نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد

سبقت آزاد۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۲:۰۱:۴۰ 23

نحوه پرداخت عوارض الکترونیکی چهار آزادراه تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین و تهران–قم در نوروز 98 اعلام شد.

نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شدبه گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد به نقل از ایسنا، با توجه به آغاز به کار چهار سامانه دریافت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها از بامداد ۲۸ اسفندماه سال جاری جهت اخذ مبالغ مربوط که شامل آزادراه‌های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین و تهران–قم می‌شود صاحبان خودرو می‌توانند از طریق اپلیکیشن های تاپ، کیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانک پارسیان و دستگاه‌های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه‌ها عوارض خود را پرداخت کنند.
روز گذشته سید حسین میرشفیع-معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل- در گفت وگو با ایسنا از دریافت الکترونیکی عوارض چهار آزادراه از بامداد ۲۸ اسفندماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد که آزادراه‌های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین، تهران–قم چهار آزادراهی هستند که از ۲۸ اسفندماه سال جاری با سیستم اخذ الکترونیکی، عوارض دریافت می‌کنند.
به گفته این مقام مسئول، قیمت عوارض هیچ یک از آزادراه‌ها در نوروز ۱۳۹۸ افزایش نخواهد یافت و قیمت‌ها بر مبنای همان ارقامی است که در طول سال ۱۳۹۷ اخذ می‌شد.
وی همچنین در مورد اینکه پیش از این عنوان شده بود تا پایان سال جاری شش آزادراه و تا پایان تیر ماه سال آینده ۱۳ آزادراه دیگر به سیستم اخذ عوارض الکترونیکی مجهز می‌شوند، خاطرنشان کرد که قرار بود آزادراه‌های قزوین-رشت و تهران-پردیس نیز همزمان با چهار آزادراه مذکور عوارض را به صورت الکترونیکی اخذ کنند، اما علی‌رغم تجهیز به سیستم الکترونیکی به دلیل برخی مسائل از جمله لزوم هماهنگی بیشتر قرار بر این شد که در سال آینده کار خود را آغاز کنند.
 

مکانیزم اخذ عوارض الکترونیک آزادراه‌ها
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن تشریح مکانیزم اخذ عوارض الکترونیک آزادراه‌ها، بیان کرد که با عبور هر خودرو از آزادراه‌های کشور، پلاک ماشین ثبت خواهد شد و امکان پرداخت از طریق درگاه‌های الکترونیک و یا کیف پول الکترونیک به صورت خودکار فراهم خواهد بود. علاوه بر این در صورت پرداخت نشدن عوارض، پیامکی به صاحب پلاک ارسال و در صورت شارژ کیف پول الکترونیکی در مهلت مقرر این رقم کسر می‌شود. همچنین فرد ۲۴ ساعت فرصت دارد تا این مبلغ را با استفاده از درگاه‌های الکترونیکی شبکه شتاب با روش و مکانیزم‌های تعریف شده پرداخت کند.
میرشفیع همچنین اعلام کرد در صورتی که ۷۲ ساعت از زمان عبور از جایگاه اخذ عوارض بگذرد و شخص اقدامی برای پرداخت نکند درصدی به مبلغ اصلی عوارض افزوده خواهد شد. گفتنی است جایگاه‌های اخذ عوارض در مجتمع‌های خدمات رفاهی و گردشگری در طول آزادراه در نظر گرفته شده است تا در طول مسیر آزادراه نیز امکان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی از طریق این دستگاه‌ها با ثبت شماره‌ی خودرو مسیر فرآهم باشد. در عین حال امکان پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز کلیه بانک‌ها به وسیله دستگاه‌هایی که به همین منظور نصب خواهد شد و نرم افزارهای تعریف شده نیز امکان‌پذیر است.

 favorite_border 33
loyalty 

آقا این چه وضعشه. مسخرمون کردن دارن هی الکی بدهکارمون می کنن. از کجا میشه پیگیری کرد!سلام من اصلا از اتوبان تهران ساوه رد نشدم و برای من ۲۰۰۰ هزارتومان کم شده از کجا باید پیگیری کردبه زودی شاهد تردد مردم از جاده های قدیم و بالا رفتن آمار تصادفات خواهیم بود .ماشینم از صبح خونس ۴ تومن عوارض اومده. واقعا متاسفم برای خودمون که صدامون در نمیاداطلاع رسانی کنید ماشینهای شرکتی چطوری باید عوارض پرداخت کنن. قبلا فیش عوارضی رو می بردم شرکت هزینمو میدادن الان چطوری هزینمو بگیرممن از واوان رفتم بهشت زهرا از اتوبان قم به تهران برام ۴۰۰۰هزار تومان عوارض انداخته .برگردم چقدر میخواد حساب کنه...من تنها یک بار رفت و برگشت از اتوبان تهران-قم تردد داشته ام و باید 1000 تومان عوارض پرداخت کنم. با کمال تعجب، 16800 تومان عوارض تردد جادهای باید بپردازم. دلیلش چیه؟ به کی باید اعتراض کنم؟واقعا بی عدالتی است این نرم‌افزار های که اعلام کردند فعال نیست بعد، تاریخ عدم پرداخت تا 24 فروردین تعیین می‌شود. تعمدا هدف جریمه کردن وجیب مردم خالی کردن هست تا خدمات.بشدت دارن عوارض ثبت میکنن. با اینه من از هیچ عوارضی رد نمیشم دارم هر دو روز یدفه پرداخت میکنم. این چه وضعیه. از چه راههایی پول میکشنبنده عوارض رو پرداخت کردم ولی پیگیری میکنم هنوز عوارضی ماشین من پاک نشده در صورتی از حساب بنده کسر شده چرا؟سلام هموطنان گرامی دولت عادت کرده به زور گویی ، و دست تو جیب مردم بکنه عمدا اولا اطلاع رسانی را بسیار کم انجام دادن تا مردم سردرگم بشوند و بی خبر از همه چیز سر وقت که دولت معین کرده ، جریمه بشوند این دوروغ است که به بهانه تسریع در تردد و اباب و ذهاب و جلوگیری از ترافیک ، هدف چیزی بغیر از جریمه کردن نیست ، چرا به این خاطر که اطلاع رسانی ناکافی، و غیر شفاف و هزنیه اضافه کردن برای مردم از قبیل نصب اپلبکشن و حق الزحمه پلیس 110 و کافی نت ها و اصل کاری جریمهمن ازاتوبان تهران قزوین رفت وبرگشت رد شدم که پولش میشد ۵۰۰۰ تومن ولی توی نرمافزار تاپ ۹۰۰۰ تومن اومده این دیگه چه جورشهاین بهبود شرایط زندگی مردم نیست بلکه بدون اطلاع رسانی میشه دزدی از جیب ملت و کلاهبرداری در جامعه مثلا اسلامیمن دیروز از قزوین رفتم تهران بدون برگشت ، چرا تاپ بدهی من رو 4000 تومان ، اعلام کرده ؟ این که عین کلاه برداری چرا اینا ریز بدهی رو اعلام نمیکنن؟ چرا دقیق اعلام نمی‌کنند که بدهی بابت عبور از کدام مقطع در کدام اتوبان بوده ؟ این که نمیشه هرچی اعلام کنند ما هم پرداخت کنیم .کلا معلوم نیست این اپلیکیشن ها اطلاعات تماس رانندگان خودروها از کجا میارن که هر روز پیامک میزنن و تبلیغات میفرستن. از چه طریقی به این شماره ها دسترسی پیدا کردن؟واقعا چه مافیایی پشت این داستان قرار داره ؟این یک تخلف آشکارهچراعوارضی ابتدای ساوه درتهران راباعوارضی دوم یکی نمیکنید و چرا عوارضی جاده قم درتهران را با عوارضی قم یکی نمی کنید. ساکنین حومه تهران در پرند و جاده ساوه چه گناهی کردند هر روز برای ورود و خروج عوارضی بپردازند. این یعنی تبعیض و کوچک شمردن ساکنین حومه و برگشت مهاجرت معکوس به تهران‌ مگر حومه جاده ساوه و قم جزاستان تهران نیستند؟ این است انقلابی که از قشر ضعیف و حومه نشین طبقه پایین حمایت می کند و چه قدر تبعیض طبقاتی


     
این دیگه چی بود راه انداختینعلی ابراهیمی هستم چرا قبلا اطلاع رسانی نشده برای پرداخت الکترونیکی شدن بزرگراه ساوه ونحوه پرداخت؟ میخوام برم این مسیر راه فقط پیامک میادم دو روزه دارم آپ میگیرم موفق نشدم پرداخت کنم اول از رسانها اطلاع رسانی کنید بعد فیش را دو برابر کنید ای نفرتفقط از طرح محترم میخوام که کسانی دایم از مسیر تردد دارند واطلاع دارن وکسانی که خبر ندارن فرقی باشه یا اول اتوبان بنر نصب کنند بعددیر کرد اعمال کنند یاحق


     به کیپاد نتونستم وصل شوم برای پرداخت عوارض بزرگراهکنگ کندهسواریزنجان قزوین


لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade فورد اسکیپ 2020 Ford Escape همراه با رهیاب ویز رونمایی شد
grade شرایط جدید فروش فوری ایران‌خودرو اعلام شد
grade مرحله دوم فروش فوری ایران خودرو در سال 98
grade جدول حق بیمه شخص ثالث خودروهای سواری در سال 98 منتشر شد
grade بنزین تا یک ماه آینده دو نرخی می‌شود
grade گزارش ارزشیابی کیفی خودرو اسفند 97
grade سبقت آزاد قیمت کارخانه از بازار به سبک مدیران خودرو
grade طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه فروردین 98
grade افزایش قیمت بیمه، خودرو را گران کرد
grade اعلام جریمه استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی
grade پژو 2008 اولین خودروی 5 ستاره کیفی ایران
grade قیمت خودرو کاهش نیابد چاره‌ای جز استیضاح وزیر صمت نداریم
grade جک سهامش را به فولکس واگن نمی‌فروشد
grade جنسیس GV80، یکی از زیباترین شاسی‌بلندهای لوکس آینده
grade تاخت و تاز خودروهای دست دوم در بازار
grade آشنایی با رایج‌ترین مشکلات تعمیراتی خودروها
grade خودروی چینی که تسلای آمریکا را به چالش می کشاند
grade برترین خودروهای الکتریکی نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 - قسمت اول
grade جزئیات افزایش قیمت CNG
grade مخالفت مجلس با بنزین 2 نرخی
grade از کجا بفهمیم تسمه تایم پاره شده است؟
grade نگاهی به بوگاتی La Voiture Noire، گران‌ترین محصول جدید تاریخ صنعت خودرو
grade برخی از دلايل زياد استارت خوردن خودرو
grade پورشه 911، اسطوره همچنان می‌تازد
grade ولوو XC90 2020 فیس لیفتی با 3 خط بیشتر معرفی شد!
grade مرسدس بنز EQC، الکتریکی بودن به سبک بنز
grade فیلم 9 نکته کلیدی بهترین روش تنظیم صندلی خودرو
grade فورد اسکیپ 2020 Ford Escape همراه با رهیاب ویز رونمایی شد
grade جدول نرخ بیمه پایه شخص ثالث انواع خودرو برای سال 98 منتشر شد
grade جریمه عدم پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها
grade شرایط جدید فروش فوری ایران‌خودرو اعلام شد
grade همه نام‌های پارسی در نمایشگاه خودرو ژنو 2019
grade رنگ پلاک خودروها نشانه چیست؟
grade شاسی‌بلند اقتصادی لوکس‌نما با پلاک ملی در خیابان‌های تهران
grade قیمت جدید محصولات سایپا برای تعهدات بهمن ماه این شرکت
grade خبر مهم برای خودروهای فاقد بیمه بدنه آسیب دیده در سیل
grade مرحله دوم فروش فوری ایران خودرو در سال 98
grade فروش مکمل‌های اکتان‌افزا ممنوع است
grade مضحک‌ترین اسامی در میان خودروها
grade فوت و فن‌های محافظت از خودرو
grade مستند بازدید از نمایشگاه خودرو پکن 2018 و خط تولید چری
grade فیلم تست و بررسی لوکسژن یو 5 - Luxgen U5
grade فیلم تجربه رانندگی با سیتروئن C3 در مسیر کاشان اصفهان
grade فیلم تست و بررسی جک جی 4 - جک j4
grade نحوه پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی اعلام شد
grade ملاقات با لوکسژن U5 جسور هوشمند + فیلم
grade حضور جک اس7 کرمان موتور در پاییز امسال قطعی شد
grade بازدید سبقت آزاد از خط تولید سیتروئن C3 در سایت کاشان
grade تصاویر لو رفته از تیگو 8 پیش از رونمایی، محصول احتمالی مدیران خودرو
grade هاوال H2 بخریم یا نه؟ استقبال مردم از هاوال h2 در روز تعطیل
grade فیلم بررسی پژو 207 اتوماتیک ایران‌خودرو
grade فیلم تست و بررسی هاوال H2 بهمن موتور
grade تویوتا کمری XSE 2018 تجربه رانندگی و بررسی مشخصات فنی
grade پورشه با دو پرچمدار خود به پکن آمد: توریسمو و GT3
grade حضور بنتلی در نمایشگاه پکن 2018
grade غرفه هیوندای در نمایشگاه خودروی پکن 2018
grade هایما با خودروهای جدید در نمایشگاه خودروی پکن
grade معرفی پیکاپ ریچ و وانت پادرا زامیاد
grade حضور سدان برقی جک در نمایشگاه پکن
grade چری آریزو 6 در افتتاحیه نمایشگاه پکن 2018 رونمایی شد