مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۱۶:۰۹:۴۴ 0

در این مطلب قصد داریم خودروهای هیبریدی محبوب بازار مانند هوندا CR-V هیبریدی 2023 و تویوتا راو4 هیبریدی 2023 را مقایسه كنیم.

وقتی دو شاسی بلند رقیب هیبریدی تا این حد به هم شباهت دارند، انتخاب آنها به پول و احساس رضایت مشتری برمی‌‌گردد. امروزه چیزهایی نظیر نفرت جمعی مردم از قیمت بالای بنزین و سوخت، مردم را دور هم جمع می‌‌کند. صرف‌‌نظر از اینکه چه کسی در قیمت بالای سوخت مقصر است، قیمت سوخت در حال حاضر بالا است و به این زودی‌‌ها پایین نمی‌‌آید. کافی است افراد را به سمت خودروهای تمام الکتریکی سوق دهید، ولی برای کسانی که هنوز آماده این تغییر ناگهانی نیستند، مطمئنا یك خودروی هیبریدی (بنزینی- الكتریكی) در کانون توجه قرار می‌‌گیرد. با این حال، این بار فقط در مورد خودروهای برقی به شكل تخم مرغ مانند تویوتا پریوس و هوندا كلاریتی صحبت نمی‌‌کنیم و در این مطلب قصد داریم خودروهای هیبریدی محبوب بازار مانند هوندا CR-V هیبریدی 2023 و تویوتا راو4 هیبریدی 2023 را مقایسه كنیم.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

تست خودروها: ما معمولا مقایسه دو خودروی مشابه را انجام نمی‌‌دهیم، بلكه دو خودرو را مقایسه می‌‌كنیم تا زمانی که یکی از آنها برنده آزمایش مقایسه ما شود. گاهی اوقات كمی این مقایسه‌‌ها مشكل است و این یکی از آن زمان‌‌هاست كه هر دو خودروی هیبریدی هوندا CR-V هیبریدی 2023 و تویوتا راو4 هیبریدی 2023 دو مورد خرید عالی هستند و باید مشخص شود كه شما از کدام یك راضی خواهید بود. آنها بیشتر از تفاوت‌‌هایشان، نقاط مشترک دارند و در نهایت تصمیم ما برای انتخاب بین این دو، به ارقام مهمی رسید: قیمت و مصرف سوخت اقتصادی. با این حال، فقط یک خودرو می‌توانست برنده باشد، پس ما را در این تست مقایسه‌‌ای دنبال کنید تا ببینید چگونه به نتیجه رسیدیم.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هوندا CR-V هیبریدی 2023 و تویوتا راو4 هیبریدی 2023 چه در نمای ظاهری و چه در كیفیت رانندگی، سبک‌‌های متفاوتی دارند، ولی نتیجه نهایی عملا یکسان است. در واقع، آنها ممکن است توسط شرکت‌‌های متفاوتی توسعه یافته باشند، اما در واقع آنها دو روی یک سکه هستند. وقتی به این SUV های جمع و جور نگاه می‌‌کنیم، شخصیت‌‌های متمایزی را می‌‌بینیم که کار یكسانی را انجام می‌‌دهند. از نظر ما، زبان طراحی هوندا CR-V در طراحی داخلی و خارجی کمی پیچیده‌‌تر و پیشرفته‌‌تر است، ولی تویوتا RAV4 کمی ناهموارتر به نظر می‌‌رسد و خودرویی آماده ماجراجویی است.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هیچ کدام زیباتر از دیگری نیست و یا رانندگی بهتری نسبت به دیگری ندارد و هر دو عالی هستند. هندلینگ هوندا کمی بهتر از تویوتا است، اما هر کدام به عنوان یک شاسی بلند خانوادگی برای رانندگی روزمره به طرز دلپذیری اسپرت و مناسب هستند. پیشرانه هوندا در شرایط رانندگی با سرعت بالا كمی ساکت‌‌تر از تویوتا است، اما رانندگی هر دو به یک اندازه نرم و راحت است. هرکدام حس پدال ترمز خوبی دارند که تغییر بین ترمز احیا کننده و ترمز مکانیکی را می‌‌پوشاند. ما از حالت رانندگی B هوندا، که ترمز احیا کننده را تقویت می‌‌کند و هنگام پایین آمدن از تپه‌‌ها بسیار مفید است، قدردانی می‌‌کنیم. هوندا CR-V و تویوتا RAV4 هیبریدی ویژگی‌‌های فنی مشابهی را ارایه می‌‌دهند. با این حال هر کدام حداقل یک ویژگی متمایز دارند و هر کدام کاری را بهتر از دیگری انجام می‌‌دهند. برای مثال، هر دو خودرو سیستم کروزکنترل تطبیقی (ACC) و سیستم كمكی حفظ خودرو بین خطوط جاده (LKA) را دارند.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هوندا پکیج پیچیده‌‌تری دارد که می‌‌تواند خودرو را در بین خطوط جاده نگه دارد، در حالی که تویوتا فقط از خروج خودرو از روی خطوط جلوگیری می‌‌کند. هوندا یک دوربین دید عقب ساده برای پارك و دنده عقب دارد كه به اندازه کافی خوب کار می‌‌کند. در همین حال، تویوتا با به هم چسباندن چهار تصویر دوربین به یکدیگر، نمای 360 درجه را ارائه می‌‌دهد و تصویر خودرو را بر روی صفحه نمایش، نامرئی می‌‌کند. هر شاسی‌‌بلند آخرین نسخه نرم‌‌افزار اطلاعات و سرگرمی شركت سازنده خود را دارد. سیستم جدید تویوتا بسیار مدرن‌‌تر به نظر می‌‌رسد و استفاده از آن بسیار ساده‌‌تر است. هوندا آیتم‌‌های سفارشی بیشتری را ارائه می‌‌دهد، اما ظاهر آن به روز نیست. هوندا CR-V و تویوتا RAV4 هر دو با درهای برقی محفظه بار عرضه می‌‌شوند، اما در جایی که بستن درب محفظه بار هوندا از شما می‌‌خواهد دکمه خاصی را برای بستن آن بزنید، تویوتا فقط به یک لمس ملایم روی درب برای پایین آوردن آن نیاز دارد.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

اگرچه زبان طراحی داخلی كابین هوندا پیشرفته‌‌تر است، اما مزیت کمتری نسبت به تویوتا دارد. تویوتا به دنبال ظاهر خشن‌‌تر و کاربردی‌‌تر است و در واقع، كیفیت مواد تریم تویوتا بهتر است و دوخت صندلی‌‌ها و تزئینات به علاوه صندلی راه راه آن، ماهیت داخلی بهتری نسبت به هوندا می‌‌دهد. ما حس دكمه‌‌های کنترلی تویوتا را ترجیح می‌‌دهیم و دکمه‌‌های مختلف و به ویژه دستگیره‌‌ها، بازخوردی شبیه خودروهای لوکس دارند. هیچ مشکلی در دكمه‌‌های کنترلی هوندا وجود ندارد، اما وقتی قطعات با کیفیت لکسوس را با قیمت تویوتا تهیه می‌‌کنید، احساس بهتری دارید. هوندا برای ارگونومی بهتر، دكمه‌‌های باكیفیتی را عرضه كرده، زیرا برخی از دکمه‌‌های تویوتا نسبتا کوچک بوده و به سختی قابل تشخیص هستند، در حالی که برخی دیگر توسط زانوی چپ راننده پنهان می‌‌شوند. هوندا CR-V در زیر دكمه‌‌های كنترلی سیستم تهویه مطبوع، دارای یک محفظه بزرگ است که با شارژر بی‌‌سیم تلفن کامل شده است، اما تویوتا دارای یک محفظه در داشبورد است که برای جای انواع وسایل روزمره تعبیه شده و مزاحمتی برای شارژر بی‌‌سیم تلفن هوشمند ندارد. ایجاد تمایز در صندلی ردیف عقب سخت‌‌تر است، چون هر دو دارای دریچه‌‌های تهویه هوا، چند درگاه شارژ USB، چند جای لیوان و بطری و پشتی صندلی‌‌های خوابیده هستند. ردیف دوم هوندا کمی جادارتر به نظر می‌‌رسد، اما سرنشینان صندلی عقب تویوتا با نور طبیعی سانروف پانوراما لذت بیشتری می‌‌برند، چون سانروف هوندا فقط صندلی‌‌های جلو را پوشش می‌‌دهد و کیفیت مواد و تزئینات ردیف عقب، همان سطح كیفی صندلی‌‌های جلو را دارند.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هر دو خودرو تقریبا فضای بار به انداز یكسان ارایه می‌‌كنند، ولی متاسفانه هوندا در این بخش چند گام به عقب برداشته است. زیر محفطه بار CR-V فضای ذخیره‌‌سازی وجود ندارد، در حالی که RAV4 نه تنها دارای فضای ذخیره‌‌سازی در زیر فضای بار است، بلکه یک لاستیك یدکی نیز در آنجا دارد، ولی هوندا یک جعبه ابزار تعمیر و نگهداری دارد. اگر این خودروهای شاسی‌‌بلند جمع و جور در رتبه‌‌بندی ظاهری و كابین بسیار شبیه هستند، ممکن است امیدوار باشید که برگه مشخصات فنی آنها زمینه‌‌هایی را برای انتخاب مورد بهتر فراهم کند، اما چنین شانسی وجود ندارد. چون با شروع اندازه گیری استاتیک، هوندا CR-V و تویوتا RAV4 اندازه یکسانی در مشخصات فنی دارند. آنها فضای داخلی یکسان و فضای بار مشابه دارند و اعداد به قدری نزدیک به هم هستند که اختلاف آنها بی اهمیت است. نتایج آزمون دینامیك نیز کمک چندانی به انتخاب خودروی برنده نمی‌‌کند.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

تویوتا در شتاب‌‌گیری کمی سریع‌‌تر از هوندا است، ولی هوندا در زمان كمتر و فاصله کوتاه‌‌تری می‌‌ایستد. آنها شتاب g جانبی یكسانی را در پیچ‌‌ها دارند و اگر هوندای اسپرت با سیستم کنترل پایداری مانعی نداشته باشد، تعداد دورهای آنها در مسیر به شكل8  و زمان Lap آنها به یك اندازه خواهد بود. تنها دو عدد باقی مانده بود که برای مصرف کنندگان اهمیت بیشتری دارد، قیمت و مصرف سوخت. افرادی که این دو خودروی هیبریدی را می‌‌خرند، به دنبال صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌های سوخت هستند و مطمئنا بدشان نمی‌‌آید که هزینه کمتری بپردازند. در اینجا هم دوباره اعداد تقریباً یکسان هستند. هر دوی این شاسی بلندهای هیبریدی به قدری جدید هستند که سازندگان آنها مجبور شدند قیمتهای تخمینی را به ما بدهند، ولی آنها قیمت‌‌های مشابهی دارند.

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023

اگر به قیمت‌‌های پایه این دو خودرو  نگاهی بیندازید، همه چیز تغییر می‌‌کند. تویوتا RAV4 هیبریدی2023 حدود 2600 دلار ارزان تر از هوندا CR-V هیبریدی 2023 است و با سیستم چهارچرخ متحرک استاندارد عرضه می‌‌شود. اگر یک CR-V هیبریدی با چهارچرخ متحرک می‌‌خواهید، این اختلاف به حدود 4000 دلار افزایش می‌‌یابد. با بالا رفتن سطوح تریم، تفاوت قیمت تقریباً یکسان می‌‌ماند، به طوری که قیمت نسخه تریم فول RAV4 هیبریدی، حدود 2000 دلار کمتر از نسخه تریم فول هیبریدی CR-V است. سپس بحث مصرف سوخت مطرح است. هوندا دارای مصرف سوخت  5.9/6.4 /7 لیتر در صد كیلومتر به ترتیب در سیكل‌‌های شهری/ تركیبی/ بزرگراه است و تویوتا كه در سیكل‌‌های تركیبی و بزرگراه هوندا را شکست می‌‌دهد، دارای مصرف سوخت 5.8 /5.9 /6.2 لیتر در صد كیلومتر است. این اعداد تفاوت چندانی ندارند، اما در طول عمر این وسایل نقلیه خود را نشان خواهند داد.
كدام یك برنده است: برای خریدار معمولی، انتخاب یکی از این خودروها صرفا یک اولویت حسی است. آیا ترجیح می‌‌دهید سانروف بزرگ داشته باشید یا سیستم بهتر كمكی حفظ خودرو بین خطوط؟ با توجه به این سناریو، ما با پولمان و نه با قلبمان، خودروی خود را انتخاب کرده‌‌ایم؛ تویوتا RAV4 هیبریدی 2023 ارزان‌‌تر است و نسبت به هوندا CR-V هیبریدی 2023 مقرون به صرفه‌‌تر است و بنابراین تویوتا برنده ماست.
مقام دوم: هوندا CR-V هیبریدی اسپرت تورینگ مدل 2023:
نكات مثبت:
ظاهر پیچیده و زیبا، هندلینگ اسپرت، فضای داخلی آرام‌‌تر
 نكات منفی: قیمت گران‌‌تر، مصرف سوخت بیشتر، فضاهای ذخیره سازی کمتر
قضاوت: به روز رسانی ایمن و محتاطانه از یک وسیله نقلیه فوق‌‌العاده محسوب می‌‌شود، ولی در کلاس خود بهترین نیست.
مقام اول: تویوتا RAV4 هیبریدیXSE  مدل 2023:
نكات مثبت: مصرف سوخت بهتر، قیمت پایین‌‌تر، تجربه عالی رانندگی
 نكات منفی: سیستم‌‌های کمکی راننده ضعیف‌‌تر، فاصله توقف سیستم ترمز خیلی طولانی است، صدای موتور خیلی زیاد است.
قضاوت: بهترین محصولی که تویوتا تولید می‌‌کند و این محصول فقط بهتر شده است.

مقایسه مشخصات فنی:

هوندا CR-V هیبریدی اسپرت تورینگ 2023

تویوتاRAV4  هیبریدی XSE مدل 2023

نام خودرو

موتور جلو چهارچرخ

موتور جلو چهارچرخ

لی اوت قوای محركه

چهار سیلندر خطی سیكل اتكینسونDOHC با تزریق مستقیم سوخت + دو موتور الكتریكی با مغناطیس دائمی

چهار سیلندر خطی DOHC با تزریق مستقیم سوخت + دو موتور الكتریكی با مغناطیس دائمی

نوع پیشرانه

1993

2478

حجم موتور (سی سی)

موتور بنزینی:145 hp @ 6100 rpm

موتور الكتریكی: 181 اسب بخار

 قدرت تركیبی: 204 اسب بخار

موتور بنزینی: 176 hp @ 5700 rpm

موتور الكتریكی:54 + 118  اسب بخار

قدرت تركیبی: 219 اسب بخار

قدرت موتور (اسب بخار)

موتور بنزینی:186 Nm @ 4500 rpm

موتور الكتریكی: 333 نیوتن متر

موتور بنزینی: 220 Nm @ 3600 rpm

موتور الكتریكی: 120 + 201 نیوتن متر

گشتاور (نیوتن متر)

تك سرعته (الكتریكی)، دو سرعته اتوماتیك (بنزینی)

اتوماتیك CVT

گیربكس

19 اینچی آلومینیومی

18 اینچی آلومینیومی

رینگها

235/55 R19

Continental CrossContact LX Sport

225/60 R18

Dunlop GrandTrek PT20

لاستیك

2700 میلیمتر

2689 میلیمتر

فاصله بین دو محور

4694 x 1867 x 1689

4595 x 1854 x 1701

 ارتفاع (میلیمتر)xعرض x طول

1770

1734

وزن (كیلوگرم)

7.5

7.2

شتاب صفر تا صد (ثانیه)

16.2 sec @ 131 km/h

15.5 s @ 145 km/h

زمان و مسافت طی یك چهارم مایل

63

66

ظرفیت مخزن سوخت (لیتر)

5.9/6.4 /7

5.8 /5.9 /6.2

مصرف سوخت (لیتر)

39,000

37,000

قیمت پایه (دلار)

39,000

40,000

قیمت مدل مورد تست (دلار)

3 سال/ 58000 كیلومتر

3 سال/ 58000 كیلومتر

گارانتی

در ادامه می‌توانید آلبوم تصاویر را مشاهده نمایید.

 favorite_border 1
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade  5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp