بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا

پدرام جعفرزاده۱۴۰۱/۰۳/۲۷ ۱۵:۵۴:۴۴ 0

آیا هیوندای الانتراN  2022 به اندازه‌ی هوندا سیویک تایپ R سریع است! خب این مقایسه نمی‌تواند مو به مو باشد چرا که این هیوندای یک سدان و هوندا سیویک یک ماشین هاچ‌بک است. بعلاوه، ما منتظر عرضه‌ی تیپ آر جدید هوندا سیویک هستیم. اما...

هیوندای النترا n 2022

یکی از لقمه دانستنی‌های خوشمزه‌ای که موقع تست کردن سدان اسپورت دیفرانسیل جلوی تولید سال 2022 هیوندای یعنی Elantra N به دست آوردیم این بود که چقدر این ماشین در یک مسیر صاف، تند و تیز است. می‌دانستیم که قضیه از چه قرار است؛ اولین بار که با این ماشین کامپکت رانندگی کردیم معلوم بود که با این همه قدرت در موتور توربو دو لیتری‌اش اصلا یک قدم اشتباه هم برنمی‌دارد. واقعا باید به مهندسین هیوندای دست مریزاد گفت، چون خیلی خبره شده‌اند. شما می‌توانید در جعبه دنده‌ی دو کلاچی DCT هشت دنده‌ای اتوماتیک، در دیفرانسیل ضد لغزش کنترل الکترونیکی و در تایرهای میشلین پایلوت 4S تابستانی و در سیستم تعلیق قابل تنظیم الکترونیکی این خودرو، نتیجه‌ی زحمات و تلاششان را احساس کنید. 

هیوندای النترا n 2022

مثل خیلی از ماشین‌های قدرتی دیگر، این خودرو هم مجهز به لانچ کنترل(سیستم کنترل شروع حرکت) است. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد تعداد دَوران در دقیقه‌ای که ماشین با آن شروع به حرکت می‌کند را تنظیم نماید. الانترا 2022 علاوه بر اینها دارای ویژگی Overboost آور بوست (که در ولوستر Veloster N هم وجود دارد) است که هر بار استفاده در حدود 20 ثانیه مقداری قدرت به جهش حرکت می‌دهد. سریع‌ترین تخته گاز رفتن که توانستیم در این سدان به دست بیاوریم زمانی بود که لانچ کنترل روی حالت 3000 دور دقیقه قرار داشت و دنده‌ی به اصطلاح NGS را راه‌اندازی کرده و زدن کلید قرمز آوربوست روی فرمان، درست بعد از حرکت اولیه بود.

هیوندای النترا n 2022

حالا این هیوندای الانترا N مدل 2022 چقدر چابک است؟
زدن این دکمه‌ی قرمز نیشخند گشادی بر چهره‌تان باز می‌کند و کمک بسزایی می‌کند تا الانترا از توقف کامل تا سرعت 100 کیلومتر را در 5.3 ثانیه برسد و در عرض 13 ثانیه مسافت نیم کیلومتر را با سرعت 165 کیلومتر بر ساعت طی می‌کند.
به دلیل عدم وجود شواهدکافی نگاهی انداختیم به خودرو ولکس واگن جتا که یک سدان دیفرانسیل جلو (FWD) کوچک است. البته که تریم اسپرت GLI آن را انتخاب کردیم. فولکس‌واگن جتا به یک موتور 2.0 لیتری توربو چهار با قدرت 228 اسب‌بخار قوی‌تر و همچنین دیفرانسیل لغزش محدود و سیستم تعلیق متغیر مجهز است، اما برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت به یک ثانیه بیشتر نیاز داشت. در رقابت درگ (خط مستقیم) ما نتوانست رکورد مسافت نیم کیلومتر را بزند بلکه این مسافت را در 14.5 ثانیه با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت طی کرد. جدیدترین سدان اسپورت هوندا سیویک اسپرت با موتور توربو کوچکتر و کم قدرت از این هم آهسته‌تر است.

هیوندای النترا n 2022

هیوندای الانترا 2022 در مقابل خودروی پرچم‌دار استاندارد این کلاس یعنی هوندا سیویک تیپ آر (Type R) چگونه عملکردی دارد؟
خب این مقایسه نمی‌تواند مو به مو باشد چرا که این هیوندای یک سدان و هوندا سیویک یک ماشین هاچ‌بک است. بعلاوه، ما منتظر عرضه‌ی تیپ آر جدید هوندا سیویک هستیم. اما با نگاهی به آزمون‌های نسل قبلی این ماشین (که به طور کلی 5 نسل را تست کرده‌ایم)، این رقیبان نسل جدید دیفرانسیل جلو با موتور 2000 سی سی به طرز شایان توجهی شانه به شانه هستند. سریع‌ترین و قوی‌ترین (با فاصله‌ی 30 اسب بخار قوی‌تر) نوع هوندایی که ما در نمونه‌ها مورد بررسی قرار دادیم (یک مدل 2018) فقط 0.01 ثانیه سریعتر از الانترا به 100 کیلومتر درساعت رسید. در مسافت نیم کیلومتری رقابت سینه به سینه پیش می‌رفت، اما در انتهای کار هوندا سیویک تیپ R با سرعتی چند کیلومتر بر ساعت بیشتر از الانترا به خط پایان رسید.

هیوندای النترا n 2022

کیفیت رانندگی با الانترا چگونه است؟
سوئیچ کردن هیوندای الانترا تیپ 2022 N از حالت عادی به اسپرت مد باعث بهینه‌سازی عملکرد لانچ کنترل و دکمه‌ی NGS شده، و شوک‌های قابل تنظیم ماشین را به طرز شایان توجهی محکم‌کاری می‌کند. برخلاف دیگر خودرو‌های خط تولید تیپ‌های مختلف الانتر این تیپ N تنها الانترایی است سیستم تعلیق متغیر و مولتی لینک در عقب، بوش‌های سفت‌تر دیفرانسیل- و محافظ‌های شاسی محکمتری دارد. در ضمن بین مدل‌های الانترا پهن‌ترین لاستیکها‌ را دارد و سر پیچ‌ها خیلی محکم و خوب روی جاده می‌نشیند که این موضوع دور از انتظار نیست.
رانندگی در خیابان‌ با این سدان بسیار لذت بخش است. بسیار دیده‌ایم که خودرو سازان تمام اعتقاد راسخ خودشان را جمع می‌کنند تا خودروئی بسازند که در هندلینگ بین خیابان و پیست سواری بی‌نقصی داشته باشد، ولی نهایتا خراب کرده‌اند! رانندگی الانترا 2022 سری N در جاده‌های افتضاح و یکی از بدترین راه شوسه‌ای که در عمرمان دیده بودیم به طرز شگفت انگیزی راحت و بی‌آزار بود، حتی با چرخ‌های سایز 19 و  تایرهایی با لاستیک فاق کوتاه اصلا سرنشین را اذیت نمی‌کرد و کوبیده نمی‌شدیم احساس کوبش نمی‌کردیم، باعث حرکات عجیب در اتاق نمی‌شد و مثل پنیر نرم و راحت بودیم.

هیوندای النترا n 2022

توقف و دور زدن الانترا سری N
این خودرو روترهای ترمز هواکش‌‌دار عقب 12.4 اینچی (31.5 سانتیمتری) و جلوی 14.2 اینچی (36.1 سانتیمتری) دارد که به ترتیب 2.1 اینچ و 2.2 اینچ (53 میلیمتر و 56 میلیمتر) بزرگتر از یونیت‌های تو پر دیگر سری‌های ماشین الانترا هستند. ترمزگیری با ثبات بود و در پیست تست، قدرت ترمز پس از توقف‌های پیاپی و ناگهانی بسیار خوب است و پدال ترمز در هر سری در حال بهتر شدن است.
خودرو آزمایشی ما از سرعت صد کیلومتر در ساعت شروع به ترمز گرفتن کرد و پس از طی کردن مسافتی حدود 32.9 متر به توقف کامل رسید. تقریبا به اندازه‌ی جتا GLI است که میانگین ایست 33.1 متر داشت، در صورتیکه در آزمون ما هوندا سیویک تیپR در مسافت قهرمانانه‌ی 30.2 متر متوقف شد.
از پیچیدن و دور زدن بگوییم که می‌شود گفت دقیق و منظم است، هرچند باید اعتراف کرد گهگداری حس سنگین بودن به دست می‌دهد و حتی در حالت اسپرت سنگین‌تر هم احساس می‌شود، البته این مورد فقط در پایین‌ترین سرعت این اتفاق می‌افتد. این قضیه می‌تواند به این علت باشد که الانترا N مجهز به فرمان برقی موتور-محرک قفسه‌ای است و نه فرمان برقی ستون‌دار، بر خلاف دیگر خودرو‌های این تست که بصورت ستونی قرار گرفته‌اند.

هیوندای النترا n 2022

کنار آمدن و زندگی با الانترا N
این ماشین با تمام دلربایی و افسون‌هایش، از نظر مصرف سوخت، بازخورد اقتصادی نامطلوبی دارد. مدل پایه‌ الانترا که گیربکس شش دنده استاندارد دارد بسیار مقرون به صرفه‌تر از الانترا N مدل DCT است؛ که در شهر 11 در اتوبان 7.1 لیتر در صد کیلومتر در سری دنده‌ای، مقابل 11.76 در شهر 7.84 اتوبان در سری N  بود. آخرین مدل سال هوندا سیویک تیپ R با مصرف 11 شهر 8.4 اتوبان، و خودروی جتا GLI سال 2022 اتوماتیک بهترین امتیاز بین هر سه خودرو را با مصرف 9 شهر 6.53 اتوبان را از آن خود کردهاست.
فضای داخلی بزرگ و جادار است، و تمام درها تا حدود 90 درجه باز می‌شوند که باعث می‌شد موقعی که می‌خواستیم در را ببندیم کاملا به بیرون خم شویم تا دستگیره را بگیریم. جای پا درصندلی‌های جلویی 107 سانتیمتر و 96 سانتیمتر برای صندلی‌های عقبی است که نسبت به جتا جی‌ال‌آی نزدیک به 3 سانتیمتر در جلو و نزدیک 1 سانتیمتر در عقب بیشتر است. همچنین فضای در نظر گرفته شده برای سر 101 سانتیمتر بوده که نزدیک به 4 سانتیمتر از فولکس واگن جتا بیشتر است.
صندلی‌های این خودرو برقی نیستند ولی ظاهر اسپرت مسابقه‌ای باریک و محکم آن‌ها خیلی نظرمان را جلب کرد علی‌الخصوص که هر صندلی درست عقب تکیه‌گاه سر یک حرف N لامپی دارد که وقتی قفل درب خودرو را باز کنیم نورانی می‌شوند. می‌توان گفت صندلی‌ها کمی متمایل به خشک‌ بودن هستند و دلیلش تنظیم دستی می‌باشد. پیدا کردن نقطه‌ی راحتی‌تان روی صندلی کمی بیشتر از ماشین‌های صندلی برقی طول می‌کشد.

هیوندای النترا n 2022

جمع بندی
قیمت پیشنهادی تک فروشی هیوندای الانترا سری N دنده دستی به دلار آمریکا 33،195$ (تقریبا یک میلیارد میلیون تومان) اعلام شده که با سیستمDCT  این قیمت به 34،695$ دلار افزایش می‌یابد؛ که این گرانقیمت‌ترین الانترا است. همچنین نسبت به فولکس واگن جتا جی‌ال‌آی قدرت خرید بیشتری نیاز دارد که با قیمت 33،090 دلار معامله می‌شود. اما بسیار ارزانتر از قیمت زمان عرضه‌ی هوندا سیویک 38 هزار دلاری تمام می‌شود. 
از همه این حرف‌ها که بگذریم برای یک خودروی شهری با مصرف روزانه مهندسی شگرف این خودرو چیزی را عرضه می‌دارد که تمام عشاق ماشین باز به دنبالش هستند: کاری می‌کند دلت بخواهد باهاش رانندگی کنی، رویایش را ببینی، و زمانی که در حال راندنش نیستی،افکارش از سرت بیرون نروند. هیوندای یک غول قدرتی دارد و هر دو مدل دنده‌ای و اتوماتیک واقعا ارزش رانندگی را دارند.
نقاط قوت:
•    عملکرد در حد و اندازه‌های هوندا سیویک Type R
•    هندلینگ عالی
•    همه‌ی دم و دستگاههای چابکی و سریع بودن را دارد
نقاط ضعف:
•    پیچاندن فرمان یک مقدار سنگین است
•    صندلی راننده را باید دستی تنظیم کرد
•    ظاهر خفن در قیچی و کمی هم خز و خیل
•    مصرف سوخت نسبتا بالا نسبت به رقبا

در ادامه می‌توانید آلبوم تصاویر النترا ان 2022 را ببینید.

 favorite_border 1
loyalty 
تصاویر مطلب
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade تست درایو لاماری ایما در پیست آزادی
grade تجربه رانندگی ام وی ام X55 پرو در پیست آزادی
grade بهترین لوازم جانبی خودرو در سال 2021
grade بهترین پمپهای باد پایی مخصوص خودرو در سال 2021
grade آنچه که باید در خصوص خودروهای گذر موقت باید بدانیم
grade بهترین نرم افزارهای بازی رانندگی خودرو برای تلفن همراه
grade افزایش اقبال 31 درصدی رنگ مشکی میکا کرمان موتور
grade خودروهای کرمان موتور در خط رنگ تمام اتوماتیک
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade رونمایی از اولین محصول لاماری در ایران - ایما در راه بازار
grade هایما 7X مینی ون جدید ایران خودرو
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade فیلم معرفی و مشخصات دیگنیتی پرستیژ
grade معرفی مینی ون فردا فورتینگ M4
grade چری رسما از تصاویر آریزو 8 رونمایی کرد
grade محصول جدید کرمان موتور KMC K7 در یک نگاه
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade اولین رویارویی با مزدا 3 توربو 2022: پله پله تا ملاقات تجمل!
grade رونمایی شگفت انگیز فردا فورتینگ ام4 FM4
grade اولین تجربه رانندگی با لینکلن نویگیتور 2022: باور کن نگاه ما به جاده است!
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade شاسی بلند جدید رنو رونمایی شد
grade لوسید ایر مدل گراند تورینگ پرفورمنس 2022 در نگاه اول
grade رونمایی از تیگارد x35
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade مشخصات و بررسی هایما 8S در شهر آفتاب
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade واردات به سبک ایران خودرو آزاد شد
grade ریسپکت تنها سدان جدیدنمایشگاه شهر آفتاب
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade قیمت لاماری ایما رسما اعلام شد: 989 میلیون تومان
grade بنتلی بنتایگا و بنتلی بنتایگا اسپید 2021
grade اولین رانندگی مزدا CX-50 مدل 2023 یک شاسی بلند فوق اسپرت
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade تصویر اولیه مرسدس بنز کلاس تی جدید
grade معرفی هوندا HR-V مدل 2023 پیش از رونمایی
grade شاسی بلند هیوندای پالسید 2023 چهره جدید خود را به رخ کشید
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade آیا ایران خودرو قصد مونتاژ مرسدس بنز E200 را دارد؟
grade سدان پرچمدار الکتریکی مرسدس AMG EQS مدل 2022
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade کیا تلوراید جدید بزودی معرفی می‌شود
grade طرح تبدیل پارس معمولی به پارس سفارشی
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه فروردین 1401
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade نمایشگاه خودروی پکن در تهران افتتاح شد
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو به دو شیوه ممکن شد
grade شرایط جدید فروش سه محصول کرمان موتور اعلام شد
grade شروط واردات خودرو در 1401
grade ارتقا سطح کیفی جک S5 TGDI
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade در حاشیه چهارمین نمایشگاه خودرو؛ گروه بهمن چهار محصول جدید خود را معرفی کرد
grade سایپا شاهین وارد بورس شد
grade نام جدیدی برای شرکت دایملر
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade بالنو، خودرو اقتصادی سوزوکی برای بازار هند
grade آغاز پیش فروش لاماری ایما
grade رونمایی محصول جدید بهمن موتور؛
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - دهه فجر 1400
grade آیا امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام وجود دارد ؟
grade افزایش ساعت کار شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک خودرو در اسفند 1400
grade ثبت نام شاهین سایپا بدون قرعه کشی
grade طرح ارائه خدمات پس از فروش کرمان موتور در نوروز 1401
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade اثر 8 دستور رییس جمهور بر خودروسازی کشور
grade تعطیلی 8 کارخانه فورد به دلیل کمبود تراشه
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade وضعیت طرح ترافیک در سال 1401
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade طرح جدید پیش فروش 8 محصول ایران خودرو - اسفند 1400
grade وضع قوانین به نفع دلالان
grade شرایط فروش دیگنیتی ‌پرایم و فیدلیتی پرایم
grade 8 دستور رییس جمهور برای صنعت خودرو ابلاغ شد
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade طرح جدید فروش محصولات سایپا ویژه بهمن 1400
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نیروی انتظامی مرجع صدور سند شد
grade آمار ناامیدکننده خودروسازان
grade طرح فروش فوری محصولات زامیاد
grade افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو تا ساعت 18
grade نرخ‌های جدید طرح ترافیک اعلام شد
grade سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی شد
grade فروش نقدی محصولات ایران خودرو - ویژه دهه فجر 1400
grade شرایط جدید کرونایی برای سفر های جاده ای اعلام شد
grade خودروهای کنترل از راه دور و فناوری نسل پنج
grade دولت باید از صنعت خودرو کنار بکشد
grade بخشنامه جدید فروش فوری ایران خودرو ; اسفند 1400
grade اعلام جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای
grade بازی خودروسازان با قیمت در سایه فقدان کیفیت/ «چوب حراج» ایران خودرو و سایپا به اعتماد افکارعمومی
grade نشست خبری گروه بهمن در نمایشگاه خودرو
grade افزایش کرایه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی
grade نرخ بیمه نامه شخص ثالث خودروها در سال 1401
grade دوگانه سوزها در خط پایان تولید
grade اعلام اولین طرح فروش فوری سایپا در سال 1401
grade دلایل ناتوانی خودروسازان برای عرضه محصولات جدید
grade متمایز بودن در عرضه محصولات ویژگی منحصر گروه بهمن
grade نارضایتی مردم موجب بازدید آیت‌الله رئیسی از ایران‌خودرو شد/تاکید رئیس جمهور بر رفع انحصار خودرو
grade تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت آنلاین می‌شود
grade واکنش خودروسازی جهان به جنگ اوکراین
grade طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - اسفند 1400
grade توضیح پلیس درباره شماره‌گذاری خودرو در درب منزل
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade مخالفان واردات خودرو چه می‌گویند؟
grade خودروهای لوکس تا پایان سال 1400 امحاء می‌شوند
grade آمادگی مراکز معاینه فنی برای مراجعه شهروندان
grade لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو
grade فروش خودروسازان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
grade کمیسیون تلفیق مجلس واردات خودرو را تصویب کرد
grade رانت‌های هنگفتی که دلالان خودرو به جیب می‌زنند/ 175 هزار میلیارد ناقابل در جیب سوداگران
grade رای مثبت مجلس به واردات 70‌هزار دستگاهی خودرو
grade جریمه خودرو‌هایی که پشت آمبولانس‌ها حرکت می‌کنند
grade بحران تردد 8 میلیون دستگاه خودروی فرسوده
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade فیدلیتی و دیگنیتی قرعه کشی خواهند شد؟!
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade خروج و تردد خودرو بدون پلاک از کارخانه ممنوع است
grade خودروسازان ملی جان مردم را شوخی گرفتند
grade پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم شنبه هفدهم اردیبهشت
grade ایران؛ تنها کشور جهان که واردات خودرو در آن ممنوع است!
grade شرایط فروش جدید کرمان موتور ویژه عید سعید فطر
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade تردد دودزاها بدون محدودیت
grade فروش اقساطی پیکاپ KMC T8 خرداد 1401
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مدیر عامل اسنا به نامه اخیر شهرداری تهران واکنش نشان داد
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو‌ها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند
grade نماینده مجلس: قرار است ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد
grade اتمام حجت سطوح عالی کشور با خودروسازان
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade بهبود کیفی خودرو با شعاردرمانی؟
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد