کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین

کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۲/۲۰ ۱۷:۴۶:۰۶ 0

ابتدا قرار بود SP100 سایپا، دی ماه 97 با قیمتی در محدوده 50 تا 75 میلیون تومان به بازار ایران عرضه شود، اما اولین بار در سال 1397 با نام رهام رونمایی شد و بعدها نام آن به شاهین تغییر یافت. به نظر می‌رسد با توجه به فرمان برقی نرم، دید مناسب به اطراف، صندلی‌های نسبتا راحت، سیستم تعلیق قابل قبول، کیفیت سواری مناسب و راحتی نسبی کابین، این خودرو بتواند در رده قیمتی خودش رضایت مشتریان را جلب نماید. در این مطلب به بررسی سایپا شاهین پرداخته‌ایم.
 

سایپا طی سال‌های گذشته دو خودروی ملی تیبا و ساینا را به بازار خودرو معرفی کرده است که دو خودروی تیبا2 و کوییک نیز از همان پلت‌فرم مشترک بوده‌اند. خودروی شاهین با کد SP100 سومین خودروی ملی سایپا است که از دی ماه سال 1397 به بازار رونمایی شد. احتمالا پس از آن خودروهایی نظیر آریا، اطلس، سهند و پاژ سایر مدل‌های خودروی ملی این شرکت خواهند بود. از اوایل سال 95 شرکت خودروسازی سایپا با هدف توسعه محصولات خود و ارائه یک پلت‌فرم ملی با برچسب سایپا قصد داشت تا از طریق پشتیبانی فنی برخی از شرکت‌های قطعه‌ساز بزرگ جهان، روی 3 پلت‌فرم کاملا ایرانی سرمایه‌گذاری نموده و سبد محصولات خود را برای جلب رضایت مشتریان ایرانی تکمیل کند. قرار بود این خودرو از دی ماه 97 با قیمتی در محدوده 50 تا 75 میلیون تومان به بازار ایران عرضه شود، ولی سایپا شاهین اولین بار در سال 1397 با نام رهام رونمایی شد، بعدها نام آن به شاهین تغییر یافت. با توجه به فرمان برقی نرم، دید مناسب به اطراف، صندلی‌های نسبتا راحت، سیستم تعلیق قابل قبول، کیفیت سواری مناسب و راحتی نسبی کابین، این خودرو می‌تواند در رده قیمتی خودش رضایت مشتریان را جلب نماید. در این مطلب به بررسی این خودرو پرداخته‌ایم.

تصاویر ساپا شاهین

تاریخچه طراحی شاهین:
در سال 1397 تصاویری از سایت‌های هندی مبنی بر آزمایش خودروی سایپا SP100 (یا شاهین فعلی) در کشور هندوستان منتشر شده بود که از طریق یکی از تکنیکال سنترهای شرکت رنو-نیسان در شمال هندوستان تحت بررسی و تست‌های مختلف آب و هوایی جهت سنجش دوام، عملکرد و استاندارد کارکردی قرار گرفته بود. این خودرو یکی از محصولات شرکت سایپا است که روی پلت‌فرم بومی‌سازی شده SP100 ساخته شده است، پلت‌فرمی که مهندسین ایرانی در حین طراحی و ساخت آن پلت‌فرم B تویوتا (Toyota B Platform) را مدنظر قرار داده بودند و از آن الهام گرفته بودند. البته بنابر اظهارات مدیران ارشد شرکت سایپا، بعد از ارائه آریا (نسخه کراس‌اور شاهین)، باید شاهد تولید چندین محصول ایرانیزه دیگر روی پلت‎فرم SP100 باشیم. در ابتدا قرار بر این بود که سایپا شاهین با پیشرانه برلیانس سری 300 راهی بازار شود، ولی آغاز مجدد تحریم‌ها‌ سبب شد تا در زیر در موتور شاهین از موتور ارتقا یافته تیبا استفاده شود. شرکت سایپا برای انجام برخی از تست‌های دوام، با مرکز تحقیقات رنو-نیسان در هند همکاری کرد و با توجه به اینکه این کشور دارای معتبرترین قطعه‌سازان جهان است، در کنار انجام برخی از تست‌ها در مرکز تحقیقات رنوی هند، خودروی نمونه SP100 برای ساخت و تولید نمونه‎هایی از قطعات جهت این پروژه، به هندوستان فرستاده شد. محصولات اخیر سایپا طبق دو پروژه SP1 و SP0 گروه خودروسازی سایپا تولید می‌گردند که پروژه SP1 زیر نظر شرکت سایپا و پروژه SP0 زیر نظر شرکت پارس خودرو پیش برده می‌شوند. این خودرو بر روی پلتفرم Vios یا همان تویوتا یاریس سدان و برلیانس H230 طراحی شده است. حتی برخی قطعات مانند فریم درهای جانبی، شیشه‌ها، در باک و... شباهت زیادی با الگوهای محصولات سدان شرکت تویوتا دارد. نوع قالب ستون‌های A و B و C سدان شاهین، ویژگی‎های پلت‌فرم XP90 تویوتا را دارد و حتی برخی از جزییات ظاهری پلت‎فرم XP150 تویوتا را دنبال می‌کند. در طراحی داخلی کابین شاهین، اصول طراحی شرکت‌های خودروساز چینی و شرکای تجاری چینی مشاهده می‌شود. در طراحی نمای جلوی خودرو، به نوعی اصول طراحی خودروسازان اروپایی به سبک محصولات مرسدس بنز دیده می‌شود. برخی از منابع خبری نام کلی این پروژه را X300 معرفی کرده‌اند که بعد از پروژه‌های X100 (شامل X131، X132، X111) و X200 (گروه تیبا، تیبا2، ساینا و کوییک) روی پلت‌فرمی بزرگتر به عنوان سومین خودروی ملی سایپا به بازار معرفی خواهد شد. مرکز تحقیقات سایپا اعلام کرد که سایپا قصد دارد تا هر کدام از پلت‌فرم‌های SP100، SP200 و SP300 را در نسخه‌های مختلفی چون سدان، هاچ‌بک و کراس‌اور طراحی و طی سال‌های آینده به بازار عرضه نماید.

تصاویر ساپا شاهین

طراحی بدنه شاهین:
شاهینG با طول 4446 میلیمتر، عرض 1771 میلیمتر و ارتفاع 1490 میلیمتر یک خودروی سدان جمع‌وجور محسوب می‌شود و فاصله 2650 میلیمتری بین محورهای جلو و عقب آن فضای مناسبی را برای جای پای صندلی‌های ردیف عقب فراهم نموده است. استفاده از خطوط سیال و روان در نمای جلوی شاهین در مقایسه با رقبا بهتر است و طرح و قالب‌گیری آن نسبت به نمونه‌های خشک و جعبه‌ای شکلی مثل خودروی دنا، شکیل‌تر است. چراغ‌های جلوی خودرو از چشمان پرنده شکاری شاهین اقتباس شده‎اند و چهره‌ای تهاجمی و اخمو به خودرو بخشیده‌اند. حک نام سایپا در داخل چراغ‌ها در کنار برجستگی درموتور و هماهنگی میان خطوط سپر جلو با جلوپنجره و چراغ‎ها، نشان از دقت طراحان به جزییات داشته است. چراغ‌های روشنایی روز به شکل L در قسمت بالای چراغ جلو نقش بسته است. در کاربرد قطعات کرومی زیاده‌روی نشده است و حجم‌دهی گلگیرها اغراق‌آمیز و غیرمنطقی نیست.

تصاویر ساپا شاهین

جلوپنجره با ورودی هوای زیر سپر هماهنگی دارد و لوگوی سایپا در وسط آن بین دو نوار کرومی جای گرفته است. در نمای عقب، زوایای تند و تیز قسمت سپر عقب و چراغ‌های شاهین با دماغه نرم و سیال آن هم‌خوانی چندانی ندارد و ایرادات متعدد مونتاژی، بخشی از زیبایی‌های خودرو را تحت تاثیر قرار داده است. ولی بدون اغراق، خودروی شاهین از نظر طراحی ظاهری، یک سر و گردن از محصولات دیگر سایپا نظیر تیبا، ساینا و کوییک بالاتر است. برجستگی نمای جلوی خودرو جذابیت مناسبی به این خودرو بخشیده است و طراحان در پروفایل نمای جانبی از بکارگیری خطوط هیجانی اجتناب کرده‌اند، ولی کاربرد خطوط برجسته در نمای جانبی، کافی به نظر می‌رسد. خط برجسته‌ای از چراغ جلو با عبور از زیر دستگیره‌های جانبی با شیب ملایمی تا روی درعقب خودرو امتداد یافته است و خط دیگری از روی چراغ عقب تا بالای دستگیره در عقب ادامه دارد. اندازه رینگ‌ها در نمای جانبی تاثیر زیادی دارند، بنابراین ابعاد بزرگ‌تر رینگ‌ها شاید جلوه بهتری به شاهین می‌بخشید و رینگ‌های 15 اینچی آلیاژی می‌توانستند با ابعاد بزرگتری در نظر گرفته شوند. در کل باید دانست طراحی ظاهری شاهین چیزی است که رضایت مشتری ایرانی را جلب خواهد کرد. در نمای عقب نیز طراحی قابل قبولی را شاهد هستیم، ولی چراغ‌های عقب هم می‌توانستند طراحی بهتری داشته باشند. قسمتی از چراغ‌ها بر روی در صندوق عقب قرار دارد که ظاهری معقول به نمای عقب داده است. در وسط در صندوق عقب، لوگوی بزرگ سایپا نقش بسته است. نسخه اتوماتیک CVT شاهین برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد در نمای ظاهری دارد که می‌توان به جلوپنجره و دستگیره‌های جانبی با قطعات کرومی، رینگ‌های ۱۶ اینچی و نوشته توربو روی بدنه اشاره کرد.

تصاویر ساپا شاهین

طراحی کابین شاهین:
با ورود به داخل کابین شاهینG با فضایی ساده روبرو می‌شویم که هیجان چندانی ایجاد نمی‌کند، ولی ارگونومی کابین و داشبورد قابل قبول است. به لطف فاصله 2650 میلیمتری بین محورهای جلو و عقب و طراحی مناسب صندلی‌ها، تعداد 4 سرنشین بزرگسال و یک کودک می‌توانند به راحتی داخل کابین شاهین بنشینند. وجود ستون‎های پهن جلو و عقب، تا حدی باعث محدود شدن میدان دید راننده شده است، چون تمامی خودروهای امروزی جهت بهبود ایمنی از ستون‌های پهن‌تر و درهای بلندتر استفاده می‌کنند که همراه با فرم آیرودینامیک بدنه، منجر به کاهش میدان دید کابین شده است. البته محدودیت دید کابین شاهین در مقایسه با سایر خودروهای امروزی چندان آزار دهنده نیست و به دلیل ابعاد جمع و جور بدنه، پس از اندکی رانندگی، ابعاد بدنه به دست راننده خواهد آمد. آینه‌های جانبی دید مناسبی دارند و نمای اطراف خودرو را به خوبی پوشش داده‌اند. در داخل کابین شاهین با فضایی ساده طرف هستیم که حس چندان خاصی به سرنشینان منتقل نمی‌کند، به خصوص که کیفیت پلاستیک‌های بکار رفته بر روی داشبورد، کنسول و تودری‌ها پایین است و حتی حس منفی القا کرده است. البته داخل کابین شاهین نکات مثبتی هم یافت می‌شود؛ مثلا از نظر ارگونومی شرایط خوبی دارد و دسترسی به ادوات کنترلی مناسب است و با توجه به فاصله مناسب محورهای جلو و عقب، شرایط سرنشینان از نظر جای پا و سر خوب است و حتی در ردیف عقب هم شرایط روبراه به نظر می‌رسد.

تصاویر ساپا شاهین

برای رسیدن به این فضای کارآمد کابین، مقداری از حجم صندوق عقب قربانی شده است و محفظه بار 420 لیتری شاهین حدود 80 لیتر کوچک‌تر از صندوق عقب دنا است. متاسفانه قابلیت تاشوندگی صندلی‌های عقب در این خودرو وجود ندارد. شاهین در نسخه گیربکس دستی باید دارای آپشن‌هایی نظیر سانروف برقی، فرمان برقی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سامانه مولتی‌مدیا با نمایشگر 7 اینچی، رهیاب ماهواره‌ای، دوربین پارک عقب، سنسور پارک عقب، فرمان برقی مجهز به کلیدهای کنترلی روی فرمان، تهویه مطبوع اتوماتیک، سنسور نور، چراغ روشنایی در روز، چراغ مشایعت، آینه جانبی تاشوی برقی، ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، شیشه بالابر برقی جلو و عقب، سیستم ضدسرقت (immobilizer) و کامپیوتر سفری باشد. در بحث ایمنی اوضاع اندکی متفاوت است و سایپا با استفاده از ترمزهای دیسکی در چهارچرخ، سیستم پایش فشار باد لاستیک (TPMS)، ترمزهای ضدقفل ABS مجهز به توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)، ایربگ‌های جلو، سیستم هشدار دهنده بستن کمربند ایمنی و IsoFix، سعی کرده حداقل امکانات ایمنی ممکن را در اختیار مشتریان قرار دهد، ولی امکانات متداول امروزی نظیر ایربگ‌های جانبی، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP) و کنترل کشش (TCS) در این خودرو تعبیه نشده است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط خودروساز و اوضاع کشور، امکان حذف یا احتمالا اضافه کردن آپشن‌ها همواره وجود دارد!
فرمان برقی از عملکرد نسبتا نرم و روانی برخوردار است و سیستم تعلیق در جلو از نوع مک‌فرسون و در عقب از نوع محور پیچشی (یا Torsion Beam) است که کیفیت سواری شاهین را در سطح قابل قبولی نگه داشته است. در سرعت‌های پایین، سکوت نسبتا خوبی در داخل کابین حکم‌فرماست و لرزش موتور هم نسبت به سایر محصولات سایپا کاهش یافته است، ولی با افزایش دور موتور، سر و صدای زیادی در داخل کابین به گوش سرنشینان می‌رسد.

تصاویر ساپا شاهین

مشخصات فنی:
شرکت سایپا در پروژه تولید شاهین با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بوده است. در ابتدا همه چیز عالی پیش رفت و شرایط برای عرضه این خودرو که بر روی پلت‌فرم اصلاح شده تویوتا یاریس طراحی شده مهیا بود، ولی تحریم‌های مجدد این شرایط را منتفی کرد و سایپا با پلت‌فرم SP100 تنها ماند. از آنجا که برای طراحی و توسعه این خودرو زحمات و هزینه زیادی صرف شده بود، نباید آن را به حال خود رها می‌کردند، بنابراین مهندسان سایپا تصمیم گرفتند با تکیه بر توان داخلی، این پروژه نیمه کاره را تکمیل کنند. ابتدا قرار بود یک پیشرانه سه سیلندر 1.2 لیتری توربو با قدرت خروجی ۱۳۰ تا ۱۶۰ اسب بخار برای شاهین انتخاب شود که شرکت AVL اتریش در ساخت و طراحی این موتور با سایپا همکاری کرده بود و قرار بود یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک پاورتک (PowerTech) شرکت هیوندای، انتقال قدرت به چرخ‌ها را انجام دهد. در خبر دیگری اعلام شد که همان پیشرانه 1.65 لیتری BM16LB خودروی برلیانس H300 بر روی شاهین نصب می‌شود که یک گیربکس CVT ساخت شرکت پانچ (Punch) بلژیک، توان خروجی را به چرخ‌ها منتقل می‌کند. اما به دلیل تحریم‌های مجدد، نقشه به طور کلی عوض شد و استفاده از همان موتور قدیمی مگاموتور در دستور کار مهندسان سایپا قرار گرفت. از آنجا که پیشرانه 8 سوپاپ قدیمی و کم‌حجم M15 تیبا و ساینا قادر نبود تا نیازهای یک خودروی سنگین‌تر را برطرف سازد، شرکت سایپا تصمیم گرفت که پیشرانه قدیمی خود را با اصلاحات و تغییرات اساسی برای شاهین آماده کند که مهم‌ترین اصلاح آن اضافه کردن توربوشارژر به پیشرانه M15 تیبا بود.
موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری جدید M15TC به حجم دقیق 1497 سی‌سی دارای قدرت 110 اسب بخار در دور موتور 5000 دور در دقیقه و گشتاور 178 نیوتن متر در دور موتور 2500 دور در دقیقه است و وظیفه انتقال قدرت بر عهده یک گیربکس 5 سرعته دستی 5F18 است که ضرایب قابل قبولی دارد، ضمن اینکه شرکت سایپا قصد دارد نسخه اتوماتیک یا CVT شاهین را با تجهیزات بیشتری به بازار عرضه کند. شاهین اتوماتیک از گیربکس CVT شرکت پانچ بلژیک استفاده می‌کند که در حالت تیپ‌ترونیک از 7 دنده شبیه‌سازی شده دستی استفاده می‌کند و از حالت اسپرت نیز برخوردار است. این پیشرانه علاوه بر دستیابی به استاندارد آلایندگی یورو 5، توانسته 23 اسب بخار قدرت و 50 نیوتن‌متر گشتاور بیشتری از مدل تنفس طبیعی M15 تولید نماید که اختلاف محسوسی محسوب می‌شود. ولی به دلیل ساختار قدیمی 8 سوپاپ و راندمان متوسطی که این موتور دارد، در ابتدا به شدت مورد انتقاد متخصصان قرار گرفت. کشش پیشرانه M15TC به واسطه گشتاور مناسبی که در دور پایین موتور ایجاد می‌کند، بسیار بهتر شده است، اما با این حال هنوز هم نمی‌توان شاهین را با شتاب صفر تا صد حدود 13.5 ثانیه، خودرویی چالاک توصیف کرد، هرچند که شتاب ثانویه و کشش خودرو در سطح مناسبی قرار دارد و این خودروی 1278 کیلوگرمی توانایی رسیدن به حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت را دارد. گنجایش باک شاهین 47 لیتر و مصرف سوخت ترکیبی آن در هر صد کیلومتر 8 لیتر است که عدد چندان مطلوبی نیست. ترمزهای دیسکی چهار چرخ شاهین عملکرد قابل‌قبولی از خود نشان می‌دهند و به خوبی از پس کنترل وزن و شتاب خودرو برمی‌آیند، ولی پایداری و تعادل خودرو کمی جای بحث دارد. البته شاهین به نسبت سایر محصولات سایپا نظیر کوییک و ساینا، فرمان‌پذیری و تعادل بهتری دارد و در سرعت‌های معمولی، خودرو کاملا تحت کنترل است، ولی طراحی ساده سیستم تعلیق یکپارچه عقب، همراه با عدم برخورداری از سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، باعث شده تا نتوانیم خودرو را با سرعت بالا در پیچهای جاده تست کنیم.
در سال ۱۴۰۱ شرکت قوای محرکه تیوان با مشارکت شرکت سایپا یک پیشرانه ۱ لیتری ۳ سیلندر توربوشارژر را برای نصب بر روی نسخه‌های فول آپشن شاهین و آریا در نظر گرفته‌اند که قدرت 143 اسب بخار و گشتاور 222 نیوتن متر را تولید می‌کند. این پیشرانه یورو6 فناوری شرکت AVL اتریش را دارد و در فاز ۳ شهرک صنعتی کاسپین در قزوین تولید می‌شود.

تصاویر ساپا شاهین

جمع‌بندی:
خودروی شاهین سایپا یک خودروی سدان متوسط با ظاهری قابل قبول است و فضای نسبتا جاداری داخل کابین دارد. این خودرو با آپشن‌های رفاهی نسبتا مناسب و بدنه مستحکم می‌تواند در مقایسه با محصولات قدیمی سایپا، گزینه مطمئنی برای مشتریان محسوب شود. فضای کمتر صندوق عقب در قیاس با رقبایی نظیر دنا و تارا، کیفیت پایین پلاستیکهای کابین و عدم وجود سیستم کنترل پایداری الکترونیکی از جمله نکات منفی شاهین هستند. این خودرو در محدوده قیمت خود، از نظر امکانات رفاهی در شرایط قابل قبولی قرار دارد، ولی از حیث آپشن‌های ایمنی عدم وجود گزینه‌هایی نظیر ایربگ‌های جانبی، کنترل پایداری الکترونیکی و کنترل کشش خودرو از آیتمهای منفی آن است. ترمزهای دیسکی مجهز به ABS و EBD در خودروی شاهین عملکرد قابل قبولی دارند و پلت‌فرم آن ضمن دریافت استاندارهای ECE اروپا، نسبت محصولات قبلی این شرکت خودروساز، ساختار مدرن‌تر و محکم‌تری دارد. تست‌های تصادف شاهین نشان می‌دهد که شاسی مناسب و ورق‌های بکار رفته در این خودرو باعث شده تا استحکام مناسبی در ضربات جانبی بوجود آید. قرار است در نسخه فول آپشن این خودرو، علاوه بر تغییر گیریکس دنده‌ای به CVT، از پیشرانه 1.6 لیتری ایران خودرو استفاده شود. همچنین قرار است در این نسخه فول، علاوه بر ایربگ راننده و سرنشین، ایربگ جانبی و پرده‌ای نیز اضافه شود و به جای نمایشگر 7 اینچی، یک صفحه نمایش لمسی 10 اینچی دارای سیستم عامل اندروید نصب شود. از رقبای اصلی شاهین می‌توان به دنا پلاس دنده‌ای، تارا دنده‌ای و پژو 207i صندوق‌دار اشاره کرد. خودروی دنا از نظر طراحی بدنه، ظاهری قدیمی و تکراری دارد و از نظر گشتاور موتور نیز، ضعیف‌تر از شاهین ظاهر می‌شود. همچنین با توجه به حذف برخی آپشن‌ها از روی خودروی دنا دنده‌ای، این خودرو دیگر در بحث آپشن هم قادر به شکست نماینده سایپا نخواهد بود. شاهین به دلیل بهره‌مندی از پلت‌فرم جدیدتر، در بحث ایمنی گزینه به‌روزتری از دنا محسوب می‌شود. ولی دنا به لطف پیشرانه تنفس طبیعی خود، علاوه بر شتاب و سرعت بیشتر، در بحث استهلاک و هزینه‌های نگهداری نیز بر شاهین برتری دارد و به دلیل حضور طولانی‌تر در بازار داخلی، از نظر فراوانی قطعات یدکی شرایط بهتری دارد. کیفیت قطعات کابین دنا هم اندکی بهتر است و از نظر فضای صندوق نیز برتری با دنا است. صرف نظر از قیمت، تارا هم می‌تواند به عنوان دیگر رقیب شاهین مطرح باشد، چراکه هر دو خودرو از پلتفرم‌های جدید برخوردارند و از نظر ایمنی، پیشرفت محسوسی نسبت به نسل‌های قبلی خود داشته‌اند. خودروی شاهین از نظر طراحی ظاهری، هماهنگ‌تر و شکیل‌تر است و به لطف موتور توربو، گشتاور بالاتری دارد و از برخی آپشن‌های اضافی نظیر سانروف (در قیاس با تارا دنده‌ای) برخوردار است. اما در طرف مقابل تارا با پیشرانه 16 سوپاپ تنفس طبیعی خود در قیاس با موتور 8 سوپاپ توربوشارژر شاهین، استهلاک و دردسرهای نگهداری کمتری خواهد داشت و کابین شکیل‌تری در اختیارتان قرار می‌دهد و با ارائه سیستم کنترل پایداری الکترونیکی و کروزکنترل می‌تواند رفاه و امنیت بیشتری به همراه داشته باشد. در خصوص 207i صندوقدار، شرایط آن از نظر استهلاک و فرمان‌پذیری اندکی بهتر است، اما در عوض شاهین با پلت‌فرم جدیدتر و ایمن‌تر، آپشن‌های بیشتر و فضای کابین بهتر سرنشینان عقب، می‎تواند گزینه کامل‌تری محسوب شود.
جدول مشخصات فنی:

نام خودرو

شاهین G توربو

حجم موتور (سی سی)

1500

قدرت موتور (اسب بخار)

113 @ 6000 rpm

گشتاور موتور (نیوتن متر)

178 @ 4000 rpm

تعداد سیلندر / سوپاپ / نوع موتور

4سیلندر / 8 سوپاپ / مجهز به توربوشارژر

جعبه دنده

5 سرعته دستی

شتاب صفر تا صد (ثانیه)

13

حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

190

طول، عرض، ارتفاع (میلیمتر)

4446 x 1771 x 1490

فاصله بین محورها (میلیمتر)

2650

وزن خودرو (کیلوگرم)

1270

مصرف سوخت ترکیبی (لیتر در صد کیلومتر)

7.5

حجم باک (لیتر)

47

 favorite_border 5
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade  5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp