تجربه رانندگی پاگانی هوایرا مدل 2015

مهندس اشکان معصومی۱۳۹۸/۰۴/۱۴ ۰۰:۲۶:۳۹ 0

پاگانی هوایرا در حقیقت اسب تک شاخ دنیای خودروهای سوپراسپرت است. چرا كه هرگز ممكن نیست شما آن را در زندگی واقعی و روزمره خود ببینید.

به گزارش پایگاه خبری سبقت آزاد، در حالیکه در یک صبح پاییزی در جلوی درب ورودی كلوب موتوری مونتیچلو (Monticello) در شهر نیویورک شاهد عرض اندام خودروهای فراری، اسپایكر و لامبورگینی هستم، نگاهی به داخل آن می اندازم. امروز دوشنبه است، برای همین كسانی مانند آقای هوراكیو پاگانی میلیادردر معروف و مالک برند پاگانی كه مالک اینگونه مكانها هستند، باید از پشت میزهای كار خود در محله منهتن نیویورک اهرمهای اقتصاد جهان را به حركت در آورند و هر كاری را برای تولید خودرویی انجام دهند كه به نشانه تكریم و بزرگداشت انسان و خودروی او ساخته شده است: پاگانی Huayra خودرویی كه افراد ثروتمند به آن خیره می‌شوند، رانندگی آن را تست می‌كنند و در نهایت آن را خریداری می‌نمایند. در حقیقت آنها هزینه 1.5 میلیون دلاری آن را ساماندهی می‌كنند. كمپانی پاگانی اتومبیل در مسیر كمپانی «فراری» در شمال ایتالیا قرار دارد و در سال 2014 تنها 33 خودرو تولید نموده است. پاگانی هوایرا تولید نادر و كمیابی است و به همین جهت آقای «پاگانی» باید خوشحال باشد.

پاگانی هوایرا

تست رانندگی:
آقای دیوید تستی (Davide Testi) راننده ویژه تست رانندگی پاگانی هوایرا و یكی از كسانی كه در توسعه این خودرو نقش بسزایی داشته است، یكی از معدود كسانی است كه قد بلند او تا لبه دربهای gull-wing باز شده این خودرو می‌رسد. پاگانی هوایرا در حقیقت اسب تک شاخ دنیای خودروهای سوپراسپرت است. چرا كه هرگز ممكن نیست شما آن را در زندگی واقعی و روزمره خود ببینید. تكمیل طولانی مدت خودروی پاگانی Zonda كه از سال 2011 شروع شده بود، در سال 2015 به صورت رسمی برای فروش در ایالات متحده مورد تایید قرار گرفت. بنابراین این پیش نمایش، یک فرصت برای مدعیان آمریكایی است تا آن را در میدان مسابقه به حركت در آوردند و در خصوص آن نظر دهند. آقای پاگانی مطمئنا از ارایه محصول كمیاب خود در آمریكا خشنود است، ولی شما این امر را از چهره او متوجه نمی‌شوید.

پاگانی هوایرا

این مرد آرژانتینی سال 1983 به ایتالیا مهاجرت كرده، زمانی كه كار در كمپانی لامبورگینی را آغاز كرد. او در حال حاضر یک عینک بدون قاب به چشم دارد و یک ژاكت اسپرت پوشیده است و سخت گیر و خشن به نظر می‌رسد. مطمئنا او در دفتر كار خود به عنوان انسانی شوخ طبع شناخته نمی‌شود، چرا كه برای تولید خودرویی مانند Huayra به عنوان یك خودروساز مستقل، باید دقیق، سختگیر و كاملا وسواسی بود. چقدر سختگیر و دقیق؟ تا حدی كه حتی روی پیچ و مهره‌های تیتانیومی روی این خودرو نام برند پاگانی حک و چاپ شده است.
پاگانی هوایرا را می‌بینم كه در صحنه وارد شده است. بدنه فیبركربنی این خودرو كه توسط لایه‌ای از پوشش شفاف كلیر پوشانده شده و دارای نقش راه راه باریک و ریز است، در زیر آفتاب پاییزی همانند گرانترین پوشش سفارشی دنیا می‌درخشد. برای استحكام بیشتر بدنه، كمپانی پاگانی از تركیب ویژه‌ای از فیبركربن و تیتانیوم استفاده نموده است.
برای هوایرا 47 تست تصادف انجام صورت گرفته است تا استاندارد ایمنی آمریكا را دریافت نماید و برای این تست، به دو شاسی فیبركربنی نیاز بوده است كه این شاسی‌های تستی بعد از گذراندن تستهای برخورد، هنوز هم شرایط و ظاهر خوبی دارند. پیشرانه به كار رفته در این خودرو یک موتور 6.0 لیتری V12 تویین توربو متعلق به مرسدس AMG است كه در عقب خودور قرار دارد و قدرت 720 اسب بخار و گشتاور 1000 نیوتون متر ایجاد می‌كند.

پاگانی هوایرا

گیربكس ایکسترک خودرو از نوع هفت سرعته سكوئنشیال (sequential) با قابلیت تعویض اتوماتیک با یک كلاچ است كه قدرت موتور را به چرخها منتقل می‌كند. كابین خودرو تا حد امكان، به جلو منتقل شده است، به گونه‌ای كه به نظر می‌رسد راننده در نوک یک موشك فضایی نشسته است. مخصوصا كه لوله‌های اگزوز تیتانیومی در عقب خودرو، نمای عقب این موشک را كامل می‌كند. با باز كردن دربهای Gullwing، درب موتور عقب و درب محفظه صندوق جلوی خودرو به سمت آسمان، پاگانی هوایرا بیشتر شبیه به یک پرنده شكاری الكترونیكی روباتیک می گردد تا یک خودرو.
امروز من هم به عنوان یكی از طرفداران این خودرو، آن را قبل از افراد ثروتمند، مورد تست رانندگی قرار می‌دهم. فكر اینكه قرار است سوار یک خودروی كمیاب و فوق گران قیمت مانند هوایرا بشوم، باعث می‌شد كه فشار زیادی را در گوش‌های خودم احساس می كنم. دیوید تستی راننده باسابقه تست سواری كمپانی پاگانی روی صندلی سرنشین، برای اجتناب از هر حادثه‌ای، من را در تست رانندگی این خودرو همراهی می‌كرد، ولی به عنوان یک سرنشین در موشكی 1400 كیلوگرمی با قدرت 720 اسب بخار، كار چندانی از دستش بر نمی‌آمد. آقای تستی به طوری منحصر به فرد برخلاف رانندگان خودروهای مسابقه‌ای، قدبلند و البته لاغر است و ریش پروفسوری باریک می‌گذارد. او كه در سالهای اخیر در توسعه هوایرا نقش زیادی داشته، مانند كسی كه هزاران ساعت را در كابین این خودرو گذارنده، وارد اتاق خودرو شد و دكمه بزرگ استارت خودرو در كنسول وسط را در دست گرفت و به من نشان داد كه چطور باید دنده‌های خودرو را توسط اهرم تعویض دنده عوض كنم.

پاگانی هوایرا

كابین خودروی پاگانی هوایرا به صورتی طراحی شده كه حتی گران‌تر از خودرویی مانند بوگاتی ویرون به نظر می‌رسد. برخی از آیتمهای طراحی آن عجیب و شگفت آور است، مثلا یک فندک در كنسول طراحی شده است و بعضی از قطعات خشن و بد طراحی شده‌اند. حتی غربیلک فرمان هم از جنس فیبركربن ساخته شده و بسیار سبک و معركه طراحی گردیده است. برخی از قطعات كابین كه فلزی نبوده یا از جنس فیبركربن نیستند، از جنس نوارهای چرمی قرمز رنگ تعبیه شده‌اند. با قطعات سفارشی گوناگون، قیمت این خودرو بیشتر 1.8 میلیون دلار تعیین شده است. برای اولین دور دیوید تستی رانندگی خودرو را به عهده گرفت و من از صندلی سمت راست تنها در حال ابراز احساسات سریع و گاهی تند و خشن بودم. اول از همه صدای دریچه‌های خروج دود توربوشارژرهای موتور مانند نفسهای اژدها در پشت گوش شنیده می‌شد.

پاگانی هوایرا

صدایی شبیه به بوگاتی ویرون ولی با ویژگی‌های خاص خودش. همچنین دو دریچه هوا درست در مقابل چشمان ما بر روی درب صندوق جلو بالا و پایین می‌روند. طراحی بدنه هوایرا یک شاهكار آیرودینامیكی است و هر چهار طرف بدنه مجهز به یک تیغه متحرک (flap) است كه همانند باله هواپیما عمل می‌كنند و به صورت مستقل تا حد امكان باعث چسبندگی هر یک از لاستیک‌ها روی آسفالت می شوند و از چپ كردن خودرو و انحراف بدنه جلوگیری می‌كنند.
در زمان ترمز گیری، یک سیستم هیدرولیكی ضد كله زدن خودرو، از انحراف بدنه و اتاقک به سمت جلو جلوگیری می‌كند و امكان كنترل بیشتری به راننده می دهد. در محدوده پیست مسابقه مونتیچلو رانندگی دیوید تستی نه خیلی منظم بود و نه خیلی به هم ریخته. او تا حدامكان به خودرو گاز می‌داد و در مسیرهای مستقیم سریع ترمز می‌گرفت تا به یک سرعت قابل كنترل برسد و در پیچ‌ها خودرو را به خوبی كنترل می كرد و به شاسی خودرو اجازه می‌داد تا در حالت خلاص و آزاد باشد و قبل از اینكه پدال گاز را بفشارد، دقت می‌كرد تا فرمان كاملا به جای خود برگردد.

پاگانی هوایرا

به زودی فهمیدم كه چرا این كار را انجام می‌داد؛ زمانی كه نوبت به من رسید تا رانندگی كنم، فرمان را بسیار نرم و تیز یافتم. پاسخ موتور 720 اسب بخاری به فشردن گاز بسیار آرام و ملایم به نظر می‌آمد و برای رانندگی در ترافیک خودروی مناسبی بود. من ترمزها را مورد تست قرار دادم و روتورهای سرامیک كربن در سر پیچها به خوبی خودرو را متوقف می‌ساخت. سیستم گیربكس دستی خودكار (Automated Manual) تک كلاچه این خودرو كمی پر سر و صدا عمل می‌كرد و عملكرد سیستم كلاچ كمی سنگین به نظر می‌رسید، ولی تعویض دنده‌ها در آن بسیار سریعتر از گیربكس دستی بود. سپس به یک پیچ در سربالایی رسیدم و به سمت آن گاز دادم و موتور V12 توین توربوی آن عكس العملی بسیار عالی داشت.

پاگانی هوایرا

موتور V12 تنفس طبیعی خودروی فراری F12 با همان قدرت پاگانی پاسخ سریعی به فشردن گاز نشان نمی‌داد، در صورتی كه موتور V12 توین توربوی هوایرا از دور موتور 2000 دور در دقیقه و بالاتر از آن بسیار قدرت و عملكرد خوبی از خود نشان می‌دهد. من فرمان را برای حركت در مسیر مستقیم صاف كردم و دور دوم مسیر مسابقه را شروع كردم. خودروی پاگانی مانند پورشه 918 نیست كه رانندگی در سرعت‌های بالا با آن بدون اشكال باشد و یا مانند لامبورگینی اونتادور رانندگی خشک و محكمی ندارد. در نظر داشته باشید كه خودروی پاگانی هوایرا 227 كیلوگرم سبک تر از خودروی فراری F12 است، برای همین تعجبی ندارد كه این خودرو همانند آذرخش یک رعد و برق یا یك توپ هاكی سریع باشد. ممكن نیست هیچ لاستیک دیگری چسبندگی لاستیكهای Pirelli P Zero این خودرو را داشته باشد، ولی این لاستیک‌ها برای چنین قدرت بالایی مناسب به نظر نمی‌رسند و به راحتی پوسته پوسته شده و تكه های لاستیكی با انگشت شست از روی لاستیک جدا می‌شوند.

پاگانی هوایرا

دینامیک و هندلینگ خودرو طوری بود كه عملكرد یک خودروی اسپرت در آن دیده نمی‌شد. من چندین دور با این خودرو در پیست مونتیچلو رانندگی كردم و بعد از ترمزگیری احساس گرم شدن لاستیک‌ها را داشتم. پاگانی هوایرا خودرویی است كه هر ثانیه را به میلی ثانیه تقسیم كرده است و ذره ذره توجه شما را جلب می‌كند. در حالی كه یک خودرو با تكنولوژی رو به جلو است، كمی در زمان جا مانده است. هوراكیو پاگانی یک مرد نظامی سرد نیست، بلكه او یک دیوانه خودرو است. بعد از بازگشت به درون سراشیبی بعد از 12 دور، دوباره خودروی هوایرا آرام و نرم شد. من درب Gullwing خودرو را باز كردم و خارج شدم. آقای هوراكیو پاگانی دست به سینه همانجا ایستاده بود و به زبان ایتالیایی پرسید: "چه فكری می كنی؟" و من جواب دادم: "هیجان زده هستم". او سرش را تكان داد و گفت: "زمانی كه من این خودرو را طراحی می كردم، می خواستم یک هواپیما برای جاده‌ها بسازم و حس بلند شدن هواپیما را به راننده بدهم". او متوجه چهره برافروخته و مهیج من شد و به آرامی لبخند زد.
 

مشخصات فنی:

پاگانی هوایرا

 favorite_border 4
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade فیلم بررسی تیگو 8 پرو مدیران خودرو
grade رنو مگان ای ویژن، چشم اندازی از محصولات برقی آینده رنو
grade Road Zipper، ماشین انتقال موانع بتونی در مسیرها
grade سه چرخه برقی Iris eTrike
grade تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا 2018
grade راهنمای اجاره خودرو در تهران
grade مقایسه انواع مدل‌های پژو پارس
grade مشهورترین رانندگان فرمول یک جهان
grade خبری از مک لارن برقی در آینده نزدیک نخواهد بود
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade پژو 206: مشخصات فنی، ایمنی و تاریخچه 206
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade بهترین زمان سفر به دبی
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade معرفی باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی خواهد شد
grade فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی احتمالا هفته آینده برگزار می شود
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade عرضه 4 محصول جدید از سوی بهمن موتور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade قیمت جدید خودرو جک S3 اعلام شد - آبان 1400
grade قیمت کارخانه ای کلیه محصولات سایپا - مهر 1400
grade آزادسازی قیمت خودرو منتفی شد؟
grade حمایت مجلس از لغو قیمت گذاری دستوری خودرو
grade ابتکار جدید ایرانخودرو برای افزایش قیمت خودروها
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade سدان و ون جدید بهمن موتور بزودی معرفی خواهند شد
grade با کارینزو، حال ماشینتو خوب کن!
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade لیست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای داخلی
grade شایعه‌سازی علیه برگ سبز خودرو!
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - مهر 1400
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade مصوبه آزادسازی واردات خودرو اصلاح شد
grade بهانه جدید تولیدکنندگان برای دپوی خودرو جور شد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سازمان بورس خواستار خروج خودرو از قیمت‌گذاری دستوری شد
grade امسال خبری از واردات خودرو نیست
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade انتقاد قطعه سازان از بلاتکلیفی اصلاح قیمت خودرو
grade امكان فك رهن محصولات ايران خودرو زودتر از موعد محیا شد
grade شورای رقابت : خودروسازان مجاز به افزایش قیمت نیستند
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade فیدلیتی و دیگنیتی دوشنبه هفدهم آبان به فروش می رسند
grade طرح جدید فروش اقساطی جک اس 3 آبان 1400
grade پیگیری سازمان ‌بازرسی از خودروسازان برای تحویل خودروهای کف کارخانه
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade هیچ شبه ای در مورد سند خودرو وجود ندارد
grade افزایش تولید خودرو؛ وعده جدید وزیر صمت
grade لوازم یدکی پراید
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade پازل حذف قرعه‌ کشی خودرو
grade مراسم رونمایی از کامیونت فورس محصول بهمن دیزل + قیمت و زمان عرضه
grade رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو منصفانه است!
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade آماری که بیمه شخص ثالث موتور را در پاییز 1400 اجباری کرد
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade ورژن جدید قیمت دستوری خودرو
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade قیمت خودرو آزاد نخواهد شد
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade صادر شدن برگ سبزهای جدید خودرو با یک عنوان جدید
grade تولید ١.٦ میلیون دستگاه خودرو در 1401 شدنی است؟
grade طرح جدید فروش KMC T8 ویژه آبان 1400 اعلام شد
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade دریافت پلاک تاریخی برای خودروهای بالای 30 سال
grade جزییات ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر ماه
grade اطلس، جایگزین ساینا و تیبا خواهد شد
grade ورود به شهرهای نارنجی مشمول جریمه 1 میلیون تومانی شد
grade افزایش قیمت خودرو از آذر ماه اعمال می‌شود
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade فک رهن اسناد محصولات ایران خودرو ادامه دارد
grade جدیدترین شرایط واردات خودرو اعلام شد
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade واکنش شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade قیمت گذاری خودرو به ستاد تنظیم بازار محول شد
grade تخلف و دلالی در خودروهای گذر موقت
grade تحقق داخلی سازی قطعات های تک صنعت خودرو توسط کروز
grade قیمت جدید خودروها این هفته اعلام نخواهد شد
grade افزایش عرضه خودروهای داخلی به بازار از هفته آینده
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade خودروسازان به وعده کاهش دپو خودرو عمل نکردند
grade واریز سهمیه جبرانی به کارت‌های سوخت تا پایان ماه
grade طرح جدید فروش هایما اس 7 بدون قرعه کشی
grade موافقت مجلس با واردات خودرو
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade چطور معاینه فنی برتر بگیرم؟
grade سوییچ اولین خودروهای جک اس5 توربو GDI به مشتریان تحویل شد
grade ستاد تنظیم بازار تصمیمی در مورد خودرو نگرفته است
grade 6 شرط ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده گمرک
grade قیمت فونیکس تیگو 8 پرو گران‌ترین چینی بازار اعلام شد!
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade مرسدس بنز از طرح اولیه کارآمدترین خودرویش رونمایی می کند
grade پرونده قیمت خودرو روز چهارشنبه نهایی می‌شود
grade شرکت شیائومی، خودرو تولید می‌کند
grade شهرداری تهران: ساعات ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر نمی‌ کند
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade بهترین برندهای لوازم یدکی بنز و بی ام و
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade اجرای آزمایشی اختصاص سهمیه بنزین به افراد
grade طرح جدید فروش فوری ایران خودرو - 30 آذر 1400
grade نحوه پرداخت مالیات خودروها اعلام شد
grade قیمت فروش نقدی دو خودرو دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح جدید فروش فوری هایما S5 و S7 - آذر 1400
grade زمستانی سبز با خدمات هیوندای
grade جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس در سال 1401
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade حضور پر قدرت کرمان موتور در نمایشگاه خودرو کرمان
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade رای بدون مصوبه به واردات خودرو
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade اجاره خودرو و نکات مهمی که باید بدانید | آیا همه موسسات رنت اتومبیل قابل اطمینان هستند؟
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو با قیمت جدید - آذر 1400
grade خداحافظی باشکوه بنتلی با موتور بنزینی
grade اندازه خودرو در ایمنی آن نقش دارد؟
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade پای مدیران ایران خودرو و سایپا سازمان بازرسی باز شد
grade طرح جدید پیش فروش خودرو تارا اتوماتیک - بهمن 1400
grade طرح جدید فروش فوری وانت کارا تک کابین و دوکابین
grade آغاز فروش زمستانه محصولات هایما/ دی ماه (قرعه کشی)
grade طرح جدید پیش فروش محصولات سایپا (ویژه دهه فجر)
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade خودروی برقی کرمان موتور خرداد 1401 می آید
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade تاریخ جدید طرح فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی اعلام شد
grade طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات
grade اولین فروش زمستانه خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی
grade پیش فروش 130هزار خودرو برای سال آینده / امیدواریم بازار خودرو متعادل شود
grade طرح جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - دی 1400
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه جک اس 5 از کارگزاری معتبر بیمه دات کام
grade شرایط جدید فروش فوری محصولات سایپا - دی 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade چرا طرح واردات خودرو دوباره به مجلس برگشت؟
grade تغییر روند قیمتی بازار خودرو
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade جزئیات جدید از طرح اختصاص بنزین به هر فرد
grade ناامیدی واردکنندگان خودرو از طرح مجلس
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - دی 1400
grade حذف رسمی شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
grade طرح جدید فروش نقدی فیدلیتی و دیگنیتی با قیمت جدید
grade مردودی 33‌ درصد از خودروهای داخلی در آزمون آلایندگی
grade ایران‌خودرو می‌تواند به قول خود وفا کند؟
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade نرخ جرائم رانندگی در سال 1401، 5 درصد گران می‌شود
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade واردات محدود خودرو بدون انتقال ارز
grade رشد تولید خودروهای تجاری در پاییز
grade طرح فروش فوری 6 محصول شرکت سایپا - بهمن 1400
grade اصرار شورای رقابت بر قیمت‌گذاری خودرو
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو - بهمن 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade واکنش پلیس راهور به اظهارات معاون کیفیت ایران خودرو
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade لیست جدید باکیفیت و بی کفیت ترین خودروهای داخلی
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade پاسخ محیط زیست به پلیس راهور درباره کیفیت خودروها
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی