بورس با شورای رقابت برای معرفی قیمت گذاران خودرو
grade قرعه کشی، تجویز اشتباه شورای رقابت برای بازار خودرو
grade برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان از چه شیشه هایی استفاده می شود؟
grade برخی محدودیت‌ها از ثبت نام سایپا و ایران خودرو حذف می‌شود
grade مالیات جدید خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟
grade جنگ زرگری قطعه سازان و خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو
grade زمان قرعه کشی پیش‌فروش محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade پاکبان‌های خودران به خیابان آمدند
grade آغاز سیستم شماره‌گذاری اینترنتی در دو مرکز تهران
grade طرح تبدیل خودروهایما S7 توربوشارژ اعلام شد - بهمن 99
grade شیوه قرعه‌کشی برخی از محصولات سایپا حذف خواهد شد
grade شورای رقابت نرخ پایه خودرو در بورس را تعیین می‌کند
grade وکالتنامه های خرید و فروش خودرو قابل تمدید است
grade بزرگترین کارخانه تولید موتورهای پرقدرت و کم مصرف در آستانه افتتاح
grade اعلام ظرفیت محصولات ایران خودرو در طرح پیش فروش یکساله
grade محدودیت های کرونایی ادامه دارد
grade اعلام برنامه تولید خودرو در 1400
grade محدودیت تردد بین استانی تا آخر آذرماه ادامه دارد
grade تغییر زمانی قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
grade همه چیز درباره طرح هوای پاک محصولات کرمان موتور
grade مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی بهمن موتور در دوازدهم مرداد ماه
grade مرز بین رویا و واقعیت در تولید خودروی ارزان
grade نامه رئیس سازمان بورس احتمال بورسی شدن خودرو را بیشتر کرد
grade هشدار در مورد فروش دعوتنامه‌های جعلی خودرو
grade رضایت از فروش، قربانی تعهدات معوق خودرو
grade خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!
grade احتمال کاهش 50 تا 80 درصدی قیمت خودروهای وارداتی
grade لغو مجوز تردد خودروهای شخصی در تعطیلات پیش رو/جریمه ها دو برابر می شوند
grade خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات شدند
grade شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش داد
grade مکانی مخفی برای بوگاتی شیرون
grade بازی با برگ خودرو در بودجه 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - خرداد 1400
grade تولید خودروهای ناقص با وجود شعار ساخت داخل!
grade 10 کشور برتر دنیا در صنعت خودرو
grade خانه‌تکانی در لوتوس
grade رشد 9.5 درصدی تولید خودرو در بهار 1400
grade شاخص «معاینه فنی» برای سن فرسودگی قابل اطمینان نیست
grade همکاری فورد و گوگل در زمینه ساخت خودرو
grade اصیل ژاپنی؛ افتخار کمپانی نیسان و یک تریم اختصاصی محدود به 100 دستگاه
grade تصویب آیین‌نامه اجرایی تعیین سن فرسودگی خودروها
grade فروش فوق‌العاده سه محصول ایران خودرو از 21 شهریورماه/ پخش زنده قرعه‌کشی روز چهارشنبه
grade اخذ مالیات از خودروهای لوکس معنایی ندارد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade شورای رقابت عامل زیان‌ده شدن خودروسازان
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade درآمد 70 هزار میلیارد تومانی واسطه‌ها از قیمت‌گذاری دستوری خودرو
grade وقتی وزیر راه از مسافرکشی با هواپیمای شخصی میگه! + فیلم
grade تفاوت جریمه اعلامی با میزان درج شده در پیامک!
grade رونمایی جنرال موتورز از دومین هامر الکتریکی
grade پژو به آمریکا نمی‌رود
grade جدیدترین رده بندی کامیون های تولید داخل اعلام شد
grade با پلتفرم جدید MEB-Small فولکس واگن آشنا شوید
grade آغاز مرحله جدید فروش پیکاپ فوتون با تخفیف ویژه
grade حجم تقاضاهای کاذب خودرو زمینه‌ساز رانت 120 هزار میلیارد تومانی
grade مجلس به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داد
grade پارادوکس عرضه در بازار خودرو
grade تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس در هفته آینده
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade پیگیریهای دولتی برای آزادسازی هزاران خودرو فاقد ثبت سفارش
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود
grade کیا سراتو 2022 فیس لیفت با ظاهری زیباتر و لوکس تر از گذشته
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade خودروهای رفع توقیف شده، فعلا امکان ترخیص ندارند
grade پیشنهاد گمرک برای حل مشکل فهرست ارزش خودرو‌های خارجی
grade بازگشایی مراکز تعویض پلاک در مراکز استان‌های نارنجی از شنبه
grade لوسید ایر دوربرد ترین خودرو برقی جهان و رقیب تسلا
grade راه اندازی و تولید خط موتورهای یورو6
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - 25 دی ماه 99
grade احتمال حذف شیوه قرعه کشی خودروسازان
grade ضربه نرخ‌گذاری دستوری به جهش تولید خودرو
grade قرعه‌کشی 8 محصول طرح فروش فوق العاده سایپا انجام شد
grade ترخیص خودروهای دپویی به بن‌بست خورد
grade کدام خودروها در صف رونمایی هستند؟
grade تلاش استون مارتین برای تحولی عظیم
grade ب‌ ام‌ و "آی ویژن سرکیولار"؛ خودرویی که 100 درصد قابل بازیافت است!
grade افزایش تقاضای خرید کارکرده‌ها
grade واردات خودرو به مناطق آزاد در سال آینده ممنوع است
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مشخص شد
grade بوگاتی چهل دستگاه مدل بولید تولید خواهد کرد
grade رنو هم سراغ خودروهای برقی می رود
grade گزارش وضعیت ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های خودرویی
grade واردات خودرو انحصاری خواهد شد؟
grade آغاز اجرای تعهدات ایران خودرو تارا ظرف چند روز آینده
grade سازمان حمل ونقل رتبه برتر در دو بخش از هفت محور جایزه جهانی خشت طلایی را کسب کرد
grade فرمول قیمت‌گذاری 18 خودرو تغییر کرد + لیست خودروهای مشمول
grade داخلی سازی مینی‌بوس پگاسون و کامیونت شیلر توسط بهمن دیزل
grade اعلام متناقض مناطق آزاد برای ترانزیت خودرو آمریکایی/ کار به ریاست جمهوری کشید
grade حذف یا ادامه قیمت گذاری دستوری خودرو؟
grade طرح جدید پیش فروش سایپا بدون محدودیت و قرعه کشی
grade مردی در خودروی بی ام و خود ریگ استخراج ارز دیجیتال کار گذاشت
grade شرایط‌ پیش فروش ایران خودرو تارا اعلام شد
grade زیاد روشن بودن خودرو در حال خلاص به موتور لطمه میزند؟
grade سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز خواهد شد
grade آزادسازی قیمت خودرو به شرط واردات
grade کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است
grade بلاتکلیفی بازار خودرو در روزهای پایانی دولت!
grade طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم ایران خودرو
grade تعطیلی مراکز تعویض پلاک تا نارنجی شدن شهرهای قرمز
grade آشنایی کامل با مراحل و شرایط شماره‌گذاری اینترنتی خودرو
grade لیست باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade نوسازی پل‌های مکانیزه عابران پیاده در تهران
grade انتقاد از ظاهر محصولات بی ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مرحله هجدهم
grade قیمت خودرو 207 اتوماتیک با سقف شیشه ای مشخص شد
grade بازگشت 32 میلیون پلاک فک شده خودرو به چرخه شماره‌گذاری
grade ایران خودرو و سایپا فعلا مجوز اجرای فروش فوری را ندارند
grade ادارات تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته‌آینده تعطیل شد
grade تغییر قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها تا چند روز دیگر
grade اعلام اولین طرح پیش فروش ایران خودرو در سال 1400
grade دنده عقب خودروسازان در جاده عرضه
grade احتمال افزایش 15 درصدی قیمت لاستیک
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 23 دی ماه 99
grade ایران و رنو منجی هم می‌شوند
grade بازیافت باتری خودروهای برقی کلید خورد
grade نسخه های اولیه KMC T8 از خط تولید کرمان موتور عبور کرد
grade آغاز صدور فاکتور فروش «شاهین» با مدل 1400 همزمان با عید مبعث
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو ورود می‌کند
grade چند نرخی بودن لاستیک‌ خودرو در بازار
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - 30 آذر 99
grade طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع ارجاع شد
grade سونامی باتری‌های فرسوده در راه است
grade بسته‌ای دیگر برای اصلاح صنعت خودرو
grade سایپا آریا و سایپا اطلس تا پایان سال به بازار می‌ آیند
grade رشد تولید بهاری خودروسازان خصوصی
grade فروش فوری وانت آریسان ویژه اسفند 99 (بدون محدودیت پلاک)
grade آغاز تولید انبوه خودرو شاهین سایپا
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - خرداد 1400
grade شبهه در عرضه خودرو به بورس
grade آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو - تیر 1400
grade طرح تابستانی "خدمات مطمئن هیوندای با  "KTL آغاز می شود
grade ثبات در بازار خودرو - 19 آذر
grade تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است
grade تاثیر رنگ بر فروش خودروهای دست‌دوم
grade معذرت‌خواهی فولکس‌واگن به خاطر یک شوخی
grade تغییر بزرگ در جنرال‌موتورز
grade هوندا در مسیر حذف بنزینی‌ها
grade دیگر شاهد موج گرانی در بازار خودرو نخواهیم بود
grade تولید بالغ بر 9000 خودرو ناقص در بهار امسال
grade وجود 70 هزار خودرو ناقص در ایران خودرو
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade انتقاد وزیر صمت از شورای رقابت
grade طرح فروش هایما S7 بدون قرعه کشی
grade ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع
grade بازدید عضو هیات رییسه کمسیون اقتصادی مجلس از شرکت کروز
grade وزیر صمت، نام محصول جدید ایران‌خودرو را اعلام کرد
grade برترین خودروهای 2021
grade برنامه خودرویی صمت محقق نشد
grade واردات خودرو از مناطق آزاد مسکوت ماند
grade پیشنهادات خودروسازان برای قیمت‌گذاری محصولات خود
grade امداد نوروزی بهمن در پی شیوع ویروس کرونا فقط برای سفرهای ضروری اجرا می شود
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا با قیمت غیرقطعی ویژه دهه مبارک فجر
grade معرفی بدفروش ترین خودروهای بازار ایران
grade قیمت خودرو امروز تعیین تکلیف می‌شود
grade طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400
grade پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت
grade فروش خودروسازها اوج گرفت
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade سیتروئن امی؛ خودرویی که رانندگی با آن گواهینامه لازم ندارد!
grade قیمت‌گذاری در بازار خودرو سلیقه‌ای شد
grade موافقت مشروط با آزادسازی قیمت بخشی از خودروها
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade دلایل کم شدن آب رادیاتور
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade شرایط فروش محصولات زامیاد اعلام شد
grade اولین مانع رونق خودروی 1400
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه اسفند 99
grade دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو
grade رشد تورم فصلی و سالانه خودرو
grade جدایی دایملر از مرسدس بنز
grade رخ نمایی مرسدس بنز EQE در نمایشگاه مونیخ/سدانی شیک با 288 اسب بخار قدرت
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade طرح ساماندهی تولید و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می‌شود
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade فروش مرحله دوم فیدلیتی در پنجم مرداد ماه
grade خودروسازان به مدت 4 روز تعطیل شدند
grade نیسان وانت از چرخه تولید خارج می‌شود
grade کاهش تقاضای خودرو
grade کاهش استانداردهای خودرویی به تصادفات جاده‌ای دامن می‌زند
grade گرفتن مالیات از خودروهای لوکس، بازار آنها را کساد می کند؟
grade بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس
grade قیمت خودرو در 1400 آزاد می‌شود
grade افت دنباله‌دار قیمت‌ها در بازار خودرو
grade ترخیص بنز تا بی‌ام‌و های دپو شده در گمرک قوت گرفت
grade رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد...
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - بهمن 99
grade مراکز تعویض پلاک دوشنبه و سه‌شنبه باز است
grade رسیدگی به وضعیت بازار خودرو در کمیسیون اصل نود مجلس
grade توقف فروش فوق العاده خودروسازان
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade محصولات ایرانخودرو بروز رسانی می‌ شوند
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade مخالفت با ترانزیت خودروهای آمریکایی در مناطق آزاد
grade زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه اسفند 99
grade مدیر تعمیرگاه مرکزی گروه بهمن : مشتریان دیگنیتی در شبکه خدمات پس از فروش بدون نوبت خدمات دریافت می کنند
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade رفع ابهامات طرح واردات خودرو
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری خودرو در سراسر کشور
grade طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات - اسفند 99
grade اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت امکان‌پذیر است؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - آذر 99
grade دوره تغییر قیمت خودرو 6 ماهه شد
grade شورای رقابت درباره قیمت خودرو به نتیجه نرسید
grade طراحی سامانه ثبت معاملات خودرو
grade لوازم یدکی پراید
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade داخلی سازی قطعات موتور و گیربکس محصولات سیبا موتور محقق شد
grade شرایط و نحوه فروش دیگنیتی بهمن موتوراعلام شد
grade ثبت‌نام در هر دو فروش سایپا ممکن شد
grade سانتا کروز 2022؛ پیکاپ مطرح هیوندای و جزئیات تایید شده نمونه تولید انبوه
grade عرضه محصولات ایران خودرو دیزل با قوای محرکه جدید
grade هیوندای آیونیک 5 روبوتاکسی به زودی عرضه می شود
grade کسب 5 ستاره کیفی محصول بهمن دیزل
grade راهنمای خرید خودرو کارکرده
grade شرایط جدید فروش محصولات کرمان موتور اعلام شد
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade بی ام و بزرگ‌ترین صادر‌کننده خودرو در آمریکا شد
grade ایران خودرو و سایپا فعلا فروش فوری نخواهند داشت
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade از حرف تا عمل داخلی‌سازی در خصوصی‌ها
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد
grade قطعات یدکی محصولات کرمان موتور را اینترنتی بخرید
grade اصل ماجرای افزایش قیمت اخیر خودرو
grade فروش فوق العاده خودروسازان متوقف شده است
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade فروش نقدی هایما S7 پلاس با دو ابهام!
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade انصراف رنو از توسعه موتورهای دیزلی
grade ادامه بلاتکلیفی بسته اصلاح صنعت خودرو
grade چکش کاری طرح عرضه خودرو در بورس
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade چهره جدید تویوتا تاندرا لو رفت
grade افزایش ساعت کار مراکز شماره گذاری
grade تیگوان 2022؛ یکی از پرفروش ترین خودروهای فولکس واگن با تریم پرچمدار 38 هزار دلاری
grade تویوتا بیشترین برند جستجو شده در سال 2020 شد
grade همکاری رنو و جیلی
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade اینفینیتی QX60؛ معیاری برای کیفیت در کلاس شاسی بلند
grade دناپلاس 6 سرعته دستی در آستانه تولید انبوه
grade اعلام طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - تیر 1400 (مرحله دوم)
grade نخستین آزمایش لاستیک بدون هوای ضد پنچری در دنیای واقعی
grade پلتفرم آماده
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade آمادگی برای همکاری با خودروسازان خارجی‌
grade بلاتکلیفی 2249 خودرو در گمرک
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade رده بندی جدید باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی منتشر شد