مکانیزم کلاس بندی خودروها

مکانیزم کلاس بندی خودروها

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۲/۰۸ ۱۲:۳۳:۱۴ 2

خودروهایی که در حال حاضر توسط خودروسازان جهان طراحی و ساخته شده و در بازارهای جهانی به فروش می‌رسند، مطمئنا باید در یکی از کلاس‌های استاندارد خودرو قرار گیرند. در این مطلب به معرفی رده بندی کلاس‌های خودرو پرداخته شده است.

مقدمه:
به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، خودروها بر اساس ابعاد بدنه و شکل ظاهری دارای کلاس بندیهای متعددی هستند. کلیه خودروهای تولیدی از برندهای مختلف خودروسازی دنیا، معمولا در یکی از این کلاس بندی خودرویی قرار می‌گیرند، مگر اینکه خودروی تولیدی، خودرویی خاص یا ویژه باشد که آن را در کلاس جدیدی که قبلا موجود نبوده، قرار می‌دهند و برای آن خودروی خاص، کلاس جدیدی تعریف می‌کنند. خودروهایی که در حال حاضر توسط خودروسازان جهان طراحی و ساخته شده و در بازارهای جهانی به فروش می‌رسند، مطمئنا باید در یکی از کلاس‌های استاندارد خودرو قرار گیرند. در این مطلب به معرفی رده بندی کلاس‌های خودرو پرداخته شده است.

کلاس سدان (Sedan):
این خودروها که همان خودروهای خانوادگی چهار در یا صندوق دار هستند، معمول ترین کلاس خودرو در جهان هستند و درصد زیادی از تولیدات کمپانی‌های خودروسازی جهان را شامل می‌شوند. این کلاس از خودروها چهار در هستند و معمولا دارای صندوق عقب جهت قرار دادن بار و ملزومات هستند. کلاس خودروهای سدان، خود به چند زیرمجموعه تقسیم می‌شود، مانند خودروهای سدان کوچک شهری (کلاسA و B)، سدان متوسط (کلاسC)، سدان بزرگ (کلاسD) و سدان لوکس بزرگ (کلاس‌هایE و F). از اینگونه خودروها می‌توان آئودیA4، کیا ریو، مزدا3، رنو لتیتیود، هیوندای جنسیس و . . . را نام برد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس هاچ بک (Hatchback):
این نوع خودروها معمولا در ابعاد خودروهای سدان و به صورت چهار در ولی بدون صندوق عقب تولید می‌شوند. به همین جهت، حجم بار این نوع خودروها از خودروهای کلاس سدان کمتر است و بیشتر برای خانواده های کم جمعیت مناسب هستند. کلاس بندی این نوع خودروها شامل کلاس‌های هاچ بک کوچک شهری (A و B)، هاچ بک متوسط (C)، هاچ بک بزرگ (D) است. از نمونه های این کلاس می‌توان به مزدا 3 هاچ بک، مزدا2، مینی کوپر و کیا ریو هاچ بک اشاره کرد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس کوپه (Coupe):
کلاس خودروهای کوپه شامل خودروهایی است که دارای دو در هستند و معمولا خودروهایی با ظاهر اسپرت هستند. سقف آنها همانند خودروهای سدان از نوع سخت و فلزی است و امکان جمع نمودن سقف نیز وجود ندارد. اینگونه خودروها معمولاً فاقد ردیف عقب بوده و در صورت داشتن ردیف عقب، فضای جلوی صندلیهای عقب کمتر از خودروهای سدان است. همچنین در این خودروها علیرغم وجود صندوق عقب، فضای بار کمتری نسبت به خودروهای سدان تعبیه شده است. شیشه عقب در این خودروها معمولا قابلیت باز شدن ندارد و این کلاس از زیر مجموعه های خودروهای اسپرت محسوب می‌گردد. از نمونه خودروهای این کلاس می‌توان به هیوندای جنسیس کوپه، بی‌ام‌و M3 کوپه، کیا سراتو کوپه و . . . اشاره کرد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس اسپرت (Sport):
خودروهای اسپرت معمولا از خودروهای سدان ارتفاع سقف کمتری دارند و فاصله کف آن‌ها با زمین کمتر است. اینگونه خودروها مجهز به موتور قوی تری هستند و برای سرعت‌های بالا طراحی شده‌اند. این خودروها اکثرا دو در بوده و دارای دو یا چهار صندلی هستند. خودروهای سوپراسپرت و رودستر از زیرمجموعه های کلاس اسپرت محسوب می‌شوند. مانند بی‌ام‌و Z4 و M3 و مرسدس بنز SLK و SL و همچنین پورشه کیمن.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس تورینگ یا استیشن (Estate or Touring):
این کلاس از خودروها همان خودروی سدان هستند که حجم صندوق عقب آن‌ها با داخل اتاق ادغام شده است و طول قسمت صندوق به اتاق خودرو اضافه گردیده است. در برخی از خودروهای تورینگ در قسمت اضافه اتاق، ردیف صندلی دیگری تعبیه می‌گردد. این کلاس در بین خودروسازان مختلف با نام‌های متفاوت شناخته می‌شود، مثلا در کمپانی آئودی با نام آوانت (Avant)، در کمپانی میتسوبیشی و مرسدس بنز با عنوان واگن (Wagon)، در کمپانی بی‌ام‌و با نام تورینگ (Touring)، در کمپانی اپل با عنوان تورر (Tourer) و در کمپانی فورد و پژو با عنوان استیت (Estate) نامیده می‌شود. کلیه خودروهای استیشن از برندهای مختلف در این کلاس از خودرو می‌گنجند، مانند آئودی A4 آوانت، بی‌ام‌و سری 3 تورینگ، پژو 407 استیت و . . .

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس کانورتیبل یا کابریولت (Convertible or Cabriolet):
این کلاس خودرو که به خودروهای سقف کروکی معروف هستند زیر مجموعه‌ای از خودروهای اسپرت هستند که دارای دو در هستند و مجهز به دو یا چهار صندلی هستند. از ویژگی ‌ای این کلاس موتورهای نسبتا قوی و مشخصات اسپرت است و صدای اگزوز این نوع خودروها معمولا جالب توجه علاقه‌مندان خودرو بوده است. سقف این خودروها معمولا از نوع فلزی، پارچه ای، برزنتی یا چرمی‌ است که قابلیت باز شدن و جمع شدن در قسمت عقب خودرو را دارند. اکثر سقف‌های فلزی این کلاس از خودرو در زمان جمع شدن سقف، درون صندوق عقب جای می‌گیرند. از نمونه های این کلاس می‌توان به بی‌ام‌و M6 کانورتیبل، مرسدس بنز SL کانورتیبل، مرسدس بنز E کابریولت، فورد فوکوس کابریولت و پورشه باکستر اشاره نمود.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس رودستر یا اسپایدر (Roadster or Spyder):
کلاس خودروهای اسپایدر یا رودستر به خودروهایی اطلاق می‌شود که معمولا دو نفره و بدون سقف بوده و از نظر طراحی بدنه دارای اتاق‌های کوچکتری هستند. این نوع خودروها هم جزو زیرمجموعه های خودروهای اسپرت هستند که دارای موتورهای قوی و سرعت نسبتا بالا هستند. اینگونه خودروها برای مصارف شهری نیز در قشر رانندگان جوان کاربرد دارند، مانند کرایسلر کراسفایر رودستر، مازراتی اسپایدر، خودروهای پورشه کررا و باکستر بدون سقف و . . .

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس شاسی بلند یا SUV:
کلاس خودروهای شاسی بلند شامل خودروهایی هستند که ارتفاع بیشتری از خودروهای سدان دارند و معمولا سیستم انتقال قدرت آن‌ها به صورت دو دیفرانسیل است. لاستیک این خودروها بزرگتر و عریض تر از خودروهای سدان هستند تا با این لاستیک‌های بزرگ، قابلیت‌های بیابانی و خارج شهری خود را ارائه کنند. این خودروها برای تورهای کوه و بیابان و صحراگردی مناسب هستند. این کلاس از خودروها به دو نوع Off-Road و On-Road تقسیم می‌شوند که در مدل‌های Off-Road قابلیت‌های بیابانی و خارج شهری بیشتر از مدل On-Road است. خودروهای بیابانی قدرت بسیار بالایی دارند و به راحتی امکان پیمودن مسیرهای کوهستانی و بیابانی را دارا هستند، مانند تویوتا لندکروزر، جیپ گرندچروکی، رنجرور، پورشه کاین و . . .

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس شاسی بلند جمع و جور یا کراس آور (Cross-over):
این کلاس از خودروها در حقیقت برادر کوچکتر خودروهای شاسی بلند محسوب می‌گردند. اندازه‌ای کوچکتر از آن‌ها دارند ولی خصوصیات بیابانی خودروهای شاسی بلند را حفظ نموده‌اند. موتور خودروهای کراس آور معمولا از خودروهای شاسی بلند بزرگ، ضعیف‌تر بوده و قدرت کمتری دارند. اندازه داخل اتاق آن‌ها نیز کوچکتر بوده و عموما نسبت به خودروهای شاسی بلند از تجهیزات ایمنی و رفاهی کمتری برخوردار هستند. از نمونه اینگونه خودروها می‌توان کیا اسپورتیج، هیوندای ix35، رنجرور ایووک و هوندا CR-V را نام برد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس سدان اسپرت یا فست بک مجلل:
کلاس خودروهای سدان اسپرت شامل خودروهایی هستند که معمولا چهار در بوده و طراحی بدنه آیرودینامیک تری نسبت به خودروهای سدان معمولی دارند. ارتفاع سقف آن‌ها کمتر از خودروهای سدان است و خصوصیات اسپرت بیشتری از کلاس سدان دارند. به علت شکل خاص اینگونه خودروها، به این کلاس، سدان کوپه هم گفته می‌شود. در سال 2004 پس از تولید موفقیت آمیز خودروی مرسدس بنز CLS در بازار آمریکا، این کلاس جدید از خودرو توجه خودروسازان را به خود جلب کرد. از نمونه خودروهای این کلاس می‌توان به مازراتی کواتروپورته، آئودی A7 اسپرت بک، پورشه پانامرا و بی‌ام‌و سری 5 جی تی اشاره کرد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس شوتینگ برک (Shooting Break):
اینگونه خودروها از نظر طراحی بدنه دارای ظاهری مانند خودروهای استیشن یا تورینگ هستند با این تفاوت که دارای دو در بوده و به آن‌ها تورینگ کوپه هم گفته می‌شود. تولید این کلاس از خودروها در سال‌های قبل رونق بیشتری داشته است. در خودروهای جدید خودروی مرسدس بنز CLS شوتینگ برک نمونه ای از این کلاس است.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس سدان مجلل و لوکس:
این کلاس از خودروها به عنوان بزرگترین و لوکس ترین خودروهای سدان معرفی شده‌اند. این نوع خودروها معمولا دارای امکانات رفاهی و ایمنی کامل و تجهیزات پیشرفته‌ای هستند و بالاترین سطح عملکرد فنی و تکنولوژی را دارا هستند. در این خودروها معمولا انواع امکانات و تجهیزات تفریحی شامل سیستم‌های پیشرفته صوتی، تصویری و اتصال به اینترنت در دسترس سرنشینان هستند. همچنین این خودروها مجهز به پیشرفته ترین سیستم‌های ایمنی مانند ترمزهای پیشرفته، ایربگ، سیستم GPS، دوربین، سنسور و رادار هستند. دارای اکثر این خودروها دارای موتورهای قوی و سرعت‌های نسبتا بالا هستند. قیمت این نوع خودروها در مقایسه با خودروهای معمولی بسیار گرانتر بوده و راحتی مناسبی را برای راننده و سرنشینان فراهم می‌کنند. در این کلاس می‌توان به خودروهایی مانند رولز رویس فانتوم، بنتلی کنتیننتال، مرسدس بنز کلاس S، بی.ام.و سری7 و پورشه پانامرا اشاره نمود.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس سوپراسپرت (SuperSport):
این کلاس خودرو شامل خودروهایی هستند که دارای عملکرد فنی بالا و موتورهای بسیار قوی هستند و کف بدنه آن‌ها تا حد ممکن به سطح زمین نزدیک شده است. موتور آن‌ها دارای غرش هیجان انگیزی است و صدای خروجی اگزوز به صورت خاصی دوست داشتنی است. طراحی بدنه این خودروها به صورت آیرودینامیک بوده و ترمزها و لاستیک‌های پیشرفته‌ای دارند و در بدنه و شاسی آن‌ها جهت کاهش وزن و بهبود عملکرد از مواد سبک مانند آلومینیوم، فیبرکربن و تیتانیوم استفاده شده است. شتاب صفر تا صد آن‌ها کمتر از 4 ثانیه بوده و سرعت‌هایی بالاتر از 300 کیلومتر در ساعت دارند. به علت قیمت بالایی که اینگونه خودروها دارند، معمولا به صورت دست ساز و تعداد محدود و تنها به صورت سفارشی تولید می‌شوند. به علت دارا بودن سیستم تعلیق محکم و ارتفاع کم کف خودرو برخلاف تصور عامه، رانندگی با این خودروها بسیار خشک و ناراحت است و در اکثر موارد این نوع خودروها حتی فاقد امکانات و تجهیزات معمولی یک خودروی اسپرت هستند و حتی سیستم پخش صوت نیز ندارند. از نمونه این خودروها می‌توان به لامبورگینی مورسیه لاگو، فراری انزو، بوگاتی ویرون، پاگانی زوندا و . . . اشاره کرد.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس گرن تورر یا گرن توریسمو (Gran Tourer or Gran Turismo):
امروزه به خودروهای کوپه با ابعاد بزرگتر گرند توریسمو گفته می‌شود ولی در زمان قدیم به سفرهای اشرافی افراد ثروتمند اطلاق می‌شد. این خودروها دارای تجهیزات و امکانات ایمنی راننده و سرنشینان هستند و راحتی اتاق و لذت رانندگی آن‌ها در حد خودروهای لوکس مجلّل است. مانند خودروی مرسدس بنز کلاس CL،  بی‌ام‌و گرن کوپه و مازراتی گرن توریسمو.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس خودروهای عضلانی (Muscle Cars):
این دسته از خودروها شامل خودروهای آمریکایی دو در، موتور جلو و دیفرانسیل عقب هستند که دارای وزن نسبتا زیاد و موتورهای قوی، معمولا هشت سیلندر هستند. این خودروها در بدنه، ظاهر ویژه ای دارند و دارای گلگیرها و پانل‌های پهن و برجسته با زوایای تند هستند و از این رو به آن‌ها ‌عضلانی می‌گویند. این دسته از خودروها به صورت حرفه ای برای تست‌های درگ و دریفت استفاده می‌شوند و در رانندگی شهری نیز کاربرد گسترده ای دارند. خودروهای عضلانی معمولا دارای قیمت مناسبی هستند و با وجود قابلیت‌های فنی عالی، گران قیمت نیستند. امروزه با افزایش قیمت سوخت و کاهش بنزین و گازوئیل، اینگونه خودروها مشتری زیادی ندارند و از بازار خوبی برخوردار نیستند، ولی در دهه 60 و 70 میلادی خودروسازان آمریکایی بازار مناسبی را برای اینگونه خودروها فراهم کرده بودند و موفقیت زیادی در کشورهای دیگر داشتند. از نمونه این نوع خودروها می‌توان به فورد ماستنگ، شورلت کوروت و دوج شارژر و چلنجر اشاره نمود.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس خودروهای مسابقه‌ای (Racing Cars):
این نوع خودروها معمولا همان خودروهای اسپرت خودروسازان هستند که توسط کمپانی های خاص تیونینگ و معمولا با سرمایه شرکت‌های اسپانسر و سرمایه گذاران مربوطه به خودروهای قوی و ویژه مسابقات اتومبیلرانی تبدیل می‌شوند. این نوع خودروها که دارای موتورهای تقویت شده و سرعت بالایی نسبت به مدل اولیه هستند، مجهز به صندلی‌ها و تجهیزات مخصوص مسابقات می‌گردند و هر ساله در مسابقات معروفی مانند لمن (Le Mans)، گرند پریکس (Grand Prix)، DTM و Nismo شرکت می‌کنند. خودروهای مرسدس بنز CLK GTR و نیسان 350Z Nismo و . . .  از این نوع خودروها هستند.

مکانیزم کلاس بندی خودروها

کلاس خودروهای فرمول یک (Formula 1):
اینگونه خودروها تنها برای انجام رقابت‌های اتومبیلرانی در کلاس فرمول یک (F1) و در پیست‌های ویژه، توسط برخی از خودروسازان مطرح ساخته می‌شوند. خودروها دارای موتورهای قوی و سرعت‌های بالاتر از 300 کیلومتر در ساعت هستند که معمولا به صورت تک سرنشین و دارای چرخ‌های روباز هستند. خواص آیرودینامیکی این خودروها به گونه ای طراحی و تعیین شده‌اند که در سرعت‌های بالا، کمترین اصطکاک را با هوا ایجاد کنند. رانندگی با این نوع خودروها تنها با لباس ویژه و کلاه ایمنی مخصوص، ممکن است و و به هیچ وجه اجازه تردد در شهر یا جاده را ندارند و فقط باید توسط رانندگان خاص آن‌ها و در پیست‌های ویژه مسابقات فرمول یک رانده شوند.  

مکانیزم کلاس بندی خودروها

 favorite_border 12
loyalty 

سلام ، خلاصه و مفید ، بسیار عالی و زیبا ارائه شد . سپاس مهندس معصومیمقاله جامع، جالب و کاربردی بود، مضاف بر آن قلم شیوا و بی تکلف جناب آقای مهندس معصومی نیز به دلچسب بودن ان افزوده بود.


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade بررسی و مشخصات دانگ‌فنگ شاين مكس ايران‌خودرو
grade نگاهی به ون‌‌های کمپر هیوندایی با امکانات مسکونی
grade نیم نگاهی به لاماری ایما هیبرید در نمایشگاه مشهد + فیلم
grade جدول شور کاربری جدید کامیونت جک سری n آرین دیزل
grade آواتار 12 چینی شگفت‌انگیز با طراحی ایرانی
grade بررسی هایما 6P اولین پلاگین هیبرید تولیدی ایران خودرو
grade اصول عکاسی حرفه‌ای از خودرو
grade معرفی کراس اور وی جی وی u75 پلاس + فیلم
grade مشخصات و بررسی جتا VS7 ماموت خودرو
grade با تیپ‌ها و مشخصات لئو MX8 آشنا شوید
grade بررسی هیوندای سانتافه 2024
grade آمیکو آسنا توربو اتوماتیک در نمایشگاه آفرود ایران مال
grade بررسی بایک بیجینگ X55 یا تیگارد X55 سانیار موتور پارسیان
grade دایون Y7 : فرزندی که مادر بیشتر به او توجه می‌کند + قیمت
grade ماجرای خودروهای وارداتی در نمایشگاه روایت خدمت چه بود؟
grade بررسی دایون Y5 شرکت ایلیا موتور
grade رانا پلاس اتوماتیک چه مشخصات و امکاناتی دارد؟
grade سایپا سهند فیس‌لیفتی از تیبا صندوق دار
grade دیدار با پیکاپ وارداتی تاگا H
grade هونگچی E-QM5 اولین سدان برقی گروه بهمن و BM CARS
grade فیلم معرفی و مشخصات لاماری ایما x
grade ایکو ری‌را؛ عروس عجولانه بزک شده اما زیبا
grade فروش جک J4 کرمان موتور از امروز
grade اسکای ول ET5 خودروی برقی کرمان موتور و مپنا
grade معرفی و مشخصات اکسید VX مدل 2023 محصول جدید مدیران خودرو
grade این منم؛ سایپا اطلس: بزک شده‌ی کوییک!
grade تمامی محصولات گروه بهمن در نمایشگاه خودروهای کار و تجاری اصفهان
grade همه چیز در مورد كيا سول شركت كوشا خودرو
grade بهترین خودروها برای مادران دارای کودک یا نوزاد در سال 2023
grade خودرو برقی بهمن موتور که به خیابان می‌آید را بشناسیم!
grade متقاضیان سامانه یکپارچه با هر اولویتی، در سال 1402 از کرمان موتور خودرو بگیرند
grade نمایشگاه خودروی مشهد میزبان کدام شرکت‌هاست؟
grade یک خودرو آتش نشانی چه امکاناتی باید داشته باشد؟ + فیلم
grade دستورالعمل واردات خودروهای دست دوم از سوی سازمان استاندارد اعلام شد
grade چری قابل‌ اعتمادترین‌ برند خودروسازی چین
grade فراخوان کرمان موتور برای ثبت نام متقاضیان نوبت دوم عرضه سامانه یکپارچه
grade افتتاح نمایندگی جدید لاماری در شرق تهران
grade فونیکس اف‌ایکس: قدرت موتوری که به شتاب خیره‌کننده می‌رسد
grade مشهد، آماده برگزاری قدیمی ترین رویداد خودرویی کشور
grade استقرار گروه‌های امدادی بهمن در ایام اربعین حسینی
grade آرین دیزل کدام محصولاتش را به نمایشگاه خودرو مشهد می‌آورد؟
grade بالاخره ماشین بخریم یا بیشتر صبر کنیم؟ (دلال‌ها نخوانند)
grade فراخوان تکمیل وجه لاماری ایما ویژه متقاضیان نوبت اول پاییز 1402
grade نگاهی به غرفه آرین دیزل در نمایشگاه خودرو مشهد
grade نقش تعیین کننده تولیدات کروز در بهبود کیفیت خودروسازی
grade بررسی نظرات مشتریان درباره برند فونیکس، ارزیابی خدمات، گارانتی و تجربه رانندگی
grade گروه بهمن موفق به کسب جایزه ملی مدیریت کسب و کار سال شد
grade رییسی از غرفه کروز بازدید کرد
grade شوروم BM CARS در ایرانمال افتتاح شد
grade جی.دی. پاور 2023: تحقیق کیفیت خودروهای بازار چین - برند چینی چری در رتبه اول
grade کاوش در دنیای جذاب برند خودروهای لوکس
grade مدیران خودرو این بار با کمپین (مدیران امروز، حامی مدیران فردا)
grade استقبال قطعه سازان از اجرای فرمان رییس جمهوری در مورد خصوصی سازی خودروسازی
grade قطعه سازان از خصوصی سازی و حذف قیمت گذاری دستوری خودرو استقبال می کنند
grade مساله کیفیت، در عصر وارداتی‌های دست دوم
grade فونیکس و نوآوری در خط مقدم مدیریت کسب و کار
grade تابستان پرانرژی: جشنواره اختصاصی گلف مشتریان فونیکس برگزار شد
grade هاشمی: اتوبوس‌های گروه بهمن، بهترین‌ها را برای زائران حرم رضوی عرضه می‌کنند
grade اولین المپیاد مهارتی ویژه عاملیت‌های بهمن موتور برگزار شد
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade رانا پلاس ایران خودرو چه مشخصاتی دارد؟
grade فیلم تست و بررسی فونیکس fx
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade هرآنچه که در مورد تارا باید بدانید
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade مقایسه سورن ELX توربوشارژ و پژو پارس LX TU5
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade مقایسه جک S5 با KMC X5 یک تغییر به موقع
grade تیگارد X35 یا بایک X35 سانیار موتور
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade هر آنچه که باید در مورد جک S8 محصول آینده کرمان موتور بدانید
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade جامپ استارتر باطری خودرو و نحوه استفاده و کاربرد آن
grade ماشین حمل پول چه مشخصاتی داره و چگونه اسکورت می‌شود؟
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade فیلم ملاقات با لئو mx8 و کوچکترین راننده دختر ایران
grade فونیکس تیگو 8 پرو +e پلاگین هیبرید اولین پرچم‌دار جریان سبز فونیکس
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی لیفان X70 و لیفان X80 شرکت بم خودرو
grade فیلم میهمانی بهمن به صرف خودرو کره‌ای و چینی در bm cars
grade بررسی هاچ بک و سدان تویوتا کرولا 2023
grade معرفی کراس‌اور تیارا شرکت مکث موتور
grade بازگشت خوش نام چینی به ایران با هاوال جولیان و هاوال h6
grade بررسی کامل هایما 8S ایران خودرو
grade زوتی DL5 محصول عهد عتیق چینی توسط پارس خودرو رونمایی شد
grade معرفی هونگچی H5 رولزرویس چینی و سدان لوکس گروه بهمن
grade لکسوز LX مدل 2022 شاسی بلند لوکس تویوتا
grade بررسی ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک اکسلنت اسپرت
grade فیلم مراسم رونمایی از شوروم لاماری در جاده مخصوص
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade غرفه کرمان موتور در نمایشگاه خودروهای آفرودی ایران مال
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade غرفه خاص آمیکو (ارس خودرو ديزل) در نمايشگاه اصفهان 1402
grade فیلم بررسی اتوبوس شهری اسنا خودرو
grade بررسی کاربری بالابر از کامیونت‌های سری n آرین دیزل
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade نگاهی کوتاه به تاریخچه طراحی خودرو
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade ایزوفیکس صندلی کودک چیست؟ + فیلم
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade بدترین اشتباهاتی که به خودرو شما صدمه میزند
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade فیلم معرفی کادیلاک ct6
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade شروع «جریان سبز فونیکس» آغاز تحولات بزرگ در خودروسازی کشور
grade تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک غرب تهران
grade تعمیر کولر خودرو
grade لئو MX8 بر روی خط توليد رفت
grade تعمیرگاه گیربکس H30 کراس
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade مشخصات چانگان CS35 تیپ 2 و 3 سایپا اعلام شد + جدول
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade کراس لایف به چه معناست؟
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade تکنولوژی تویین پاور توربو بی ام و به چه معناست؟
grade 5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade فصل جدید خودروهای لوکس برقی با سری EXLANTIX برند اکسید
grade تکنولوژی «جریان سبز فونیکس» قسمت دوم: تلفیقی از قدرت و کارایی با تکنولوژی پیشرفته باتری
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade استقبال از تکنولوژی پلاگین‌هیبرید گشودن افق‌هایی تازه برای تجربه مشتریان
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade آریزو 5 EV اولین خودرو برقی با پلاک ملی؛ مدیران خودرو در مسیر انرژی‌های سبز
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade مزایای خودروهای پلاگین هیبریدی
grade تحول تکنولوژی خودرو از موتورهای احتراق داخلی به موتورهای برقی
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade اکسید؛ برندی لوکس و مورد ستایش در عرصه جهانی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade اومودا 3؛ وقتی که فشن و تکنولوژی به هم می‌رسند
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade بررسی و مشخصات دانگ‌فنگ شاين مكس ايران‌خودرو
grade نگاهی به ون‌‌های کمپر هیوندایی با امکانات مسکونی
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade شورای رقابت قیمت چانگان‌های وارداتی سایپا را مشخص کرد‌
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade هاچ بک الکتریکی مپنا و کرمان موتور
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade معروف‌ترین نقص‌های طراحی در صنعت خودرو
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade فیلم مراسم رونمایی شک موتو X5000d و شک موتو X5000L
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade واردات خودرو به کجا رسید؟ + فیلم
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade لاماری ایما ایکس با امکانات ویژه معرفی شد
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade در مراسم رونمایی متفاوت شک موتو X5000D و X5000L چه گذشت؟
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade نیم نگاهی به لاماری ایما هیبرید در نمایشگاه مشهد + فیلم
grade خودروهای جدید شاسی بلند، سدان و هیبرید لاماری در راه است
grade مزایای جریان سبز فونیکس در قیاس با سایر فناوری‌های خودروهای الکتریکی
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade استاندارد دلیل کندی واردات نیست! + فیلم
grade جدول شور کاربری جدید کامیونت جک سری n آرین دیزل
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade آواتار 12 چینی شگفت‌انگیز با طراحی ایرانی
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بررسی هایما 6P اولین پلاگین هیبرید تولیدی ایران خودرو
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade اصول عکاسی حرفه‌ای از خودرو
grade معرفی کراس اور وی جی وی u75 پلاس + فیلم
grade مشخصات و بررسی جتا VS7 ماموت خودرو
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade با تیپ‌ها و مشخصات لئو MX8 آشنا شوید
grade تست درایو کشنده شک موتو X5000 در نمایشگاه شیراز + عکس و فیلم
grade بررسی هیوندای سانتافه 2024
grade آمیکو آسنا توربو اتوماتیک در نمایشگاه آفرود ایران مال
grade بررسی بایک بیجینگ X55 یا تیگارد X55 سانیار موتور پارسیان
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade دایون Y7 : فرزندی که مادر بیشتر به او توجه می‌کند + قیمت
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade ماجرای خودروهای وارداتی در نمایشگاه روایت خدمت چه بود؟
grade بررسی دایون Y5 شرکت ایلیا موتور
grade رانا پلاس اتوماتیک چه مشخصات و امکاناتی دارد؟
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade سایپا سهند فیس‌لیفتی از تیبا صندوق دار
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade دیدار با پیکاپ وارداتی تاگا H
grade هونگچی E-QM5 اولین سدان برقی گروه بهمن و BM CARS
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade فیلم معرفی و مشخصات لاماری ایما x
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade همه چیز درباره دریافت یک روزه گواهینامه موتورسیکلت/۶ میلیون و ۸۰۰ هزار موتورسوار بدون گواهینامه
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade فراخوان تکمیل وجه محصولات کرمان موتور با قیمت جدید
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade خودروهای مشابه با قیمت متفاوت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade حضور پررنگ خودروسازان با 10 رونمایی در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade قابل توجه پذیرفته شدگان محصولات کرمان موتور در سامانه یکپارچه
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade آیا پرچمدار ام‌وی‌ام محبوب ترین کراس اور بازار ایران است؟
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade در سالروز تولد آرین دیزل
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade ایکو ری‌را؛ عروس عجولانه بزک شده اما زیبا
grade کرمان موتور رکورد تولید روزانه را شکست
grade تولید انبوه اولین نسل خانواده موتور سه استوانه ایران خودرو در بهار1403
grade جزئیات تکمیل وجه مشتریان سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade قیمت کارخانه‌ای محصولات سایپا اعلام شد (مرداد 1402)
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade فراخوان تکمیل وجه متقاضیان لاماری ایما در سامانه یکپارچه
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade برگزاری نمایشگاه خودرو تهران در مکانی به غیر از شهر آفتاب
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade کرمان موتور با جک j4 اولین صادرکننده خودرو بخش خصوصی کشور شد
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade زمان ثبت نام پذیرفته شدگان نوبت دوم سامانه یکپارچه
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade فروش جک J4 کرمان موتور از امروز
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی تیگو 8 پرو e پلاس قسمت اول: قدرت موتور پلاگین هیبرید
grade پاسخ جنجالی ایران خودرو به مشتریان
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade اطلاعیه کرمان‌موتور در خصوص ثبت نام‌های سامانه یکپارچه
grade Intelligence Aesthetics 2.0 ؛گذر اکسید از مرزهای سنتی طراحی خودرو
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade ایکس 33 کراس؛ کراس اوری که از کلاس قیمتی‌اش فراتر می‌رود
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade اسکای ول ET5 خودروی برقی کرمان موتور و مپنا
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade شاین مکس و ریرا هیبرید و بنزینی محصولات جدید ایران خودرو
grade مسابقه طراحی لباس ام‌وی‌ام
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade برندگان تحویل زودتر از موعد کرمان موتور چه کسانی خواهند بود؟
grade کرمان موتور واحد برتر در گروه صنایع خودرو سال 1401
grade نحوه تکمیل ثبت‌نام متقاضیان عادی محصولات بهمن موتور اعلام شد
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade هیوندای آیونیک 6 با بیشترین جایزه ممکن خودروی سال 2023
grade معرفی و مشخصات اکسید VX مدل 2023 محصول جدید مدیران خودرو
grade اطلاعیه کرمان موتور در خصوص ثبت نام کنندگان طرح دوم سامانه یکپارچه
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade آیا این کراس اور جذاب‌ترین طراحی را در بازار ایران خواهد داشت؟
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade رییسی مجوز واردات خودروهای کارکرده را ابلاغ کرد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade تجربه ای جذاب از لیگ بولینگ برای مالکان خودروی اف ایکس
grade پیشرفت چشمگیر خودروهای چینی؛ اکسید برند لوکس آینده
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade فصلی جدید، مسیری نو؛ ام‌وی‌ام از ایکس 33 کراس رونمایی کرد
grade نحوه تکمیل وجه متقاضیان موعد شهریور محصولات بهمن موتور اعلام شد
grade توقف تولید پژو پارس شاید در پایان امسال
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade رویدادی ویژه از باشگاه مشتریان ام وی ام این بار در شهر زیبای اصفهان
grade این منم؛ سایپا اطلس: بزک شده‌ی کوییک!
grade نخستین خط تولید جنسیس خارج از خاک کره جنوبی
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade تمامی محصولات گروه بهمن در نمایشگاه خودروهای کار و تجاری اصفهان
grade علی آبادی می‌تواند صنعت، معدن و تجارت را جراحی کند؟
grade افزایش نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش لاماری
grade واردات پیکاپ تاگا با استانداردهای اروپا
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند
grade تست درایو محصولات تجاری بهمن در مشهد برگزار شد
grade مداخله دولت در قیمت گذاری مونتاژی ها موجب تقاضا کاذب و توزیع رانت در بازار خودرو است
grade مهرماه 1402 زمان گردهمایی خودروسازان در شمال کشور
grade همه چیز در مورد كيا سول شركت كوشا خودرو
grade عدم تامین به موقع ارز؛ چالش جدی خودروسازان
grade دعوتنامه 5300 خریدار محصولات بهمن موتور صادر شد
grade گروه صنعتی ایران خودرو با دست پر به مشهد می رود
grade قیمت گذاری محصولات شرکت خصوصی، حق سهامدار است
grade چرا ایکس 33 کراس بهترین انتخاب برای مشتریان است؟
grade در جشنواره خلاقیت فونیکس، برنده سفر به چین باشید
grade بهترین دوران خرید محصولات تجاری بهمن در بورس کالا
grade جزئیات نحوه خرید نقدی فورس و کشنده امپاور مشخص شد
grade سازمان حمایت رویکرد حمایت از مصرف کننده و تولید کننده را کامل کرد
grade کروز با رکورد داخلی سازی هزار قطعه در شرایط تحریم به نمایشگاه قطعات می‌‎‌رود
grade معرفی کوتاه بی‌ام‌و 2023 M2
grade صاحب‌نظران حوزه خودرو، تحت تاثیر عملکرد تیگو 8 پرو e پلاس
grade بهترین خودروها برای مادران دارای کودک یا نوزاد در سال 2023
grade گروه بهمن به اصفهان می‌رود
grade مشکل جدید در تحویل خودروهای داخلی به مشتریان
grade اسنپ یا تپسی؟ مقایسه برترین تاکسی های اینترنتی ایران
grade عرضه مستقیم و لیزینگی محصولات بهمن در نمایندگی‌ها
grade امکان تست درایو محصولات آرین دیزل مجددا مهیا شد
grade خودرو برقی بهمن موتور که به خیابان می‌آید را بشناسیم!
grade متقاضیان سامانه یکپارچه با هر اولویتی، در سال 1402 از کرمان موتور خودرو بگیرند
grade درخشش تکنولوژی در تیگو 8 پرو e پلاس
grade آغاز ثبت نام و واگذاری غرفه‌های نمایشگاه خودرو مشهد
grade نمایشگاه خودروی مشهد میزبان کدام شرکت‌هاست؟
grade استنباط کمیسیون اصل نود، غلط است؛ ایران خودرو، نه ادغام شده و نه منحل
grade طرح همیشه به سفر T8
grade کمپین تابستانه مدیران خودرو
grade یک خودرو آتش نشانی چه امکاناتی باید داشته باشد؟ + فیلم
grade رشد 200 درصدی تولید در سیبا موتور
grade گسترش جایگاه‌‌های ویژه پارک پرچمدار فونیکس
grade کامیون‌ و کمپرسی‌های جدید جفت محور شک‌موتو این هفته رونمایی می شود
grade نمایش خودروهای بهمن با کاربری ماجراجویانه
grade اولین نمایندگی کرمان موتور با استانداردهای جدید افتتاح شد
grade دستورالعمل واردات خودروهای دست دوم از سوی سازمان استاندارد اعلام شد
grade چری قابل‌ اعتمادترین‌ برند خودروسازی چین
grade ایکس 55 پرو، ارزشمند در این بازه قیمت
grade شوروم آرین پارس موتور در ایرانمال افتتاح شد
grade فراخوان کرمان موتور برای ثبت نام متقاضیان نوبت دوم عرضه سامانه یکپارچه
grade 4 دلیل برای سرمایه گذاری در بازار خودرو چرا اکنون زمان بهینه برای ساختن آینده است
grade برتری غرفه کروز از منظر تخصص، پاسخگویی و اطلاع رسانی
grade امیر میرمنصف مدیرعامل بهمن موتور شد
grade افتتاح نمایندگی جدید لاماری در شرق تهران
grade جایگاه کروز در صنعت کشور قابل انکار نیست
grade خودروهای وارداتی گروه بهمن، مهمانان ویژه نمایشگاه خودروی مشهد
grade هزینه های مصرفی خودروی پلاگین هیبرید در مقایسه با خودروی بنزینی
grade نحوه فروش نقدی فورس، توسط عاملیت‌ها اعلام شد
grade فونیکس اف‌ایکس: قدرت موتوری که به شتاب خیره‌کننده می‌رسد
grade شهرداری اصفهان از محصولات خدمات شهری و حمل و نقل گروه بهمن استفاده خواهد کرد
grade مشهد، آماده برگزاری قدیمی ترین رویداد خودرویی کشور
grade استقرار گروه‌های امدادی بهمن در ایام اربعین حسینی
grade آرین دیزل کدام محصولاتش را به نمایشگاه خودرو مشهد می‌آورد؟
grade سقف برداشت و برخی محدودیت های بنزین لغو شد
grade افزایش سرمایه چند هزار میلیاردی در راه است
grade بالاخره ماشین بخریم یا بیشتر صبر کنیم؟ (دلال‌ها نخوانند)
grade نگاهی به اهمیت استهلاک حداقلی و هزینه‌های نگهداری
grade فراخوان تکمیل وجه لاماری ایما ویژه متقاضیان نوبت اول پاییز 1402
grade نگاهی به غرفه آرین دیزل در نمایشگاه خودرو مشهد
grade نقش تعیین کننده تولیدات کروز در بهبود کیفیت خودروسازی
grade بررسی نظرات مشتریان درباره برند فونیکس، ارزیابی خدمات، گارانتی و تجربه رانندگی
grade گروه بهمن موفق به کسب جایزه ملی مدیریت کسب و کار سال شد
grade رییسی از غرفه کروز بازدید کرد
grade شوروم BM CARS در ایرانمال افتتاح شد
grade جی.دی. پاور 2023: تحقیق کیفیت خودروهای بازار چین - برند چینی چری در رتبه اول
grade کاوش در دنیای جذاب برند خودروهای لوکس
grade مدیران خودرو این بار با کمپین (مدیران امروز، حامی مدیران فردا)
grade استقبال قطعه سازان از اجرای فرمان رییس جمهوری در مورد خصوصی سازی خودروسازی
grade قطعه سازان از خصوصی سازی و حذف قیمت گذاری دستوری خودرو استقبال می کنند
grade مساله کیفیت، در عصر وارداتی‌های دست دوم
grade فونیکس و نوآوری در خط مقدم مدیریت کسب و کار
grade تابستان پرانرژی: جشنواره اختصاصی گلف مشتریان فونیکس برگزار شد
grade هاشمی: اتوبوس‌های گروه بهمن، بهترین‌ها را برای زائران حرم رضوی عرضه می‌کنند
grade اولین المپیاد مهارتی ویژه عاملیت‌های بهمن موتور برگزار شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان