ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس

ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس

مهندس اشکان معصومی۱۴۰۲/۰۱/۰۱ ۱۶:۱۶:۴۰ 0

همانگونه که علاقه‌مندان خودرو و ماشین بازها در جریان هستند، بازار خودروهای شاسی ‌بلند کشورمان این روزها به صورت کامل در اختیار شرکت‌های خودروساز چینی قرار گرفته است و متاسفانه خلا شاسی بلندهای چهارچرخ یا دو دیفرانسیل کاملادر کشور احساس می‌‌شود.

این امر شاید به این دلیل باشد که اکثر خودروهای شاسی بلند و کراس اور وارداتی به کشور تک دیفرانسیل هستند و به ‌جز دایون  Y5 تمام شاسی بلندهای چینی موجود در بازار ایران به صورت دیفرانسیل جلو هستند. مدتی است که شرکت مدیران خودرو با معرفی خودروی چهارچرخ تیگو 8 پرو مکس به این نیاز بازار ایران پاسخ داده است و از طرف دیگر نیز اخیرا شاسی بلند دو دیفرانسیل دیگری بنام لئو MX8 توسط شرکت ایستا موتور ارس به بازار ایران معرفی شده است که می‌تواند رقیبی قدر برای تیگو 8 پرو مکس باشد. البته این دو خودرو از لحاظ فنی تفاوتهای زیادی دارند، ولی از حیث قیمت و امکانات تقریباً در یک رده می‌باشند و رقیب یکدیگر محسوب می‌شوند. در این مطلب دو خودروی تیگو 8 پرو مکس شرکت چری را با لئو MX8 شرکت دانگ فنگ مقایسه کرده‌ایم.

معرفی اجمالی دو خودرو:
خودروی چری تیگو 8 یک کراس ‌اور بزرگ محصول شرکت چری چین است که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی پکن سال 2018 معرفی شد و بعد از دو سال شرکت چری نسخه فیس ‌لیفت این خودرو را در سال 2020 با نام تیگو 8 پلاس معرفی کرد که در ایران با نام تیگو 8 پرو توسط شرکت مدیران خودرو ارائه شده است. در اواخر سال 2021 نسخه چهارچرخ آن با عنوان تیگو 8 پلاس Kunpeng Edition در چین رونمایی شد. این خودرو به عنوان اولین شاسی ‌بلند چهارچرخ شرکت چری پس از شش سال محسوب می‌شود. از سوی دیگر، خودروی چینی لئو MX8 محصول شرکت دانگ فنگ موتورز چین است که در واقع نسخه چینی نیسان Terra محسوب می‌شود. نیسان Terra که خود شاسی بلندی است برای بازارهای آسیایی جایگزین مدل Xterra (یا همان رونیز در ایران) گردید و در حقیقت MX8 نسخه چینی آن است که دانگ فنگ نمایندگی نیسان چین آن را تولید کرد. لئو MX8 محصول مشترک دانگ فنگ چین و نیسان ژاپن روی پلتفرم F-Alpha نیسان توسعه یافته و ساختار مشترکی با نیسان Terra و پیکاپ نیسان Navara دارد. لئو MX8  در واقع برادر پیکاپ دانگ فنگ ریچ 7 است که کلیات طراحی ظاهری آن با نیسان Terra مدل 2023 یکسان بوده و تنها برخی جزئیات در آن تغییر کرده است. درست است که این خودرو بر روی پلتفرم نیسان ساخته شده، ولی برخی از مشخصات وانت دانگ ‌فنگ ریچ 7 مانند طراحی نمای جلویی، طراحی کابین و پیشرانه آن را دارد. نسخه جالب این است که خودروی لئو MX8 به ‌طور اختصاصی برای بازار ایران در نظر گرفته شده است و برای اولین بار در سطح جهان، در کشور ما رونمایی شده است که رویداد جذابی است و نشانه ارتباطات و بازاریابی مناسب شرکت «ایستا موتور ارس» است. احتمالاً این محصول به‌ زودی در چین هم با برند دانگ‌ فنگ عرضه خواهد شد.

لئو mx8 بخریم یا تیگو ۸ پرومکس
    

طراحی ظاهری:
دو خودروی تیگو 8 پرو مکس و دانگ فنگ لئو MX8 تقریبا هم سن و سال هستند، چون نیسان Terra و تیگو 8 هر دو برای اولین بار در سال 2018 رونمایی شده‌اند. خودروی کراس ‌اوور چری تیگو 8 در نمای ظاهری کمی مدرن‌تر و امروزی‌تر و ظریف‌تر از رقیب به نظر می‌رسد، چون این خودرو در سال 2020 فیس ‌لیفت بزرگی را تجربه کرده است. فونیکس تیگو 8 پرومکس در نمای جانبی، ظاهری همانند دیگر شاسی بلندهای متوسط این برند دارد. این خودرو دارای طول 4772 میلیمتر، عرض 1860 میلیمتر و ارتفاع 1745 میلیمتر است و فاصله بین محورهای جلو و عقب آن 2710 میلیمتر است که فضای مناسبی را در ردیف عقب و جلو فراهم می‌سازد ولی در ردیف سوم صندلی‌ها فضای پای تنگی دارند. ارتفاع این خودرو از سطح زمین چندان زیاد نیست، بنابراین نباید انتظار یک آفرود واقعی همچون تویوتا لندکروزر یا میتسوبیشی پاجرو را از تیگو 8 پرومکس داشته باشید. با این حال به لطف رینگ‌های 18 اینچی، فرورفتگی اندک بدنه و ضربه‌ گیرهای قسمت پایین درهای جانبی، ظاهر تیگو 8 پرومکس کمی از سادگی افراطی فاصله گرفته است. در نمای عقب نیز چراغهایی مشابه خودروهای آئودی تعبیه شده اند که همراه با اسپویلر عقب سقف، دیفیوزر زیر سپر و لوله های دوبل خروجی اگزوز، موجب تقویت حس لوکس بودن پرومکس شده ‌اند.

لئو mx8 بخریم یا تیگو ۸ پرومکس

این در حالی است که کراس اورMX8  طراحی نمای جلوی خود را کاملا از وانت ریچ 7 گرفته است که یک سال قبل معرفی شد و در جلو نمایی متفاوت با نیسان Terra دارد، ولی در عقب کاملا با آن یکسان است. ظاهر کلی MX8 کمی حس زمختی القاء می‌کند و فاقد ظرافت ظاهری تیگو 8 است که دلیل اصلی آن، ساختار متفاوت MX8 و شاسی مستقل نردبانی آن است. البته طراحی لئو بیشتر به سبک آفرود است تا یک محصول ظریف لوکس. لئو MX8 یک SUV شاسی مستقل و فول سایز است و أصلا ابعاد کوچکی ندارد. این محصول ایستا موتور ارس دارای طول 4882 میلیمتر، عرض 1850 میلیمتر و ارتفاع 1835 میلیمتر است و فاصله محورهای جلو و عقب آن 2850 میلیمتر است که در ردیفهای اول و دوم صندلیها فضای پا و سر مناسبی را دارند، ولی ردیف سوم فضای پای تنگی دارد. کابین آن ابعادی نزدیک به خودروی تیوولی رکستون G4 دارد و بسیار جادار است. در نمای جلو طراحی کاملا مشابه با پیکاپ نیسان Palazzo است. جلوپنجره بزرگ و کشیده با پس زمینه مشکی طراحی شده و خطی کرومی در بالای آن کشیده شده است. در قسمت پایین سپر هم قطعه‌ای نقره‌ای رنگ تعبیه شده که باعث می‌شود چهره‌ای قدرتمند و اسپرت را در این SUV داشته باشیم. در نمای جانبی اولین چیزی که شما را جذب می‌کند، رینگ‌های 18 اینچی دو رنگی است که در این خودرو به کار رفته و همخوانی خوبی با کیت طراحی بدنه دارد. در عقب یک اسپویلر نسبتا کشیده در عقب سقف وجود دارد و قطعه نقره‌ای رنگ در قسمت دیفیوزر به کار رفته است. طراحی این خودرو نسبتا مدرن و جذاب است، اما مهمترین نکته در مورد طراحی ظاهری لئو  MX8 احساس وجودDNA  نیسان در این خودرو است.

طراحی داخلی کابین:
دو خودروی شاسی بلند تیگو 8 پرو مکس و لئو MX8 جزو لوکس‌ترین و مجهزترین خودروهای چینی در بازار کشور هستند و لیست بلندی از تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی دارند. لئو MX8 از تجهیزات زیادی برخوردار است و از سوی دیگر تیگو 8 پرو مکس هم عنوان پر آپشن‌ترین خودروی ساخت داخل را یدک می‌کشد. شاسی ‌بلند شرکت «ایستا موتور ارس» محصولی در کلاس SUV  است و معمولا مدل‌های دو دیفرانسیل یا چهارچرخ برای سواری آفرود در نظر گرفته شده‌اند و تجهیزات رفاهی کمتری دارند تا در حین سفرهای بیابانی آسیبی به آنها وارد نشود. هرچند که علیرغم آفرود بودن، MX8 تجهیزات رفاهی قابل قبولی دارد. لئوMX8 به همان داشبورد وانت ریچ 7 مجهز شده است که امکاناتی نظیر غربیلک فرمان با طرح D-Cut، تودوزی چرم، داشبورد با تزئینات چوبی را دارد و کاملا لوکس به نظر می‌رسد و از نیسان Terra هم مدرن‌تر است.

لئو mx8 بخریم یا تیگو ۸ پرومکس

  در داخل کابین MX8 داشبورد با طراحی ساده و رنگ زمینه مشکی تعبیه شده است و در وسط داشبورد یک صفحه نمایش نسبتا بزرگ 10 اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی قرار دارد و کلاستر 3.5 اینچی TFT در پشت فرمان است. لئو MX8 یکی از لوکس‌ترین SUV های مونتاژی ایران است. در خودروی لئو MX8 امکانات کاملی نظیر صفحه نمایش لمسی 10.0 اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی، صفحه کیلومترشمار 3.5 اینچی TFT پشت فرمان، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، سیستم استارت استاپ، اتوهلد، کروزکنترل، چراغ‌های روشنایی روز LED، چراغهای تمام LED عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه تهویه عقب، سیستم صوتی با 4 بلندگو، آینه‌های تاشوی برقی، صندلی 6 حالته برقی راننده، صندلی 4 حالته برقی جلو، گرمکن صندلی‌های جلو، ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، ۷ ایربگ (راننده و سرنشین، جانبی، پرده‌ای و ایربگ زانویی راننده)، سیستم رادار هشدار رانندگی بین خطوط (LKA)، رادار هشدار نقطه کور (BSM)، سیستم کنترل کشش (TCS)، کنترل الکترونیکی پایداری خودرو (ESP)، سیستم کمکی کنترل سراشیبی (HAC)، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی (HSA)، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک عقب، سنسور نور چراغ‌های جلو، سنسور نور، سنسور باران، سیستم پایش میزان فشار باد لاستیک(TPMS) ، قابلیتTank U-Turn ، سانروف دو حالته برقی، شارژ بی سیم تلفن همراه و … را می‌بینیم. با این امکانات لئو MX8 در رده SUV ها بی‌رقیب است و بیشترین امکانات را دارد. البته در بحث امکانات اگر خودروهای آفرود را به صورت کلی مد نظر قرار دهیم، محصولات بهمن G9 و فوتون G7 تنها رقیبان این خودرو هستند. اما در رده SUV تنها رقیب لئو MX8 خودروی «دیارBJ40» شرکت دیار خودرو خواهد بود.
     تیگو 8 هم اصلا رقیب دست ‌و پا بسته‌ای نیست و در داخل کابین امکانات لوکسی نظیر دو نمایشگر لمسی 12.3 اینچی متصل ‌به‌ هم کیلومترشمار دیجیتالی و سیستم اطلاعات و سرگرمی، طرح مدرن کنسول و نمایشگر لمسی سیستم تهویه مطبوع دارد و از کابین مدرن و لوکسی برخوردار است. کابین تیگو 8 پرومکس همانند کابین نسخه پرو از طرح سه رنگ مشکی، مارون و نقره‌‌ای بهره می‌برد. سمت چپ و مرکز داشبورد یک تورفتگی دارد که با نمایشگر عریض 24 اینچی پر شده است. این نمایشگر عریض به طور همزمان وظیفه نمایش سیستم اطلاعات و سرگرمی و اطلاعات سرعت و دور موتور و . . . را بر عهده دارد. در قسمت زیرین نمایشگر نیز دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع در یک نوار مشکی رنگ قرار گرفته‌اند. فاصله بین دو محور فونیکس تیگو 8 پرو 2710 میلیمتر است که این خودرو را به طور کامل در طبقه شاسی بلند متوسط قرار می ‌دهد. ممکن است به دلیل وجود سیستم AWD بخشی از فضای پای عقب و فضای بار پرو مکس در مقایسه با نسخه تک دیفرانسیل پرو محدود شده باشد. امکاناتی نظیر صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی، صفحه کیلومترشمار دیجیتالی 12.3 اینچی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، استارت استاپ، اتوهلد، کروزکنترل هوشمند (ACC)، چراغ‌های روشنایی روز LED، چراغ‌های LED جلو و عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو ناحیه‌ای با صفحه نمایش 8 اینچی تنظیم دما، سیستم صوتی سونی با 6 بلندگو، صندلی 6 حالته برقی راننده، صندلی 4 حالته برقی جلو، گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو، حافظه تنظیم حالت صندلی راننده، آینه‌های تاشوی برقی با گرمکن، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، سیستم استارت از راه دور، 6 ایربگ (راننده و سرنشین، جانبی، پرده ای)، سیستم کنترل کشش (TCS)، کنترل الکترونیکی پایداری خودرو (ESP)، سیستم رادار هشدار خروج از خط(LKA)، رادار هشدار تغییر خط (LCA)، رادار هشدار خروج از پارک، رادار هشدار نقطه کور (BSM)، رادار هشدار برخورد جلو (FCA)، ترمز خودکار اضطراری (EBA)، رادار تشخیص علائم جاده (RSA)، سیستم کمکی کنترل سراشیبی (HAC)، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی(HSA)، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک جلو و عقب، سیستم پایش فشار باد لاستیک(TPMS) ، نورپردازی داخل کابین، سنسور نور چراغهای جلو، نور بالای خودکا ر(AHB)، سنسور باران، سانروف پانوراما، شارژ بی سیم تلفن همراه، کول باکس و . . . در تیگو 8 پرو مکس تعبیه شده‌اند.
     پس در این قسمت، انتخاب گزینه بهتر به سلیقه خود افراد برمی‌گردد. هردو خودروی شاسی بلند دارای سه ردیف صندلی هستند و ظرفیت حمل هفت نفر سرنشین را دارند. هرچند که تیگو 8 در برخی از امکانات نسبت به لئو برتری دارد و به سیستم خودران سطح 3 نیز مجهز شده است. به عنوان مثال، صفحه کیلومتر شمار تیگو 8 به یک صفحه نمایش 12.3 اینچی دیجیتالی مجهز شده است که در مقایسه با صفحه 3.5 اینچی TFT کیلومتر شمار لئو کارکرد پیشرفته‌تری دارد. این اختلاف در صفحه نمایش 12.3 اینچی تیگو 8  با صفحه نمایش 10 اینچی لئو چندان مشهود نیست. در قسمت سیستم صوتی و تهویه مطبوع، تیگو 8 عملکرد بهتری دارد و لئو بر خلاف تیگو، فاقد امکاناتی نظیر سردکن صندلی، حافظه صندلی، استارت از راه دور، گرمکن آینه ها، کروزکنترل هوشمند، کول باکس، سیستم نورپردازی داخلی، هشدار خروج از خطوط جاده، تشخیص علائم جاده، ترمز خودکار و سیستم نوربالای هوشمند می‌باشد.

امکانات رفاهی

لئو MX8

تیگو 8 پرو مکس

صفحه نمایش

لمسی10.0  اینچی

لمسی12.3  اینچی LCD

صفحه کیلومتر شمار

3.5 اینچی TFT

12.3 اینچی دیجیتالی

سیستم صوتی

4 بلندگو

سونی با 6 بلندگو

سیستم تهویه مطبوع

اتوماتیک

اتوماتیک دو ناحیه ای

سیستم کروزکنترل

معمولی

سازگار (ACC)

ایربگ

7 عدد

6 عدد

سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ‌ای

دارد

دارد

سیستم استارت خودرو از راه دور

ندارد

دارد

صندلی راننده

تنظیم برقی در 6 جهت

تنظیم برقی در 6 جهت

صندلی سرنشین جلو

تنظیم برقی در 4 جهت

تنظیم برقی در 4 جهت

سیستم حافظه صندلی راننده

ندارد

دارد

سیستم گرمکن صندلیهای جلو

دارد

دارد

سیستم سردکن صندلیهای جلو

ندارد

دارد

آینه ‌های جانبی

تاشوی برقی

تاشوی برقی با گرمکن

تودوزی

چرمی

چرمی

کول باکس

ندارد

دارد

شارژر بی ‌سیم گوشی

دارد

دارد

نورپردازی داخلی

ندارد

64 رنگ

ترمز پارک برقی

دارد

دارد

سیستم Auto Hold

دارد

دارد

سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی(HSA)

دارد

دارد

سیستم کمکی کنترل پایین رفتن از سراشیبی(HAC)

دارد

دارد

سیستم کنترل پایداری(ESC)

دارد

دارد

سیستم کنترل کشش(TCS)

دارد

دارد

پایش باد لاستیکها(TPMS)

دارد

دارد

دوربین دید عقب(RVC)

دارد

 

 مشخصات فنی:
این دو خودروی شاسی ‌بلند از نظر پلتفرم و نوع ساختار، کاملاً با هم متفاوت هستند. تیگو 8 پرو مکس یک کراس ‌اور شهری با ساختار شاسی یکپارچه و پیشرانه عرضی است، درحالی‌که لئو MX8 به عنوان یک کراس اور آفرود از یک شاسی نردبانی مستقل بهره می ‌برد و پیشرانه آن به‌ صورت طولی نصب می ‌شود. بنابراین لئو در حقیقت یک SUV به ‌حساب می‌ آید، در حالی که تیگو 8 یک CUV محسوب می گردد. این تفاوت بیشتر در قابلیتهای آفرود و بیراهه نوردی خود را نشان می‌دهد، جایی که MX8 برتری مطلقی نسبت به رقیب دارد. این خودرو به لطف برخورداری از شاسی مستقل نردبانی و سیستم چهارچرخ، تمرکز بیشتری روی عملکرد محور عقب دارد و با ارتفاع بیشتر از سطح زمین و زوایای آفرودی بهتر، از توانایی سواری آفرود و خارج از جاده بالایی برخوردار است. در حالی ‌که نمی توان برای بیراهه نوردی چندان روی تیگو 8 پرو مکس حساب کرد و این خودرو بیشتر برای مسیرهای شهری و جاده های آسفالت مناسب خواهد بود و سامانه چهارچرخ آن بیشتر با تمرکز بر چسبندگی بهتر و کشش بیشتر در مسیرهای لغزنده کاربرد دارد.

لئو mx8 بخریم یا تیگو ۸ پرومکس

    برخلاف نسخه دیفرانسیل جلوی تیگو 8 پرو، نسخه چهارچرخ آن به یک پیشرانه بنزینی 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ GDI با قدرت 254 اسب بخار و گشتاور 390 نیوتن متر مجهز است که آن را به قویترین خودروی چینی بازار کشور تبدیل می ‌کند. البتهMX8 هم از لحاظ فنی چندان دست‌ و پا بسته نیست و زیر درب موتور آن جدیدترین نسل موتور بنزینی 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ GDI سری 4K31 تحت لیسانس شرکت میتسوبیشی با قدرت 228 اسب بخار و گشتاور 360 نیوتن متر قرار دارد. انتقال نیرو به چرخها در تیگو 8 پرو مکس توسط یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه انجام می‌گیرد، درحالی‌که MX8 از گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ساختZF استفاده می کند. خودروی لئو دارای قفل دیفرانسیل برقی است که در حالت دو‌ دیفرانسیل از آپشن Tank U-Turn یا گردش به صورت تانک بهره می برد تا در حالت چهارچرخ سنگین، به راحتی تغییر مسیر دورانی داده و به دیفرانسیل و پلوسها آسیبی نرسد. در مجموع، می توان گفت در قسمت پیشرانه، به لطف پیشرانه قوی ‌تر و وزن سبک ‌تر، خودروی تیگو 8 پرو مکس، شتاب سریع تری داشته و خودروی چابک ‌تری است. ولی از سوی دیگر، لئو MX8 به دلیل بهره گیری از شاسی نردبانی فولادی چند لایه و بسیار مستحکم، وزن بیشتری دارد و همین موضوع کمک می کند که این خودروی شاسی بلند عمر بیشتری داشته باشد و توان بالاتری برای رانندگی آفرود ارائه دهد. خودروی تیگو 8 پرو مکس در عین لوکس بودن، گزینه مناسب برای آفرود و بیراهه نوردی نیست، ولی با برخورداری از لیست بلندی از امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی، خودروی مناسبی برای سواری شهری و جاده ای است.

لئو mx8 بخریم یا تیگو ۸ پرومکس

قیمت و ارزش خرید:
هنوز قیمت رسمی لئو MX8 توسط شرکت «ایستا موتور ارس» اعلام نشده، اما طبق گمانه ها قیمتی در حدود 2.5 میلیارد تومان خواهد داشت. بنابراین، این خودرو اصلی‌ ترین رقیب قیمتی تیگو 8 پرو مکس خواهد بود که هم ‌اکنون دارای قیمت کارخانه‌ ای دو میلیارد و 620 میلیون تومان است. انتخاب یکی از این دو شاسی ‌بلند دو دیفرانسیل، کاملاً به سلیقه شخصی و نیاز خریداران باز می‌گردد. کسانی که خواهان یک کراس ‌اور مدرن و لوکس و راحت با آپشنها و امکانات فراوان هستند و بیشتر در مسیرهای آسفالت تردد می ‌کنند، بهتر است تیگو 8 پرو مکس را انتخاب نمایند. ولی کسانی که به یک شاسی ‌بلند مجهز و توانمند برای سواری آفرود و بیراهه نوردی خارج از جاده نیاز دارند، باید به سراغ لئو MX8 بروند. نکته مهم این است که برند مادر لئو MX8 شرکت نیسان است که تنها به دلایل تحریم، همانند برخی محصولات دیگر به صورت Re-Badge یا با بهره‌گیری از زیربرندهای دیگر، از طریق سایر کشورها وارد ایران شده است. بنابراین استفاده از قطعات و لوازم کمپانی نیسان ژاپن بر روی این محصول، تا حد بسیار زیادی خیال خریداران این شاسی بلند را از لحاظ عمر و کیفیت قطعات آن، راحت کرده و کیفیت کلی خودرو را تضمین می کند.

 favorite_border 5
loyalty 
اولین دیدگاه را شما بنویسید :)
لطفا کد را در کادر وارد نمایید
عناوین مرتبط با این مطلب
پربازدیدترین ها
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp
grade آموزش ساده رانندگی با خودروی دنده اتوماتیک
grade مکانیزم کلاس بندی خودروها
grade بهترین و ارگونومیک ترین خودروها برای افراد کوتاه قد
grade اولین تجربه رانندگی با جنسیس G90 مدل 2023
grade نیم نگاه به جک J7 کرمان موتور + فیلم
grade نشانه های خرابی دینام خودرو
grade روشن کردن خودرو با جامپ استارتر وقتی باتری ماشین خوابیده
grade جک J7 محصول جدید کرمان موتور با لوگوی جدید رونمایی شد + قیمت
grade مزایای فرمان برقی نسبت به فرمان هیدرولیک +فیلم
grade اشکودا کوشاک 2022 امپراطوری دورگه از اروپا و آسیا
grade مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا
grade رادارهای خطی در خودروهای فونیکس: انحراف ناپذیر!
grade چانگان یونی تی سایپا چه مشخصاتی خواهد داشت + فیلم
grade استون مارتین والهالا مدل 2022
grade آموزش خرید دیگنیتی و فیدلیتی از طریق بورس کالا
grade هوآوی غول تکنولوژی‌ چین با همکاری شرکت جک موتورز خودروساز می‌شود؟
grade کانسپت سوزوکی eVX در نمایشگاه خودروی هند رونمایی شد
grade رادارهای برخورد جلو: با آسودگی پلک بزن!
grade تا چه زمان بعد از فروش خودرو، پلاک به اسم شخص فعال است؟
grade مشخصات جک J7 مدل 2021 محصول احتمالی کرمان موتور
grade سرویس ویژه VIP پارکینگ برای خودروهای تیگو 8 پرو و تیگو 8 پرو مکس
grade آغاز به کار طرح امداد نوروزی کرمان موتور با عنوان "نوروز همراه شما"
grade فونیکس: دوست‌دار محیط زیست
grade مستند گاندوهای نستوه جاده‌های محجور
grade صکادرات؛ آموزش روشن کردن ماشین به‌ترتیب
grade فیلم تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ
grade فیلم تست و بررسی ریسپکت پرایم بهمن موتور
grade آموزش خرید لاماری ایما در بورس کالا
grade  5 وسیله ضروری برای تکمیل تجهیزات تعمیرگاهی شما
grade نحوه عملکرد سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB)
grade دست انداز چه آسیبی به خودرو می‌زند؟ + فیلم
grade بررسی هیوندای الانترا N 2022 و مقایسه آن با هوندا سیویک و فولکس واگن جتا
grade اتوشناس خلاق در خدمات خودرویی
grade سانتافه ایرانی، 600 میلیون تومان! خودروی ریرا چه مشخصاتی دارد؟
grade معاینه فنی برتر چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟
grade سریعترین شورلت کوروت به بازار آمد
grade المپیاد فنی سراسری نمایندگان خدمات پس از فروش کرمان موتور برگزار خواهد شد
grade  رادارهای نقطه کور: وقتی حادثه خبر می‌کند
grade موتورسیکلت های تهران برقی می‌شوند
grade نسخه ارتقاء یافته خودروی جی 4 با امکانات بیشتر روانه بازار می شود
grade نیم نگاه به KMC K7، KMC J7، جک اس 5 جدید و جک جی 4 کرمان موتور
grade لیموزین الکتریکی چینی
grade فیلم بررسی مشخصات فونیکس FX مدیران خودرو
grade مقایسه دنا پلاس توربو اتوماتیک با شاهین G توربو
grade کروز کنترل هوشمند: پدال‌ها را به من بسپار!
grade فیلم بررسی مشخصات فنی mvm x55 pro در نمایشگاه خودروی کرمان
grade دلالی جدید خودرو به سبک بورس کالا
grade ٖکدام شاسی‌بلند لوکس دو دیفرانسیل را بخریم؟ لئو MX8 یا تیگو 8 پرومکس
grade رونمایی از فونیکس FX مدیران خودرو در 3 تیپ
grade جک J7 کرمان موتور بخریم یا آریزو 6 پرو مدیران خودرو؟
grade رقابت کیفیت سواری در ۴ مدل از بنز، هوندا، مینی و هیوندای
grade شش دلیل برای خرید فونیکس اف ایکس
grade سرنوشت خودروسازی لیفان جهانی شدن است یا باقی ماندن در ایران؟
grade مقایسه سورن پلاس و رانا پلاس، تب داغ پلاس‌سازی!
grade برنده کدام است؟ پیکاپ KMC T8 کرمان‌موتور یا پیکاپ G9 بهمن موتور
grade خودروهای جک و kmc کرمان موتور چگونه تولید می‌شوند؟
grade خرید خودرو در بورس مشروط شد
grade دنا پلاس اتوماتیک یا تارا اتوماتیک ؛ مقایسه طراحی، مشخصات و امکانات
grade قرمز رنگ بعدی لاماری در خیابان‌ها خواهد بود
grade چانگان CS35 پلاس سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade گزارشی خودمانی از تحویل اولین سری خودروهای لاماری ایما
grade طرح فروش هایما 8S در بورس اعلام شد + قیمت پایه
grade آیا جک JS5 خودروی بعدی کرمان موتور است؟ + فیلم
grade فیلم صفر تا صد خط تولید کشنده شک موتو x5000
grade پشت پرده کاهش قیمت محصولات خودروسازان خصوصی
grade نگاه کلی به فیدلیتی، ریسپکت، پیکاپ G9 و سایر محصولات گروه بهمن
grade اسکای ول اولین شاسی بلند برقی ایران محصول مشترک کرمان موتور و مپنا
grade معرفی تیگو 8 پرو e پلاس پلاگین هیبرید محصول جدید مدیران خودرو
grade فروش تیگو 8 پرو مکس آغاز شد + قیمت و مشخصات
grade بررسی پیکاپ تاگا H محصول پادرا دیزل
grade کامل‌ترین بررسی سایپا شاهین
grade خودرو KMC K7 روی خط تولید
grade محصول جدید خودروسازی بم BAC X3 به بازار می آید
grade بازدید از شرکت قوای محرکه کرمان خودرو
grade ام‌وی‌ام ایکس 22 پروMT؛ شروع ماجراجویی با ریتم جوانی
grade بررسی ام‌وی‌ام x55 پرو یا چری تیگو ۴ پرو
grade شاهین اتوماتیک CVT معرفی شد
grade عرضه لاماری ایما به رنگ سبز و 3 رنگ دیگر در اسفند ماه 1401
grade تیگارد x35 سانیار موتور پلاک شد تا به خیابان پا بگذارد + شرایط فروش
grade چانگان یونیتی (Uni-T) وارداتی سایپا چه مشخصاتی دارد؟
grade تکنولوژی PEPS: ارتقاء مرزهای رفاه و امنیت خودرو توسط فونیکس
grade اسکوترهای برقی چه زمانی وارد تهران می‌شوند؟
grade فیلم نحوه عملکرد و استفاده سیستم از اتوهلد
grade مقایسه هوندا CR-V هیبریدی و تویوتا RAV4 هیبریدی 2023
grade به بهانه یازدهمین نمایشگاه خودرو کرمان؛ ام وی ام همچنان از چهره جدیدش می‌گوید
grade رانندگی با فیدلیتی XB1 شما را به اوج می‌رساند 
grade پشت صحنه: دردسرهای خبرنگاران سبقت آزاد در نمایشگاه خودرو
grade رونمایی از شاسی بلند دو دیفرانسیل ایستا موتور
grade بررسی تمام عیار فونیکس تیگو 7 پرو و تیگو ۷ پرو مکس
grade صفر تا صد بازدید از خط تولید خودروسازان بم
grade تحقق رویای نفس کشیدن در هوای پاک فونیکس در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو
grade تماس تصویری برای تکذیب مخالفت واردات خودروی دست دوم
grade فروش فونیکس FX پریمیوم آغاز شد +قیمت
grade بازدید سفیر کره جنوبی از غرفه کرمان موتور و ابراز امیدواری برای بازگشت هیوندای
grade بررسی لاماری ایما از شرکت آرین موتور پارس
grade آغاز دومین مرحله ثبت نام لاماری ایما از شنبه
grade بازدید از سالن پرس شاپ قطعات بدنه کرمان موتور
grade ارزان‌ترین خودروهای سال 2022 در بازار جهانی
grade مشتریان اولین سری کشنده‌های x5000 شرکت آرین دیزل پایا را تحویل گرفتند
grade نحوه استفاده از پارک اتوماتیک خودرو
grade آغاز عرضه کامیونت های جک توسط آرین دیزل از ۲۳ اسفندماه
grade مشکل عجیب خودروی تیبا؛ فروخته می‌شود، اما پلاک نمی‌شود
grade نسل چهارم نیسان X-Trail مدل 2023
grade مشخصات و تفاوت تارا دنده اتوماتیک و تارا دنده دستی
grade خودرو با ورود شورای رقابت رسماً گران می‌شود؟
grade فیلم پیکاپ‌های KMC T8 جدید تجهیز شده ناوگان امداد خودرو کرمان
grade فایل لو رفته در خصوص تصمیم‌گیری خرید خودرو وارداتی
grade هیوندای موفاسا شاسی بلند دردسرساز کره‌ای در ایران
grade بررسی فونیکس FX مدیران خودرو یا چری اومودا 5
grade توسعه همکاری بهمن موتور و دانگ فنگ سوکون
grade بررسی کی ام اسی k7 کرمان موتور يا JAC Jiayue X7
grade سایپا: شاهین پلاس می آید
grade دعوا بر سر اعلام قیمت جدید خودروها
grade G9 مدرن‌ترین خودروی تولید داخل کشور با گیربکس ZF
grade آغاز فروش فوق العاده کرمان موتور از 11 اردیبهشت ماه
grade جک j4 اولین محصول بومی تمام برقی کرمان موتور به بازار می آید
grade بررسی فاو بستیون T77 پرو بهمن موتور
grade مینی ون فردا سوبا M4 چه مشخصاتی دارد؟
grade بررسی سانگ‌یانگ تورس شاسی‌بلند نورا موتور
grade فروش اقساطی KMC T8 تیر 1401
grade تانا نام ایرانیزه شده کراس اوور کایی X3 پرو چین ایران‌خودرو با زیرساخت چری
grade ای کاش به جای قیمت خودرو، چگونگی خودروی ایمن ساختن را کشف می کردیم
grade آغاز اولین طرح فروش نقدی و اقساطی KMC J7 کرمان موتور
grade صحبت دوستانه مسئول گرانی خودرو با خبرنگار سبقت آزاد!!
grade ایران خودرو ری را ، اولین شاسی بلند ملی معرفی شد
grade قیمت فورس 12 تن و امپاور 19 تن اعلام شد
grade بررسی هوندای سوناتا ۲۰۲۴ : یک فیس‌لیفت تمام عیار
grade دعوای ایران خودرو و وزارت صمت بر سر قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه|توپ در زمین یک شرکت ناشناس
grade 3 دلیل برای انتخاب ایکس22پرو: نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود
grade بازدید استاندار کرمان از کارخانه کرمان موتور
grade معضل جای پارک یا فقر فرهنگ رانندگی؟
grade افزایش بی‌سابقه نرخ عوارض آزاد راه‌ها تا 101 درصد+ جدول
grade برنامه ایران خودرو برای افزایش تولید و عرضه هایما
grade قیمت قطعی شکموتو ایکس 5000 آرین دیزل اعلام شد
grade معرفی عظیم‌ ترین کامیون‌ های جهان
grade افتتاح دو کارخانه قطعه سازی با حضور مدیرعامل قوای محرکه کرمان خودرو
grade تخصیص خودرو به منتخبان فهرست ذخیره برای اولین بار
grade کرمان موتور از پلتفرم اختصاصی PS1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی می‌کند
grade تسلا دیگر پرفروش‌ترین خودروساز الکتریکی جهان نیست
grade مدیران خودرو با تجارت شتاب گرفت
grade به بهانه خبر وزیر صمت درباره واردات خودروی 10 هزار دلاری با گزینه های چینی و بین المللی آشنا شوید
grade برخی خودروسازان از سیستم قرعه کشی خارج شدند
grade ارتقای کیفی 59 قطعه از محصولات ایران خودرو
grade مرحله‌ی سوم «فروش خودرو» در سامانه جامع یکپارچه خودرو به زودی برگزار می‌شود
grade همکاری باشگاه مشتریان کرمان موتور و بیمه سامان برای صدور بیمه پیمایشی
grade آموزش افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو
grade تغییرات قیمتی بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت
grade تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دلیل تحریم‌
grade بازدید مدیرعامل بانک تجارت از شرکت کرمان موتور
grade خودروی ملی بر پایه پلتفورم PS1 کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
grade شرایط فروش نقدی کی‌ام‌سی T8 اعلام شد
grade پذیره‌نویسی اوراق مرابحه «کرمان» در همان روز اول به پایان رسید
grade اکسید، فلسفه‌ای جدید در طراحی خودرو
grade باشگاه مشتریان کرمان موتور پنج ساله شد
grade آماده باش امدادخودرو کرمان موتور به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
grade قیمت جدید کارخانه ای خودروها اعلام شد
grade خودروهای ناقص سایت مرکزی ایران خودرو صفر شد
grade جزئیات تولید خودروی مشترک ایران، روس و ترکیه | خط تولید این خودرو در کدام کشور فعال می‌شود؟
grade ناوگان حمل و نقل عمومی نفس ندارد
grade خودروی 10 هزار دلاری سیتروئن و رکورد فروش 17 دقیقه ای
grade ماجرای واردات خودرو به کجا رسید؟
grade واردات خودرو نهایی شده است
grade نمایش توانمندی‌های ایران خودرو و 21 سازنده داخلی در روسیه
grade چه محصولاتی از سایپا در سامانه یکپارچه عرضه می‌شوند؟ + جدول قیمت
grade احراز اصالت قطعات یدکی فقط با یک پیامک
grade تکذیب واردات خودرو با رمز ارز (22 مردادماه 1401)
grade باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل مشخص شدند
grade ممنوعیت عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو
grade نام خودروی جدید کرمان موتور را پیشنهاد کنید و همان خودرو را جایزه بگیرید
grade شوک شورای رقابت به بورس، خودرو را از بورس کالا حذف شد؟
grade نسل چهارم آریزو 5 در راه بازار ایران
grade کلاسیک‌سواران در انتظار اصلاح مصوبه هیات دولت
grade تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی
grade زمان برگزاری سومین فروش یکپارچه خودرو مشخص شد
grade برگزاری آزمون فنی اختصاصی هیوندای در ايران
grade لاماری فول آپشن در نمایشگاه خودرو رونمایی می‌شود
grade سفر به بابلسر از دریا تا جنگل
grade آریزو 5 جدید اسپرت رسما توسط ام‌وی‌ام رونمایی شد
grade فروش فوق‌العاده لاماری ایما با قیمت جدید
grade عرضه جک s5, جک j4 و کی ام سی T8 کرمان موتور در بورس کالا + فیلم
grade امروز آخرین مهلت شرکت در مسابقه نام گذاری خودرو جدید کرمان موتور
grade لاماری ایما را با قیمت قبلی بخرید +جزئیات شرایط فروش
grade این خودروها معاف از مالیات می‌شوند
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade اولویت شرکت آرین موتور، ارائه خودروهای با کیفیت است
grade طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با خودروهای نو مدیران خودرو
grade سیستم الکترونیکی هیوندای سانتافه و توسان خود را رایگان به روز کنید
grade شرایط ثبت نام بدون قرعه کشی خودرو اسفند 1401 در سامانه یکپارچه
grade لوازم و قطعات خودرو را از یدک مارکت بخرید
grade کامبیز دیرباز، سفیر تیگو8 پرو مکس غول دو دیفرانسیل در کنار آقای بازیگر
grade ‏مروری بر تاریخچه خودروهای برقی و گام های فونیکس
grade سورن پلاس بخریم یا پژو پارس اتوماتیک؟
grade راه اندازی سرویس در محل کرمان موتور در شهر مشهد (+جزئیات)
grade نوزدهمین شعبه خودرو 45 افتتاح شد
grade امکان خرید آنلاین لوازم یدکی محصولات کرمان موتور فراهم شد+ جزئیات و آدرس سایت
grade آمادگی گروه بهمن در مهار تورم و افزایش تولید
grade قانون بیمه خودروهای نامتعارف اعلام شد
grade قیمت بسته های طرح ترافیک در سال 1402 
grade واگذاری 3000 وانت و ون باری بهمن موتور به مددجویان کمیته امداد
grade شرایط فروش سایپا شاهین ویژه منتخبین سامانه یکپارچه + جدول قیمت اردیبهشت 1402
grade شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما دی ماه 1401
grade شرایط فروش لاماری ایما - آذر ماه ۱۴۰۱
grade کامیونت‌های JAC آرین دیزل در بورس کالا کشف قیمت شدند
grade شورای رقابت با خودروسازان خصوصی چه کرد؟
grade خرید لوازم یدکی و دغدغه‌های قبل از خرید
grade حذف مدت پنج ماه از تاریخ تحویل و با حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد از گارانتی خودرو
grade خودرو 45 پیشرو در خرید فوری خودروی دست دوم
grade قرار نیست از شر پژو پارس خلاص شوید
grade جزئیات تخفیف به بدهکاران عوارض طرح ترافیک
grade اطلاعیه وزارت صمت برای متقاضیان طرح خودروهای فرسوده
grade اسامی نخستین خودروهای وارداتی اعلام شد
grade آغاز چهارمین مرحله از عرضه لاماری ایما در بورس کالا
grade با آغاز واگذاری خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت سال گذشته، آرامش به بازار باز می گردد
grade طرح ترافیک را با 30 درصد تخفیف بخرید
grade قیمت مصوب محصولات شرکت کرمان موتور
grade رانندگان تجاری امپاور و FAW را تست کردند
grade شش ماه حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودرو
grade توقف عرضه خودرو در بورس کالا، صحت ندارد
grade شروط عرضه خودرو‌های وارداتی منتشر شد
grade جشن سالانه مالکان برند فونیکس برگزار شد
grade شیوه برخی تبلیغات برای خرید موتورسیکلت‌ها خلاف آیین نامه است
grade زمان عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه کشی
grade طرح امداد نوروزی گروه بهمن اجرا می شود
grade نهال «خودروی بورسی» در حال خشک شدن است!!
grade کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان
grade مهلت کلینیک زمستانه خودروهای هیوندای تمدید شد
grade البرز به لیست نمایندگان لاماری افزوده شد
grade واردات خودروهای کارکرده تصویب شد
grade آخرین فرصت طرح بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث درزمستان 1401
grade عرضه 3 محصول بهمن دیزل در بورس کالا از 15 اسفند
grade پیکاپ KMC T8 در ناوگان امدادی کرمان موتور
grade ایکس 22 پرو دنده‌ای و آریزو 5 نیو اسپرت به سبد محصولات مدیران اضافه شدند + قیمت
grade گروه بهمن رتبه 54 پانصد شرکت برتر ایران را به خود اختصاص داد
grade خودروهای توقیفی چیست و چگونه به مزایده گذاشته می شوند؟
grade کروز در رتبه 55 پانصد شرکت برتر ایران قرار گرفت
grade زمان قرعه کشی خودروهای وارداتی مشخص شد
grade آغاز ثبت 5 اولویت خودرویی از فردا در سامانه یکپارچه
grade کارت سوخت جایگاه‌ها حذف می‌شود؟
grade تجهیز خدمات پس از فروش لاماری به 32 سرویس سیار
grade تغییر ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران
grade قیمت اسفندماه محصولات ایران‌خودرو منتشر شد
grade کشنده تک محور سیبا موتور در بورس کالا عرضه می‌شود
grade آریزو 5 اسپرت، سدان جدید ام وی ام
grade بهمن موتور مقام نخست خدمات فروش را بدست آورد
grade مدیرعامل شرکت کرمان موتور: آغاز تحویل خودرو متقاضیان سامانه یکپارچه از خردادماه
grade مراحل نقل و انتقال مالکیت خودرو آنلاین می شود
grade با کمک ایران خودرو و سایپا، قطعات یدکی را 50 درصد گران تر به مردم می فروشند
grade کمپین امداد 24 ساعته مدیران خودرو؛ نوروز امسال هم کنار شما هستیم
grade اعلام نرخ جدید ورود به محدوده طرح ترافیک
grade فروش پیکاپ کی ام سی T8 از شنبه + قیمت جدید
grade رهایی از انحصار صنعت خودرو با نابودی بخش خصوصی/ 100 هزار شغل خودروسازان خصوصی در خطر نابودی
grade تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهان
grade لاماری ایما با قیمت قطعی پا به طرح سامانه فروش یکپارچه گذاشت
grade غروب آفتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب
grade بحران در شهر آفتاب علت تاخیر در برگزاری نمایشگاه خودرو تهران!
grade مدیر فروش خودروهای تجاری گروه بهمن: آخرین فروش محصولات تجاری بهمن در بورس کالا رضایت بخش بود
grade گروه صنعتی ماموت در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز
grade ​​​​​​​کشنده فاو و امپاور و کامیون فورس در بورس کالا به فروش می‌رسد
grade کامیون فورس 12 تن بهمن دیزل
grade اسنا در قامت یک شرکت دانش بنیان ظاهر شد
grade فونیکس به دنبال آغاز مسیری جدید و سفری تازه
grade احتمال خروج نمایشگاه خودرو بعد از نمایشگاه‌های کتاب و نفت از شهر آفتاب
grade معرفی 10 مورد از بهترین فیلم‌ های ماشینی جهان
grade همزمان با افزایش تولید در شرکت آرین پارس موتور
grade فونیکس و تحول اجتماعی، از ایده تا اجرا شروع تغییر بزرگ از تحول اندیشه
grade برنامه‌های فروش بهمن را تنها از سایت رسمی دنبال کنید
grade نرخ جرایم رانندگی افزایش می‌یابد؟
grade ریسپکت را در باغ کتاب تهران ببینید + فیلم
grade زمان عرضه کامیون کشنده و کمپرسی سیبا موتور در بورس کالا مشخص شد
grade طرح ویژه خودروهای تجاری گروه بهمن در بهار 1401
grade مسابقات آزاد تنیس ام‌وی‌ام کاپ برگزار می‌شود
grade روح جاری فونیکس در شهرهای مختلف کشور
grade عدم حضور خودروسازان در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب با شرایط اعلام شده
grade اطلاعیه شرکت کرمان موتور در خصوص شرایط فروش و قیمت گذاری محصولات شرکت
grade بازدید از مگا کارخانه و آزمایشگاه‌های پیشرفته چری؛ تکنولوژی چری مورد تحسین رسانه‌های جهانp